Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

przyszlamama79

uwagi lekarza na temat puszystej ciężarnej

Polecane posty

Witajcie furomowiczki... Jestem w 16 tyg. ciąży i za każdym razem na wizycie u lekarza mam wypominane w bardzo "kulturalny" sposób, że mam tłuszczyk na brzuchu, że jestem puszysta, że nie widać nic na usg, że obraz zamazany, że po co mi zdjęcie dzidziusia, jak nic na nim nie widać przez mój tłuszczyk itp... Wiem, że jestem grubiutka, a on mi cały czas dowala na ten temat! Raz się zdenerwowałam i powiedziałam lekarzowi, że nie ja pierwsza i nie ostatnia... Zapytałam szanownego pana doktora, czy tęga kobieta nie mają prawa mieć dzidziusia???!!! Zamknął się... Miałyście podobne sytuacje? Jak się zapatrujecie na takich lekarzy??? Bo ja postanowiłam go zmienić i tyle... Mam dosyć poniżania mnie, bo najzwyczajniej w świecie jest mi przykro jak słyszę coś takiego... Pozdrawiam Was gorąco... Piszcie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dvdsvsd
Powiedział głośno to co inni pomyślą. A wiesz dlaczego pewnie sobie na to pozwolił? Bo wie jakim zagrożeniem ciąży jest otyłość u ciężarnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darkika
hehe pamietam jak moj ginekolog mi powiedzial ze mam odstawic pordukty maczne bo bedzie mi ciezko rodzic haha a ja do niego ze czyli co mam odstawic a on ze bialy chleb makarony i inne a ja ze jem ryz bo go uwielbiam i razowy chlebek a nie bialy wiec juz sie nie odezwal:D a w ciazy przytylam 30kg hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja Ci pow tak. Lekarze potrafią być chamscy. Bo to, że masz nadwagę akurat nie upoważnia go to takiego zachowania. Ja też się spotkałam z bardzo nieuprzejmym lekarzem na porodówce. A pozwolił sobie na takie zachowanie bo ja byłam bardzo młoda. Ale nie powinnyśmy pozwalać sobie na takie traktowanie. ZMień lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarci.a28
ja mialam odwrotnie bo przed ciaza wazylam 47kg przy wzroscie 170. w ciazy przytylam 7kg i lekarka uwazala ze sie glodze. ja jedzenie pochlanialam tonami jak przed ciaza ale nie moge przytyc moimo iz objadam sie nawet na noc. teraz jestem 2lata po porodzie i waze 50kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfff
jestes może z Nowego Sącza:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera, a ja przytyłam 15kg po obu ciążach i poradzić sobie z tym nie mogę. Wcześniej nie narzekałam na swoją wagę, wazyłam 55kilo i byłam zadowolona. a teraz...wrrrr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tłuszczyk, grubiutka, puszysta, dzidziuś? głupiejesz czy tak masz :O? a dla Twojej wiadomosci, to jeżeli jestes TŁUSTA ( bo pewnie jesteś) to trzeba było sie odchudzic, przed zajciem w ciąze, bo otyłosc u matek jest duzym zagrożeniem dla płodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjj jjjjjjj
wiesz, zalezy jak duza jest ta Twoja 'lekka nadwaga'. Jesli zmierza w kierunku 'lekkiej otylosci' to chyba wolisz takiego ktory powie Ci to delikatnie niz takiego ktory wypisze Ci specjalna diete ktora bedziesz mogla stosowac w ciazy. Owszem, otyle osoby moga miec dziecko ale jest to ogromne zagrozenie nie tylko dla nich samych ale przede wszystkim dla dzidziusia. Moze myslal, ze delikatymi tekstami o usg itd Cie zmotywuje ale jak widac Twoj tluszczyk jest dla Ciebie wazniejszy niz rady lekarza, ktory wie co robi. Co do traktowania w drugim przypadku, mianowicie dyskryminacji mlodych mam na porodowceto niestety juz jest skandal, nienawidze takich chamow ktorzy tylko czekaja by sie wyzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie chodzi o to, że dbam o siebie, leczę się na tarczycę i tak naprawdę nadwagę mam genetyczną... nie jestem potwoerem... wiem jakim zagrozeniem jest nadwaga, tym bardziej w ciąży, ale wszystkie wyniki mam dobre, nawet test glukozy wyszedł mi idealny... on się zawsze mnie czepia jak robi usg... porównałam sobie moje zdjęcie usg z innymi w necie i wiecie co... sa kurcze takie same, jedne wyraźne, drugie mniej... normalne zdjęcie usg... a on się dowala i dowala! 3 tyg temu na usg był ze mną mój mąż i sam powiedział, że bylo dzidziusia widać super... i ja też tak sadzę... myslę, że lekarz po prostu chce się mnie pozbyć... bo chodze na wizyty abonamentowe, czyli w pracy opłacam abonament medyczny, pan doktor nie dostaje kasy do ręki, więc pewnie dlatego to wszystko... szkoda gadać... dziękuję, że się wypowiadacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem, jest to zagrożenie, ale lekarz mógłby to powiedzieć pacjentce w sposób normalny, poinformować i możliwych problemach. Nie każda otyła kobieta jest otyła dlatego bo " dużo żre ", czasem są tego onne powody i różne diety, ćwiczenia zdają się na nic. A każda kobieta ma też prawo do tego by mieć dziecko - nawet otyła. Ja może nie jestem jakaś tęga, ale też nie jestem TOP MADL i do mojego lekarza chodziłam bez skrępowania i nie musiałam się niczego wstydzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darkika
moja kumpela tez grubiutka zaszla w ciaze i urodzila 36 miesiace temu sliczna Julke takze ciesz sie ciaza a nie sluchaj tego palanta!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darkika
sorki mialo byc urodzila 3 miesiace temu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem z nowego sącza... z łodzi :) i dla wiadomości furomowiczek które bronia wypowiedzi lekarza: jestem pod koniec 4 miesiąca ciązy i nie przytyłam ani grama... to coś znaczy prawda? nie każda kobieta o krągłych kształtach żre bez umiaru... zresztą nie na ten temat jest ten wątek... nasłuchałam się od lekarza, proszę nie dowalajcie mi więcej... ale dziękuję za wszystkie wypowiedzi, te miłe i te mnie miłe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podziwiamwasbardzo
Ja bym tego pana doktora zjechała na maxa. A co z byłymi alkoholiczkami, co z bulimiczkami, anorektyczkami, kobietami z zaburzeniami emocjonalnymi, co z tym które posiadają tendencje do uzależnień, co z karłami, kobietami bez kończyn, z tymi w rodzinach których wystąpiło wiele przypadków ciężkich chorób jak rak przecież one wszystkie NIE POWINNY W CIĄŻĘ ZACHODZIĆ. Doliczmy do tego osoby z tendencją do krętactwa, z okropną aparycją on też mogą przekazać złe geny. Przecież jeśli zaczniemy się wszystkiego czepiać wyjdzie na to, z że nikt dziecka posiadać nie powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podziwiamwasbardzo
U mnie w ciąży było odwrotnie. Ginekolog pojechał po mnie jak po psie bo podobno byłam za chuda (160cm i 50kg), że nie myślałam o dobrze dziecka w ciążę zachodząc to mu powiedziałam, że ciąża pomimo ślubu to wpadka, że moje ciało to moja sprawa i żeby mnie nie krytykował bo sobie nie życzę, aż go zatkało facet miał ponad 50 lat i myślał, że jak ja miałam 22 to może mnie ustawiać, dureń jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjj jjjjjjj
do 4 mies to nawet ja przytylam niecale 2 kg a przez cala ciaze niewiele wiecej (a jestem bardzo szczupla) takze to naprawde nic nienormalnego. Po prostu lekarz sie o Ciebie martwi, nie kazdy czlowiek wie jak przekazac drugiemu 'bezbolesnie' pewne informacje. Nie martw sie tym bo sobie zaszkodzisz ale tez nie pozwalaj sobie, bo osoby z nadwaga aprawde nie powinny przytyc w ciazy, nawet jesli ze zdrowiem bedzie ok, to chyba nie bedziesz czula sie idealnie wymieniajac po ciazy duze ubrania na jeszcze wieksze.. Po prostu przemysl tez to co mowi lekarz i tyle, zwlaszcza ze masz chora tarczyce i pod koniec ciazy hormony moga Ci zrobic prawdziwa kilogramowa dewastacje typu tyjesz z niczego...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlamama79 nie przejmuj się zawsze znajdą się jakieś gwiazdy. A swoją drogą my tu na forum się nie widzimy więc nie masz pewnosci czy nie jedna która Ci tutaj ubliża zamiast wesprzeć nie wygląda jak sumo, co z fotela się podnieść nie potrafi i poprawia sobie nastrój w ten sposób by zapomnieć o swoich kompleksach. Trzymaj się !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mieszkam w Polsce
i tu sa ulotki informacyjne dla ciezarnych , zarowno w szpitalu gdzie sie robi usg , jak i dolaczane do ksiazek ciezarnych , razem z innymi ulotkami na temat badan itp . I tam wlasnie pisze ,ze jezeli na pierwszym badaniu nic nie bedzie widac na usg to nie beda powtarzac juz drugiego , a przyczyna tego wlasnie jest otylosc. Pisze dokladnie ,ze ze wzgledu na otylosc obraz usg jest nieczytelny . Pacjentka taka , musi sobie prywatnie robic , jesli chce probowac , a to nie kosztuje malo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Wam dziewczyny :) już się uśmiecham :):):) za tydzień idę na usg 3d, mam nadzieję, że potwierdzi mi ono, że fasolka jest zdrowa... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mieszkam w Polsce
moze lekarz faktycznie slabo widzial dziedziusia , bo tutaj normalnie wprost o tym pisza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do -> nie mieszkam w polsce wiesz, no własnie to mnie zastanawia, bo ja go dobrze widziałam, mój mąż też, jak się ruszał, machał rączkami, nóżkami, widziałam cały kręgosłup... a lekarz się czepiał... dziwne nie ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ganta
Przyszła matka polka histeryczka 💤 Maniakalne wciskanie wykrzykników i znaków zapytania cię nie odchudzi. Swoją drogą, nie jest ci wstyd, że przez twoje sadło nie możesz zobaczyć dobrego zdjęcia usg swojego dziecka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diabl123
Boże, co za idiota z tego lekarza. Rozumiem, że otyłość jest szkodliwa, ale chyba on zdaje sobie sprawę że Tobie pewnie nie jest z tym dobrze, jestes w ciąży, osoba rozumną, zmienia się na maxa życie,poprostu zero empati. Ja bym nie chciała by taki lekarz prowadził moją ciąże. Bez względu na kasę, jak się z nim rozliczasz to jest najważniejszy okres w twoim zyciu i lepiej przezyc go milo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 938293892
Wg mnie lekarz zachował się zle. Ja oni wszyscy zresztą, to straszne chamy i aroganci... TYlko co do nadwagi to nie do końca jest tak, że chora tarczyca to pewna nadwaga. Znam osoby z niedoczynnoscią co sa szczupłe, kwestia ograniczenia się. Ale to postronne osoby nie powinno obchodzic, masz prawo wyglądac jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mieszkam w Polsce
sorki , nie doczytalam wyzej ze pisalas ze widzieliscie . Nie wiem , powiem ci ,ze lekarze rozni sa , jeden dowali specjalnie , drugi mimowlonie , nie w zlej wierze tylko dobrej , a nie pomysli ,ze moze urazic . Moze chce cie zmotywowac do odchudzania po ciazy , a nie berze pod uwage ,ze to otylosc genetyczna lub faktycznie chodzi o kase .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamo według niektórych tu kreatur powinnaś sobie w łeb strzelić bo śmiałaś zajść w ciążę z nadwagą:-O Ludzie czemu w was tyle jadu? Nie tylko modelki rodzą dzieci, tym okrąglejszym nie wolno? A jak już są w ciąży to każdy może wieszać psy na nich i nie mają prawa zaprotestować? Puknijcie się w te puste głowy jędze. A tobie przyszła mamo gratuluję dzieciaczka:) Wiesz już czy będzie synek czy córcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GANTA mam nadzieję, że lżej Ci na duszy po tych miemiłych dla mnie słowach? Dzięki za wypowiedź... życzę Ci, żeby dla Ciebie wszyscy byli zawsze mili.... Dzięki za wypowiedź... I dla Twojej wiadomości: nie wstyd mi bo z uporem maniaka piszę, ŻE WIDZIAŁAM SWOJE DZIECKO. Pozdrawiam Cię mimo wszystko... Spokojnej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mieszkam w Polsce
jesli chodzi o tarczyce to zalezy czy niedoczynnosc czy nadczynnosc . Z tego co wiem to w jednym przypadku osoby moga byc strasznie chude , a w drugim otyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polscy lekarze z reguly sa chamscy i jak maja okazje sie wyzyc to sie wyzyja jakikolwiek powod do tego dostarczysz. sprawia im satysfakcje ze sa wazniejsi i ci moga powiedziec bo ty jestes tylko pacjentem a on niewoadomo jakich lotow inteligentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×