Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wyciskarka czy sokowirowka?

Polecane posty

Gość gość

Witam, chciałabym zakupić sokowirówke lub wyciskarke do owoców, ślę nie wiem co lepsze? Mam już dość kupowania soków tloczonych i bobofrutow, dlatego chciałabym robić swoje, świeże soki. Możecie coś polecić do 700zl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej sokowirówkę, można tam wrzucać i owoce i warzywa. Ja np jak robię placki ziemniaczane to wrzucam ziemniaki i cebulę do sokowirówki i potem mieszam tą wodę z miąższem, ładnie wszystko zmielone, więc jak widać można ją wykorzystać w różnoraki sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze wyciskarak wolnoobrotowa. Z sokowirowki nie ma az tak zdrowych sokow. Tylko ze do 700 zl ciezko kupic dobra wyciskarke za to sokowirowke spokojnie i za 300 kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez porównania wyciskarka wolnoobrotowa. W sokowirówce jest wyższa temperatura przygotowania soku przez co traci się wiele składników odżywczych i witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy gadacie za głupoty! Jaka za wysoka temperatura! Piłaś sok z sokowirówki? Jest zimny a nie gorący więc nie rozsiewaj głupot. Nawet jeżeli sokowirówka wydziela jakies ciepło, to ile to by musiało być stopni aby zabić witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuje sie doksztalcic w tym temacie. Kazdy kto sie chociaz troche zna powie ze wyciskaraka jest zdecydowanie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A można kupić jakąś dobrą wyciskarke do 700zl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za 700 zł nie kupisz wyciskarki... chyba że jakiś chiński szajs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy gadacie za głupoty! Jaka za wysoka temperatura! Piłaś sok z sokowirówki? Jest zimny a nie gorący więc nie rozsiewaj głupot. Nawet jeżeli sokowirówka wydziela jakies ciepło, to ile to by musiało być stopni aby zabić witaminy. x nie ma to jak nie mieć pojęcia o temacie a się wypowiadać najważniejszą różnicą między sokowirówką a wyciskarką jest metoda pracy tych urządzeń. Sokowirówki działają na zasadzie szatkowania/cięcia/przecierania owoców, przez tak drastyczne traktowanie warzyw i owoców mogą uszkadzać wiele związków ważnych dla przyswajania wartości odżywczych z soków np. enzymy, witaminy. Ponadto działają na wysokich obrotach, co sprawia, że już na etapie wytwarzania soku, wytwarza się wyższa temperatura, która może niszczyć witaminy i inne związki zawarte w owocach i warzywach. Wyciskarki natomiast działają na zasadzie wyciskania soku, obchodząc się nieco delikatniej z owocami i warzywami, nie niszcząc w aż tak dużym stopniu struktury ważnych związków, a dzięki zastosowaniu wolnoobrotowej techniki miażdżenia i tłoczenia, dzięki obecności ślimaka, który nie jest ogrzewany, pozwalają na otrzymanie soku pełnowartościowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Philips szukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukrzyczka
Ja mam wyciskarkę i jestem z niej naprawdę zadowolona. Kiedyś używałam sokowirówki, ale uważam, że ta pierwsza jest zdecydowanie lepsza. Robię zawsze dużo różnych soczków dla swoich dzieci, w rozmaitych wariantach smakowych - na przykład MARCHEW-JABŁKO-KIWI albo MARCHEW-PORZECZKA-POMARAŃCZA, co tylko zresztą wpadnie mi do głowy - pomysłów jest dużo. A jak nie mam czasu dzieciakom przygotować takiego zdrowego, domowego soku, to kupuję soczki ROKO od Zbyszko. Mają naturalne składniki, sporo wariantów smakowych i nie są dosładzane białym cukrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ktore warzywa sa miekkie? bo ja mam stara sokowirowke i nie wiem czy twarde uciagnie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jeszcze powiedz ekspertko jakaz to straszna temperatura sie wytwarza ze zabija witaminy, przy ilu stopniach np witamina C ginie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie o wyciskarkę novis. czy to jest wyciskarka czy sokowirówka??? bo z reklamy tej firmy wynika, że wyciskarka a z mojej obserwacji, że to sokowirówka z dostawką do wyciskania cytrusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rebella1234
Tak, to prawda, że wysoka temperatura "zabija" witaminy. Dlatego trzeba wybrać sprzęt wolnoobrotowy, który nie wytworzy takiej temp. podczas wyciskania soku. Ja mam sokowytłaczarke Ronic i bardzo ją sobie chwalę. Wydaje mi się, że sprzęt za 700zł może nie być trwały, dlatego przemyśl czy nie warto zainwestować w sprzęt, który posłuży Ci dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssss

No wlaśnie sama nie wiem co kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danka

ja tam uwielbiam takie soki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elena

Soki są super, ale jak się je robi samemu własnie, takich z marketu w ogóle nie pijam. Ale mam wyciskarkę wolnoobrotową Hurom i takie rozwiązanie polecam szczególnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×