Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wszy w żłobku

Wczoraj jak odbierałam dziecko ze żłobka

Polecane posty

Gość wszy w żłobku

to pani powiedziała że dziecko w innej grupie ma wszy i żeby obserwować swoje dziecko. W poniedziałek jest bal, dzieci ze wszystkich grup będą razem się bawić... i tak myślę czy puszczać moją małą na ten bal? Ja osobiście namiejscu tamtej mamy bym dziecka nie puszcała kilka dni do żłobka... ale co ona zrobi to niewiem. Macie jakieś doświadczenie z wszami? długo się wykluwają? długo się we włosach ukrywają? jak to wogóle jest? a może ktoś wie czy żłobek jakieś ma procedury w związku z nimi?? np żeby właśnie te dziecko kilka dni nie przychodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Lajla
Co za idiotka puszcza do żłobka dziecko z wszami ;/ I jeszcze jak wszyscy o tym wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olinek okraglinek wesolo
nie wiem jak jest w przedszkolach, ale w szkole rodzice są wzywani i jest rozmowa i sugestia żeby może dziecko ze dwa dni nie przychodziło do czasu załatwienia problemu tylko błagam nie psiocz na matkę tego dziecka, bo wszy mogą trafić się każdemu dzieciakowi , nawet w najczystszym w domu i następnym razem może to być twoje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gimbon
Koniecznie zaaplikuj dziecku szampon zwalczający wszy, wówczas nie powinno się zarazić, a nawet jeśli już tak się stało, to zwalczysz to paskudztwo zanim się rozprzestrzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszy w żłobku
nie zamierzam psioczyć na tamtą mame - nie o to chodzi, moją małą (a raczej jej głowę) ogłądałam już z 10 razy i jak narazie nic nie widać, ma jasne blond włoski, więc napewno bym nie przeoczyła. A taki szampon to normalnie w aptece można kupić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak w aptece kupisz
ale ten szampon stosuje sie na wszy a nie po to by im zapobiegac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszy w żłobku
no to kurcze kupować czy nie... ech... sama niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mieszkam w Uk
i tu jest ,,normalne,,że dziecko załapie to cholerstwo.Nawet jak nie znalazłas wszy(ja tak miałam z moimi dziecmi) to moga być już gnidy,których nie zauważyłaś.Kup szampon i specjalny grzebień.I stosuj w/g zaleceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale amalgamat nie jest
kup grzebien, taki specjalny gesty i co wieczor wyczesuj jej wlosy, to zdecydowanie bardziej skuteczne jsli chodzi o wykrycie czegos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak u nas w przedszkolu pojawiłuy się wszy, to wszyscy rodzicie byli wzywani i nakłaniani do obserwacji pociechy. oczywiście dziecko z wszami nie chodzio do przedszzkola ( z przykazania nauczycielek), aczkolwiek wszyscy byli ostrzeżeni. Co do balu, to Twoja indywidualna decyzja. Można liczyć na to, że matka dziecka z wszami go nie puści, ale z drugiej strony może nie widzieć nic w tym złego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszy w żłobku
czyli jednak kupić?? normalnie mam ochote ją teraz obudzić i przeczesać włosy... kolejny raz sprawdzić czy tam nic nie ma... i z tąd moje pytanie - jak długo się wykluwają?? wróciła ze złobka wczoraj o 16, niby nie miały dzieci z tamtej grupy kontaktu z dziećmi z jej grupy, ale opiekunka lojalnie ostrzegła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapraszam!!!!!!!!!!
Myslę, ze powinnaś jednak porozmawiać z wychowawczynią twojego dziecka, zeby w Waszym imieniu przekazała mamie dziecka, żeby jednak zostawiła dziecko w domu na czas leczenia wszawicy. Tak małemu dziecku nie da sie wytłumaczyć, zeby się nie przytulało do innych dzieci itd. A nie można przecież pozwolić na to, że cała grupa dzieci zarazi się od jednego a opiekunki będa czekać na zbawienie? Przecież dla mam dbających o higienę swoich dzieci to będzie błedne koło! A zaczekaj jak na balu zaczną sie zamieniać nakryciami głowy, a księżniczki będą się czesać jednym grzebieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszy w żłobku
tak myślę że może rano zadzwonie i zapytam czy będzie te dziecko na balu?? może pielęgniarka rozmawiała z tamtą mamą i powiedziała żeby nie przychodziła? kurcze że też od razu nie spytałam jakie mają procedury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowknow
Córka wróciła ostatnio z kolonii i żadnych wszy nie załapała. Cały czas miała na głowie gumki Cichowsza i widocznie faktycznie odstraszały, bo trochę dzieci ponoć wszy załapało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi znajoma poleciła specjalne gumki CichoWsza, one działają profilaktycznie przeciwko wszom i jak na razie mogę powiedzieć że skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z czego się biorą te wszy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingajuta
Od dwóch tygodni córka ma we włosach upięte gumki Cichowsza i żadnych wszy na horyzoncie póki co nie widać – oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowy naturalny sklad ma CichoWsza, nie ma tu chemi która by skure podrazniala ale gluwnie są naturalne olejki np. z drzewa herbacianego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym podpowiedziała CichoWsza albo coś podobnego, czyli gumki ochronne do włosów z naturalnymi olejkami, tu jest wyciąg z drzewa herbacianego chociażby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się nie mogę nachwalić gumeczek CichoWsza, super pomysł, żeby się przed wszami zabezpieczyć, upina się we włosy i gotowe, można przez dwa miesiące mieć spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja corce upinam CichoWsza we wlosy, gumki są naturalne z olejkami które maja odstraszac wszy i poki co faktycznie odstraszaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie że Cichowsza zrobione są w ładnych estetycznych kolorkach, nie było problemu żeby przekonać córę do noszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×