Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

w tym roku komunia jaki prezent lub ile kasy do koperty.doradzcie

Polecane posty

Gość gość

wiem ze jeszcze czas, ale już się zastanawiam. jaki prezent dla dziewczynki lub ile kasy? a może lepiej nie dawać kasy? sama nie wiem. w razie czego $ nie trafią do rodzicow bo są dobrze sytuowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flakonikperfumik
Ja bym dała 200 zł i jakąś srebrną, na przykład z wygrawerowanym imieniem, bransoletkę. Mogą być też jakieś kolczyki złote z Apartu albo jakiś delikatny wisiorek i zawieszka. Takie kolczyki tam kosztują srebrne od 50 zł, a złote od 100 zł, więc wydałabyś około 250-300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A chrzestna ile powinna dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zastanawiałam się nad srebrną biżuterią (np. kolczyki, łańcuszek i zawieszka), ale nie wiem czy wypada dawać srebro czy powinno się złoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flakonikperfumik
Chrzestna myślę, że jak kogo stać, ale ja bym dała 500-1000 zł, choć też mnie to przeraża, bo przecież to tylko chrzest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flakonikperfumik
No to daj złote kolczyki są takie w Aparcie, całe złote, bez jakiś kolorowych delfinów czy biedronka na nich, ale z kolekcji dziecięcej za 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zeszłym roku miałam komunie chrzesnicy, dostała ode mnie złota bransoletkę i 200 płn na swoje wydatki. W sumie prezent za 500 zł. Osobiście wydaje mi się ze to naprawdę wystarczająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znieśliby te komunie i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zeszłym roku kupiłam złota bransoletkę'i dałam 200 płn na drobne wydatki. Prezent wyniósł 500 płn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam do 1007, jestem chrzesna, ale uważam że wszystkim przewrócilo się już w głowie jeżeli chodzi o wartość prezentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale odpowiedzcie mi proszę na pytanie czy wypada dac w ogóle srebrną biżuterię czy generalnie powinno być złoto? bo gdyby miała dostać złotą to tylko kolczyki i to tez nie za drogie a jeśli srebrną to cały komplet tylko nie wiem czy srebro nie jest za mało "szlachetne" jak na taka uroczystość- wiecie o co mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi się ze na taką okazję pasuje złoto, nawet jeśli miałbyc to mniejszy prezent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli jednak srebro sobie odpuścić? szkoda, miałaby w zasadzie ładniejszy prezent ze srebra bo złoto jest drogie więc niestety będę się kierowała niska ceną a nie walorami estetycznymi (to co mi się podoba jest za drogie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, ja w zeszłym roku miałam Komunię chrześnicy i kupiłam malutkiej złoty łańcuszek z medalikiem i grawerem . Zapłaciłam 900 zł i dałam kartkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie 900zł to za dużo...bez przesady, dla 8 letniego dziecka prezent za 900zł? w moim odczuci to przesada, ale dzięki za wypowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No złoto, bo 9 latka jeszcze sprawdzi jakiej próby jest to złoto :O A tak na serio kup to na co Cię stać i co uważasz, że dziecku się przyda. Dzieci nie cieszą się z prezentu tylko dlatego, że jest wartościowy (tak prezenty postrzegają dorośli). Myślę, że bardziej ucieszy fajny komplet srebrny, niż skromniutkie złote kolczyki. Dodatkowo będzie mniejsza strata jak dziecko zgubi jakiś element (co jest wielce prawdopodobne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w rodzinie jest tak, że chrzestni dają na chrzciny 1000 zł, na komunię 2000, a na wesele 4 tys. I tak każdy bez wyjątku dawał i daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o jezu, chyba nigdy nie podejmę się bycia niczyja chrzestną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie chodzi za mną to srebro bo wiem ze ten prezent byłby ładniejszy tzn. w cenie jednych kolczyków za np. 300 zł miałaby kolczyki, łańczuszek i zawieszkę. i byłoby to na pewno ładniejsze. ale wiecie jak to jest- zaraz usłyszymy ze chrzestni pożałowali na złoto :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nienoszone srebro czarnieje i się niszczy. Złoto nie. Ja jako chrzestna wolałabym kupić złoty łańcuszek niż cały srebrny komplet .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok, rozumiem. więc złoto, ale niestety będzie skromniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup cos zlotego nawet skromniej, bo inaczej zacznie sie gadanie, no chyba ze Ci to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i same chrzestne nakręcają tą całą sytuację prezentową. Kup to bo inaczej będzie gadanie. :O A czy to jest obowiązek kupować drogie prezenty? Koniecznie złoto bo srebro nie wypada :O Jakby zaczęło się u mnie gadanie, że nie taki prezent chrześniak dostał więcej prezentów, nawet tych skromnych by nie było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co z tego, że skromniej ? Złoto to złoto. Srebro śniedzieje nienoszone. Ja na pewno nie kupiłabym chrześniakowi srebra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj 300 max 500 zl do koperty, albo wplac malej na konto, my tak poprosilismy rodzine bo corka ma zabawek w kosmos, a tak mala ma konto, odkladamy jej tam kase do czasu jak bedzie dorosla. Tak samo jest na urodziny czy z innych okazji. I nie chodzi o duze kwoty, ciocia ktora jest bardzo biedna daje 20 pln i jak dla mnie jest to super rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze poproscie moze wszystkich zeby zlecenie stale zrobili na Wasze dziecko... to też jest super rozwiazanie. Pazerne hieny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś się jeszcze wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ile dac jako ciocia. siostry i brata dziecko. ja myslalamzeby dac po 200zl na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie wydaje mi się ze jak to dzieci rodzeństwa, czyli bardzo bliskie to wypada dac więcej niż 200 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daje się tyle na ile są hojni dla nas rodzice dziecka.Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×