Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wyprawka dla drugiego dziecka. Kto ze mna? :)

Polecane posty

Gość gość

Zapraszam tych, ktorzy chcieliby popisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A o czym konkretnie chcesz pisać w związku z wyprawką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ogolnie, o przygotowaniach, zakupach, pomyslach, przemysleniach po pierwszym dziecku, tym co nam sie sprawdzilo, a co nie, co zostawiamy, co wywalamy, co dokupujemy itd. Temat taki zupelnie na luzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2wwww
Mi zostały pieluchy tetrowe, ręczniki, pościele, wózek, krzesełko do karmienia, przewijak itp. Kupię nowy materac, bo ten teraz służy do zabawy na balkonie oraz wanienkę. Służyła pół roku po czym oddaliśmy ją znajomym. I tu bez zmian będzie materac gryka pianka kokos oraz plastikowa wanienka bez ozdób za 20 zł. Za to bogatsza w doświadczenia kupię inne kosmetyki. Zamiast tych droższych wybiorę tylko babydream. Pieluchy tak samo na początek bella a od rozmiaru 2 już dada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Fajnie, ze sie ktos odezwal. Ja tez kupuje nowy materac, ale dlatego, ze starszej zdarzaly sie wpadki i nie jest juz taki swiezy pomimo zapierania. Lozeczko rzecz jasna zostaje, do krzeselka dokupie tylko wkladke pomniejszajaca z Ikei, bo przy corce nie mialam, tylko wkladalam jej poduszke pod plecy jak byla malutka (lozeczko i krzeselko mam jeszcze z czasow PRLu po bracie, ale przemalowane). Kupuje tez nowy pokrowiec na przewijak z Ikei, bo wczesniej nie mialam, dlatego ze byly jakies nieladne i szkoda mi bylo kasy. Wanienke mamy. Posciel z wypelnieniem mam po corce, wymienie tylko poduszke, koldra zostaje, ale to dopiero na pozniej, bo na poczatku nie uzywam poscieli tylko koc i tetre pod glowe. Przescieradla mam, ochraniacz na szczeble tez, tetre w sumie tez (moze tylko dokupie ze 2 sztuki nowej na bude wozka), ale kocyk kupuje nowy, bo stary jeszcze uzywa corka. Podobaja mi sie jeszcze takie pojemniczki z Ikei zawieszane na przewijak, tylko ze chcialabym je zawiesic na lozeczku. Zastanawiam sie nad mata, bo starsze dziecko nie mialo, dlatego ze zawsze wydawala mi sie zbedna, ale teraz rozwazam zakup. Wozek raczej bedziemy musieli wymienic, bo starsze jeszcze korzysta, wiec trzeba bedzie wziac cos dla dwojki, a jak wozek to i najprawdopodobniej fotelik, bo stary moze nie pasowac. Lezaczek tez bym moze wziela inny, bo z pierwszego nie jestem za bardzo zadowolona. My pieluch uzywamy tescowych i one nam najbardziej odpowiadaja, ale takie konkretne to sie zaczynaja dopiero od trojek, wiec myslalam wlasnie nad jedynkami Dady, ewentualnie Libero. A ty czemu nie chcesz jedynek Dady? Nie bylas zadowolona? Babydreamy znamy i lubimy. Kupuje z nich chusteczki (te rozowe Sensitiv i czasem zolte z olejkiem) i kupowalam sloiki i rozne inne rzeczy. Smoczki chyba wezmiemy od razu Lovi, bo sie u nas sprawdzily, a i corka jeszcze uzywa czasem do spania. Butelki chyba kupie Nuka, bo odkrylam niedawno ze mozna do nich kupic tanio smoczki z Babydream (identyczny ksztalt co firmowe). A aspirator nowy kupujesz? Ja sie wlasnie zastanawiam, czy wyparzac stary, czy dla drugiego przeznaczyc nowy. Z kosmetykow kupie chyba Hippa 2w1 do kapieli, a reszte jeszcze nie wiem. Mam jeszcze te co corka uzywa i jakies niezuzyte probki i pewnie jeszcze drugie tyle tych probek przywioze ze szpitala. Laktator jeszcze mamy. Wiekszosc gargarderoby trzeba bedzie wymienic bo mamy dziewczynke, a bedzie chlopak. Sol fizjologiczna trzeba jeszcze kupic, bo nie mamy od dawna, woda morska chyba tez, bo mala uzywa ta co teraz mamy, wiec higieniczniej byloby moze miec nowa. A ty jak robisz z woda? Octenisept jest, patyczki sa, ale platkow bawelnianych nie ma, bo juz przy starszym nie potrzebne. Wkladek laktacyjnych tez nie mam (te wezme chyba tescowe albo Babydreamy). Nie wiem co jeszcze. Planuje kupic kosz na brudne niemowlece tekstylia. Byc moze tez zawieszke nad lozeczo, bo nigdy nie mielismy karuzeli. Byc moze spiworek na pozniej. Podoba mi sie rowniez jedna zabawka z pozytywka z Babydream.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama za dwa tygodnie
Witam u mnie tak zostało łóżeczko komoda przewijak taki na komodę fotelik 0-13. Huśtawka fisher taka starsza ocean ale myślę, czy nie uszyć ładnego pokrowca u krawcowej, myślałam o bujaku owszem, ale zobaczę. Kupiłam wózek i kołyske materiaŁowa, wszystkie praktycznie ubranka bo inna płeć. Frida nowa, duża różnica wieku i tamta się już zużyŁa. Myślę kupić termometr elektroniczny i ze względu na sposób życia i pracy dobra nianie. Mogę pracować jak dziecko śpi. Mam podgrzewacz i projektor na sufit. Ogródek little T . Butelek wiernie będę używać tommee, pampersy na razie kupiłam białe pampers 1 i 2 chusteczki pampers niemieckie bez zapachu, lepsze i mniej świństw grube mokre solidne. Kosmetyki linomag bephanten do mycia mustela 500 ml i w zapasie oilatum bo starsze używa. Myślę co jeszcze , laktator kupiłam elektryczny bo poprzednio miałam w spadku ręczny po koleżance a używałam dużo. Kupiłam tetry, gaziki smoki wkładki podkłady na łóżko i poporodowe. Majtki wielorazowe o niebo lepsze niż te jedno. Koszule do karmienia biustonosze. Dla malucha jeszcze otulacz bambusowy musze ale za jakiś czas bo poród za parę dni a ja wydałam w tym miesiącu na wizyty i badania kupę kasy eh taki żywot! Myślę i myślę było tego trochę ale już ogólnie wszystko mam. Zobaczymy w trakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Ciesze sie, ze sie temat powoli rozkreca. Wlasnie mi kolezanka wyzej uswiadomila, ze zapomnialam o rzeczach okolo porodowych. Ja uzywam zwyklych bawelnianych majtek. Nie kupuje specjalnych. Podklady na lozko pewnie kupie rossmannowe tak jak wczesniej, zuzyje ze dwa, a reszta zostanie juz dla dziecka na wyjazdy, albo awaryjnie pod przescieradlo. Staniki mam. Gaziki mamy stacjonarnie w apteczce. Recznikow nigdy nie kupowalam specjalnie dla dziecka, tylko uzywalam normalnych domowych, ale tak sobie mysle, ze moze kupie z jeden z kapturem. Termometr mamy. Ja wlasnie nie wiem co zrobic z aspiratorem, bo nasz stary nie jest, ale jest czesto w uzytku przez corke. Moze faktycznie powinnam miec dwa, zeby nie zarazac mlodszego jak starsza zlapie katar. Butelek moglabym w sumie nie kupowac, tylko smoczki wymienwymienic, ale te stare sa juz troche matowe i lekko poprzebarwiane od mycia i napojow, poza tym chce sprobiwac nowej marki (corka miala Lovi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i zostalo nam jeszcze nosidlo ergonomiczne po starszej i otulacz tez, ale w dziewczecych kolorach. Zreszta otulacza bardzo malo uzywalismy, bo jakos wygodniej bylo mi zawijac w duza tetre (taka 120 cm).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niani nie potrzebujemy (nieduze mieszkanie, w ktorym raczej wszystko slychac). Podgrzewacza nigdy nie mielismy (tylko rondel z wrzatkiem) i raczej nie odczulam jego braku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam dziecko - 3 latka i jestem w 17 tc. Płeć ta sama więc praktycznie niewiele będę musiała kupić. Z ciuszków tylko body a potem buty. Oczywiście cała pielęgnacja. Materac kupiłam lateksowy Havea wiec służy bardzo dobrze i go nie zmienię. Wózek, nosidełko, spacerówka itp wszystko jest. Tylko do czyszczenia trzeba zanieść. A i całą kocykową wyprawkę muszę kupić, bo raczej nie ma szans za odzyskanie ukochanego kocyka ( La Millou kupuje, rewelacja polecam). Zabawki itp to już w ogóle odpadają. Przy drugim dziecku już nie ma takiego ciśnienia. Jest inaczej, wydaje mi się ze będę o tysiąc razy mądrzejsza; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprobuje przejrzec w tygodniu ubrania i policzyc ile czego mam w neutralnych kolorach i bez typowo dziewczecych aplikacji. Raczej bedzie tego niewiele. Trzeba sie bedzie przejechac do Tesco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajoma ma La Millou i pokazywala jak po praniu wychodzi z niego wloknina wypelniajaca. Ja materac kupie w Ikei, taki za 60 zl, piankowy. Wystarczy. I chyba jeszcze z jeden ochraniacz na szczeble dokupie, bo mam zwykly bialy, a teraz widze jest jakis nowy kolorowy w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas płeć ta sama więc kupuję niewiele, zresztą większość mam unisex - parę ładnych pajacyków do szpitala, nowe smoczki do butelek i nowy materac bo przy starszej córce mieliśmy pożyczone łóżeczko (teraz będziemy używać turystycznego tylko materac wymienimy). Wózków, pościeli, kocyków itd starsza już nie używa więc będą dla małej. Kosmetyki też niemal odpadają gdyż Mąż pracuje w firmie kosmetycznej, kupiłam jedynie krem do pupy. Rzeczy okołoporodowe mam jeszcze z pierwszego porodu. Zabawki, huśtawki , krzesełko do karmienia itd też są. Marzy mi się jedynie nowa mata edukacyjna bo stara jest marna - kupię po urodzeniu bo firma Męża "zwraca 200 zł" za zakupy dla nowonarodzonego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie prawie 28 miesięczne dziecko i drugie tuż, tuż.. Pierwszy syn urodził się na przełomie 36/37 tygodnia, a teraz termin mam na poniedziałek..(jak ja wytrzymałam tak długo?).. dziś odszedł duuuży, brunatny czop.. plecy bolą.. wieczorem jadę na ktg... Ciekawe, kiedy w końcu urodzę... Więc jeśli chodzi o wyprawkę, to chyba wszystko mam. Starszy od styczna śpi w innym łóżku, więc łóżeczko czeka.. Z nowych rzeczy, jakie kupiłam to miękki przewijak ( stary już miał dziury), wanienka zwykła, mała 86cm odpływem (poprzednią mąż połamał), nowe pieluchy tetrowe i flanelowe. Dokupiłam troszkę ubranek 50, bo starszy topił się w 56 do 3 miesiąca, ale teraz nie wiem, czy dobrze zrobiłam.. bo ten, co siedzi w brzuchu waży już pewnie więcej niż starszy w wieku 1,5 miesiąca.. tak myślę.. no ale zobaczymy. :) Co do innych rzeczy, to materac jest ok, wózek też, fotelik także, stelaż do wanienki mam. Leżaczek mam dobry, butelki też jakieś są.. Wszystko do łóżeczka również.. Video niania sprawdza się świetnie do tej pory (mam tylko 49m, pokoje obok siebie, a mimo to videonianię uważam, za jeden z lepszych zakupów! i to w zasadzie zdecydował o tym mąż, jak już maluch był na świecie.. ). Ubranek mam sporo, starszy styczniowy, ale skoro był taki mały i drobny i bardzo kiepsko rósł- do teraz wygląda jak sporo młodsze dziecko- to pewnie się wyrówna i ubranka letnie stasrszego powinny pasować na tego "wielkoluda", który siedzi w brzuchu, bo już pewnie waży, ze 3200, a może i więcej. Z kosmetyków to wiadomo: pieluchy (poprzednio Dady używałąm do roku, a jak mały zaczął się przemieszczać, chodzić, biegać to przeszliśy na zielone pampersy)- postanowiłam wypróbować różne i mam rozmiar 1 Dady, Pampersy zielone, 2 rodzaje z Rossmana.. duże płatki kosmetyczne.. bepanthen. Pozostałe rzeczy (octanisept, aspirator, woda morska, gaziki, chusteczki, płyn do kąpieli itp.) to kupowane były na bieżąco, co było potrzebne dla nas czy dla syna. Jedyne, nad czym się zastanawiam, to jak pogodzić synów w nocy.. jak to rozegrać. Starszy odkąd skończył rok, to w pokoju śpi sam, my się przenieśliśmy do salonu.. Sam zasypia (ale wiadomo.. a to woła, ze pić, a to, że siku, a to, że chce jakiś samochodzić, albo się przutulić), ale nei wiem, co będzie jak pojawi się brat. Czy młodszy będzie spał z nami w pokoju ( w gondoli), czy mam na początek do nas przenieść łóżeczko czy jak to ogarnąć.. czy mały nie będzie budził starszego w nocy, albo odwrotnie.. jak ogarnąć kolejność w kąpieli, w kolacji itp. ehhh Dobrze, że syn odpieluchowany, tzn. prawie, bo zakładam pieluchę na noc (na drzemkę w dzień nie).. więc chociaż zmiana pieluchy u starszego odpada hehe.. Mnie pozostaje tylko czekać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w 5 mc. Wszystko bede organizowac w 7 mc. Duzo mam ciuszków po 1 dziecku (wiekszosc nawet nie uzywana) a bdb jakosci :) wiec na tym juz oszczedze min. 700 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Ciesze sie, ze piszecie. Moja mala nie jest ani odpieluchowana, ani nie przeniesiona do duzego lozka. Niedlugo konczy 2 lata. Spi u nas w pokoju. Przeniesiemy ja w wakacje do gabinetu i zrobimy jej tam pokoj, bo na razie nie ma. Pomysl z gondola masz dobry, jesli nie miesci sie wam w sypialni lozeczko. A ty uzywalas moze jedynek Dady? Ja dopiero mam zamiar, czytalam pozytywne recenzje. Te jedynki z Rossmana sa dobre Babydream, bo seria Fun&Fit jest troche gorsza, taka budzetowa. Znajoma kupila raz czworki z tej serii i mowila ze takie sobie, ale czytajac recenzje, widzialam, ze sa osoby ktorym pasuja i sa zadowolone. Nie wiem jeszcze jak bedziemy robic z kapiela, byc moze sprobujemy kapac razem, ale to nie jest u mnie najwiekszy problem bo nie kapie dzieci codziennie, tylko czasem myje na przewijaku. Z karmieniem bedzie ciezej, bo czlowiek troche malo mobilny z dzieckiem przy piersi, a dwulatke czesto trzeba obserwowac, bo to taki wiek, ze wszedzie wlazi, wszystko rusza i latwo o wypadek. Powodzenia na porodowce! Nie zapomnij przygotowac wczesniej torby. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaglada tu ktos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kori147
wreszcie jakieś normalne kobiety piszą, a nie wydam na wyprawkę 10 tys a ja 12 itd też czekam na drugą córę i mam zamiar dokupić materac- na tamtym mała się bawiła jak już była starsza pobrudzony jest. Bujak- bo nie miałam swojego tylko pożyczany. Ciuchy kocyki mam po starszej. Dokupię jeszcze pieluch tetrowe i flanelki i wiadomo pieluchy na początek pampers kremy -bephanten i tyle. A i termometr dobry -poprzedni się wyeksploatował ale miał prawo długo służyć. ogólnie co się da to popiorę poprasuję i wykorzystam poprzednie rzeczy- lepiej za tą kasę na wakacje z dziećmi pojechać niż wywalać kasę dla szpanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja obecnie jestem na etapie tworzenia wyprawki dla nowego dzidziusia, który za 4 miesiące przyjdzie na świat. :) Zaczęłam od nowego wózka, bo ten po pierwszej córci nie bardzo już się nadawał. Kupiłam wózek w http://prampol.pl/pl/ , wygląda bardzo fajnie, a nie kosztował dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urodziłam w sobotę... już w domku od wczoraj.. i tym razem mój bobas jest "grubaśny".. poprzedni 52 i 2800, a ten 54, ale aż 3460! W każdym razie w niektóre ubranka się nie mieści (np. w rękawie, albo na brzuchu), chociaż starszy korzystał z nich mając ponad miesiąc :) Co do pieluch Dada.. tak, ja przy starszym używałam tylko Dady, od początku.. Pampersy używałam tylko jeśli dostał od kogoś, a sama zaczęłam je kupować dopiero jak mały miął koło roku, czyli chodził i zaczynał biegać, gdyż zdecydowanie lepsze jest zapięcie. Tylko teraz powstały jakieś nowe Dady 1.. są dwa rodzaje tych 1. Tych nowszych nie testowałam jeszcze.. Co do spania maluchów. Sa 2 pokoje, mniejszy dzieci, duzy nasz. Łóżeczko spokojnie sie zmieści w salono-sypialni, ale zrezygnowałam z tego pomysłu. W nocy mały spał w gondoli, obok kanapy.. gondola położona na takich prostokątnych poduszkach od kanapy (bokach), więc była podwyższona. Młodszy też jakiś czas tak spał (chociaż wtedy mały pokój był naszą sypialnią + łóżeczko).. po prostu w gondoli maluchowi jest lepiej.. bezpieczniej. A w dzień mały śpał "u siebie" w pokoju.. gondolę z nim włożyłam do łóżeczka.. i póki co, jakoś starszy, mimo zabaw, hałasowania, zbytnio mu nie przeszkadza. Póki co wychodzi, że wszystko co potrzebne jest.. jedyne co trzeba zrobić, to nauczyć się ogarniać dwa maluchy jednocześnie.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefkaaaa
Na http://bellybestfriend.pl/ jest przykładowa lista zakupów dla dziecka- można ją dowolnie modyfikowac, wiec odznacz to co już masz dla maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratuluje! Jakim sposobem tak wczesnie wrocilas ze szpitala? Zazwsze trzymaja przeciez minimum 3 doby. Z tego co piszesz, swietnie sobie radzicie. Pomysl z gondola jest bardzo dobry i wydaje mi sie, ze wielu rodzicow tak robi. Ja chyba nie bede miala tym razem pelnowymiarowej gondoli, tylko wkladke do wozka, taka z uszami i pewnie bede ja czasem stawiala na podlodze albo kanapie, lozku czy lozeczku jak wrocimy ze spaceru ze spiacym dzieckiem, zeby go juz nie przekladac i nie wybudzac, ale normalnie bedzie spalo w lozeczku po corce z nami w pokoju. A twoj syn zwolnil juz lozeczko, czy jeszcze nie? Moja corka jeszcze z niego korzysta. Chcemy jej zrobic w wakacje pokoj i wtedy kupimy jej wieksze lozko. U mnie sa 3 pokoje. W jednym spimy razem z mala, drugi to w tej chwili gabinet, ktory przerobimy na pokoj Lilii, a trzeci dzienny, w ktorym nikt nie spi, ale corka sie tam bawi, bo w sypialni nie ma za duzo miejsca. Poniewaz najwiecej czasu spedzamy w dziennym i tam bede najczesciej karmic, bo wiadomo, musze pilnowac starszego dziecka, to wpadlam na pomysl, ze zrobimy tam przewijak, zeby nie latac za kazdym razem do drugiego pokoju, a w czesci lozeczka zrobimy drugi, szczegolnie na nocki. Mam w duzym pokoju stary przemalowany niski bufet i wlasnie tam polozymy miekki przewijak z Ikei, a obok bedzie koszyczek z pieluchami, chustkami i kosmetykami (wypatrzylam juz taki w Tigerze), natomiast w sypialni podzielimy lozeczko na pol, tak ze maly bedzie spal po prawej str. rownolegle do zaglowka, a po lewej polozymy na materac taki rozkladany przewijak wygladajacy jak kocyk i obok na szczebelkach pozawieszamy pojemniki na pieluchy i przybory (wszystko Ikea). Wydaje mi sie, ze to bedzie dobry system. A inna kolezanka wyzej ma racje, ze lepiej wydac na fajne wakacje niz drugi raz kupowac wszystko od zera, albo same drogie markowe sprzety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z Dady 1 widzialam do tej pory tylko jeden rodzaj. Mowisz, se sa dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blanka6
Gratulacje :) Szybko jesteś w domku! Ja nadal czekam... jeszcze 2 tygodnie do terminu - torba spakowana. Powoli przygotowuję córkę na swoją nieobecność na czas szpitala - całe szczęście ostatnio to typowa "córeczka tatusia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie rodzisz z tata? My pewnie poprosimy na ten czas ktoras z babc, albo siostre, albo jakas znajoma, ale jeszcze mamy duzo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed terminem ściągam Mamę na tydzień - ale nie wiem czy akurat wtedy będę rodzić. Rodzice i teściowie mają do nas po 300 km... W razie czego rodzę sama- trudno, jakoś dam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez nie mam rodziny blisko, ale nie az tak daleko jak ty. W razie czego zawsze dzwonimy do znajomych tu na miejscu. Moze tez takich macie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mamy takich bliskich z którymi córka chciałaby zostać sama. Z Babcią też może być różnie bo nie widzą się zbyt często i raczej nie zostają same - nie aż na tak długo. Za to chodzi do przedszkola i jest szansa, że akurat będę rodzić rano... Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to powodzenia. :) A duzo spakowalas do torby? Ja poprzednim razem pakowalam sie wg tych list krazacych w necie i w efekcie polowy nawet nie wykorzystalam i tylko mialam utrudnione przegrzebywanie tych rzeczy, zeby szybko cos znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, mialam tez taka dalsza znajoma, ktora podobnie jak twoj maz pracowala w firmie prod. artykuly higien., a dokladniej w TZMO i pamietam, ze wszystko miala z Bella Happy i chyba z Baby Delfi, bo taka kiedys mieli marke. W sumie to nie dopytywalam, czy dostala za darmo, czy kupila ze znizka, ale mimo wszystko fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×