Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aleksandra _gr

visanne , komu udało sie zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość aleksandra _gr

jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandra _gr
żadna z dziewczyn sie nie wypowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka _t
mi również się udało ale za pierwszym podejsciem po ostawieniu tabletek ! powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandra _gr
dzięki za odp, a napiszcie mi czy miałyście jakieś skutki uboczne po tych tabletkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość visannetka
ja brałam 5 miesięcy, dzisiaj odstawiłam. Zobaczymy co będzie dalej.. mam endo III stopnia. Skutki uboczne to u mnie kołatanie serca, uderzenia gorąca, bóle głowy i słaba psychika - depresyjne nastroje. Niech ktoś napisze czy w pierwszym miesiącu udało się zajść w ciąże? Ile się starałyście? I czy w ogóle ktoś z endo III stopnia zaszedl w ciąże? Może niepotrzebnie sie łudzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biorę visanne 2 miesiąc i już chętnie bym odstawiła;( lekarz kazał mi brać ten lek 5 miesięcy ale ja chyba skrócę sobie ten czas do 3 miesięcy bo bardzo żel się czuję i w ogóle chciałabym już być w ciąży,a poza tym mam endo 1 stopnia więc nie jest tak żle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynka8
U mnie jest trochę skomplikowana sytuacja. W lutym przeszłam diagnostyczną laparoskopię, robiono mi również drożność jajowodów, okazało się, że są ok. Jednak badanie histopatologiczne potwierdziło endometriozę. Lekarz zalecił mi branie Visanne, kuracja trwała 4 miesiące. Po tym czasie, w maju zostałam ponownie skierowana do szpitala w celu usunięcia zrostów endometriozy, których po pierwszej diagnostycznej laparoskopii miałam na całej otrzewnej. Po tzw. " second- look"( czyli ponownej laparoskopii), okazało się, że kuracja Visanne Była bardzo trafiona i spowodowała całkowity zanik zrostów,lekarz nawet stwierdził, że nie miał przy mnie zbyt wiele roboty:) zrobił mi jedynie kauteryzację prawego jajnika, nakłuwał go w celu łatwiejszego jajeczkowania. Po wyjściu ze szpitala, zalecono mi staranie się o dzidzię po pierwszej miesiączce, nie zabronił jednak współżyć,powiedział,że nic nie szkodzi na przeszkodzie. Podkreślę, że ostatnią miesiączkę miałam 18 lutego 2013. Kochałam się z mężem jeszcze tego samego dnia po wyjściu ze szpitala,nie wytrzymałam z tęsknoty,choć obolała, ze szwami, dałam radę, nie spodziewaliśmy się jednak tego,co nastąpiło. Lekarz powiedział, że miesiączka powinna mi wrócić po 30 dniach od wzięcia ostatniej tabletki Visanne, którą spożyłam 27 maja, ( drugą laparoskopię miałam 29 maja). Oczywiście pojawiły się bóle brzucha, bolące piersi,ale miesiączki brak, 24.07.zrobiłam test- wyszedł pozytywny;)jutro robie go ponownie, do lekarza umówiona jestem w przyszłym tygodniu. jedyne co mnie martwi, zastanawia to to, że nie mogę być pewna tej ciąży, bo przecież przez te moje przejścia nie miałam tak długo miesiączki, nawet nie mogę sama mniej więcej obliczyć dnia w którym teoretycznie zaszłam w ciąże, bo przecież mój cykl był zupełnie zaburzony. Jeśli jednak potwierdzi się, że jest to ciąża i wszystko jest w porządku to będę bardzo szczęśliwa, bo w pewnym momencie straciłam nadzieję, że to w ogóle nastąpi.Teraz pozostaje mi czekać do wizyty,chyba zwariuje do tego czasu, oby się tylko nie rozczarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiśniemniam
martynka8----- ja po laparoskopii brałam visanne 4 msc . Odstawiłam i odrazu zaszłam w ciaze, nie dostałam juz miesiaczki , czyli tak jak u ciebie :) teraz jestem mama 5 miesiecznej dziewczynki , w ciaze probowalam zajsc 3, 5 roku , polaparoskopii i visanne sie udało :) mam endo II stopnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia Ogro
witam mam do sprzedania tabletki visanne 2 mg prosze pisac na prv kaha19871@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaU8854
Korzystaliscie z preparatu co sie nazywa Visanne? No bo szukalam opinii na temat tego preparatu i nic nie moge znalezc. Mozecie cokolwiek opowiedziec mi o tym leku? Jest sens go kupowac, probowaliscie jakichs zamiennikow? Na tej stronie jest troche danych o Visanne: http://www.listalekow.pl/visanne/ - uwazacie, ze to sprawdzone informacje? Wolalabym sie nie naciac i zmarnowac bezsensownie czesc swojej wyplaty, dlatego pytam Was. Dzieki za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega9
6 miesięcy brania Visanne, ciąża w pierwszym normalnym cyklu, dziś zaczynam 6 tydzień ciąży. Trzymam kciuki za Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ie mogla tego brac, odstawilam, mialam chyba wszystkie skutki uboczne, mam podejrzzenie endo... ale mamw d***e te hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega9
też zaliczyłam wszystkie skutki uboczne...ale najwyraźniej było warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doremido
Marta nie rozumiem dlaczego masz wydawać dużo pieniędzy....jak dostaniesz receptę na Visanne to opakowanie (bo jest już refundacja) kosztuje 4 zł :) x ja zaczynam 2 opakowanie....mam brać 3 i przystąpić do inseminacji....staramy się 1,5 roku.....laparoskopie miałam w listopadzie (endo I st) bardzo się cieszę że jest już na tym forum kilka dziewczyn którym się udało :) bardzo mnie to cieszy i gratuluje WAM. Ja mam też trochę skutków ubocznych.... bule brzucha jak na @....nabrzmiałe i obolałe piersi....kołatanie serca (na początku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iposik
Mnie też się udało od razu po odstawieniu Visanne - tak jak Martynce8. Nawet po odstawieniu nie dostałam okresu tylko od razu zaszłam. Visanne brałam 6 m-cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A orientujecie się czy przy potwierdzonej endometriozie ten lek jest zawsze refundowany, chodzę prywatnie do lekarza, ale dotąd wszystkie leki zapisywał mi bez zniżki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doremido
Bianka ja też chodzę do prywatnego ale musisz dostać receptę, bo chyba go bez recepty dostać nie można i tam się wpisuje refundację (możesz wspomnieć lekarzowi, żeby ci z refundacją przepisał) potem w aptece możesz się zapytać po ile ten lek i zobaczysz czy dobrze to napisał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula000203
ja jestem po 2 letniej kuracji vissane po 2 miesiacach od odstawienia okazało się że cysta endometrialna pojawiła się na nowo lekarz właczył tabletki antykoncepcyjne niby mają zatrzymać wzrost cysty po 3 miesiącach usg i prawdopodobnie laparoskopia zwiadowcza czy trzeba usuwać czy moge starać się juz wtedy o dzidzi miał ktoś podobny przypadek tak długo brać vissane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie dziewczyny!!! ja również przechodziłam laparoskopię 5 października 2013 roku, wykryto end I stopnia. Po tym vissane do 4 stycznia. Czekam na miesiączkę - no ale... kto wie :). Dałyście mi dużo wiary! Dzięki Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej! Visanne bralam 15 miesięcy. Po odstawieniu i po 3 tyg @ przyszła, a teraz 4 dzień się spóźnia. Ale czy to ciąża. Oj chciałabym bardzo. Poczekam jeszcze z 2 dni i robie test. 1 ciążę straciłam w 12 tyg, Poźniej dowiedzialam sie o podejzenie endo! Zobczymy co czas pokaże. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga89
Biorę Visanne od sierpnia 2013, w lipcu miałam laparoskopie (endo I st.) mam brać leki do sierpnia a później będe się starać o dzidziusia :). Nie powinnam tu pisac bo to do tych co już są po kuracji, ale po przeczytaniu Waszych wpisów poprawił mi się humor :) GRATULUJE wszystkim mamuśkom wytrwałości i życzę DUŻO miłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie122
hej. Jestem po laparotomii bardzo zaawansowanej endometriozy i obecnie w trakcie 3 m-cznej kuracji visanne. Lek zażywam już 1,5 m-ca i nie mam żadnych skutków ubocznych (sama się dziwię). Pod koniec czerwca czeka mnie wizyta kontrolna u mojego ginekologa no a potem chyba... staranie o dzidzię. Piszę bo po przeczytaniu waszych postów zrobiło mi się jakoś tak lżej na sercu. Mam nadzieję, że po 5ciu latach wszelkich starań, w końcu zajdę w upragnioną ciążę. Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Dziewczyny! Mam takie pytanko do mam lub przyszłych mam- czy zaczęłyście starania o dzidziusia zaraz po odstawieniu visanne czy odczekałyście jakiś czas? moja gin mówi, że powinnam odczekać 3 m-ce, natomiast profesor, który przepisał mi visanne po laparotomii nic o tym nie wspominał.. Proszę, podzielcie się doświadczeniem:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
Czesc dziewczyny ja biore Vissane od konca czerwca mialam histerolaparoskopie w poznaniu na polnej wykryto ogniska endometrizy:( od dwoch lat staramy sie o dzidzie i juz trace nadzieje... komuś z was udalo sie po takim czasie? dodam ze przed histerolaparoskopia mialam 7 inseminacji:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwa lata starania sie i w koncu wizyta u kompetentnego lekarza. Diagnoza: endo zewnetrzna, zrosty jajnika prawego, niedrozne calkowicie obydwa jajowody i do tego paskudna bakteria w jamie macicy. Najpierw 4 tygodnie silnej kuracji antybiotykowej. Pozniej 20 marca tego roku laparo- i histero w jednym. Od zabiegu przez 4 tygodnie Visanne i wtedy calkowity zakaz starania. @ pojawila sie normalnie. W pierwszym cyklu po odstawieniu Visanne dwie kreseczki :-) I to jeszcze przed terminem @ wieczrem po pracy bo wyniki hormonow z krwi sprzed dwoch dni wskazywaly ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki kiki
Hej Przez 6 miesiecy bralam visanne. Teraz czekam na operacje usuniecia torbieli ale mam cicha nadzieje ze uda mi sie zajsc w ciaze przed operacja. Mimo ze zawsze bylam chuda jak patyk, przytylam 10kg podczas 6 miesiecznej kuracji. Endometrioza sie troche zmniejszyla, ale najgorsze jest teraz to ze nie wiem kiedy i czy mnie zlapie okres i jak bedzie bolal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elodi
Mam pytanie, czy któraś z was brała visanne tylko przez 4 tygodnie?Słyszałam, że terapia trwa minimum 3 miesiące... i z tego co widzę większość dziewczyn bierze ten lek od 3-6 miesięcy... ale czy komuś jeszcze pomogło po 1 miesiącu? (widziałam tylko jeden post..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość folik34569412
Ja mialam 2 torbiele endometrialne i endometrioze, nie wiem ktorego stopnia ale ca 125 wynosilo 101, po 3 miesiacach brania visanne spadlo do 23 ;) Ginekolog zapisal mi jeszcze na 3 miesiace, i potem starania o dzidzie, nie kazal czekac po odstawieniu tabletek bo endometrioza moze wrocic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234
Dziewczyny a ktoras z was po odstawieniu Vissane bierze parloder, pabi-dexamethason i clostibegyt?? ja mialam czekac na miesiaczke i zaczelam brac te leki ale fatalnie sie po nich czuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×