Odpowiedz na ten temat

Zaniedbalam swojego syna

• wariatka87 2017.03.06 [15:15]
    problem... ale chyba powinnas z tym pojsc do specjlaity
  • gość 2017.03.07 [12:00]
    Czy wy zglupieliście? Tak całe dnie z dziećmi spędzacie, że krytykujecie autorkę? Autorka tak robi wielu rodziców. Dziecko na pewno dobrze się rozwija. Czasu nie cofniesz ale jeśli źle Ci z tym jak wychowywała syna do tej pory to do dzieła. Znajdź zabawy adekwatne do wieku dziecka i baw się z nim. Na pewno wszystko będzie dobrze oczko.gif
  • gość 2017.08.11 [23:18]
    Przytulaj go, bądź responsywna- w sensie odpowiadaj na jego gesty, słowa, zaczepki, wchodź z nim w interakcje. przytulaj go, bo dotyk jest ważny, mów do niego. myślę, że to jest ważniejsze niż czytanie na siłę książeczki czy szuranie autkiem po podłodze z przymusu. ważne jest to, żebyś miała z nim relacje i była w tym prawdziwa.
    Możesz też iść z nim na plac zabaw, towarzyszyć mu, być po prostu przy nim, ale nie w sensie przebywania w tym samym miejscu czy pomieszczeniu, tylko w sensie obecności, na zasadzie bycia uważnym na drugiego człowieka, obecnym psychicznie.
    Trudno Ci go czymś zainteresować bo małe dzieci ogólnie nie potrafią za bardzo skupić uwagi na dłużej.
    A piłeczką nauczy się jeszcze rzucać, na pewno nie jest jeszcze za późno. Możesz mu kupić zabawki, które by mu pomogły w ćwiczeniach manualnych, a Ty się skup na relacji z nim w taki sposób, żeby była autentyczna. Nie obwiniaj się, przecież nie jesteś złą matką, zależy ci na nim, myślisz o nim, pilnujesz go, żeby nie zrobił sobie krzywdy, to że nie rzucasz piłeczką czy nie bawisz się autkiem to tylko mały wycinek macierzyństwa. I pamiętaj, że każde dziecko jest inne i dzieci rozwijają się w swoim tempie. Możesz spróbować mu czytać książeczki, ale może być tak, że nie będzie go to interesowało na tym etapie, bo ma ciekawsze dziecięce sprawy, jak np. bieganie i poznawanie nowych rzeczy. Kieruj się intuicją i nie porównuj do innych dzieci bo każde jest inne.
  • jezus_camelot 2017.08.12 [18:50]
    I jak tam 7 miesięcy po wpisie - zmieniłaś sposób wychowywania?
  • gość 2017.08.17 [22:44]
    Takie głupoty gadacie , że ręce opadają...no ale co się dziwić, wszak to znawcy z kafeeeee usmiech.gif
  • roken 2017.08.19 [01:40]
    2017.08.11 [23:18]
    Daje Ci moje serce za to co napisalas. Dziekuje , jeszcze sa normalne mamy usmiech.gif
  • gość 2017.08.23 [09:48]
    Ale ludzie są popientroleni...
    Nie słuchaj. To, ze syn ma 17 miesięcy nie oznacza, ze całe życie nie będzie się z Tobą bawił. Nie oddawaj go nigdzie tylko zacznij od teraz usmiech.gif
    17 miesięcy to on nawet pamietal nie bedzie. hehe
  • gość 2017.08.23 [10:43]
    Autorko poszukaj sobie bi jest masa fundacji ktore organizuja spotkania mam z dziecmi a takze czesto z innymi mamami w gropach. Taki psycholog dziecięcy pomoze Ci nawiazac wiez z dzieckiem tylko pamietaj.. z psychologiem jak na spowiedzi bo inaczej nic z tego. Powodzenia waz zycze i przesyłam duzo ciepła.
    A skad jestes?
  • gość 2017.08.24 [12:37]
    Też będąc w domu nie spędzam całego wolnego czasu na zabawie z dzieckiem. To nie obiad czy coś w domu to dam się bawi. Jak ćwiczę włączę mu bajkę. W trakcie prac domowych rozmawiam z nim. Czasem wyraża chec żeby mi "pomóc". Czasem się poscigamy autami czy poukladamy klocki jak mnie już prosi. Sama wolę się bawić w berka, w chowanego i dużo tulić. Mały ma już 3.5 roku i zawsze tak robiłam. Czytać książeczek nie lubił teraz woli przed snem pooglądać i pogadać co robi daną postać na obrazku. Zawsze starałam się mu wszystko tłumaczyć co robię w danej chwili. Mały często w dzień mnie woła tylko po to aby powiedzieć że bardzo mnie kocha lub pokazać jaką dużą wieżę z klocków zbudował. Oczywiście odkładam na chwilę to co w danej chwili robię aby popodziwiac co też zrobił i dac buziaka: )
  • gość 2017.08.29 [13:03]
    Do goscia z 11.08.2017.
    Jesteś psychologiem albo masz może związane z tym obszaremwykształcenie ? Jezeli tu jeszcze zagladasz to odezwij sie proszę. Chcialam bym porozmawiać o podobnym problemie zwiazanym relacją moją i mojego synka.
  • gość 2017.08.29 [19:51]
  • Lubiszsiemeczycbojanie 2017.08.29 [23:16]
    bez jajców, chyba bym zwariowała. Kobieto, Ty się nie przejmuj. Myślisz, że wszystkie matki poświęcają 100% swojego czasu dziecku? Nie! te które znam bez skrępowania mówią, że ani nie czują klimatu zabaw i je to po prostu wkurza. sama jestem mamą i podczas zabaw włączam w tle film. Ja oglądam na www.movieneo.com i szczerze? Nie mam wyrzutów sumienia. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko jak to mówią smiech.gif
  • Kotka32 2017.08.30 [11:47]
    Zacznij z nim spędzać więcej czasu i się nim bardziej interesować i na pewno bedzie wszystko dobrze.http://www.slimmertime.pl/
  • gość 2017.08.30 [17:10]
  • kasia123kasia 2017.09.04 [13:17]
    nigdy nie jes za późno. Czytaj mu bajki i staraj się opowiadać swoimi słowami, wtedy go zainteresujesz. Kup jakies zabawki które pomogą mu sie rozwinąć. myśle że jeśli zaczniesz już dziś to uda się nadrobić ten czas
  • gość 2017.09.07 [23:36]
    Zobaczcie jak banalnie zarobić pieniądze
    https://dourl.pl/PUbD2
  • gość 2017.09.08 [09:43]
    wspolczuje ze masz syna
  • gość 2017.09.08 [09:44]
    gdybys miaal corke nigdy byc jej nie zaniedbala to normalnie , nie martw sie poprostu taka reakcja na chlopca duzo matek odrzuca dzieci plci meskiej zupelnie normalne , taka natura
  • gość 2017.09.08 [19:09]
    Witamusmiech.gif
    Bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety o znanych markach:
    https://www.webankieta.pl/ankieta/295985/rola -znaku-towarowego-w-budowaniu-wartosci-przedsiebiorstwa.html
    Dziękujęusmiech.gif
  • gość 2017.09.08 [19:12]
    Witamusmiech.gif
    Bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety o znanych markach:
    https://www.webankieta.pl/ankieta/295985/rola -znaku-towarowego-w-budowaniu-wartosci-przedsiebiorstwa.html
    Dziękujęusmiech.gif
  • gość 2017.09.08 [20:24]
    autorka pisze tak jakby syn miał 17 lat a nie 17 m-cy, jak się czujesz winna zacznij od dziś czytac książeczki, wszystko jest do nadrobienia
  • gość 2017.09.09 [15:21]
    Jak oceniacie moją dupcie i słodziutką muszelkę chłopcy? <3
    http://yoalizer.com/9px
  • Onerka 2017.09.13 [14:07]
    Darujcie sobie wszyscy którzy piszecie te genialne komentarze.. to bardziej Wy się nie nadajecie na rodziców niż tamta kobieta
  • Antośka321 2017.09.14 [13:19]
    Zacznij dbać o syna, nigdy nie jest za późno. Już wiesz, że nic samo się nie zrobi. Wesprzyj się materiałami, poradami od psychologa...
  • gość 2017.09.14 [20:48]
  • julka029 2017.09.17 [21:40]
    Po prostu poświęcaj mu teraz dużo czasu ucz go .
    jPrzytulaj i pomalutku synek zacznie się otwierać.Musisz nadrobić to co zaniedbałaś.Ważne ,że chcesz walcz o synka i o to aby być dobrą mamą usmiech.gif
  • gość 2017.09.18 [10:11]
    gość 2017.01.18 [19:41] to przerazajace co piszesz i wlasnie takie sytuacje mnie zniechecaja najbardziej do macierzynstwa.Na pewno nie popelnilas zadnego bledu w wychowaniu, po prostu twoj syn ma wrodzony zly charakter i pewnie wplyw rowiesnikow zrobil tez swoje.Rodzice tak naprawde niewiele moga zrobic, nie sa w stanie uformowac dziecka przez wychowanie, ono i tak bedzie soba-nieraz w bardzo negatywnym znaczeniu
  • gość 2017.09.19 [06:21]
    Jeszcze nic nie zaniedbalas , dziecko w tm momencie swojego zycia nie pamieta niczego. Czytaj mu bajeczki , opowiadaj o wszystkim co je otacza , i najwazniejsze - badz przy nim na dobre i na zle , ja wiem ze to komunal , bo wszystkie matki tak mowia ale to prawda , badz z dzieckiem czy cie potrzebuje czy nie, mow do niego a bedziesz widziala jak ono bedzie sie szybko uczyc. I wtedy nie przestawaj
    opowiadac .
  • SlodkaPaskuda 2017.09.19 [14:30]
    i co planujesz z tym zrobić? Masz jakiś plan czy tylko chcesz się wypłakiwać na forum?
  • Triskit 2017.09.25 [11:02]
    nigdy nie jest późno na poprawe

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...