Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kicia1985

W którym tygodniu ciąży bije serduszko dziecka?

Polecane posty

Witam, jestem w ciąży i odwiedziłam już 2 ginekologów i żaden nie jest w stanie określic wieku ciązy. Jest podejrzenie, że to dopiero 5 tydzien a podobno po 6 tygodniu zaczyna bic serduszko i wtedy mozna okreslic. Tydzien temu na USG było widac tylko pęcherzyk żółciowy a teraz dzisiaj już plamka jest czyli lekarka mówi, że to zarodek ale nie wie czy to 5 tydzień i dlatego nie bije serduszko czy po prostu ciąza jest obumarła i przepisała mi Duphaston na podtrzymanie. Kazała przyjśc za 2 tygodnie - wtedy już musi bic serduszko. Ja u siebie podejrzewam właśnie 5 tydzień - tak wychodzi z moich obliczen, okres ostatni miałam 13 października ale do zapłodnienia mogło dojsc albo 19-go albo 26, 27-go października. Najdziwniejsze jest jednak to, że 26 listopada robiłam badanie HCG i wyszło mi ponad 8 tys. Zrobiłam następne po 4 dniach i wyszło już ponad 46 tys a z norm wychodzi, że to by był już 6-7 tydzień więc nic juz nie rozumiem. Poproszę o porady bardziej doswiadczone mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serce zaczyna bić 21 dni życia dziecka. Ciąża jednak zaczyna się od pierwszego dnia cyklu w którym doszło do zapłodnienia, wiec jeśli owulację masz w 14 dniu cyklu i doszłoby do zapłodnienia to do 21 musisz dodać owe 14 dni tak liczona jest ciąża, zatem w tym przypadku serce można by usłyszeć w w 35 dniu ciąży czyli 5 tygodniu. Niestety Często się zdarza, że owulacja jest ok 18 dnia cyklu, lub do zagnieżdżania dojdzie później, zwykle zatem nie jest to 5 tydzień, lekarze dla spokoju matki szukają serca ok 7 tygodnia bo matki często panikują gdy serca nie słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahhaha pecherzyk
zołciowy czy ty wiesz co to jest peczerzyk zolciowy haha w pecherzyku to kamienie sa a nie dziecko!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mieszkam w
zrobic mozesz bete ale u ciebie to nawet i 8 z plusem bedzie tydzien no przykro mi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hally dziękuje za "podtrzymującą" wiadomosc...tak się bardzo przyzwyczaiłam do tej mysli, ze bedzie dzidzia, że teraz nie mogę się ogarnąc psychicznie...boje sie ale wierze...w srodę mam wizytę u dobrego specjalisty... obawiam się tylko tego, że tak często mam usg...to będzie już moje 4 USG... a ta moja lekarka powiedziała przeciwnie jak jej wspomniałam o wyjezdzie do Anglii to odpowiedziała: "tam będzie Pani miała fachową opiekę, oni bardzo dobrze prowadzą ciążę"... Ja też pomyślałam o bliźniaczej ciąży jak zobaczyłam wynik HCG...ale ona mnie zgasiła, że tu ledwo jedno jest a teraz powiedziała, że nic z tego nie będzie... chciała mnie już na zabieg zapisac ale jak się rozpłakałam i powiedziałam, że możliwe, że w pozniejszym czasie zaszłam w ciążę to powiedziała, że mogę czekac jeszcze te 2 tygodnie...poza tym nie zapisała mi już Duphastonu...- poszłam do apteki i "wyłudziłam" lek żeby brac dalej... po prostu doniosę receptę w środę jak poproszę tego gina u którego będę...ta lekarka u której byłam te 2 razy to kazała mi przyjsc za 2 tyg i na 30 miałby byc zabieg...czyli szykuje mi sie super sylwester jesli by trzymac się jej scenariusza... cały czas podświadomie wierzę, że dzidzia żyje... teraz jak chodzę do wc to się boję, że zobaczę krew...każdego ukłucia w brzuchu się obawiam... strasznie mnie zdołowała... zobaczę co wyjdzie z hcg poniedzialkowego.... a ja tez nie wiem czym sie rozni beta hcg od hcg? Bo nie wiem które ja miałam robione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że ja myślę, że u mnie to nie jest 8 tydzień...wg moich obliczen bedac u lekarki 16-go bylam w 7 tygodniu...zobacze co powie inny lekarz...niektore matki opowiadaja na forach, że w 9 a nawet 10 tyg. dopiero jest widoczne serduszko...wiem, że moze sie pocieszam ale nie chce zaakceptowac tego ze nic z tego moze nie byc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmagmar
Droga aiszka 22 Jestem nowa i mam podobną sytuację... Mieszkam w Anglii co jak wiadomo opieka na początku ciąży nie jest zapewniona. Z moich obliczeń wynika że jestem w 6 tygodniu ciąży (8 tygodni od ostatniej @). Dzisiaj byłam prywatnie u lekarza, który po zrobieniu usg stwierdził, że serduszko nie bije a POWINNO... Załamałam się tą wiadomością :( Lekarz kazał mi przyjść za 2 tygodnie, ale stwierdził, że będzie lepiej dla mnie jeśli nie będę się "nastawiac". Wyszłam zaplakana z gabinetu, mój partner zdziwiony że nie został zawolany do gabinetu, aby zobaczyć dzidzie... Z tego co wyczytałam razem z moją przyjaciółką wynika, że jeszcze nic straconego dla Nas Kochana...! Napisz czy wszystko w porządku Pozdrawiam wszystkie dziewczyny ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bijące serduszko widziałam na usg w 5 tygodniu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalinka_
W 7 tc nie było u mojej małej widać na usg bijącego serduszka, w 9 tc miałam kolejne usg, na którym wszystko wyszło ok. W 24 tc mała miała robione badanie usg serduszka i jest zdrowe, jak zresztą cały dzidziuś. Trzymajcie się dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość aaaa
Kochane dzisiaj jestem zgodnie z ostatnią miesiączką w 8 tyg jednak zgodnie z owulacja (miałam robiony monitoring) to okolo 4,5 tyg od zapłodnienia- i na usg nie słychac bicia serduszka... lekarz dal mi skierowanie do szpitala z diagnozą poronienie. czy któraś miała taki problem? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w 8 dostalam karte ciazy, ale jezelilekarz twierdzi ze nic z tego to sie nie nastawiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusyna
witam ja w pazdzierniku miałam ciaze obumarła teraz zaszłąm w ciaze miesiaczke ostatnia miałąm 3 stycznia ale to były nie regularne miesiaczki lekarz stwierdził 7 tydzien ciazy i tez na usg nie było widac echa bicia zarodka kazali zrobic wynik Bhcg z krwi tez sie strasznie boje to druga ciaza nie wwiem co mam myslec nie mam juz siły czy ktoras miała podobnie byc moze zaszłam puzniej w ciaze i serduszko bedzie jeszcze bilo :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie porownujcie nigdy swojej ciazy do innych dziewczyn ja tez bylam prywatnie i mi lekarka powiedziala ze z tej ciazy nic nie bedzie bo z obliczen bylam juz w 7,4 td i kazala mi usunac poszlam za tydzien do innego lekarza i bylo juz widac zarodek i bicie serduszka ale jak sie okazuje to z obliczen i wielkosci zarodka to zaszlam w ciaze pozniej takze jestem kolo 6,4td takze nieraz trzeba poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia14
Witam W ktorym tygodniu lekarz powinnien mi pokazac bicie serduszka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi w środę USG pokazało 6 tc 2 dni i była już akcja serduszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.ja byłam u ginekologa bo plamiłam. Okazało sie że mam jakiegoś krwiaczka i moge jeszcze plamić.ale z bobaskiem wszystko ok. W 6 tyg widziałam jak pulsuje serduszko 120 uderzeń na minute.cudowne przeżycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za szybko chodzicie do tych ginow, zreszta wiekszosc lekarzy tego nie lubi, bo na tak wczesnym etapie moze nie byc nic widac, zwlaszcza jesli usg gorsze. Dlatego Was strasza. Moj gin mi ostatnio sie zalil, ze juz ma dosc, bo jedna z druga ledwo 2krechy a tescie zobaczy, to juz umawia wizyte i Bog wie czego oczekuje, najlepiej zdjec z usg dziecka, a trafiaja kolo 5-6 tygodnia, gdzie czasem nie widac biacego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebik
Mój przypadek był taki że w 7 tyg.1 dzień zarodek miał 4.2 mm tydzień później tj 8 tydz. 2 dni zarodek miał 10.3mm i widziałam wtedy dopiero na monitorze pięknie pulsujące serduszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glamouriette
A miał ktoś tak ,że widać bijące serduszko a nie słychać.? U mnie wynika na 7tydzien ale jak poprosiłam o włączenie serducha to mówi że jeszcze nie słychać. Byłam w 5 tyg i już pulsowalo wtedy. Jestem po jednym już lyzeczkowaniu z racji że ustala akcja serca i świruje. Co prawda tamta ciąża była ciężka do wytrzymania,od samego początku straszne skurcze i bóle brzucha. Teraz nic ,czuje się super. Tak sobie tłumaczę i wierzę że tym razem się uda. Moja rada kochane,jeśli bolały Was piersi i ustały ,było Wam niedobrze i przeszło a do tego płacicie to biegiem do lekarza. Ja miałam martwy płód w sobie 2 tygodnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja bratowa miała podobną sytuację, w piątym tygodniu ciąży nie było w ogóle słychać bicia serduszka Lekarz stwierdził że ciąża obumarła ,bratowa rozpłakała się. Wysłał ją na zabieg do szpitala ,bratowa poszła 3 dni później ,tam zrobili jej USG i okazało się że serce dziecka bije!!!! Dziś ich synek ma 3 latka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota

ja teraz jestem w ciąży w czwartek mam wizytę u lekarza i też się strasznie boję po pierwsza ciążę straciłam serduszko nie bilo . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×