Odpowiedz na ten temat

Zaniedbalam swojego syna

 • wariatka87 2017.03.06 [15:15]
  problem... ale chyba powinnas z tym pojsc do specjlaity
 • gość 2017.03.07 [12:00]
  Czy wy zglupieliście? Tak całe dnie z dziećmi spędzacie, że krytykujecie autorkę? Autorka tak robi wielu rodziców. Dziecko na pewno dobrze się rozwija. Czasu nie cofniesz ale jeśli źle Ci z tym jak wychowywała syna do tej pory to do dzieła. Znajdź zabawy adekwatne do wieku dziecka i baw się z nim. Na pewno wszystko będzie dobrze oczko.gif
 • gość 2017.08.11 [23:18]
  Przytulaj go, bądź responsywna- w sensie odpowiadaj na jego gesty, słowa, zaczepki, wchodź z nim w interakcje. przytulaj go, bo dotyk jest ważny, mów do niego. myślę, że to jest ważniejsze niż czytanie na siłę książeczki czy szuranie autkiem po podłodze z przymusu. ważne jest to, żebyś miała z nim relacje i była w tym prawdziwa.
  Możesz też iść z nim na plac zabaw, towarzyszyć mu, być po prostu przy nim, ale nie w sensie przebywania w tym samym miejscu czy pomieszczeniu, tylko w sensie obecności, na zasadzie bycia uważnym na drugiego człowieka, obecnym psychicznie.
  Trudno Ci go czymś zainteresować bo małe dzieci ogólnie nie potrafią za bardzo skupić uwagi na dłużej.
  A piłeczką nauczy się jeszcze rzucać, na pewno nie jest jeszcze za późno. Możesz mu kupić zabawki, które by mu pomogły w ćwiczeniach manualnych, a Ty się skup na relacji z nim w taki sposób, żeby była autentyczna. Nie obwiniaj się, przecież nie jesteś złą matką, zależy ci na nim, myślisz o nim, pilnujesz go, żeby nie zrobił sobie krzywdy, to że nie rzucasz piłeczką czy nie bawisz się autkiem to tylko mały wycinek macierzyństwa. I pamiętaj, że każde dziecko jest inne i dzieci rozwijają się w swoim tempie. Możesz spróbować mu czytać książeczki, ale może być tak, że nie będzie go to interesowało na tym etapie, bo ma ciekawsze dziecięce sprawy, jak np. bieganie i poznawanie nowych rzeczy. Kieruj się intuicją i nie porównuj do innych dzieci bo każde jest inne.
 • jezus_camelot 2017.08.12 [18:50]
  I jak tam 7 miesięcy po wpisie - zmieniłaś sposób wychowywania?
 • gość 2017.08.17 [22:44]
  Takie głupoty gadacie , że ręce opadają...no ale co się dziwić, wszak to znawcy z kafeeeee usmiech.gif
 • roken wczoraj [01:40]
  2017.08.11 [23:18]
  Daje Ci moje serce za to co napisalas. Dziekuje , jeszcze sa normalne mamy usmiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...