Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość25061990

Wiek dziecka

Polecane posty

Gość gość25061990

Witam. Zacznę od tego że mam bardzo nieregularny okres i mam niedoczynność tarczycy. Biorę euthyrox 100, ostatnia miesiaczke miałam 4.06.17 A jeszcze wczesniejsza była 28.02.17. Dwa tygodnie temu okazało się że jestem w ciąży. Wtedy był to 8tc, teraz 10, nie daje mi to spokoju i mój mąż też nie jest pewny co do terminu, ponieważ spaliśmy ze sobą 25.06 ani wcześniej ani później. I z moich obliczeń nie wychodzi mi 10 tc. Pomożecie? Nie wiem co mam o tym myśleć. Usg wskazalo 10 tc a poród na 18.03.18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Namieszalas! Wiek ciazy liczy sie od ostatniej miesiaczki, a nie od faktycznego dnia zaplodnienia! Do tego plemnik moze przezyc nawet 7 dni w lonie, a komorka jajowa czekac na zaplodnienie trzy dni. Mi tez sie nie zgadza wiek ciazy od nia okresu , a z USG, dziecko jest jakis tydzien wieksze niz powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość25061990
Czyli mam rozumieć że w ciąży jestem krócej niż 10 tygodni? To moja pierwsza ciąża i to w dodatku nie planowana, nigdy się tym nie interesowałam i nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro seks był tylko 25.06, to mniej więcej wtedy była owulacja, trzeba odjąć 14 dni i zgodnie z tym jesteś w 11 tc, czyli mniej więcej się zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×