Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Emily 2525252

Wczesna ciąża, chyba za krótko brałam folik, co robić???

Polecane posty

Gość Emily 2525252

Witam, zacznę od tego, ze chyba jestem w ciąży - okres spóźnia się 5 dzień, test pozytywny :) Biorę jedną tabletkę foliku 0,4 mg prawie od miesiąca, ponieważ dopiero zaczęliśmy starania a tu już... :) Powinnam brac 3 mies przed, ale nie brałam... Czy w związku z tym ta dawka jest wystarczająca, czy powinnam łykać teraz 2 tabletki dziennie? Do lekarza mogę iść w czwartek najwcześniej. Dodam, że odżywiam sie w miarę zdrowo, jem mięso, jajka, jogurty, czasem ryby... może to uzupełni ewentualne niedoboru kwasu foliowego. Kurczę, martwię sie, bo wg moich obliczeń to mniej więcej 3 tyg ciąża i teraz ten kwas jest najbardziej potrzebny dziecku, ale nie chcę też przedobrzyć... Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 tabletki zgoeło cie?
:D pfffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emily 2525252
Ojejku, a nie jest tak, że w przypadku niedoborów powinno się brać większą dawkę? To źle, że chcę zrobić wszystko, co mogę, żeby dziecko było zdrowe? Lepiej, żebym paliła, piła i leżała w solarium godzinami, bo ciąża to nie choroba??? Dzieci proszę o opuszczenei topiku, liczę na poważne wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 tabletki zgoeło cie?
wez nie przeginaj w druga strne... nikt ci tego nie napisal zebys pila palila i sieo palala :D ale serio to ty jestes przewrazliwiona... na maxa, daruj sobie podwójne dawki kwasu foliowego i nawet nie wspominaj lekarzowi bo ci wysmieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nmkk
ja foliku nie brałam przez całą ciąże (kilkanaście lat temu nie było tego specjału) a brałam maternę dla kobiet w ciąży..i synek zdrowy jak ryba...ma 12 lat i164 cm wzrostu...dobrze zbudowany i bardzo inteligentny...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 tabletki zgieło cie?
a skad ty wiesz ze masz niedobór, przysniło ci sie to? :P może popros lekarza o specjalistyczne badania krwi na wykrycie rzekomego niedoboru kwasu foliowego... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadmiar też nie jest korzystny, bierz po jednej i nie panikuj. są kobiety ktore wcale go nie biorą i dzieci sa zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam 2 dziei
ja mam 2 dzieci i nie zazylam ani razu w zyciu kwasu:) I obydwa sa zdrowes, silne i jeszcze nigdy nie chorowaly...maja 3 lata i roczek;) Nie martw sie.-----kiedys w ogole nie bylo kwasu i byle dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 tabletki zgieło cie?
nmkk no dokladnie a z reszta laska pisze ze zdrowo sie odzywia... :) przeciez kaws foliowy znajduje sie w wielu rzeczach ktore jemy a te rabsy sa dla osób o ubogiej diecie .. oczywiscie nie szkodza ale nie sa tez konieczne jak ktos sie zdrowo, regularnie odzywia... nie ma co paranoja ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emily 2525252
dzis pyta o kwas foliowy a za 9 mcy bedzie pytac jak dziecko ubrac jestescie boskie laseczki usmiac sie mozna tak ze na cale zycie starczy dobrze ci ktos napisal uwazaj tylko sie nie zesraj Ja pierdzielę, ale jesteście tutaj wredne dziewczyny. Niby instynkt macierzyński ma mi podpowiedzieć, ile brac kwasu foliowego, skoro jeszcze nie byłam u lekarza? Weź się ogarnij dziewczyno. Ktoś już miał temat , dlaczego na tym topiku są takie złośliwe osoby, widzę, że rzeczywiście tak jest. Zadałam pytanie, ile się tego kwasu bierze, bo lekarza zapytam najwcześniej w czwartek, a najchętniej odwlekłabym tą wizytę jakieś 2-3 tyg bo to bardzo wcześnie... i od razu pojechaliście po mnie, żebym się nie zesrała, że panikuję i takie tam. Myślałam, ze mi ktoś tutaj normalnie odpowie, i kilka odpowiedzi jest, za które dziękuję, ale te inne świadczą tylko o waszej kulturze dziewczyny. P.S. Ciekawe, co wy robicie na tym forum, skoro wszystko wiecie i jesteście super mamuśkami. Pozdrawiam zrównoważone kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszsza - współczuje tej gorączki strasznej:( a co do foliku - to moja droga autorko: to jest tak, ze jest on wskazany przy staraniach o dziecko ale nie jest obowiązkowy itp. on jest ZALECANY. jezeli zaszłas szybko w ciaze to tylko sie cieszyc i folik brac dalej w tej samej dawce. w pudełeczku do foliku jest też ULOTKA tam bardzo wyraznie pisze by nie brac dwóch tabletek w razie gdyby się zapomniało a tym bardziej w twoim przypadku. innymi słowy "nie przekraczaj dzienne zalecanej dawki" a na koniec musisz wiedziec ,ze sporo z tego całego galimatiasu wokół ciąży to zwykłe naciąganie na kase. z tąd ta cała propaganda kwasu foliowego, wszlkiego rodzaju witamin etc etc. oczywiscie dbac o siebie trzeba ale musisz tez miec dystans bo w innym wypadku na sam okres ciazy mozesz wydac kilka tysięcy złotych na same badania, specyfiki i inne bajery na ktore naciągnie cie lekarz - a ktore przy normalnej, nie zagroznej ciazy nie sa potrzebne. wiec nie panikuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
bez przesady, niekótre babki w ogóle nie biora zadnych witamin normalnie sie odzywiaja i rodza zrowe dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sissii
Do autorki jak masz jakiekolwiek watpliwosci to idz do apteki i zapytaj sie farmaceuty ktory sprzedaje napewno nie odpowie Ci zle i nie bedziesz sie przejmowala niczym i denerwowala. Niestety na kafeteri kipi od wrednych lasek. A one w sumie doradza ci tyle co dzieciak bawiacy sie w piaskownicy bo slownictwo wlasnie takie tutaj jest moglas sie sama przekonac. A wlasnie foliku kiedys nie bylo nie bylo takze duzo innych lekow okolo 40% niemowlakow umieralo w pierwszym roku swojego zycia dziwne ze teraz jestescie takie cwane tak krytykujecie ze bierze kwas a jak sie wam cos dzieje to po co siegacie po tabletki przeciez tego kiedys nie bylo a dawno dawno temu ludzie nawet mieszkali w jaskiniech i spali na podlogach i zyli wiec po h...j wam takie wygody teraz??? Mysza a ty co taka jestes inteligentna i siedzisz z dzieckiem ktore ma 40 stopni chwalisz sie czy zalisz? Przykre wiedzialas jak dziecko zrobic a jak juz temperature zbic to nie wiesz bo w googlach nie napisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka jestem inteligentna ze zaden z tych cudownych specyfikow medycznych nie zbija mojemu dziecku goraczki nizej niz 38 :P:P skonczyla mi sie paczka paracetamolu zaczelam eferalgan i ibufen i gowno lezy plackiem od rana i ma 38 najnizej :P:P a farmaceuta farmaceucie nie rowny :/ niestety ale ostatni tydzien pzrekonal mnie ze farmaceuci to totalni debile na 10 moze jeden jest inteligentny bo madry to nie wiem :) przyklady : maz idzie w piatek do apteki i prosi o krople na katar a farmaceuta spzredaje mu sztyft odswiezajacy do nosa :/ super inteligencja farmaceuty zabija :( ide do innej apteki po krople do nosa na katar a farmaceutka pyta mi sie czy dla doroslych czy dla dzieci, mysle sobie ok, skoro sa rozne to pyta, tylko ze te dla doroslych sa rowniez dla dzieci od 6 roku zycia :D:D jak juz kuzwa pyta to niech pyta dokladnei czy np to dla dziecka do 6 roku zycia? logika sie klania :) przyklad kolejny w srode robilam badanie krzywej cukrowej i zwymiotowalam glukoze po wyjsciu z laboratorium, na chlopski rozum powinnam wypic jeszcze raz, ale nic ide sie zapytac do apteki farmaceuty jak sadzi a pan w aptece bo farmaceuta mi go trudno nazwac mi sie pyta a po co sie to pije?? zenada :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisisi kiedys ludzie leczyli sie naturalnymi metodami :) dzis podobnie ale takich jest niewielu bo tabsy nie sa lepsze ale szybsze i wygodneijsze dla kazdego niz przygotowywanie naparow, olejkow, masci itd.. a jeszcze co do goraczki to widzials gdzies zebym pytala o to na forum??? google mnei eni parzy i doskonale umeim sobie znalezc inf jak obnizyc goraczke :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasze matki nie słyszały nawet o czymś takim jak kwas foliowy i urodziły zdrowe dzieci (w większości) więc naprawdę nie przesadzaj. Ja brałam folik może z 2 tygodnie przed zajściem w ciąże a dziecko rozwija się dobrze. Polecam Feminatal metafolin 800, jest dużo droższy od samego preparatu FOLIK ale oprócz folianów (dawka 0,8 a nie 0,4 jak w FOLIKU) zawiera inne witaminy zwłaszcza z gr. B. A poza tym kwas foliowy zmiejsza ryzyko a nie całkowicie je eliminuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że tej witaminy nie da się przedawkować- jest rozpuszczalna w wodzie, a więc łatwo wydalana z organizmu jeżeli mówimy o zdrowym i aktywnym fizjologicznie organiźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milla506
Możesz brać nawet trzy tabletki Foliku 04, nie przedawkuje go i lepiej go bierz skoro masz dostęp. Spoko bierz i niczym się nie przejmuj. A ja nie kumam: zadała pytanie, to tak trudno jej odpowiedzieć? gdyby któraś miała dzieciaka z rozszczepem kręgosłupa z powodu niedoboru kwasu to byście "srały" w gacie jak chore. Jak ma brać albo nie brać top niech bierze nawet za dużo bo nie zaszkodzi tylko może pomoc. Dziewczyny skąd do cholery takie wredne odpowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredne babska
wy wszystkie odpisujecie jak popierdolone,kobieta zapytała się poważnie a wy już na nią,, bardziej kręcicie się tematami zaszłam w ciąże z przypadkowym facetem itp,może to jest wasz poziom na innym nie odbieracie:P a co do tego że jest nagonka na kwas foliowy itp to nie jet tak do końca że to tylko wymysł są badania potwierdzające że niedobór wpływa niekorzystnie na rozwijający się układ nerwowy dziecka. A co do autorki podwójnej dawki nie bierz, przynajmniej do chwili konsultacji z lekarzem on Ci wytłumaczy co masz zażywać i w jakich dawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emily, jest OK. Nie martw sie :) I tak fajni, ze bralas je tak wczesni. To, co piza w ksiazkah, nie zawsze jest adekwatne do zycia. Kiedys kobiety wogóle nie braly nic i tez rodziły zdrowe maluchy. A podwójna dawaka witamin może wręcz zatruć orgaznim malucha. Jedna tabletka dziennie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredne babska
i tak naprawdę największa dawka kwasu foliowego jest potrzebna w pierwszych 3 tyg ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość folianna80
to prawda - większej dawki kwasu foliowego kobieta w ciaży potrzebuje w pierwszym trymestrze. Ja akurat brałam do końca pierwszego trymestru Feminatal 800, bo ma w 1 tabletce 0,4mg kwasu foliowego i 0,4mg metafoliny - łatwiej przyswajalnej, później brałam Feminatal 400 z DHA - bierze się 1 tabletkę z 0,2mg kwasu foliowego i 0,2mg metafoliny i 1 kapsułkę z DHA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antypatologia
KOlejna nawiedzona. Bralam jak sie dowiedzialam, ze zaszlam, dziecko zdrowe. KIedys nie bylo folikow, a teraz glupie matki lykaja wszystko, co napisza w gazetkach pt "Jestem Mamusia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasaia
nie rozumiem tych tekstów, że "za dużo", czasami jak mama ma problemy z anemią w ciąży, to zalecają brać dużo większą dawkę, moja siostra w ciąży brała 3mg na dobę (a w foliku jest 0,4mg). tak jak już ktoś wyżej napisał, kwasu foliowego nie można przedawkować, a niestety ten z tabletek dość trudno się przyswaja (poczytajcie sobie w internecie na temat defektu enzymatycznego). Emily, z Twoim maluchem będzie wszystko w porzadku na pewno! a jeśli to ma Cię uspokoić, to bierz dwie tabletki dziennie. albo możesz zamienić na ten feminatal 800 o którym dziewczyny wyżej pisały (ja też go brałam w ciąży, polecam), i który zawiera metafolinę, łatwo przyswajalną. wtedy na pewno żadnych niedoborów nie będziesz miała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalafingaaa
1 tabletke nie wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOŻE DZIEWCZYNYYYYY
a ja biorę kwas foliowy, który ma 15 mg, na tabletce jest 15. Przedawkuje??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszecie że dawniej kobiety nie brały foliku i rodziły zdrowe dzieci a wziełyście pod uwage ż e dawniej było inne środowisko i pokolenie silniejsze(nie ma się co do nich porównywać) kwas foliowy jak najbardziej brać tak jak pisze na ulotce kolezanko założycielko wątku dobrze że brałaś miesiąc przed teraz kontynułacja:)i wszystko gratuluje mamusiu a co do wrednych forumowiczek załuzcie własny wątek i tam sobie popiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witek wu
Branie witaminek przed zajściem w ciążę to dobra sprawa, także warto brać feminatal czy inny taki środek. Zapewnia się zaspokojenie zapotrzebowania na wszystkie witaminki dla mamuśki i dziecinki;) taki rym hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazynka :-)
A ja zadnego foliku ani witamin nie bralam, ani przed ciaza ani podczas... wyniki mialam idealne i urodzilam w wieku 36 lat corke zdrowa jak rybka :) Witaminy i folik sa bardzo potrzebne, zgadza sie, ale przy zdrowej urozmaiconej diecie suplemeny sa ZBEDNE !!! Zreszta te "sztuczne " witaminy sa gorzej przyswajalne przez organizm niz te naturalnie zawarte w pozywieniu ... po lecie, po sezonie owocowo-warzywnym zdrowa i normalnie odzywiajaca sie kobieta NIE POTRZEBUJE ZADNYCH suplementow !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×