Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćPaulina

Wrześniówki 2017 cz.2

Polecane posty

Gość gośćPaulina

Założyłam nowy topik bo na tamtym już strasznie się zamula wrzucanie stron. Meldujcie się dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakrk90
Dziewczyny czas stanąć przed wyborem fotelika dla noworodka. Co macie ewentualnie co planujecie kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilka godzinb temu dorwały nie takie bóle w kroczu....:/:/ takie kłócie i ciagnięcie straszne i teraz tak jakby od góry pod piersimi...mam nadzieje ze to normalne ale poki co ze sie nie rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i brzuch tak twardnieje i po paru minutach mięknie...nie miałam tak jeszcze. ja to już dostraje pier.dolca w tym domu mówiac szczerze coraz bardziej na tej koncówce. oj na zwolnieniu jest do jutra, 4 dni był i dzisiaj stwierdził ze mi sie nie dziwi ze ja wyrobi,ć w domu nie mog bo on siedzi trzeci dzien a juz go nosi. No ja siedze od lutego...dodatkowo on moze sobie zapalić...ja nie. cięzko juz mi na psychice, ale musze byc jeszcze cierpliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Betty a regularne te stawianie się brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrześniowa Niespodzianka
Dziewczyny byłam parę dni temu na OCP w szpitalu i się napatrzyłam jak dziewczyny cierpią, dwie z mojej sali urodziły ale jedna to miała bóle krzyżowe przez cały dzień i noc, nic jej nie pomagało, kolejna płakała z bólu bo rozwarcia nie miała, strasznie to wszystko wyglądało. Plus był taki że położne się interesowały, nawet plecy masowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Od 9 rano dopiero teraz weszłam na 124str i się przenioslan tutaj, chociaż w części 1 dalej piszą dziewczyny. Betty ja mam często takie klucia w pochwie. Ale nigdy tak na raz by brzuch sztywnial. Często tak masz? Mnie za to od wczoraj tak męczy zgaga, że przez to ściskanie w gardle na wymioty mnie zbiera i słabo się robi. A jak się poloze to jest tragedia. Co do lekarzy to strasznie mnie już denerwują, mają się za Bóg wie kogo, pytasz się to z łaską odpowiadają, czasem nawet w ogóle. A jak zapytasz o coś nie typowego to nawet wysmieja. Nie dość że płaci się prywatnie to tak się zachowują jakby obrazeni na świat byli i by lepiej pytań nie zadawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego lepiej jak najpóźniej przyjechać na porodowke. Jak bóle krzyżowe bolą tak jak rwa kulszowa to masakra. Ale też z drugiej strony lepiej się przed pomeczyc niż po urodzeniu dziecka. Gdzie trzeba się nim już zająć. Trzeba być dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GośćPaulina
Piszą bo dopiero strona w końcu przeskoczyła. Ja tam na swoją gin nie narzekam choć nie powiem usg mam mniej niż w pierwszej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GośćPaulina
No już te wszystkie bóle będą nam coraz to bardziej doskwierać. Ja przy miesiączce miewałam bóle kręgosłupa zobaczymy czy też przy porodzie. Przy pierwszym tylko trochę promieniowało do pleców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redsky
No i dobrze bo tamten topik to strasznie sie juz zacinał tez juz mnie to denerwowało ja mam dzisiaj znów po tej wizycie u lekarza schizy bo mam 3 st dojrzałości łożyska i sie martwię ile bedzie jeszcze wydolne wiec chciałabym juz rodzic w sumie bo mała 3 kg mniej wiecej wiec spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy poród naturalny z mężem bo po CC często są problemy zdrowotne. Jesteśmy cywilizowani i mąż jest podczas każdego badania ginekologicznego cipki i wspierał porody po których szybko się pozbierałam koleżanki po CC długi nie mogły chodzić i wszystko bolało. Obejrzyjcie poród naturalny i CC na filmie zobaczycie jak się rozrywka wasz brzuch podczas CC. Mamy prawo do obecności osoby bliskiej podczas badań i zabiegów więc mam również takie przeżycia zbliżają partnerów. Chyba że wstydzą się męża a intymność mają tylko z ginekologiem !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Ja nie mogę oglądać takich filmików, zawsze miałam z tym problem.co do cc podobno każda po tym ma bóle kręgosłupa, pisze podobno bo na fb było o cc i bólach i dziewczyny komentowały że to prawda, a z autopsji nie wiem. Mój lekarz woła męża do usg i już do końca zostaje, wcześniej nie wpuszcza. No ja mam specyficznego lekarza, chyba że ja go źle odbieram. A boję się tego porodu jak nie wiem co, a z drugiej strony mam już dość tych dolegliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrześniowa Niespodzianka
Pojawiły wam się rozstępy? U mnie jest wysyp na brzuchu a był taki ładniutki, od samego początku smarowałam się Palmersem i olejkiem ze słodkich migdałów. W końcówce 8 m-ca pojawiły się a brzuch mam gigant. Macie może coś poleconego po ciąży na rozstępy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Ja smaruję się oliwka baby dream z rosmanna i póki co nic nie widzę, ale brzuch jeszcze rośnie. Wiem bo swedzi, ale od razu idę smaruję i przechodzi. W ogóle miałam w pasie 68cm a teraz mam 105cm. Także duży jest. Prawdopodobnie po porodzie dalej go będę używać. A dodatkowo będę używać peelingu z receptury babci agafii do odchudzania. Może on nie tyle że odchudza, ale uelastycznia i ujedrnia skórę. Ogólnie polecam kosmetyki z jej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cwiczycie mięśnie kregla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozstepow nie mam. Co do kosmetykow to zmienialam od poczatku ciazy, uzywalam mleczka Babydream z rossmana, masla i balsamu Nacomi, oliwki z Musteli, a wczoraj na promocji w rossmanie kupilam Palmers :) Miesnie kegla cwicze w sumie od poczatku ciazy, jak mi sie przypomni ;) ale jak jeszcze chodzilam na gimnastyke ciazowa te kilka miesiecy to dwa razy w tygodniu, czyli na kazdych zajeciach te cwiczenia byly, a dodatkowo cwiczylam w domu. Wmawiam sobie ze to cos da :D Dziewczyny dwa tyg temu moja kolezanka rodzila coreczke, pierwsza ciaza- w nocy odeszly jej wody, polozna do ktorej zadzwonila kazala jej jak najdluzej zostac w domu i w efekcie jak dojechala na porodowke to po 3.5g miala juz corke przy sobie :) skurcze parte miala tylko 25 minut :) Na 10 jade do swojej przychodni na ktg i wizyte, juz przebieram nogami ze zniecierpliwienia, a mala wpycha mi nogi pod zebra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwne bo nam mówili ze jak wody odejdą to od razu trzeba jechać na porodowke. To jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu, ja rozumiem to tak, ze jezeli odejda wody to faktycznie, prysznic i trzeba jechac, ale jezeli wody nie odejda tylko zaczyna sie od skurczy to podobno spokojnie mozna sie wstrzymac z wyjazdem do szpitala bo wszystko jeszcze troche potrwa. Ale moze bardziej doswiadczone dziewczyny sie wypowiedza? U mnie jak cos sie zacznie to zadzwonie do znajomej poloznej i skonsultuje co robic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
Ja narazie też bez żadnych rozstępów, do 7 miesiąca smarowalam się bio oil A później już nic, i mam nadzieję że już się nic nie pojawi. Mięśnie w sumie ćwiczę od czasu do czasu jak mi się przypomni, na pewno na początku ciąży bardziej zwracalam uwagę. Z tymi wodami to moja położna tlumczyla ze jak odejdą to do dwóch godzin żeby dojechać do szpitala. Dziewczyny ja od niedzieli przechodzę katorge w nocy budzę się cala mokra, brzuch boli, mam lekkie biegunki a żołądek boli jak ... wydaje mi się ze chyba powoli organizm się przygotowuje, w pierwszej ciąży nie miałam takich dziwnych akcji. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscEwa
A przy pierwszym porodzie wody odeszły mi dwie godzinki przed końcem także za dużo na ten temat się nie mogę wypowiedzieć. Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj wieczorem umierałam po prosru trak mnie brzuch bolal jak na okres. pierwszy raz mialam taki bol. juz ialam na izbe jechac, nie wiedzialam czy wziać spasmoline czy co...mozna w takich przypadkach wziać juz w tym koncowym okresie ciazy? usze zapytac gin. gosciu ..nie wi8em sama czy twardnieje regularnie...raczej nie...nie umiem jeszcze tego sprawdzić bo to twardnienie raz jest wieksze raz mniejsze...ale raczej różnie, a nieraz to mała się chyba tak napina...nie wiem jak to odroznic :( na szczescie po jakiejs godzinie wczoraj mi przeszlo i dzis czuje zesztywnienie ale juz nie boli...tak tyci tyci czasem. Z tymi wodami to roznie mowia...ja bede dzwonic do gin jak cos zauwaze i sie radzic albo poade chyba na wszelski wypadek. czesto tez kobitki nawet nie zauwazaja ze sie wody sacza. Wrzesniowa niespodzianka ja wlasnie pod prysznicem dzis zauwazylam rozstepy. mam kilka na piersi jednej małych i na biodrach po jednej stronie wlasnie prawej. na brzuchu nie. smarowałam sie oliwką ale powiem szczrze ze na biodrach zapoinałam bardzie sie skupilam na brzuchu...ale ma tak duzy brzuch ze sciagnal cala skore z ciala i dziwne zeby sie nie porodbily...mysle ze itak bym miala co bym nie robila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
Jak mi się marzy szybki poród, tylko mam taką "przypadłość" że jak czegoś chce to zawsze jest na odwrót /sprawdzone w różnych dziedzinach życia/ :) ale może będzie dobrze... No ja mam nadzieję że w nocy mnie nie złapie, bo nawet nie mam do kogo zadzwonić, a głupio mi będzie budzić doktorka w nocy. Aha ta zgaga to już do końca ciąży będzie? Bo mam już dość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mięsni kegla nie cwicze bo nam polozna powiedziala z jakies dwa tyg temu zeb y juz przestac jak ktos cwiczy.... wiec nie wiem jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili zgaga powinna ustapic nagle jakmacica sie opusci czyli z jakies 2 tyg przed porodem okolo niby juz powinna byc opuszczona, tak ze jak sie włoży całą dłoń iedzy piersi a dno macicy i sie zmiesci to teoretyczxnie sie porod zbliza...ale to tez jest roznie bo rozne sa kształty brzucha i tez tego jednoznacznie stwierdzic nie mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nieraz a taka zgage ze az czuje jakbym zaraz zemdlec miala ...az boli caly przelyk. zjedz twarozek biały albo herbatka z kopru poleca mi napreawde pomaga...nawet jak sie zje cos i niera wzdyma to po herbatce sie szybciej trawi i est lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lili
To dziwne że tak cię długo meczylo. A lezysz wtedy jak boli, bo ja jak boleści dostaje to zaczynam chodzić i ból mija. Co do rozstępów to podobno genetycznie jest uzależnione, jak ktoś ma je mieć to żadne maści nie pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×