Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość trzydziechaaaaaaaaaaa

ZAHAMOWANIE WZROSTU-STERYDY!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość trzydziechaaaaaaaaaaa

Witam,od 9 miesiąca życia dziecka(jak zaczął chodzić i samodzielnie stać)zaczełam go mierzyć,mamy na ścianie miarkę wzrostu i na niej zapisujemy systematycznie co pół roku wzrost małego,tak więc średnio co pół roku rósł 0d 4 do 6 cm,dzisiaj się przeraziłam jak zobaczyłam,że po 5 miesiącach od ostatniej miary urósł 1 cm!mały za miesiąc kończy 4 lata,waży 18,2 kg i ma 105cm,wiem,że zalicza się do dzieci troszkę większych,ma bardzo dobry apetyt,od razu dodam,że ma astmę oskrzelową i od października w miarę regularnie podawane sterydy wziewne i do nosa,raz miał atak który skończył się podaniem sterydu w postaci tabletki ratującej życia,nazwy nie pamiętam,nadal jest na serydach,byłam na wykładzie nasze pani dr która uczyła nas jak żyć i pomagać dzieciom z astmą,na tym wykładzie powiedziała,że sterydy tej nowej generacji nie mają wpływu na wzrost dziecka,a dzisiaj okazało się ,że chyba jednak ma:(nie wiem co robić,sterydy muszę podawać od 18.02 a 28.02 mam wizytę,leczenia nie mogę przerwać,bilans 4 latka mam w lutym ale co mi poradzi pediatra?czy mam wybierać między leczeniem astmy a wzrostem?dziewczyny proszę poradzcie coś bo się martwię bardzo:(czy syn może jeszcze nadgonić?a może są inne leki na astmę?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamijka
podaj dokladny wiek,wzrost obecny i sprzed pol roku i roku..porównamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jennifer Katharine GatesII
z tego co sprawdzilam to on jest idealnie na 50 centylu i wagowo i wzrostwo, uspokój sie i nie rob histerii....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzydziechaaaaaaaaaaa
1r-77cm 1,5-85cm 2-90cm 2,5-95 3-1m 3,5-104 13.02 skończy 4 lata i dzisiaj 105cm:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzydziechaaaaaaaaaaa
nie robię histerii tylko martwię się tak jak każda mama i pytam,dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo dzieci rosną wolniej
moja ma niecałe 4 lata 16 kg i 101 cm myślę ze twój synek ma normalny wzrost jak na 4 latka i nie ma co panikować. Moja córa też ma astmę ale dostaje tylko tabletki nie brała leków wziewnych bo nie ma ataków duszności na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzydziechaaaaaaaaaaa
ale żeby takie nagłe zahamowanie,jeśli było by z 3 cm to jeszcze ujdzie ale tylko cm........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzydziechaaaaaaaaaaa
podnoszę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale oczywiste ze teraz nie bedzie rósł 4-6 cm na pół roku jak był młodszy to szybciej rósł, jakby tendencja wzrostowa sie utrzymywała to w podstawówce by miał ze 2 metry ;) wyluzuj, wazne ze rosnie w ogóle cos obserwuj dalej najwyzej udaj sie do lekarza pogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecież on jest wysoki nie przesadzaj przecież nie będzie rósł zawsze w takim samym tempie by był wielkoludem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×