Odpowiedz na ten temat

Wymioty u dziecka. Pilne!

• arra 2006.08.25 [18:30]
    Jak powstrzymać wymioty u 3,5 letniego dziecka? Wymiotuje już drugi dzień i są one efektem tzw. grypy żołądkowej. Wmuszam w niego picie, ale pije niezbyt dużo , bo zaraz jest mu niedobrze. Co robić?
  • Meataforka 2006.08.25 [18:35]
    byłaś u lekarza??

• szwedzia 2006.08.25 [18:38]
    powinnaś isc do lekarza ale dawaj mu do picia zwykła czarną herbatę i dodaj pół łyczeczki cukru bo ponoć gorzka wzmaga wymioty
  • olivka *** 2006.08.25 [18:45]
    Jak nie poszłas do lekarza, to skocz do apteki, powiedz jak sprawa wygląda i napewno coś ci da zeby mały sie już nie męczył
  • anulka damulka 2006.08.25 [18:46]
    kropelki FENACTIL, ale nie wiem, czy można dostać bez recpty
  • arra 2006.08.25 [19:13]
    anulka, na co właściwie są te kropelki?

• moze byc niezdrowa 2006.08.25 [19:14]
    przy wymiotach zimne napoje ,po lyzczce co 15 min,moze byc schlodzona mięta
  • mocno schłodzona zwykła herbat 2006.08.25 [19:15]
    podawać w małych ilościach, najlepiej małą łyżeczką
    pomaga
  • SYLWKA 2006.08.25 [19:17]
    Wiem że czasami doktorzy polecają dzieciom popijanie coli na chory żołądek i na wymioty.Oczywiście w rozsądnych ilośćiach,tzn popijanie po troszku.Znam przypadki gdzie właśnie przy wymiotach pomogło.

http://bd.lilypie.com/dAGZp2/.png [/img][/url] http://tickers.baby-gaga.com/p/dev060pr___.pn g [/img][/url]
  • ja proponuje aviomarin 2006.08.25 [19:20]
    jest to lek przede wszystkim na chorobe lokomocyjną ale i podaje sie je tez przy innych wymiotach. U mojego syna zawsze pomagało. Pół tabletki.
  • arra 2006.08.25 [19:22]
    Próbujemy co możemy. Czy można zaryzykować odrobinę soku marchwiowego? On ma ochotę, ale boję się, że to znowu sprowokuje wymioty.
  • marchwiwy cięzkostrawny 2006.08.25 [19:24]
    lepiej herbatke
  • arra 2006.08.25 [19:24]
    Może rzeczywiście spróbuję z aviomarinem. Dzięki na razie, idę do malucha, bo bajka się skończyła. Pozdrawiam, odezwę się później...
  • AniaM 2006.08.25 [20:08]
    grype zoladkowa to ja srednio do domu z 2-3 razy w roku przynosze na poczatku owszem gastrolit i lakcid (moze tez byc lacidofil) i
    przede wszystki SMECTA
    no i pod zadnym pozorem nic slodzonego, najlepiej dawaj mu sama wode, nawet nie herbate, zamaist bulki proponuje krakersy ale takie niesolone
    aha i jak juz mu bedzie ciut lepiej to sprobuj i podaj odgazowana cole - odlej i odstaw szklnke na jakas godzinke, maly chetnie wypije a z wlasnego doswiadczenia wiem ze cola hamuje wymioty i nudnosci (u doroslych tez)

never ever give up
  • jatamanka 2006.08.25 [20:52]
    Tak jak napisały dziewczyny wyżej Smecta, napewno pomoże usmiech.gif

• Magdooosia_85 2006.08.25 [21:10]
    Nie karm dziecka przez jakieś 8 godzin, a w tym czasie podawaj mu tylko lekko osłodzoną herbatę małymi porcjami, a potem jakieś lekkostrawne potrawy. Jeśli podasz mu naraz dużą ilość płynów, może to spowodować kolejne wymioty.

"Noc jest wielkim, czarnym, kosmatym pająkiem, który czyha na Ciebie w pajęczynie moich snów ..."
  • sisterone 2006.08.26 [00:16]
    Bardzo pomaga woda z cytryną - zalecenie lekarki.

• annabasiak1980 2008.06.11 [22:19]
    na zatrucia najlepszy jest nifuroksazyd a na wymioty fenactil to są kropelki bardzo niedobre ale bardzo skuteczne!
  • tylko nie fenactil 2008.06.11 [22:27]
    http://leki-informacje.pl/cpl/cpl_fenactil_je lfa.php
    koleżanki dziecko przez jedna dawke (NA SKUTEK POMYŁKI FARMACEUTY)powinna dostac feniscil wyladowało w szpitalu !
    W podobnym jak twój przypadku u mojego 4 latka lekarz polecił podać 1 saszetke leku ENTEROL na zatrzymanie wymiotów a godzine lub 2 po tym smecte!
    NIE PODAWAJ FENACTILU BEZ LEKARZAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!
    http://www.enterol.pl/dzialanie.html

• agaaron01 2010.03.25 [15:16]
    Witam mój półtoraroczny synek ma zapalenie oskrzeli juz 2 tydzień lekarka kazała podać zinnat i była poprawa ale dzis rano synek zaczął wymiotować co jakieś 30 minut teraz juz co godzinę duzo pije ale nic nie je i w dodatku dostał rozwolnienie a morze to biegunka sama nie wiem bo asz wylewa się z pieluszki co mam robic dzis jade znim do lekarza ? czy wy tez spotkaliście się z takimi rzeczami? na ulotce zinatu pisze ,ze skutki uboczne to wymioty ,biegunka,i wysypka czy to mogą byc te skutki uboczne?
  • Shoo Shoo 2010.10.16 [15:20]
    Prawda jest taka, ze kazdy nieziolowy lek, ktory wypisywany jest przez lekarza- nie jest super wyjsciem. Mam sporo doczynienia z farmacja i dziewczyny naprawde... lepiej sie przemeczyc z dzieckiem pare godzin probujac dawac powolutku na lyzeczce picie co pare minut niz dla wlasnej wygody aplikowac silne leki. Oczywiscie z rozsadkiem, bo dzieci sie niestety szybko odwadniaja... Wiadomo, ze dziecko sie meczy najbardziej, ale zaufajcie mi- lepiej zeby sie dzien poeczylo lub dwa, niz zeby mu watroba odmowila posluszenstwa szybciej niz powinna. Jedzenie to nie problem, nawet jak ciut straci na wadze, to jak wyzdrowieje, to szybko wszystko nadrobi. Byle by nie odwodnic. Polecam tez po dniu wymiotow pojechac do jakiejs prywatnej kliniki na "podlanie". Nigdy nie zaszkodzi.
  • tęczówkowa 2010.10.16 [18:06]
    Najlepiej pójść do lekarza, ale słyszałam ostatnio od pani z apteki, że bardzo dobrą metodą na grypę żołądkową jest picie węgla w tabletkach. Doradziła mi, bo pytałam o skuteczny lek, który uchroni przed "klątwą Faraona". Powiedziała, że takie coś jak STOPERAN nie pomoże i poleciła właśnie węgiel. Nie jestem jednak pewna czy można go podawać dziecku.

Pozdrawiam!
  • agula8 2010.10.21 [11:45]
    a propos przeczekania i przemeczenia biegunki/wymiotów w domu to może być różnie.Ja usiłowałam na własną rękę leczyć wymioty i dziecko mocno odwodnione kilka dni spędziło w szpitalu przypięte do kroplówki.Trzeba być bardzo ostrożnym-podawać dużo napojów, Orsalit, jedzenie jest mniej ważne-nie zmuszać-przede wszytkim poić. I obserwowąc czy dziecko sika, czy nie jest senne, bardzo osłabione, jeśli ma na dodoatek ma gorączke to tym bardziej uważać bo deficyt wody w organizmie wzrasta szybciej. W razie niepewności lekarz albo SOR.
  • doda1205 2011.10.23 [18:34]
    Witam ! Na grypę żołądkową najlepsze są zastrzyki SALIX firmy WALA dla dzieci podaje się podskórnie przez 3 dni . A dla dorosłych SPASCUPRO też zastrzyki i tej samej firmy .Na pewno obędzie się bez szpitala .
  • katrem78 2012.05.22 [12:11]
    kup w aptece, sa dostępne bez recepty kropelki BioGaia. To też sie u nas sprawdziło przy takich dolegliwościach u dziecka.
  • menusk 2012.10.05 [12:17]
    podawaj elektrolity -dostępne w aptece po małej łyżeczce co pare minut i wizyta u lekarz może da cos na zatrzymanie wymiotów
    córcia Maja jest z nami od 1 maja 2007 r www.menusk.bobasy.pl
  • lady bronka 2012.10.11 [09:59]
    tak jak pisze agula8, dziecku nie powinno się podawać nic na zatrzymanie wymiotów bądź biegunki, żeby organizm miał szanse oczyścić się z toksyn. jeśli dolegliwości się nie zmniejszają trzeba iść do pediatry. warto mieć zawsze w apteczce jakiś preparat z elektrolitami, np. orsalit i probiotyki. to taka pierwsza pomoc, bardzo istotna.
  • orzechP_ 2013.03.01 [10:30]
    tez jestem zwolenniczką probiotyków, orsalitu i nawadniania. ale czasami, jeśli wymioty sa bardzo silne lekarze przepisują diphergan, lek przeciwwymiotny i uspokajający na receptę. ale to juz w ostateczności.
  • Aniusia20111 2013.09.12 [19:03]
    witam moja 3 letnia corka wymiotowala 2 razy i ma biegunke wiecie co moze pomoc
  • KiniaI5775 2013.10.03 [04:00]
    Uzywaliscie leku co sie nazywa Fenactil (krople)? Bo wyszukiwalam danych na temat tego produktu i chcialam Was zapytac. Moze mozecie cos powiedziec mi o tym leku? Oplaca sie go uzywac, znacie jakies zamienniki? Tutaj zanalazlam troche komentarzy o Fenactil (krople): http://www.listalekow.pl/fenactil-krople/ - uwazacie, ze mozna sie tym sugerowac? Nie chcialabym sie rozczarowac i wydac bezsensownie sianko, dlatego pytam Was o rade. Dziekuje z gory za ewentualna pomoc.
  • gość 2013.10.03 [22:02]
    przy biegunce i wymiotach koniecznie trzeba podawać orsalit żeby zapobiec odwodnieniu.Można dawać schłodzony-wtedy mniej mdli i małymi porcjami.Dzieckonie musi na początku jeśćale musi pić-im więcej tym lepiej.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...