Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość super wymiarowe wymiary

Wywracanie oczu do góry u dziecka

Polecane posty

Gość super wymiarowe wymiary

Jak w temacie Córka ma 16 mc i od 5 dni zauważyłam ze wywraca do góry oczami w sytuacjach jak sie zdenerwuje bo czego nie chce dać albo jak jest śpiąca. Dzis np usypiam Ją a Ona patrzy sie na mnie, śmieje się i oczy do góry i za chwile to samo. Wydaje mi się ze załapała to tak samo jak zgrzytanie zębami. Jak podłapie to przez 3 dni bedzie zgrzytała . Wasze pociechy też tak robia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super wymiarowe wymiary
nikt sie nie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super wymiarowe wymiary
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyjaciel mojego synka tez tak robil tylko on ma 5 lat wywracal tak oczami do gory i czesto mial takie "tiki" nerwowe noga -uciskal uda i tak co chwile moja kolezanka poszla do lekarza, tam skierowanie do okulisty-wszystko ok, pozniej chyba u neurologa byla- tez wszystko ok, okazalo sie ze to na tle nerwowym i bron Boze nie karcic dziecka i nie zwracac mu uwagi-najlepiej odciaganc uwage dziecka na cos innego kolega mojego synka jest strasznie zywiolowy, doslownie zywe srebro :) powiem Ci ze robil tak pare miesiecy i samo przeszlo, dostawal melise chyba w syropie na uspokojenie i przestal sam tak robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He, he, fajny sposób, dziecko wywali oczy do góry i może broić ile wlezie, a skarcić go nie można, bo się zestresuje :) Mam nadzieję, że moje żywiołowe dziecko na to nie wpadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super wymiarowe wymiary
Ja nie karce bo za co? Mnie to przeraża, mam nadzieję ze to tylko zabawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wheydhybbhua
podnosze bo ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super wymiarowe wymiary
Pufa powiedz mi czy to wygladało jak zez? Bo moja robi tak jakby zeza oczy w bok i to wszytsko , ostatnio zauwazyłam to w reklamnie, moze po prostu załapała, normalnie sie boje;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super wymiarowe wymiary
jutro pojde do pediatry po skierowanie , cholera boję się ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej koleżanki 3 letni synek ma tak, że oczka spadają mu w jedną stronę co jakiś czas. do tego robi mu się zez na 2-3 sekundki i wracają z powrotem ale nie dzieje się to w momentach stresu. robi tak nawet wtedy, kiedy już prawie uśpiony leży przy cycku ona odwiedziła już chyba wszystkich możliwych lekarzy i również ma teraz robione badania jakieś pod kątem epilepsji (nie wiem, czy to badania, czy jakieś inne sprawy) nie znam się:) wiem, że jest takie podejrzenie, ale jeszcze nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nie denerwuj się słyszałam, że dużo dzieci ma takie problemy ze względu na to, iż ma po prostu osłabione mięśnie trzymające gałkę oczną i takie oczka latają jak szalone kiedy dziecko jest zdenerwowane, czyli wtedy, kiedy dziecko ma wzmożone napięcie mięśniowe to się da bardzo łatwo poprawić i "wyleczyć" i po sprawie :) dopóki nie stwierdzą niczego- nie masz się czym stresować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam podobny problem, zauwazyłam u mojego 1.5 rocznego synka również wywraca oczkami.w srode idę z nim na konsultację do nurologa.akcja trwa kilka sekund ... 2-3sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ale ale......
powinien neurlog zbadac, w takim wypadkach trzeba wykluczyc epilepsje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filiepktataantka
KONIECZNIE DO NEUROLOGA !!!!!!!! wywracanie oczami to tak padaczkowy. Synek ma padaczke od ok 10 mcy, od 7mca zycia, ktualnie wywraca oczami kilkadziesiat razy dziennie. 1-3 sekund. absolutnie nie bagatelizujcie tego zachowania!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MBMkamama
Moja tez to robiła bo ogladała reklame serca i rozumu i załapała, trwało tydzien , reklama sie skonczyła i wywracanie tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu123
witam moja mała tez wywracała oczami miała wtedy roczek, poszłam do neurologa zrobilismy eeg główki, okazało sie że są to lekkie objawy padaczkowe, od roku bierzemy lekarstwo, od 3 miesiecy nie miala zadnego ataku czyli syrop pomaga, z tym ze leczenie musi trwac 3 lata bo ataki moga wrocić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_mk
Odszukalam forum i ku przestrodze rodziców... Wywracanie oczami to niestety epi. Byłam u neurologa i pani nas uspokoiła twierdząc, ze jak tylko zmienimy tryb życia dziecka, czyli ograniczenie np. Oglądanie bajek do minimum to powinno pomoc. Żadnych leków itp... Ucieszyłam sie, ze jednak dziecko nie choruje na epi, ale szczęście nie trwało zbyt długo. Akcja powtórzyła sie po 2 latach i teraz juz jesteśmy na lekach. Synek od 2 mies. Dostaje depakine w granulkach. Czasami robi jeszcze dziwne miny, przymyka np. oko. Żałuje tylko, ze jak miał 1.5 roku to nie zrobiłam eeg, ale skoro specjalista twierdzi, ze to nie było nic padaczkowe to cóż szukać choroby u dziecka :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn 15 miesieczny też tak robi :( i co u Was wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mój ma 3 tyg i czasem tez obraca przed snem oczami, uciekają mu do góry.. To normalne u takiego maluszka? Moze jest to związane z niedojrzałym układem nerwowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syzia988
Mój 10-miesieczny synek gdy np.je mleko jest zmęczony i śpiący to tak dziwnie przewraca gałkami ocznymi go góry i w dół?ale nie zawsze tak jest.Do tego zdazyło sie juz dwa razy ze stracił przytomnosc i zaczal dusic sie swoim jezykiem nie mogac zlapac tchu :-/.CZY KTOŚ Z WAS MIAŁ LUB SPOTKAŁ SIE Z TAKIM SAMYM PRZYPADKIEM???POMÓŻCIE PROSZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam a czy to wywracanie trwa długo i czy jest z dzieckiem wtedy kontakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusfiha
Mam pytanie... moja córcia ma 6 miesięcy. Dzisiaj po kąpieli gdy smakowałam mała kremem posmarowalam jej całe rączki i dłonie (ma podrazniona skórę na paluszkach od ciągłego wsadzania ich do buźki) mala natychmiast przetarla oczy po czym wywrucila je do góry, znowu przetarla i znów wywrocila. Bez żadnych innych objawów. Wzięłam mała na ręce i znów przewróciła oczami. .. powiedziałam cos do niej i normalnie spojrzała na mnie. Po wypiciu mleczka smacznie zasnęła. Dodam że przewracala oczami i zamykala od razu powieki. To reakcja na krem czy cos poważniejszego? Nigdy nic takiego nie robiła. Rozwija się prawidłowo. Troszkę się przestarszylam... sama posmarowalam rece i przwtarlam oko. Delikatnie szczypalo, ale bez silniejszej reakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz do neurologa i postaraj sie to nagrac jak sie sytuacja powtorzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusfiha
A jesli sytuacja się nie powtórzy to mówić o tym pediatrze? Jutro mamy szczepienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusfiha
Sytuacja powtórzyła sie gdy córka bawiła się i siedzący za nią mąż coś powiedział. Mala próbowała spojrzeć na Tatę i znowu oczka poleciały w górę. Po za tym żadnych innych objawów. Napiszcie proszę co myślicie. Może oko nie nadąża za bodźcem? Sama już nir wiem. Do neurologa idziemy po świętach bo nie ma innych terminów. Nawet prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusfiha
Juz wszystko wiem. Przedawkowanie ledokainy. Podawala babcia w czystej postaci na ząbkowanie. ... przez miesiąc. ... szlak mnie trafi. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmanti
Super wymiaroee wymiary co powiedzial lekarz? Moje dziecko robi tak samo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętam, że kilka razy zaobserwowałam taki objaw u synka, byłam wtedy bardzo wyczulona, minęły 3 lata i z dzieckiem jest ok. Postaraj się nagrać niepokojące zachowanie i udaj się do neurologa dziecięcego, pediatra to za malo. Ale nie martw się na zapas dzieci robią różne "dziwne" rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×