Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiulek27

wszystko o ULEWANIU...

Polecane posty

mam pytanko bo mojej 3 miesiecznej dzidzi sie ciagle ulewa za każdym razem, poza tym przybiera na wadze, jest zdrowa, równiez laryngologicznie nie ma zastrzeżen. mam pytanka : do kiedy może sie dziecku ulewać co robic by temu zapobiec itd prosze o informacje na ten temat i doswiadczenia mam dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo tez słyszałam ze dzieci maja refluks mówiono mi że dzieku powinno sie przestac ulewac ok 3 - 4 miesiąc ale mnie zasmuciłaś takie duże dziecko i ciagle sie ulewa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maks ma własnie refluks. Podejrzewałam to od samego początku ale dopiero niedawno lekarka zleciła USG. Niestey u tak małych dzieci sie tego nie leczy i trzeba czekać. Normalnie dzieci kończą ulewac do 6 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak się ma takie imię
to trudno nie rzygać :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek. Samo ulewanie po jedzeniu nie jest straszne.Problem wystepuje wtedy,kiedy dziecko je i ulewa w takich ilościach,że np.nie przybiera na wadze.Ja też miałam ten problem,kiedy córka miała około 2m-cy.Tak ulewała,że pojechalismy z nią na ostry dyżur,bo bałam się,że coś jest nie tak.Tam zrobili usg,małą ogladał laryngolog,sprawdzali czy nie ma zapalenia ucha,czy ogólnie jest zdrowa.Okazało się,że wszystko jest ok.Stwierdzili więc(do tej pory sie z tej diagnozy smiejemy),że dziecko za dużo je :D:D:D I że mamy zastosować dietę.Jaką?Otórz,miałam jej podczas posiłku podawać mleko tylko z jednej piersi :D:D,bo oni stawierdzili,że jak zje z dwuch,to ma za dużo pokarmu i ulewa.Tylko,że ona chciała jeść z dwuch!!!! Zadzwoniłam do mojego ginekologa,on uśmiał się z diagnozy serdecznie i powiedział,że jak na razie nie słyszał,alby u 2-m-cznego dziecka stosować diety odchudzające i mam karmić tyle ile mała ma akurat potrzebę.I zastosowałam sie do jego wskazówek. Mała przestała całkiem ulewać około 5m-ca.Kiedy już samodzielnie siedziała i była dość stablina. Więc głowa do góry. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za wsparcie czasami człowiek sie zastanawia lata po lekarzach ale warto sie dowiedziec od kogos kto tez ma dziecko jak to wygląda w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn dostawał Debridat na zaparcie, więc jestem zdziwiona, że leczy też ulewanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nasza tez miała do tego problemy z jelitkami a zaparcie mineło?? tak własnie naszej malej tez pomaga na ulewanie widocznie powoduje przyjecie pokarmu i jego lepsze wchłanianie w ukł. pokarmowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek ulewał do 2 lat. Miał robioną gastroskpie, usg jamy brzysznej, wszelkie prześwietlenia, badanie laryngologiczne, oklulistyczne..... miał prognozowane wiele chorób. Na szczęście syn normalnie przybierał na wadze. Okazało się, że przyczyną jest nadpobudliwość ruchowa. Minęło z wiekiem. Jezelu chodzi o refluks, zwieracze mogą kształtować się do 6 miesiąca życia. Potem można wykonać zwykłe usg jamy brzusznej, które potwierdzi czy przyczyną ulewać są niewykształcone zwieracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mojemu synowu lekarz na ulewanie przepisał cordinax, jezeli dobrze pamiętam nazwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narazie przestane jej podawac debridat i zobacze co sie bedzie działo choc dzis już jej nie podałam i dwa razy ulała wiec mysle ze on skutkuje a z drugiej strony nie chce jej ciagle czyms faszerowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczko27
Mój synek ulewał do 6 miesiąca i dobrze przybierał na wadze, pediayra mówiła że jak dalej bedzie ulewał po 6 miesiąću to trzeba bedzie robic badania, ale po 6 miesiącu jak ręką odjął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki mam nadzieje że mojej małej tez to z czasem przejdzie dzis ja badalismy i wazy 5630 g wiec przybiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×