Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maja24

Wózek z gondolą do 10 kg - czy taki istnieje?

Polecane posty

Dziewczyny, mam problem z zakupem wózka. Mieszkam na drugim piętrze, więc będę musiała za każdym razem wnosić i znosić wózek, który powinien być lekki. Z jakiej firmy dostanę taki wózek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. Ja mam Mikado Ox-Ford (13,7 kg) i mało jajka nie zniosę tarabaniąc się z nim na 2. piętro. A co musi przeżywać właściciel takiego na przykład Quinny Speedi (16,7 kg)... Albo Bebecar Stylo (19,3 kg)... Dodam tylko, że głównym problemem nie jest wniesienie tych 13 kg, bo to w końcu nie jest tak okrutnie dużo, ale ciasnota panująca na klatce schodowej i bardzo niewygodny, wymuszony sposób trzymania wózka podczas wnoszenia. Tak więc wielkość ma też znaczenie :D Mniejszy wózek będziesz mogła wygodniej chwycić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chicco enjoy - jest lekki w porównaniu z innymi wózkami, ale trzeba jeszcze doliczyć ciężar dziecka - znosić to z 2 piętra to masakra, ja często zostawiałam część wóżka w bagazniku w samochodzie i nosiłam tlyko dziecko w gondoli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś77
Mam chicco ct 01 i dla mnie jest lekki - wnosiłam go na drugie piętro.Potem spacerówkę razem z dzieckiem też potrafiłam zanieśc sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas klatka jest szeroka, zabezpieczona szyfrem, wiec niby mogłabym go zostawiać na dole, ale przepisy przeciwpożarowe zabraniają. Dobrze, że mam zamykaną wnękę, gdyż wózek nie będzie stał u nas w domku. Może dobry pomysł, to znosić stelaż, a potem gondolę z dzidzią, jeżeli jest ona ona mocowana na jakiś zatrzask tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bo jak radzą sobie inne mamy, których nie stać na zakup lekkiego wózka? Dla mnie wnieść 20 kg na drugie piętro to jak wyprawa w ciąży na Rysy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju - wbrew pozorom te drogie wózki wcale nie są specjalnie lekkie, i nie można powiedzieć \"jak radzą sobie inne mamy, których nie stać na zakup lekkiego wózka\". Toż te wszystkie drogie Quinny, Bebecary, Inglesiny, Emmaljungi, Mutsy, Teutonie, wcale nie są lekkie. Natomiast zwyczajna Bartatina Jedo z kółkami piankowymi waży 11 kg - to naprawdę malutko! A i cena rozsądna. Można odnieść wrażenie, że jak się za jakiś wózek wybuli, to potem ma się wrażenie, że jest lżejszy :) Ogólnie szukając lekkiego wózka buszuj wśród tych na małych kółkach, takich jak wspomniany chicco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę szukać:) Zakup wózka to jak dla mnie chyba najpoważniejszy zakup. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje niech pisze. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam jedo bartatine z kolami pompowanymi. Wazy chyba jakies 15kg. Zeby wyniesc wozek po schodach odpinam gondolkę. Najpierw wynoszę stelaż, a pozniej gondolkę z dzieckiem, a gdy wracam, to najpierw biorę dziecko z gondolka do domu a pozniej wracam sie po stelaz. Moge w sumie wciagac wozek po schodkach, ale szkoda mi trzasc dzieckiem i kolka moga sie \"rozkolebotac\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat
Peg perego pramette,w miare lekki........kwestia małych kółek,chociaz jezdziłam takim i raczej nie telepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata...
Chico trio enjoy: - sztywna, plastikowa gondola - w sam raz do samochodu zamiast fotelika, jak dzidziuś jest naprawdę malutki, a i wnieść łatwiej, niż taką miękką, a stelaż można zostawić w samochodzie - przyzwoita spacerówka - fotelik dla maluszka do 13 kilo Cena za cały zestaw to 1100 - 1200 zł razem z przesyłką (Allegro). Wózek lekki (jakieś 11 kg wersja głęboka i 9 kg wersja spacerowa) i naprawdę w przystępnej cenie :) Taki właśnie zamierzam kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam chicco
mam chicco i jest super wnosilam go z dzieckiem w środku na 4 pietro. jak dla mnie wozek świetny. jedyny minus- skrzypi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frugo05
polecam bebe confort lola letki aluminiowa konstrukcja,gondola do 10 kg z homologacja może służyć jako fotelik,lekka spacerówka i fotelik do 13 kg w komplecie super torba z przewijakiem i wszystko(fotelik,gondola,spacerowka)mocowane w bardzo prosty sposób na stelażu za pomocą systemu clik-clak.A i po złożeniu stelaż jest naprawde mały.Wszystko możesz zobaczyć na stronie internetowej producenta i gorąco polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja mam wozek Jane Nomad. Jest naprawde fajny. I z gondolka i spacerowka wazy ponizej 10kg. Ma duze piankowe kolka wiec sie super prowadzi i nie ma obawy zlapania gumy :p Gondolka dostasowana jest do pzrewozu noworodkow w samochodzie. Polecam naprawde :) Jak co to ja mam ten wozek na sprzedaz :) ale mieszkam w Sztokholmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zooper waltz,bardzo lekki i mały gabarytowo,sprawdza sie na wąskiej klatce.Wersje z gondolą polecam na miesiace letnie gdyz jest dosc \"cienka\".Ogólnie jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata...
Pojechaliśmy do sklepu i pooglądaliśmy sobie wózki - zestawy 3 w 1. Chicco Trio Enjoy jest fajny, ale Peg Perego Plico P3 jest o wiele lepszy. Niby funkcjonalność podobna, waga i wygląd też, ale... Właśnie. Są pewne "ale". Chicco skrzypi i ma luzy, gorzej się składa, w hamulec musiałam kopnąć, żeby zaskoczył, prawie nie ma amortyzacji, bo ta, która jest to jest bardzo sztywna. Peg Perego nie skrzypi, nie ma luzów lepiej się prowadzi, ma lepszą amortyzację, łatwiej się składa i jest lepiej wykonany. Gondolką Navetta byłam po prostu zachwycona: regulowana wysokośc podgłówka, wentylacja, rozkładane nóżki (ukryte w dnie), możliwość kołysania dzidzi (jak gondola stoi na podłodze). Peg Perrego ma jedną wadę... jest prawie jeszcze raz taki drogi, jak Chicco. Chicco (zestaw 3 w 1) - 1100 zł Peg Perego (zestaw 3 w 1) - 1800 zł Z drugiej jednak strony, warto kupić lepszy jakościowo wózek, bo to wydatek na: jakieś 3 lata spacerówka, ponad rok fotelik i pół roku gondola. Dodatkowo ta gondolka (Navetta) może służyć jako pierwsze łóżeczko i jak Dzidzia będzie spała przez jakiś czas w tym samym pokoju co my, to będzie więcej miejsca w pokoju. Po pół roku Dzidzia powędruje do swojego pokoiku do większego łóżeczka. :) Moja koleżanka miała dokładnie tego Chico i miała kłopoty z kółkami. Wózek kilka razy lądował w serwisie, więc i tak musiała kupić drugi wózek... Trzeba pogadać z Tatusiem, czy fundnie Dzidzi taką fajną brykę, jak Peg Perego :) P.S.: Maju, wykopałam temat, bo przydatny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata...
Maju, a na co Ty się w końcu zdecydowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Titi Triton 3 w1 :) A od tygodnia czasu jeździ w spacerówce Graco, którą dostała od dziadka z USA. Z obu jestem bardzo zadowolona, to chyba zależy kto czego oczekuje od wózka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata...
Maju, napisz coś więcej o tym zestawie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deery
ja polecam wózek nurse bardzo lekki a jest wersja z gondolą mnie udało sie kupic w promoci za 1000zl ,a z gondoli robi sie fotelik samochodowy ten mój jest 3 kołowy bardzo stabilny i ogólnie świetny lekki wózek z gondolą ok 10 kil a spacerówka super lekka a o taki właśnie mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 10 kg to trudno kupic wózek dobry. Ja mam wozek Anex Sport . Waga z gondolą ok 13kg. Również wnoszę go na drugie piętro i daję radę :-) ma lekka rame ktora fajnie sie składa i ma rączkę do przenoszenia i bardzo lekka gondolę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obecnie jest duży wybór ale poniżej 10 kg to dość trudno cos znaleść. Faktycznie Anex Sport to jesden z najlżejszych wózków na rynku który ma koła pompowane. Serdecznie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×