Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nestea......

witamina k

Polecane posty

Gość nestea......

Dajecie swoim noworodkom? a jak tak to od ktorego tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja w prawdzie
nie mieszkam w kraju ale wiem od koleżanek o tym że się maluchom aplikuje i sama zaczepiłam ten temat u lekrza na pierwszej wizycie a ten popatrzył na mniej jak na wariatkę i zapytał skąd taki pomysł wogóle. Dostałam tylko wit D i mała ma ją brać do 14 miesiąca bo akurat wtedy zacznie się robić cieplej i będzie więcej słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tej pory witaminę K podawano głównie wcześniakom lub noworodkom, które urodziły się w wyniku cesarskiego cięcia. Według najnowszych zaleceń powinny otrzymać ją wszystkie noworodki. Witamina K uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiega krwawieniom wewnętrznym, ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dzieciom podaje się ją od razu po porodzie w postaci domięśniowego zastrzyku, aby zapobiec chorobie krwotocznej. Witaminę K powinny także otrzymywać wszystkie niemowlęta w wieku od dwóch tygodni do końca trzeciego miesiąca życia. Jeśli są karmione wyłącznie piersią, mogą mieć braki tej witaminy. Zaleca się im codzienne doustne podawanie małej dawki witaminy K. Dla zdrowych niemowląt przewiduje się 0,25 mikrograma tej witaminy. Takie zapotrzebowanie pokrywa np. 1 ml preparatu w kroplach zawierającego witaminę K Vita K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea........
a jak podajecie witamine k i d jeśli karmicie piersią? same czy z wodą? moja pierwsza ciąża wiec nic nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diabl123
d - rozpuszczam w łyżecce przegotowanej wody k - bezpośrednio do buzi, gdyż jest wyciskana z ampulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja również
nie mieszkam w pl i dostałam tylko wit D jeszcze w szpitalu , dali receptę o rocznej ważności by maluch dostawał ją do roku życia. Moje dziecko przyszło na poprzez cięcie ale nikt nawet nie wspomniał o wit K nawet później pediatra . Synek jest zdrowiutki ale możliwe że taka profilatyka ma swój słuszny cel jedynie dziwi mnie tak spora rozbieżnośc pomiedzy krajami. Tu gdzie mieszkam uważa się że naturze nie trzeba pomagać jak się karmi piersią bo natura o to nie prosi. Za kilka miesięcy przepisuję synka do polskiego lekarza więc przy okazji z ciekawości zapytam o najnowsze badania na temat wit K i jej zastosowaniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea........
ja też teraz nie mieszkam w Polsce i byłam dzisiaj w sklepie kupić witamine d dla dzieci i obok stała też wit. k dlatego też kupiłam i czytam w necie, ze należy podawać wit. k także do 3 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, teraz są fajne kapsułki twist-off k i d3 razem potem d3 samą też w kapsułkach twist podaję córce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sforr
Ja również - czy ty przypadkiem nie dajesz Zymafluoru d3???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja również
Nie nie:) zymafluoru nie podaję . Podaję Wit D3 w kroplach dla niemowląt i dzieci przepisaną przez szpital, tak też pisze na etykietce bez jakiejś specjalnej nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzzzzzzzzzz
mi się zdarzyło dwa razy, że kapsułka twist off wyślizgnęła mi się z ręki i wpadła do buźki dziecka, dlatego wolę witaminy w opakowaniu z dozownikiem, podaję je bezpośrednio do buzi, albo do odciągniętego pokarmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj nestea, dzieciom karmionym piersią zaleca się podawanie witaminy K od 8 dnia życia do końca 3 miesiąca. Jeśli zaś chodzi o witaminę D3 to jej suplementację podobnie jak witaminy K, należy rozpocząć od 8 dnia życia. Nie ma natomiast górnej granicy wiekowej, od której zaleca się zaprzestanie jej podawania. Suplementację witaminy D3 oraz czas jej trwania warto omówić z lekarzem dziecka. Witaminy powinno się podawać bezpośrednio do buzi dziecka, gdyż dodawanie ich do mleka nie gwarantuje podania pełnej dawki. Witamin D3 i K nie podajemy z wodą. W podawaniu witamin K i D3, bardzo ważne jest aplikowanie dziecku ich odpowiedniej dawki. Najbardziej bezpieczne, precyzyjne i higieniczne dawkowanie uzyskasz stosując wyposażone w pompkę dozującą krople doustne JUVIT Baby K+D3, będące kompozycją witamin K i D3. Krople z pompką dozującą JUVIT to jedyne tego typu krople dla dzieci na rynku, zapewniające innowacyjny sposób aplikacji. Dzięki pompce dziecko nie jest narażone na zakrztuszenie, a Ty masz kontrolę nad prawidłową dawką witamin i podajesz zawsze taką samą ilość preparatu. Dwa naciśnięcia pompką dokładanie odmierzają zalecaną dawkę witamin. Jest to także najhigieniczniejsza z metod podania witaminy dzięki pompce nie kontaktujesz się bezpośrednio z preparatem (nie dotykasz witaminy rękami), nie rozlewasz preparatu z łyżeczki oraz nie brudzisz sobie rąk czy ubrania. Witaminy aplikujesz bezpośrednio do buzi dziecka. W razie pytań jestem do Twojej dyspozycji. Pozdrawiam, Ekspert Hasco-Lek. ---- Jestem przedstawicielem Hasco-Lek - producenta kropli witaminowych Juvit dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dziecku podaje w postaci tych kapsułek twist-off. daje bobik dk, czyli wit k i d w jednym. początkowo bałam sie wciskac do ust dziecku bezpośrednio z kapsulki i dawałam lyzeczką, ale teraz z tymi kapsułkami nie mam problemu. sa rewelacyjne i wiem ze dziecko bedzie zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama majowa:)
właśnie wczoraj miałam na ten temat na szkole rodzenia. wit K podaje się od 8 dnia do końca 3 miesiąca ciąży, natomiast wit D od urodzenia do 18 roku życia. polecam te kapsułki twist off czy jakoś tak, na prawdę ogromna wygoda, można kupić rownież łączone vita K + vita D, więc podajemy za jedną kapsułka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej najpierw zaczerpnąc wiedzy czy ta witamina K jest naprawde noworodkowi potrzebna.... Na mojej uczelni wykładowcy twierdza ze to tylko wymysł marketingowców. Ponadto witamina k w interakcji z innymi lekami moze byc o wile groźniejsza niż jej brak. W necie tez mozna troche o tym poczytać. Witamina D - ta bezsprzecznie musi byc podawana - szczególnie tym dzieciom urodzonym zima czy karmionych piersią. wiadomo w mieszankach to teraz jest wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja........
Czy na pewno trzeba witaminę k podawać codziennie? Ja nie mieszkam w pl i tutaj dają w formie zastrzyku tuż po urodzeniu (w ciagu pierwszych dwóch tyg) lub doustnie ale tylko 3 dawki w jakimś odstępie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest żaden wymysł naukowców. Witamina K jest produkowana przez bakterie w jelicie grubym a dziecko nie rodzi sie z odpowiednią ilością jej w organiźmie. Potrzebna jest dla prawidłowej krzepliwości krwi, wszczelnia naczynia i obrania organizm przed grzybicami oraz bakteriami. Jej niedobór tak samo sprzyja powstawaniu nowotworów i prowadzi do trudności w mineralizacji kości. Możecie poczytać o tym w internecie. Kiedyś nie zwracano takiej uwagi jak teraz. wiec nie opowiadaj oliwia glupot. "a ja........" to zależy jak lekarz zaleci. sama nic nie podawaj. Mojemu dziecko bobik z witamina K i D lekarz zalecił podawać codziennie po jednak kapsułce. Idz do pediatry i zapytaj się. ALe słyszałam, że za granicą nie przywiązują tak dużej wagi do witaminy K jak u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chlo...
Za granica podaja witamine K w trzech dawkach: po urodzeniu, w 3-dniu zycia i miedzy 4-6 tygodniem zycia. Wychowuje dziecko w Niemczech i tak tutaj jest. Oczwiscie zawsze pytaja o pozwolenie. Zdrowemu dziecku nie podadza nic bez zgody rodzicow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teraz zaczynam sniadanie
Ja mieszkam w Anglii i moj synek dostal wit.K zaraz po urodzeniu dostal ja w zastrzyku i to wszystko,zapytala polozna tylko o zgodfe czy chce by ja dostal czy nie.W sumie to ja nie wiem o co to halo,moje starsze dzieci nigdy zadnej wit.K nie dostawaly nawet nie wiedzialam,ze powinno sie ja podac,zaden lekarz mi wtedy nic nie mowil,a pomimo tego dzieciaki mam zdrowe nic im nigdy z ta krzepliwoscia nie bylo.Wit.D starszym podawalam bo w Pl przepisuja ja czy trzeba czy nie,najmlodszemu zas nigdy tej wit D nie dawalam bo tu pzrepisuja ja tylko wtedy gdy jest taka potrzeba i tez ma sie zupelnie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak najlepiej o witaminy czy inne specyfiki nalezy sie poradzic lekarza aby nie przedawkowac i nie daj Boze dziecku zaszkodzic. wlasnie mnie dziwi ze inaczej podaja za granica a inaczej w Polsce. kidys nie podawano tych witamin, niedawo experci przeprowadzajac badania stwierdzyli, iż witamina k oraz d sa bardzo ważne od urodzenia dziecka. niepodawanie skutkuje powaznych nastepst w starszym wieku. obecnie dzieci lepiej sie rozwijaja niz kiedys. nim ja zaczelam za namowa pediatry stosowac bobik to sporo posiedzialam nad tym aby potwierdzic slowa lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ten bobik o ktorym tu piszesz jest bezpieczny a podawanie witaminy k +d jest wazne do 3 miesiaca, ale od 3 miesiaca spokojnie mozna przejsc na bobik d. najlepiej podawac wit d do 18 roku zycia dziecka, poniewaz dalej rośnie a to na ogromny wplyw na kości i zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz mam za soba podawanie witaminy k i d wszystko z malym dobrze wiec jestem spokojna i dlatego przeszlam na bobik d zeby dalej mi sie prawidlowo rozwijal i byl zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaR3287
Korzystaliście z preparatu o nazwie Bobik K? No bo szukałam komentarzy dotyczących tego leku i postanowiłam Was zapytać. Może możecie cokolwiek powiedzieć mi o tym leku? Warto go kupować, testowaliście jakieś zamienniki? Na tej stronie przeczytałam trochę opinii o Bobik K: http://www.listalekow.pl/bobik-k/ - uważacie, że to sprawdzone informacje? Nie w smak mi się naciąć i roztrwonić bezsensownie pieniądze, dlatego postanowiłam Was zapytać. Dziękuje z góry za ewentualną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszyscy piszą na temat niby dobrodziejstwa wit k ale nikt nie pisze że po niej dziecko zwija sie z bólu i non stop płacze.jak odstawiłam na 3 dni to dzieciątko sie uspokoiło. Pediatrzy co robić .? ratunku! stare te maile wię nie wiem czy ktos przeczyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy to nie dziwne,ze maluchy potrzebuja zaraz po urodzeniu witamin, szczepionek itd. to tak jakby sie wadliwe rodzily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja rodziłam w Niemczech, tam podają tylko po urodzeniu, a potem już tylko D3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witamina K od momentu poczęcia do 3m.ż. Natomist do do 14. r.ż. Są dostępne kombinacje tych witamin na rynku w postaci kropli lub kapsułek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_pawelka
Brak witaminy K u niemowlaka może prowadzić do zaburzeń krzepnięcia krwi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×