Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość s0nia

Za duży obwód główki u dzieka

Polecane posty

Gość s0nia

Założyłam ten temat ponieważ wiele dzieci tak jak moja 6-miesieczna córka,ma zbyt duzy obwód głowy. Marysia przy urodzeniu miała 38 cm.obwodu.Teraz kończy 6 miesięcy i ma 47 cm.obwodu.Niby wszystko w normie-przyrost 9cm w ciągu 6 miesiecy,ale ta norma nie mieści się na siatce centylowej.Dodam,że córka bardzo dobrze się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapytaj lekarza. Pamietaj, że nie każde dziecko rozwija się tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, popatrzyłam na klatkę piersiową. Obwód główki ma 42 i to daje 15ty centyl - tak zapisane w książeczce przez położną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXXXXXX1234
ja za to martwilam sie zbyt malym obw. 7,5 misesiaca 42. Ale u mnie potwierdzone badaniami i konsultacjami i jest wszystko w jak najlepszym porzadku. Czy Twoje dziecko mialo usg glowki? przezciemiaczkowe lub komor w celu sprawdzenia czy komory nie poszerzone itp itd??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s0nia
Marysia urodziła się 4 lutego przez cc.Długość 56 cm,klatka 38,główka 38. 22 marca waga 5150,klatka 40cm,główka 39cm. 10 maja waga 6230,klatka 40 cm,główka 42,5 cm. Potem nastapił przełom,który zaniepokoił pediatrę 22 czerwca waga 7760,klatka 42 cm,główka 45 cm. 6 lipca czyli dwa tyg.później była znowu u pediatry i było wszystko w miarę oki główka 45,5 cm. Wczoraj mierzyłam jej obwód i ma prawie 47 cm. Podobno obwód zwiększa się średnio 1 cm na miesiąc i nie wiem czy mam sie już martwić czy nie? Mała rozwija sie rewelacyjnie.Wszystkie odruchy ma odpowiednie do wieku.Nie miała nigdy robionego usg,ani innych badań w kierunku główki.Zawsze miała rewelacyjne wyniki i rozwijała sie szybciej od rówieśników i tak jest do tej pory:). W czasie ciąży byłam dwa razy na badaniach prenatalnych.Wtedy też był badany obszar mózku,płyny itd...wszystko było oki.Po porodzie mała nie miała żadnego urazu.Chorowała tylko raz na oskrzela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama sama w domu...
48 cm obwodu głowy ma mój synek który ma 2 latka i 2 miesiące niedługo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s0nia
W czerwcu rozmawiałam przypadkowo z neurologiem o przypadku Marysi i on powiedział,ze jest wszystko oki jesli mała juz przy porodzie miała 38 cm. Jestem zdziwiona,że dopiero wczoraj założyłam ten temat i jest tyle wpisów:). Te siatki centylowe to chyba nie zawsze sie sprawdzają gdy dziecko rodzi się bardzo drobne lub tak spore jak np.moja Marysia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s0nia
mama sama w domu a jaki miał synek obwód przy urodzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buna88
hej mysmy mieli podobny problem to nas z patologii noworodka skierowano na usg główki zeby spr czy jest wszystko wporzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s0nia
buna 88,a ile Twoja pociecha ma teraz miesięcy lub lat i jak teraz wyglada wzrost obwodu główki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s0nia
Każde dziecko rozwija sie inaczej.Mała potrafi przewracać się z plecków na brzuch i odwrotnie.Doskonale chwyta przedmioty nawet te leżace dalej od niej.Przekłada zabawki z jednej rączki do drugiej.Gaworzy i teraz wprowadza sylaby,ma,ta szy wry.Zaczyna sama siadać jak leży na powieszchni lekko pochyłej.Czasami usiądzie,ale jeszcze przewraca się na boki.Potrafi patrzec za np.lecacymi ptakami.Zauważa nawet nisko lecacy samolot.Nie wiem czy to Ci wystarczy:).Gdy miała 3,5 miesiąca urosły jej dwa ząbki ale to już sprawa indywidualna dla każdego dziecka-czasami na pierwszego ząbka trzeba czekać do roczku:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jotka w j
Wiele zależy od kształtu czaszki. Wg mnie wszystko u twojej córeczki jest OK. Np. mój synek urodził się z lekką deformacją główki, w wyniku nieprawidłowego ułożenia w macicy, po prostu główka rosła tam gdzie było najwięcej miejsca. Teraz śladu nie ma, ale nieco inny kształt głowki pozostał, jak ktoś nie wie, to nie zauważy. Za 3 miesiące skończy 2 lata, a czapki kupuję mu w rozmiarze 3-6 lat. powyżej 53 cm. Dodam, że synek jest bardzo mały jak na chłopca w tym wieku i ubranka nosi jeszcze na 86, a spodnie na 80 cm. Nie przejmuj się, potem proporcje ciała się zmieniają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s0nia
Córcia jest bardzo ładna.Nie dyniogłowa.Ma długie kręcone włoski:).Z wyglądu jet wszystko oki.Ma tylko wysokie czoło.Martwią mne tylko te pomiary nie mieszczące się w statystykah :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się. Mój syn też miał 38 przy urodzeniu. Teraz konczy 8 msc. Czapki kupuję na 45 albo i większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczkowo
mój synek urodził się z 33cm, w 7mies miał 44cm i neurolog powiedziała, że 11cm to bardzo ładny przyrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buna88
synek jak sie urodzil miał 33 cm a teraz ma 20 miesiecy i ma ponad 50 cm w obwodzie główki bynjamniej na tyle mu czapki kupuje a wazy 11 kg .a co do usg jest wwszystko wporzadku on te badanie miał robione pod katem wodogłowia czy cos takiego .i tez mi własnie powiedziane ze te siatki centylowe sa o dupe rozczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buna88
a ma ponad 80 cm a przy urodzeniu miał 52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s0nia
troszkę mnie pocieszyłyście:).Z tego co pamiętam obwód głowy powinien przybrać średnio 9cm w ciągu 6 mieięcy i tu Marysia mieśi się ale dr.w czerwcu jednak czpiła się tych 45 cm.Jak dla mnie było by dziwne,gdyby jej główka nierosła wcale.Przecież dziecko rośnie całe.Gdyby Maria miała rzy urodzeniu obwodu 32 cm,to przyrost był by duży,a tak według mnie to wszystko jest oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja z innej beczki
dziękuję Ci Soniu za informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s0nia
a ja z innej beczki nie sugeruj się innymi dziećmi.Jedne są leniwe i wszystko przychodzi im póżniej,a inne bardziej żywiołowe i te uczą się szybciej.Moja znajoma ma bliźnieki.Jeden już chodzi,mówi,a drugi jeszcze raczkuje i jest mniej gadatliwy.Jeden z nich trzymał już sam butelkę z jedzonkiem,a drugi nauczył sie tego później.Oboje rozwijają się prawidłowo i jak sama widzisz nie ma na to reguły więc niczym się nie martw:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja z innej beczki
teoretycznie wszystko to wiem - że dzieci rozwijają się różnie, mają swoje tempo, a w praktyce mam tendencję do zamartwiania się. życzę Twojej malutkiej dużo zdrówka i dalszych sukcesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s0nia
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s0nia
Główka przestała rosnąć i teraz Marysia ma idelne wymiary:obwód główki 46,5,klatka 48 cm:)Córcia za 3 dni kończy 7mieięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.BillI
ale to zmniejszył jej się obwód o pół cm? zaciekawił mnie Twój temat, bo miałam kiedyś scenkę z synem - lekarka na izbie przyjęć stwierdziła, że ma dużą głowę i że za póxno na USG jeśli dotąd nie zrobiliśmy, jak zapytałam o co chodzi to machnęła ręką, syn ma nadal dużą głowę... a córka, która ma 7,5m jak się urodziła to miała tyle co Twoja - 38cm, na pół roku prawie 43, a teraz jej zmierzyłam prawie 45cm - w półtora miesiąca 2cm i niezły skok na siatce...hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s0nia
Odpisuje po tak długim czasie i sprawy maja sie tak.Te pół cm to plus minus obliczeń i to jest w normie.Centymetr ciut inaczej obejmie główkę i dlatego obwód zmniejszył sie o pół centymetra.Marysia obecnie ma 9,5 miesiąca.W pewnym okresie głóka przestała szybko rosnąć i na dzień dzisiejszy jest wszystko idealnie:).Przyrost główki 2 cm w krótkim czasie tez jest do przyjęcia:).Oby nastepne mierzenie wykazało juz mniejszy skok:). Jestem szczęśliwa i dawno mam juz za soba problemy z obwodem główki mojej córci.Przypominam ,że zawsze wybiegała ponad siatke centylową:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvcvbdb
moja córka po ur. miała 36cm, a teraz jak skończyła roczek ok. 46-47 coś koło tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s0nia
Marysia ma już 16 miesiecy,a z główka wszystko oki:).Nie ma malutkiej ale wszystko jest w normie.Plusem sa jej krecone gęste włosy i dzieki temu nie widać,ze głowka nie nalezy do małych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos jeszcze ma podobne doswiadczenia? Przy urodzeniu syn mial obwod glowy 37 cm. W wieku niecalych 4 miesiecy jakies 44.5 i dostalismy skierowanie na usg w kierunku wodoglowia. Usg w normie , niczego nie stwierdzono. Niestety podkusilo mnie zeby sprawdzic jeszcze raz i dzis na pare dni przed ukonczeniem 7 miesiaca ma 47.5 cm..... To wykracza poza siatke centylowa. Dodam ze jest to duzy chlopak, wazy 9.5 kilo, mierzy 72 cm. Wiec calosc wyglada proporcjonalnie. Boje sie ze nie dawalam mu witaminy d bo byl karmiony od poczatku mlekiem modyfikowanym. Pediatra o niczym nie wspomniala. Mial krecz szyjny i od tego niby ma plaska glowe z tylu ale nie jestem przekonana,moze to krzywica? Czy jest sens suplementowac witamine D w tej chwili? Je duzo, nie chce przesadzic.... Czy ktos mial dziecko z takim olbrzymim obowodem glowy? Boje sie mimo tego USG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobieto 00:23 czy ty jesteś normalna? ? chcesz skrzywdzić swoje dziecko? witaminę D3musisz podawać! bez względu jak jest karmione twoje dziecko i czy dużo je czy nie! najnowsze nadania wykazują ze witamina ze słońca praktycznie wcale się nie wchłania,ponieważ trzeba by mieć odkryte całkowicie plecy,twarz i inne duże części przez 20minut a to jest często nie wykonalne.dlatego musisz podawać dziecku tą witaminę. dużo bardziej poważne są skutki braku tej witaminy w ciele małego człowieka wierz mi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmmm. To ja 00:23. Mieszkam w Stanach, tu rekomendowana dzienna dawka witaminy D dla niemowlat wynosi 400 IU. Patrzylam na sklad jego odzywki (mleka modyfikowanego czy jak tam to sie w polsce nazywa) i wypija pi razy oko taka dawke w ciagu doby z samej odzywki. Cos miedzy 350-400 IU do tego tu jest bardzo slonecznie i czesto chodzimy na spacery. Wiec nie wiem czy jestem taka nienormalna i krzywdze dziecko ze nie suplementuje ponad to co sie tu zaleca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×