Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wynajem mieszkania

Polecane posty

Gość gość

Mieszkamy chwilowo z rodzicami meza, szukamy czegos dla siebie jednak mlodym ludziom wcale nie jest latwo. Mamy rocznego syna i drugie w drodze. Maz zarabia okolo 3500zl, czasem wiecej. Czy damy rade wynajac mieszkanie za 1600zl i poradzic sobie finansowo? Wczesniej wynajmowalismy ale bylismy sami, bez dzieci. Jakie wy macie zarobki i wydatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak pojdziesz do pracy leniwa krowo to dacie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje, nie wpadłabym na to never.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja wynajmuje i z wodą płace ok. 1070 zł plus prąd i gaz to ok. 150 zł. Dwójka dzieci ( druga klasa i niemowlak) . Moje dochody miesięczne to 2300 a męża ok. 4000 bez problemu dajemy radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:01 Glupia jesteś, ze aż mi Ciebie żal. Autorko powiem tak. My mamy dochodów na ten moment około 4-4,5 tys. Wynajmowalismy mieszkanie za 900 zl. Placilismy ratę za auto 500 zl. Musieliśmy kupić nowe bo się popsulo a mąż dojeżdża 40 km do pracy. Auto na gaz. Około 500-700 zl szło na paliwo w zależności od tego gdzie jeździliśmy oprócz dojazdów męża. No nie było łatwo przeżyć za to na takim poziomie jak byśmy chcieli...no i dziecko mamy jedno. I Ciebie dwoje. Może być ciężko. Rozumiem, ze macierzyńskiego nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jakich miastach wynajmujecie mieszkania z atak tanie pieniadze?? my wynajmujemy 55m2 za 2300zl z rachunkami we Wroclawiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety nie mam, mieszkanie w naszych stronach to koszt kolo 1600 zl z oplatami. Plus dojazdy, mleka i inne sprawy. Obawiam sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kosiniakowe? nie dostalas? ile macie oszczednosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z dwójką małych dzieci rok po roku to prędko do pracy nie pójdziesz , ale dostaniesz kosiniakowe 1000 zł co miesiąc po urodzeniu drugiego dziecka , dostaniesz też 500 plus na drugie dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo najpierw to trzeba się wykształcić , znaleźć dobrą pracę , kupić własne mieszkanie lub wybudować dom i dopiero potem dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sobie tego nie wyobrażam, wegetacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu z 12:15 nie zawsze życie się tak idealnie układa jak u ciebie, wynajmowaliśmy mieszkanie, pracowaliśmy oboje i sobie radziliśmy, nie mogliśmy jednak upić mieszkania ponieważ nie mieliśmy oszczędności i nie dostaliśmy kredytu - brak zdolności kredytowej, mimo to podjęliśmy starania o dziecko , zawsze chcieliśmy mieć dziecko to było nasze marzenie , potem zwolnili mnie z pracy - likwidacja firmy , tydzień po zwolnieniu okazało się że jestem w ciąży po urodzeniu dziecka teściowie zaproponowali żebyśmy przeprowadzili się do nich , pomogli przy dziecku , finansowo też lepiej , druga ciąża to wpadka Z teściami mieszka się niestety nie za dobrze brak prywatności , poza tym jak będzie drugi maluch może być trochę ciasno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3500 - 1600 = 1900 zł na czworo to mało , moze na skromne przezycie ale trzeba cos odłozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
drogie mieszkanie - co to miasto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ile musielibysmy zarabiac zeby wedlug was starczylo na stabilne zycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile wam udaje sie oszczedzic w miesiacu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś W jakich miastach wynajmujecie mieszkania z atak tanie pieniadze?? my wynajmujemy 55m2 za 2300zl z rachunkami we Wroclawiu x ja jakbym miała tyle placic za glupi wynajem to już bym wolała wziąć kredyt i dom wybudować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś bo najpierw to trzeba się wykształcić , znaleźć dobrą pracę , kupić własne mieszkanie lub wybudować dom i dopiero potem dziecko x tak jasne i rodzic w wieku 40 lat i ryzykować ze dziecko urodzi się chore, zgadywać a może urodzi się zdrowe a może chore, albo skad wiesz, ze potem będziesz potrafila zajść w ciaze, kobieta mloda może się leczyc itp...bardzo inteligentne podejście...ze az zal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za 2tys na miesiąca na 4 osoby... To życie od 1 do 1 o ile wystarczy w ogóle. Wszystko co najtańsze, szczerze no nie dałabym rady. Jedzenie jedzeniem i chemia ale ubrać tez się trzeba. Za te pieniądze to się nie ubierzecie przecież. Jak pralka się zepsuje? Albo auto? A ubezpieczenie za auto? Chyba, że go nie macie. Nawet na dentystę nie będziesz miała. Wyprawka do przedszkola...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko powiem szczerze ze może być ciężko za 3.500. o 500+ na drugie dziecko już nie mowie, bo na to nie ma co liczyc, bo teraz jest a za pol roku może go już nie być. zostaje ci 1900 zl na 4 osoby, to nie jest dużo, na podstawowe wystarczy, ale np. jak wam się samochod popsuje, albo oplata samochodu, lub dziecko rozchoruje, to sa dodatkowe koszta. a prawie każdego miesiąca wyskoczą jakies niespodziewane wydatki...przynajmniej my tak mamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie patrz na to , że cisno bedzie z drugim maluchem . Jesli mozecie nadal tam mieszkac to mieszkajcie i odkładajcie odkładajcie odkładajcie . Dzieci podrosna za kilka lat wezmiecie kredyt i pojdziecie na swoje . Czasami musi byc trudno by potem było lepiej bo wynajem to rata kredytu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wynajmujemy 2 pokojowe w srednim miescie. Placimy z rachunkami 1000 zl. Dziecko w drodze ja zarabiam najnizsza, maz od dwoch miesiecy nowa praca ok 6-7tys. Wczesniej bywalo roznie. Mielismy i 2 tys calkowitego dochodu. ALe mamy szczednosci z lepszych czasow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:00 to gdzie mamy isc pod most?? Co poradze, ze mieszkania tyle kosztuja?? Maz ma bardzo dobra prace we Wroclawiu. Ja w domu rodzinnym mam pietro z osobnym wejsciem dla siebie, jednak co z tego jesli w miejscowosci rodzicow nie ma zakladow pracy? We Wroclawiu moze mozna cos znalezc za mniejsze pieniadze, ale nie chce mieszkac z pijakami i patologia za sciana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze dodam, ze we Wrocku planujemy zostac z 2 max 3 lata i nie chcemy kupowac tam mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne, niech odkladaja, odkladaja i odkladaja, za 10-20 czy 30 lat mieszkania na pewno (!!!!) beda kosztowac o wiele, wiele mniej i w wieku 40 lat kazdy bank da wam szybciej kredyt niz teraz! :O co za idiotyczne myslenie :O autorko poszukajcie tego mieszkania, wrocic zawsze gdzie macie, nie? jak nie sprawdzisz to nie bedziesz wiedziec. 3500 meza + 1000 kosiniakowego + 500 na drugie dziecko, to tak jakbys zarabiala i tak najnizsza, = 5000 miesiecznie, to nie jest taka tragedia, a nuz znajdziesz prace albo tansze mieszkanie na wynajem w miedzy czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.15 o jakim kosiankowym i 500+ ty piszesz? znasz to powiedzenie "umiesz liczyc, licz na siebie". Teraz to jest a zaraz nie będzie. Już slyszalam ze te 1000 zl ma być do końca roku i koniec. Wczesniej czy później wszystko pozabierają i na te pieniądze nie ma autorka co liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten ktos kto pisze o tym domu i tesciach i Wroclawiu to jakis troll bo na pewno nie ja. Jako dziecko ciagle sie przeprowadzalam i nie chce aby moje dziecko przechodzilo to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mozna robic sobie 2 dzieci nie majac wlasnego mieszkania? Autorko slyszalas o czyms takim jak antykoncepcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skyszalas o czyms takim jak kultura osobista? Czy ja mowie ze jestem bezdomna i jem w przytułku ze nie jestem godna posiadania dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×