Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wyprawka dla noworodka urodzonego w lecie

Polecane posty

Gość gość

Witam mamusie. Jestem w 5 miesiącu ciąży i termin mam na końcówkę lipca. To jest moja pierwsza ciąża i dlatego chciałam się dowiedzieć kiedy najlepiej zacząć kompletować wyprawkę i jakie ubranka kupić dla maluszka urodzonego latem? Trochę mnie to przeraża bo nie wiem od czego mam zacząć. W planach mam zakup łóżeczka i komody z przewijakiem. Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi, na pewno mi się przydadzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rodze w maju, nie kupowalam zbędnych rzeczy, w chwili obecnej mam to, co uwazam ze najbardziej mi się przyda, resztę najwyzej dokupie juz potem. Z rzeczy duzych to oczywiscie wozek (3 w 1), lozeczko, wanienka, poza tym butelki, smoczki, pampersy, chusteczki,cos do kąpieli, wacicki, patyczki, cos do pepka. Z ubranek w chwili obecnej stawiam na body i skarpetki, mam kilka par miekkich spodenek dresowych i pajace, myślę ze przez okres letni to spokojnie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana im szybciej zaczniesz tym koszty nie beda zbilansowane na jeden raz.. ja tez rodze w lato:) poczatek czerwca. powiem ci tak: co do wyprawki dużooo tematów juz sie przewinęło, wiec najlepiej poszukac na necie na blogach mam. zaraz ci fajne podrzuce. ja juz wózek mam, łóżeczko w drodze, ciuchy skompletowane na przynajmniej pierwsze 4 miesiace, zostały mi tylko kosmetyczne sprawy i rzeczy dla mnie do szpitala. na youtubie poszukaj pełno jest filmików co trzeba wziasc na porodówke dla siebie i dla dziecka, a najlepiej dopytaj w szpitalu w którym bedziesz rodziła bo kazdy co innego ma do dyspozycji dla pacjentki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
będziesz kupowała wszystko nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Butelkę, smoczek, pieluchy można kupic używane. Łóżeczko i wózek koniecznie nowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asienka27 dziękuje, będę wdzięczna za podrzucenie mi linka na blog. To Ty już jesteś spokojna :) Tak sobie myślę, że w kwietniu muszę się już za to zabrać bo nie wiadomo jak później będę się czuła i czy dam rade latać po sklepach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.17-mózg cię nie boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To moje pierwsze dziecko więc chce żeby miało wszystko nowe :) a kupiłyście pościel do wózka??? Bo gdzieś w jakiejś liście znalazło się też i to, ale szczerze mówiąc myślałam że podusia z łóżeczka się przyda no i kocyk jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJA KLĄTWA
Hej, Jestem teraz w ciąży z 3 dzieckiem (też termin na lato- czerwiec) na początek rozmiar 62, proponuję skupić się na body z krótkim rękawkiem kilka par rampersów śpiochy i kaftaniki *9wynalazek starego pokolenia) raczej sobie odpuśćlatem, a szczególnie te drugie! jeśli juz chcesz możesz używać pajaców są praktyczniejsze, najlepsze rampersy na lato, bo szybko można z nich zrobić pajac, zakładając skarpety i pajac z długim rekawkiem zakładając np sweteek na rampers(pajac z krótki rękawkiem bez stópek) posłóżyteż najdłużej, kilka par skarpetek np. do body i rampersów pieluchy tetrowe miękkie ręczniki z kapturkiem - miękkie proszek do prania Jelp, a najlepiej płatki mydlane do pralki - rozpuszczone kupuje sie w butelce jak płyn do płukania, drogie, ale wydajne kremik na słoneczko od 1- szego dnia życia krem na brodawki - dla Ciebie, szczególnie przy pierwszym dziecku rozmiar 68 - już po 1 miesiącu góra 1,5 to też body, ale juz cieplejsze ubranka, pajacyki na noc a na dzień kilka par bluzecek z krótkim i długim rękawkeim, spodenki , bluzy, tu wybór jest nieograniczony i nie wierz w to, że najwyogdniej jest dziecku w spiochach czy pajacu, te lubią sie podwijać, naciągać,\ body są wygodne i najlepiej ubierać maleństwo w normalne ubranka, zwracaj uwagę na gumki przy spodenkach, mają być szerokie i luźne, spodnie szczególnie jeansy odłóż na wiekie wyjścia lub w ógóle nie zakupuj A i nie ufaj ludziom, którzy twierdza, że zizecku jest ZIMNO! latem nawet przy 20 C na dworze, dziecku jest ciepło, wymaga ubrania takiego jak Ty. Przegrzewanie to potówki, swędząca zmora tych czasów, o których nasze mamy i babcie nic nie wiedzą, bo w ich czasach dzieci kąpano 1, 2 razy w tygodniu i tego problemu nie miały.To tak na szybko napisane, na pewno są tu jakieś braki... Najlepiej kieruj sie swoją intuicją. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwierz mi nie dasz rady biegac po sklepach... ja jestem w 7 miesiacu i wcale duzo nie przytyłam a ledwo chodze. poza tym nigdy nie wiesz w jakim stanie bedziesz za miesiac. ja np mam juz wygładzona szyjke i za bardzo chodzic nie moge tylko lezec wiec jakbym zakupów nie zrobiła wczesniej to lipa by teraz była... nie słuchaj ze łóżeczko czy wózek musza byc nowe... ja mam używane w super stanie a koszty połowa mniej... i tak przeciez wszystko teraz można wyprac... materac do łózeczka kupiłam nowy. nie mogłam wrzucic linków bo uznawało mi za spam... ale jak wpiszesz w google wyprawka dla niemowlaka blog to ci duzo wyskoczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojej miało byc odwrotnie! Przepraszam, ale kicha Łóżeczko i wózek można kupic używane. Butelkę, smoczek, pieluchy koniecznie nowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem przeciwniczka poduszek dla takich maluchów, wiec jedyna pościel na okres letni to przescieradla do lozeczka, 2 kocyki, lekka kolderka no i chyba rozek, do wozka zamowilam pokrowiec na materac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJA KLĄTWA
Jeśli przy pierwszy dziecku boicie się o naglą śmierć łóżeczkową, to materacyk musi być podniesiony o kilka stopni do góry, by swobodnie spływała wydzielina z noska i slinka dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butelka i smoczek uzywane? rodziłam pod koniec sierpnia i powiem Ci,ze bylo cieplo gdy wychodzilismy ze szpitala a pielegniarka nalozyla na dzidzie body z krotkim rekawem,pajacyk,sweterek,spodenki i skarpetki, do tego czapeczka,niedrapki i kocyk na okrycie w foteliku-bylam zdziwiona,ze w taka pogode tyle warstw...podstawa to smoczek,awaryjnie butelka,krem do pupy,pampersy,husteczki,plyn do kapieli,waciki,aspirator do nosa i sól fizjologiczna,termometr(przed szczepieniem mierzymy temperaturę),jakis krem badz mleczko do ciala,oliwka moze sie przydac przy ciemieniuszce,krem do twarzy na dwor,nozyczki do paznokci,lozeczko,posciel do lozeczka,rozek(najlepiej minimum2,bo dziecku moze sie ulewac),fotelik,wozek,wanienka,recznik do okrycia po kapieli,pieluchy flanelowe i tetrowe kilka sztuk,z ubrankami w najmniejszym rozmiarze nie szalej,bo polowy nie zalozysz,polecam body i na to pajacyk :) chyba wszystko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pępka to w szpitalu Ci powiedza jak pielegnowac,bo w tym gdzie ja rodzilam nie stosuje sie nic jesli pepek goi sie bez zastrzezen,zadnego spirytusu czy innych specyfikow ... normalnie kapalam,moczylam i wszystko w porzadku :) na skarpetki bym uwazała zeby nie obcislaly nozki..uwazam,ze spodnie czy bluzy nie sa wygodne w uzytkowaniu dla tak malego dziecka,nawet ciezko w to ubrac :) poscieli do woza nie kupowalismy,pod spod rozek i przykrywam kocykiem dziecko,a i tak przewaznie wpinam fotelik do stelaza wiec mysle,ze to przydatna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJA KLĄTWA
mmonika, ja na wyjście zawsze samodzielnie ubierałam dzieci, bo w moim szpitalu jest opieka in room i matki od urodzenia dziecka są z dziećmi 24h. Zabierają dziecko na szczepionkę i ważenie. Nawet wizyty podwójne odbywają się w sali wspólnie. Zresztą po porodzi mleko płynie mi siurkiem zawsze i to cudownie, że mogę od razu dziecku dać pierś, a nie czekać ,aż mi przyniosą" na karmienie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki dziewczyny za rady :) tyle tego, że nie ogarniam. W takim razie podsumowując jaki rozmiar ubranek na początek? Ja zamierzam karmić piersią i nie wiem czy kupować od razu laktator czy się wstrzymać jeszcze. A co do łóżeczka to znalazłam na allegro łóżeczko z 15 elementami czyli za jakieś 600 zł mam łóżeczko, materac, pościel, prześcieradełko, ochraniacz na szczebelki itd. Myślicie, że warto kupić taki zestaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJA KLĄTWA
Poza tym ubieranie dziecka to sprawa indywidualna. Wiem, że przy wrażliwej skórze moich dzieci śpiochy i kaftaniki odpadały ur. zima i wiosną, natomiast bluzeczka i spodenki - rewelacja, przewiewne, bo też z bawełny, dość szerokie, ale nie uwierały i dzieci słodko wyglądają w takich ubrankach, prześlicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mozna sie wypowiedziec na tym forum,bo od razu obrazone mamuski zaczynaja swoj atak,hehe :) mnie nikt nie przynosil dziecka na karmienie,bo bylo ze mna caly czas.Tylko,gdy wychodzilysmy to pielegniarka ja ubrala,bo o to poprosilam...w czym problem ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJA KLĄTWA
Na początek 62. 56 nawet te małe urodzone o czasie dzieci mają tylko kilka dni do tygodnia, więc szkoda kasy na nie. 62: dziecko ma 1- 1,5 miesiąca 68: 1,5 miesiąca do 2,5 -4 miesięcy 74: 3 miesięcy do 6 - 7 miesięcy 80: 7 miesięcy do 11 miesięcy 86: 11 miesięcy do 1,5 roku 92: 1,5 roku do 2 lat 98: 2 lat do 3 lat 104: 3 lat do 4 lat 110: 4 lat do 5 lat Obecnie jestem na 110 u starszej (4 lata) i 80/86 u synka, więc więcej nie piszę. Synek ma niemal 12 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam kilka sztuk body na 56, 2 pary spodenek dresowych i chyba 3 pajace, reszta na 62 i 68 i to prawda, ze wyprawka rozlozona w czasie mniej boli finansowo i jakoś tak szybciej sie gromadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wyprawkę kompletowałam od hmmm chyba 3 miesiąca ciąży :D i szczerze powiem,że teraz, gdy mała ma 4 miesiące zadowolona jestem, bo przez ciążę rozłożyłam sobie wydatki. Łóżeczko i przewijak zamawiałam na końcu . A co do urbanek, niewiadomo jakie będzie lato, ale myślę, że na pewno bawełniane, nie żadne polarki itd tylko bawełniane, przewiewne body,pajace. Na początku nakupowałam pełno spodenek, bluz z kapturkiem (rodziłam na jesieni) a początkowo najwygodniejsze były śpioszki, spodenki,sukieneczki dopiero od jakiegoś czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chcesz wydac mniej to lepiej kupic osobno te rzeczy,bo tak malemu dziecku wystarczy najzwyklejsze lozeczko :) co do rozmiaru ubranek,to nie wiadomo ile Twoja dzidzia bedzie miala cm wiec kupilabym kilka sztuk z rozmiaru 56 a reszte 62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To moje pierwsze dziecko więc chce żeby miało wszystko nowe usmiech.gif a kupiłyście pościel do wózka??? Bo gdzieś w jakiejś liście znalazło się też i to, ale szczerze mówiąc myślałam że podusia z łóżeczka się przyda no i kocyk jak coś. Też chciałam,żeby dziecko miało wszystko nowe, ale jak zobaczyłam, jak szybko wyrasta i jakie ładne można kupić używane rzeczy to zmieniłam zdanie :P U nas po porodzie okazało się,że mimo,że mała ma 58 cm długości to ubranka 56 są albo dobre, albo też trochę za duże, dlatego mama na gwałt na używkach(bo najbliżej) kupowała mniejsze bodziaki. W rozmiarze 62 moja córcia się topiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie :) jak dziecko troszke podrosnie to mozna ubierac w normalne ubranka,tzn.spodenki,bluzeczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJA KLĄTWA
Też się z tym zgodzę. Nawet teraz kupując ubranka córce i synkowi, gromadzę je stopniowo, porównuję ceny, materiały, wygląd ubranek, ich jakość. Robiąc zakupy stopniowo nie narażam się na późniejszy żal, że przepłaciłam czy mogłam kupić fajniejsze w tej samej kwocie. No i jest to najprzyjemniejsze w oczekiwaniu na dziecko, bo materializuje i wizualizuje maleństwo... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas najlepiej z ubranek spisywały się spioszki długi i krótki rękaw w chłodniejsze dni i krótkie body na cieplejsze plus ewentualnie jakieś luźne skarpeteczki. Oczywiście czapeczki na zewnątrz choć znam takich którzy w lecie nie zakładają noworodkom no ale... Pościel do wózka i rożek był nam zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kupowalismy :) malemu dziecku nie daje sie poduszki pod glowe...ale czy kupisz posciel przeznaczona specjalnie do wozka-to od Ciebie zalezy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mój syn urodził się długi na 52cm, nosił ubranka w rozmiarze 62 na pół roku, a teraz ma 26 i nosi 80 i mniejsze 86.. nigdy nie wiesz jak dziecko będzie rosło.. Po prostu kup body z krótkim rękawem na 56 i 62, kup półśpiochy, ewentualnie kaftaniki jako cienka bluzeczka na body.. zobaczysz, jakie duże urośnie dziecko i co będzie potrzebne.. \Pościeli się nie kupuje, tzn. podkład pod materac, prześcieradła czy ochraniacz na szczebelki tak, ale kołdra i poduszka całkiem zbędne.. raz, że maluch nie może spać na poduszcze, dwa, że do kołdry będzie zbyt mały, trzy, że po co mu latem kołdra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochraniacz na szczebelki tez nie jest potrzebny na poczatku,przeciez dziecko nie jest az tak *****iwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×