Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość horror_:///

walcze z bolacym gardlem dziecka- prosze o rady

Polecane posty

Gość horror_:///

dziecko nie chce pic i jesc :/ Nie ma goraczki jednak leci dziecku katar od wczoraj i chyba boli je gardlo bo ma problemy z przelykaniem i nie chce jesc i pic :/ Musze na sile dawac lyzka kazda kropelke wody . Macie mamy jakies domowe sposoby na pozbycie sie bolu?? Wiem ze mi zawsze pomagalo plukanie gardla woda z sola. Corka ma 2 latka i zastanawiam sie ( wiadomo plukanie nie wchodzi w gre) czy moglabym namoczyc ta wodfa gazik i wysmarowac jej gardlo w srodku ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tantum verde w areozolu można już w tym wieku stosować ale jeśli ma katar to pewnie on przeszkadza a nie ból gardła daj maść majerankową pod nosek a i syrop z cebuli możesz zrobić może wypije i syrop prawoślazowy on łagodzi podrażnienia gardła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no, chyba nie będziesz dziecka męczyć i smarować mu gardła jakimś podrażniającym gazikiem... leć do apteki, albo ktoś niech Ci kupi Hasco sept. U nas najlepsze co może być. Dziecku łatwo popsikasz, nawet jak płacze to ma buzię otwartą - popsikasz i szybko minie. A jak nie masz jak do apteki, to kurcze, nie wiem... nawilż powietrze w domu, niech nie jest suche, jak masz to dodaj olbas... może mleko z miodem? Płukać solą takie małe dziecko nie da rady, a jeszcze zakrztusić się może :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość horror_:///
no wlasnie hasco sept uzywamy :(((( Nic to nie daje :( Podaje jeszcze lipomal i wapno oraz krople do nosa ( nic wiecej nie mam ) i na dodatek dzis ten cholerny 3 maj i wszystko pozamykane ://// dopiero jutro do lekarza:/ Mam nadzieje ze dadza nam taki antybiotyk , ktory szybko ulzy dziecku :/ Pierwsza choroba i dziecko nie pije ( to ze nie je mniej mnie martwi) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mieszkam w Austrii więc
Po pierwsze leć do apteki po octenisept w sprayu i spryskaj gardło trzymając roztwór i nie połykając go przez minutę (po minucie wypluć) po drugie cytryna a właściwie sok z niej wypijaj jak wodę bo nie dość że działa nawilżająco to jeszcze dezynfekuje słuzówkę, po trzecie pij siemie lniane (ochrania śluzówkę ) a po czwarte płucz szałwią . Powinno pomóc dość szybko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mieszkam w Austrii więc
sorrki , niedoczytałam że chodzi o malucha :D w takim razie pozostaje szałwia (herbatka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość horror_:///
oki. dzieki za rady ide popróbować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobry jest syrop bactrim! Nie jest antybiotykiem ale jest silniejszy od normalnych przeciwzapalnych. Moja ma gorączke i katar. Wiesz niekoniecznie musi Twoja bolec gardło. Jak ma katar to mogą jej sie uszy zatykać i dlatego nie chce pic lub jesc. My jutro idziemy po Bactrim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metada
bactrim to chemioterapeutyk, wydawany jest na recepte, wiele dzieci jest na bactrim uczulonych!!! jak mozesz polecac do samodzielnego stosowania u malego dziecka taki specyfik? no jak??? ps. o tej wczesniej ktora pisze o psikaniu octaniseptem nawet juz nie pisze bo szkoda nerwow, czysty spirytus psikany do gardla...ja pierdole:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liyahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
po tym "wspaniałym" Bactrimie który lekarka zapisała mojemu synowi na angine dostał powikłań w postaci zapalenia ucha :o Bactrim to wielkie gówno, przestarzały lek który prawie nie działa... O Octenisepcie nie wspomne bo nie widze zwiazku miedzy lekiem do psikania na rany pooperacyjne i inne a bólem gardła... :O autorko idz po antybiotyk z gardłem nie ma żartów, nieleczone zapalenie gardła moze uszkodzic serce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Octenisept jest bardzo dobry, ja używam dla dziecka które jakoś znosi go bo jest nie przyjemny ale najlepszy. Pomaga najszybciej i nic nie szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość challupka
Jak ci dzieck onie chce jeść stałych pokarmów, to sprobuj choc jogurty bezcukrowe albo musy owocowe (tylko takie bez cukru, sa w tubkach od Holle chyba) delikatnie schłodzone - nie zimne! co powinno ukoić na chwilę bolące gardło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Octenisept jest swietny na gardlo, bo zabija bakterie. Tak samo mozna go stosowac na bol gardla jak plukanki roztworem wody utlenionej- no ale wiadomo,ze plukanie w przypadku malego dziecka odpada. Octenisept pozostawia niestety nieprzyjemny gorzki smak w ustach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×