Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uhuh83

wysoki poziom limfocytow u dziecka

Polecane posty

Gość uhuh83

Witam wszystkich! czy któraś z Mam miala taki przypadek, żeby dziecko miało wysoki poziom limfocytów we krwi? moja córcia 2 lata ma podwyższony poziom (norma jest do 48) z ona ma czasami ponad 80. badania krwi od maja ma robione co miesiac i zawsze limfocytów jest za dużo. lekarz dał nam skierowanie do hematologa.(wizyta dopiero za kilka dni) czy taki poziom u dziecka może być czymś normalnym czy może oznaczac chorobe? z góry dziekuje za wszelkie odpowiedzi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałam że większa niż u dorosłych liczba limfocytów u dzieci do 4 lat jest normą. więc może to nic nie oznaczać ale musicie to skonsultować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiscie poziom jest trochę podwyższony, ale norma to nie do 48 - to norma dla dorosłych, a do bodajże 65 w tym wieku jeśli napiszesz pozostałe parametry to podpowiem czy wsio jest ok, czy też nie a czy robiłaś rozmaz czy tylko samą morfologie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak wygląba wbc, rbc, hgb i hct? pytam, bo to co podałaś dalej nie mozna zinterpretowac w całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhuh83
WBC - 7,3 RBC - 4,29 HGB - 12 HTC - 37,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok nie wygląda to źle PLT- 359 lym% - 66 gra%- 30 lym#-5 stosunek limfocytów do granulocytów prawidłowy, parametry czerwonokrwinkowe są prawidłowe, w dobrej normie, płytki krwi super nie widze tu żadnej choroby krwi, ale hematolog moze powiedzieć coś innego, tylko nie wiem co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jakieś ob lub crp robiłaś? poza tym mój syn miewał limfo powyzej 80 i nikt tego się nie czepiał, bo przy prawidłowych innych parametrach nic się nie dzieje, poza tym widze , ze rozmaz ok bez jakiś atypowych limfocytów, więc moim zdaniem nie ma się co martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhuh83
asiamt, dzieki wielkie ze troche mnie uspokoiłas. wizyte u hematologa jakims cudem udało nam sie przełozyc na dzis na 17,ale to czekanie jest najgorsze.. a nasza pediatra rozkłada ręce.. ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo to daj znać jak po wizycie, sama jestem ciekawa co można znaleźć w tych parametrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhuh83
ob - 10 w maju bylismy w spzitalu z b.wysoką goraczka i utrata przytomnosci, wtedy: 0b-15 a crp- 11 wtedy też limfocytów bylo 17,5.. w szpitalu strasznie sie powiekszyly jej wezly chłonne i tak sie to utrzymywało przez prawie 4 miesiące. nie wiem czy to ma jakies znaczenie..mam nadzieje ze dzis lekarz nam wszysko wyjasni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utrata przytomności to z wysokiej gorączki węzły po infekcji moga sie długo utrzymywać, czsaem też całe życie( ja mam takiego poinfekcyjnego już 20 parę lat) ob jest ok teraz moze się coś dziać teraz, może jakiś wirusik się zakradł a czy cytomegalie lub toksoplazmozę robili małej w tym szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhuh83
powiem szczerze ze co lekarz to inna opinia.. ale ustalili ze byla to niby 3-dniówka..chociaz ja nie mam zaufania do tej diagnozy. w szpitalu nie zrobili małej nawet podstawowego badania moczu,nie mowiac juz o powtornej mofrologii. dostawała antybiotyki dozylnie. test na mononukleozę wyszedł negatywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhuh83
ani cytomegalii ani toksoplazmozy ani mononukleozy nie robili zadnych badan:/ taki szpital..:/ w zeszłym tygodniu mala miala goraczke ok.39 stopniprzez 2 dni.ale po czopkach ustapiła. strasznie sie slini i mowi ze boli ja przy myciu zabków wiec to pewnie od tego ta goraczka.. ogólnie moje dziecko jest dla mnie zagadka:) ale liczę ze hematolog dzis nam powie co i jak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze coś z układem moczowym i teraz też cos sie moze dziać i stąd te podwyższone czasami limfo moze zrób dziecku badania na własną rękę to troszeczke bedziesz spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhuh83
właśnie teraz idą 5.ale nasz pediatra przepisał nam leki i antybiotyki na zapalenie oskrzeli..:/ tylko ze mała ani kropli kataru nie ma ani kaszlu.. ale te limfocyty w każdym badaniu wychodza wysokie, a badania robimy od czasu pobytu w szpitalu co miesiąc.. mocz juz teraz robilismy na wlasna reke ze 3 razy i jest ok. mam nadzieje ze po prostu "taka jej uroda"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze być w takim razie z zębów, albo i uroda ale antybiotyk naprawdę był potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhuh83
nie dawałam jej tego antybiotyku,bo procz goraczki która mineła nie działo sie nic innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie, zdziwiło mnie to, ach Ci lekarze daj znać jak po wizycie, a chociaż dobry ten hematolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhuh83
ok,na pewno dam znać. dzięki za rozmowe, zawsze to lepiej z kims pogadac niz sobie nabijac glowe roznymi myslami.. lekarz do którego idziemy jest zastępca ordynatora na oddziale hematologii w szpitalu dziecięcym,więc mam nadzieje ze jest dobry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie a nie mówiłam? cieszę sie, że wsio ok z tymi lekarzami to jest jak jest i trzeba zawsze brać poprawkę u nas tez pediatra rozkładał ręcę, bo nie wiedział dlaczego syn ma anemię a to była anemia jak najbardziej własciwa dla tego wieku - żeby pediatra o tym nie weidział to już szczyt wszystkiego ale tak czy siak życze Wam dalszego cudownego zdrówka i świetnych wyników morfologii he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co, wahał sie pomiędzy 59 a 68, był w normie, ale bliziutko dolnej granicy natomiast hemoglobina mu spadła do 8.2 i to było przerażające, rbc miał w najniższym poziomie 2.9 albo 3.3 - też nie za dobrze, ale do przeżycia wystarczy a u Twojego synia jak wyglądają te parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhuh83
no trafić na dobrego lekarza jest ciezko:/ pani hematolog powiedziala, że o tych limfocytach jest napisane w każdej książce o pediatrii..:) no ale moze nie kazdy lekarz ma czas czytac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i tak miał ładny, mój w najgorszym okresie niał 8 :O okazało się, że to przez paciorkowca, jak paciorkowca wybiliśmy w koncu w styczniu tego roku to mu od razu zaczęło wzrastać, w maju miał 55 i teraz pójdziemy zobaczyć znowu, mam nadzieję, że już będzie więcej, bo norma jest chyba od 65? wszystko inne miał w normie, tylko to żelazo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normy dla dzieci są chyba od 40, przynjamniej tak nam mówiono ale moze jakieś laboratorium liczy sobie od 65, zapytaj w razie czego dlaczego większość dzieci ma niski poziom żelaza, z wiekiem powinno wzrastać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko no tak, pediatra uczu sie chyba z książek o ginekologii dlatego też czasami same musimy być lekarzami, zeby nie zwariować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×