Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wyprawka z ciucholandu?!

Polecane posty

Gość gość

Wlasnie wrocilam z ciucholandu zaplacilam 35 zl a kupila - spiworek 0-6 m - 8 par bodow - 2bluzy - 2 czapeczki - 2 pary spodni - rampersy - 3 koszulki - i grube spodnie na jesien Czy dziecku trzeba spiochy? Jeszcze jakies pajacyki i wyprawke bede miala z glowy, tylko tak sie zastanawiam, czy aby nazbyt nie zydze na tym dzieciaku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troche malo tych ubran, 3 koszulki to by mi na jeden dzien moze wystarczylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie za malo tego wszystkiego, no i w czym to twoje dziecko ma spac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kupiłabym z ciuchlandzie,wolę mniej a nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ale mniej to juz sie chyba nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciąża trwa 9 miesięcy,zakupy rozłożyłam na każdy miesiąc. Rodzę w grudniu, Kupiłam już, 7 par bodów, 7 pajacyków, 8 kaftaniki w, 3 pary skapet, 2 czapeczki. Kocyk. Lista jeszcze bardzo długa,ale rozdzielam sobie co miesiąc co kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym miesiącu kupię dwa ręczniki We wrześniu,łóżeczko materacem Październiku wózek+ pościele W listopadzie kombinezon rożek i reszte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie pajacyku zdecydowanue bardziej sie sprawdzily niz spiochy. W sumie to przez pierwsze 3 miesiace maly tylko lezal w pajacykach. Jak jest zimniej mozna jeszcze na nie wlozyc jakies polspiochy i wystarczy, a i pod spod body. Wcale duzo nie trzba miec dziecko bardzo szybko rosnie i sie bie brudzi no bo jak? No czasami jakas kupa bokiem wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie tylko pajacyki, śpiochy, body itp... Dużo tego trzeba, starsze dzieci ulewaly sporo i trzeba cały czas przebierać. Jeszcze muszę kupić dwa kombinezony bo termin na listopad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polspiochy mam 4 pary zapomniałam dopisax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dokup sobie jeszcze z 5 pajacykow, bidy dobrze niec z ktotkim i dlugim rekawkiem. Moj wyrosl z rozm 56 po ok 1,5 tygodnia wiec lepiej miec przygotowane 2 rozmiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co body z dlugim, jak na to i tak albo kaftanik, albo pajacyk? Dzidzi ma sie urodzic w lutym, wiec na pewno musze jeszcze kombinezon. Zastanawiam sie ile bodow i par spiochow czy pajacy bede potrzebowala. Mam - 3 zaraz po narodzinach, takie jak dla wczesniaka, bo z 56 na corke byly duzo za duze ( najwyzej bedzie Mis mial wiecej) - 3 na 56 - 4 od 0 da 3 - 4 od 3 do 6 Potrzeba wiecej przede wszystkim tych od 0 do 3 , chyba wiecej niz tych czterech dziennie nie zbrudzi. W sumie i tak pierze sie co dzien Pod ilosc bodow bede oczywiscie planowac spiochy czy pajace, sama nie wiem co lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żydzisz, nowe body nawet za 7zł można kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie mam nic przeciwko ubrankom dla dzieci z ciuchlandu i tak to trzeba wyprać czy wygotować bez względu czy nowe czy używane. A ciuchy uzywane mają tę przewagę że sa juz uzywane i prane a dalej dobrze wygladają a nowe 2 razy wypierzesz i juz szmata sie zrobi jak słabszej jakości. Poza tym obecnie tylko powiedz że jestes w ciąży a zaraz wszystkie znajome mamy oferuja się z ciuchami po swoich dzieciach bo chetnie by sie pozbyły a wyrzucić szkoda, wiec jaka róznica? Aha zeby nie było kupuje równiez nowe rzeczy ale nie kryrtykuje nikogo za kupowanie używanych, ale z ekonomicznego punktu widzenia dziecko na poczatku rosnie bardzo szybko wiec szkoda wydac kasę na to by załozyło cos 3 razy bo zaraz za małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupilam ostatnio body w lumpku za 2 zl sztuka. Teraz w lidlu byly i przy zakupie 3 szt wychodzilo 8zl/szt. Wczesniej tez mialam z lidla i polspiochy i body. W sumie najlepsze ubranka sa stamtad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja prawie wszystkie ciuszki kupiłam w lumpeksie. Śpiworek kurtki kombinezony też prawie wszystko po 1 zł. Kupiłam też w normalnych sklepach ciuszki. Jak są ładne nie zniszczone to czemu nie. I tak trzeba wyprać a niektóre z raz się nałoży albo wcale. Dziecko ma rok i żyje nic mu sie nie stało od ubrań z lumpeksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli ktoś się liczy z pieniędzmi to jednak robi mu różnicę czy kupuje ubranka po 2 zł, czy po 8- zresztą, po 8 są właśnie co najwyżej body, pajacyków w takiej cenie nie widziałam. Zresztą, jak ktoś słusznie zauważył, kupując używane wiemy przynajmniej jak się dany ciuszek zachowuje po praniu, a kupując nowe w sklepie, zwłaszcza w hipermarketach czy Pepco, ale i ze Smyka się zdarza czy innych sieciówek, bywa że po praniu wyciąga się rozciągniętą, zmechaconą szmatkę. Dla noworodka kupowałam prawie same pajacyki i body z krótkim rękawem (rodziłam w zimie), a potem w rozmiarze 0-3 już dokładałam bawełniane spodenki, body z długim rękawem (na cieplejsze dni była jedna warstwa), bawelnane bluzeczki. Ale na pewno w jednym rozmiarze warto mieć więcej ciuszków, dzieci ulewają, bywa że pielucha przecieknie albo ubrudzi się przy przewijaniu, zwłaszcza w pierwszym miesiącu czy dwóch. Dziecko bez problemu potrafi załatwić 4-5 kompletów dziennie, a chyba nikt nie puszcza pralki z dwoma pajacykami, nawet zakładając że ktoś ma elektyrczną suszarkę i nie czeka aż to się wypierze... dla mnie 8-10 kompletów w danym rozmiarze to minimum, a przeważnie po kilkanaście miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak poki dziecko szybko rosnie , to 10 kompletow na 52?? W sumie, gdy corka byla mala to co dzien wieczorem, to co miala na sobue wrzucalam do miski i pralam w reku, potem wyprasowalam to co wtschlo dnia poprzedniego. Tylko ze corka ma 12 lat i niewiele pamietam:x za to wiem ze sporo ubranek w ogole nie nosila i nie chce znow przesadzic. Tu raczej nie chodzi o cene , a o moje lenistwo, do sklepu z ciuszkami dla dzieci mam dwa razy dalej niz do ciucholandu. Z reszta na ciuchach ubiore i siebie i meza i starsza corke, a tak musialabym zrobic maraton po miescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wolę mieć za dużo. Moje starsze dzieci mocno ulewaly i ciągle je przebierałam, a bez den nastawiać pranie z kilkoma ciuszkami. Tyle że ja sporo ubranek mam po starszakach. Co więcej moje pierwsze dziecko urodziło się że wzrostem 59 i część ubranek była za mała, warto przy pajacykach i śpioszkach zwracać uwagę na stópki, czasem są bardzo ale to bardzo malutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bodów??? Opamiętajcie się. Tego słowa się nie odmienia. Kupiłam 3 szt. body, nie BODÓW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dzieci mialy 58 i 60 cm. Wiec w zasadzie mialam ciuszki na 62. Co niektore wypadajace wieksze 56 zalozylam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym kupiła w pepco albo na promocjach. Ostatnio za body z 5 packa w smyku mu wyszło 6zl/szt. Nie kupilabym ubrań dla takiego malucha w ciucholandzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy z tymi pajacykami? To mega niewygodne ciuszki. Trzeba rozpinac dół żeby wyciągnąć z nich dziecko. Ja używam tylko body i spodenek. Nie wyobrażam sobie męczyć się z pajacykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie to akurat odrzuca kupowanie używanej bielizny, a body to przecież bielizna...poza tym często widać że to jest używane ubranko, teraz moje drugie dziecko nosi np. Body po pierwszym i choć w dobrym stanie, no to sorry widać że wcześniej noszone było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat body z wielopakow w smyku to są często badziewia...nam się szybko poniszczyły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś może i racja ale mi się strasznie dzieci w pajacykach podobają:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi sie wydaje ze pajace wygodniejsze niz spiochy, przeciez sa rozpinane na calej dlugisci i w kroku, wiec wlasciwie nie szarpiesz dzieckiem gdy go przebierasz. -- co do bodow jako bieluzny, to przeciez wsio rowno, sa to ciuchy prane w proszku przemyslowym, stad ten zapach, jest on duzo silniejszy niz nasze domowe, a w domu i tak pierze sie to ze dwa razy. Prawde mowiac taki proszek przemyslowy bedzie mniej alergizowal niz barwniki ktorymi barwione sa ubranka, z reszta dla niemowlaka nowe ubranka tez sie pierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie kupiłam nic w lumpie, ale rozumiem kupno bluzy, spodenek, sukienki. Nie body. Ostatnio koleżanka dała mi np ciuszki po córce. A tam body z plamami przy nóżkach. Wiadomo, że mimo pam p ersów kupki potrafią bokiem wylecieć. A potem żółte plamy. Ohyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 7 tyg niemowlę i używałam pajacykow. Szybko zrezygnowałam. Trzeba wcisnąć wierzgajace dziecko w pajacyk, pozapinac... Zalozenie body to przy tym dla mnie 3-sek. Używam spodenek z luźną gumką, takich pół śpiochów bez stopek. Przy przebieraniu spodnoe w dół, dwa guziki body i dzieciak rozebrany. To samo jak ubieram. W p ajacach zapinalam i zapinalam. Ale jak komuś się podoba to ok. Tak samo z wygodą. Mi akurat pajace nie leżą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My pajacy używamy do spania a tak to body i spodnie. Body to bielizna? Zapina sie je na pampersa. A poza tym jeśli szukasz w lumpeksie to chyba normalne że nie kupujesz z nieodepranymi plamami tylko szukasz takich ładniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×