Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sara88

Wyprawka dla niemowlaka kiedy

Polecane posty

Gość Sara88

Witam dziewczyny mam dwa pytania po pierwsze kiedy zaczelyscie kupować wyprawke dla niemowlaka? A drugie czy u was też pokutuje taki pogląd ze wozek kupują dziadkowie tzn dają kasę na niego ?jak było w waszym przypadku czy dziadkowie z rzucali się po połowie czy kto ile może ?czy może kupowalismy sami za własną kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę odpowiedzieć na Twoje pytanie można tak "to kwestia indywidualna". Powiem Ci jak to było w naszym przypadku. Wózek zakupiliśmy sami, żadne z dziadków się nie dokładało. Wyprawkę zaczęłam kompletować od połowy ciąży, tak żeby rozłożyć koszty w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy, jesli masz pieniądze i cię stać wszystko możesz kupić w dwa dni, jeśli nie możesz rozłożyć w czasie i co miesiąc coś kupić, żeby nie odczuc tego finansowo. Ja zaczełam kupywac w 6 mcu i niestety dziecka nie ma, w ostatniej ciąży nie kupiłam nic i też nie doczekałam się :( także nie wierz w przesądy co ma być to będzie. a co do drugie pytania u nas nie ma takiego zwyczaju przynajmniej w bliskim mi otoczeniu że dziadkowie kupują wózek, każdy kupuje sobie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podobnie jak kolezanka wyzej. Wszystko kupuje od polowy ciazy sama. Szczerze - jestem 2 mcy przed porodem i sporo mi jeszcze brakuje. Koszty niestety mnie przerażają i mimo ze pracuje i jestem przed 30 to tak na prawde dopiero teraz stwierdzam ze racZej nie stać mnie na dziecko. Całe to finansowe obciazenie przycmiewa mi radosc z bycia w ciazy bo widze ze juz teraz cienko przedę a co dopiero bedzie w przyszlosci, gdy dziecko bedzie juz na swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara88
Powiem tak nas jest stać żeby to kupić samemu natomiast jednych stać jest żeby wyłożyć kasę na wózek drugich nie za bardzo. Nie chce żeby były z tego powodu jakieś kłótnie kto dał więcej a kto mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jakieś tam pierwsze body upiłam jakoś po trzecim miesiącu ale to tak ze dwie sztuki dla własnej przyjemności bo nie znałam jeszcze płci :) Tak konkretnie to zaczełam wszystko kupować w 7 miesiącu. Wózek kupowaliśmy sami. U nas nie ma takiego zwyczaju, że to dziadkowei kupują wózek. nawet bym nie chciała żeby mi kupili bo pewnie by mnie obdarowali jakimś czołgiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć :) ja jestem w 30 tc. Wyprawkę zaczęłam kompletowac ok. 2 tyg. temu. Wózek sponsorowali nam nasi rodzice, sami mogliśmy wybrać model. Co do reszty zaczęłam od torby do szpitala i rzeczy dla małego do szpitala. Nie znamy dnia ani godziny więc wolę być spokojna, że mam wyprawkę do szpitala i w drogę! Nie chciałabym wtedy zostawiać wszystkiego na głowie męża i być taka nieprzygotowana. Pokoik to temat na następny miesiąc prawdopodobnie, bo mąż będzie miał więcej czasu. W między czasie dokupimy reszte rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara88
Jeśli macie jakieś doświadczenia z zakupów dla dziecka jak wyglądało finansowanie tych zakupów to piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że około 4000 trzeba mieć przygotowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara88
Tak na te kwoty jestem przygotowana ale bardziej mnie interesuje czy sami finansowaliście czy rodzice bądź teście dali na te z a kupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyprawkę skompletowalam w tydzień. Kupiłam wszystko przez internet. Moi rodzice dołożyli ok. 400 zł. Jedna z sióstr 200 zł. Ze strony męża nic. Całość kosztowała mnie ok. 5 tys. zł. Pieniądze od rodziców przeznacze na opłacenie kuriera z Polski , a 200 zł od sis na ubrania. Większość rzeczy kupiłam na allegro. Jestem w 33 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większość sami (większe rzeczy - łózeczko, wózek itd), moje rodzenstwo zakupili nam kilka ubranek i moi rodzice kupili łóżeczko dla dziecka do ich domu (często do nich jeździmy na weekendy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy 4 styknie. Pisze serio. Sam wozek to koszt 2000 (w tym juz licze gondole spacerówke i fotelik), dalej łóżeczko placilam 320. Do tego posciel i ochraniacz, 2 kpl przescieradel jakis kocyk placiam 200 Wanienka i stojak nie pamietam moze 50 zl Potem kupilam mate edukacjna (300) bujak uzywany 200 karuzela uzywana 100 razen 600 Butelki, smocKi, rozek gruszka nożyczki szczotka no p*****ly powiedzmy z 200 jak nic, nawet nie wiem czy nie więcej Zapas chusteczek i pampersow dalam 200 Kosmetyki dla dziecka i srodki higieniczne dla mnie tez i w ogóle chemia typu proszek i płyn do plukania tez chyba z 200 jak nie lepiej Kupilam napis nad łóżeczko z imieniem wynioslo mnie 100 Zwykle pieluszki tetrowe i flanelowe bo takie tez trzeba miec i do tego przewijaki i plus pokrowiec no ze 100 zejdzie. Nie wiem, moze to moje fanaberie. Ale nie mowie tu o rzeczach typu podgrzewacz, laktator, aspirator do noska, niania elek. To tez robi koszt a tego tlnawet póki co nie mysle kypowac bo mnie nie stać. Ja mialam 3000 tys oszczednosci i juz w sumie mam 0 a dalej jestem jeszcze z wyprawka w lesie. Nie mowie tu o ciuszkach- body pajace kombinezon chociaz 1, czapeczki lapki niedrabki, skarpetki jakies polspiochy lib spiochy, sweterek. No masakra. PrZecież to są koszta. Teraz po prostu widze ze stać mnie na dziecko. A jakas maskotka lub grzechotka fajna albo jakas lampka nocna. Wiem ze wymyslam ale takie cos tez by mi sie przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwestia naszych wyborów konsumenckich-dużo rzeczy wymienionych wyżej jest niepotrzebne lub można kupić taniej, jestem w drugiej ciąży, przy pierwszym dziecku nie używałam np., pościeli tylko prześcieradło i kocyk lub spiworek, wanienka bez stojaka 20zł z ikei, bujaczek używany za 50 zł, mata edukacyjna używana za 20 zł., wózek 3 w jednym uzywany za 700zł., ochraniacz do łóżeczka nie jest potrzebny na samym początku, butelki itp. można dokupić dopiero jak sie okaże ze nie możesz karmić, laktator, podgrzewacz niania elektroniczna tez nie był potrzebny, napis nad łóżeczko tez nie jest dziecku potrzebny, tak samo jak np. płyn do płukania, który położne odradzają lepiej zacząć kompletować wcześniej, tak po połowie ciąży żeby rozłożyć koszty i poszukać promocji/ okazji w necie, część rzeczy możesz poszukać jakiej marki byś chciała i kupic dopiero jak dziecko się urodzi jesli okażą sie naprawdę potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy 4 styknie. Pisze serio. Sam wozek to koszt 2000 (w tym juz licze gondole spacerówke i fotelik), dalej łóżeczko placilam 320. Do tego posciel i ochraniacz, 2 kpl przescieradel jakis kocyk placiam 200 Wanienka i stojak nie pamietam moze 50 zl Potem kupilam mate edukacjna (300) bujak uzywany 200 karuzela uzywana 100 razen 600 Butelki, smocKi, rozek gruszka nożyczki szczotka no p*****ly powiedzmy z 200 jak nic, nawet nie wiem czy nie więcej Zapas chusteczek i pampersow dalam 200 Kosmetyki dla dziecka i srodki higieniczne dla mnie tez i w ogóle chemia typu proszek i płyn do plukania tez chyba z 200 jak nie lepiej Kupilam napis nad łóżeczko z imieniem wynioslo mnie 100 Zwykle pieluszki tetrowe i flanelowe bo takie tez trzeba miec i do tego przewijaki i plus pokrowiec no ze 100 zejdzie. Nie wiem, moze to moje fanaberie. Ale nie mowie tu o rzeczach typu podgrzewacz, laktator, aspirator do noska, niania elek. To tez robi koszt a tego tlnawet póki co nie mysle kypowac bo mnie nie stać. Ja mialam 3000 tys oszczednosci i juz w sumie mam 0 a dalej jestem jeszcze z wyprawka w lesie. Nie mowie tu o ciuszkach- body pajace kombinezon chociaz 1, czapeczki lapki niedrabki, skarpetki jakies polspiochy lib spiochy, sweterek. No masakra. PrZecież to są koszta. Teraz po prostu widze ze stać mnie na dziecko. A jakas maskotka lub grzechotka fajna albo jakas lampka nocna. Wiem ze wymyslam ale takie cos tez by mi sie przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co ten zapas husteczek i pieluch za 200 zl. Przeciez to mozna kupowac na biezaco. Albo mata za 300 na co dziecku nowonarodzonemu. Co do wozka u nas nie ma takiego zwyczaju. Nie znam nawet osob ktorym dziadki kupily wozek. Reasumujac masz pieniadze kupuj cuda na kiju. Nie masz, kup rzeczy podstawowe. Pamietaj ze bede cie odwiedzaj znajomi i kazdy bedzie przynosil jakies ubranko albo pieluchy. Moze ktos z rodziny bedzie chcial kupic mate, bujaczek czy karuzele. Jak bedziesz miec wszystko na dzien dobry?? Swietny, idealny wozek mozna kupic uzywany za300-700zl I taka sugestia. Nie kupuj zbyt wielu ciuchow np w rozmiarze 56 tego jest wszedzie na peczki a pamietaj ze dzidzia moze urodzic sie np 60cm i tego najmniejszego rozmiaru nawet nie zalozysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również ciekawe artykuły można znaleźć na stronach Zobacz całość: 7 grzechów głównych niani www.warszawaniania.pl Jak zostać dobrą opiekunką do dziecka ? www.warszawaopiekunka.pl Czym kierować się przy wyborze niani dla dziecka? www.nianiapraca.pl Opiekunka na wakacje www.krakowopiekunka.pl Szukając niani – sprecyzuj swoje oczekiwania www.opiekunkadodzieckakrakow.pl Opiekunka do dziecka, babcia czy przedszkole? www.opiekunkadodzieckapoznan.pl Niania z zamieszkaniem we Wrocławiu www.opiekunkiwroclaw.pl Chcesz wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim? www.opiekunkalodz.pl Jak wybrać odpowiednią opiekunkę www.opiekunkalublin.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola438
Na wyprawkę nigdy nie jest za wcześnie . Warto zerknąć sobie na kocyki i inne akcesoria np. do sklepu https://www.tinystar.pl/pl/c/KOCYKI-MINKY/84 , gdzie mają różne ciekawe propozycje godne uwagi dla dziecka jako wyprawka. Jest sporo dodatków, które warto mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×