Odpowiedz na ten temat

Zaniedbalam swojego syna

• gość 2017.09.25 [11:34]
    Tu autorka. Młody ma teraz dwa latka i dużo więcej się razem bawimy. Mamy fajna relację i jesteśmy bardzo blisko. Ale odbiło się to na jego rozwoju bo nie mówi i diagnozujemy się pod kątem autyzmu.
  • gość 2017.09.25 [13:35]
    To smutne. Jakie jeszcze objawy miał synek? Moj synek tez nie naśladuje, nie pokazuje paluszkiem, czekamy na diagnozę jednak mam nadzieje jeszcze ze z tego wyrośnie.
  • czerwonamiśka 2017.09.25 [13:49]
    Rola rodzica jest duża, ale dziecko w takim wieku też może samo się czymś zainteresować. Jeżeli ma internet, to ma tyle możliwości.. Nawet jeśli jego kieszonkowe nie jest duże, to może poszerzać wiedze w domu, we własnym zakresie. Może być chociaż trochę kowalem swojego losu.
  • gość 2017.09.25 [14:40]
    Please help me get 10,000 views on youtube, my link https://www.youtube.com/watch?v=iddsqxTzRrM&a mp ;index=1&list=PLrjTSWwtusH9N7VFGd1Uts26Pe9DAjHKk
  • iolszewskaa 2017.09.26 [23:36]
    Zacznij stopniowo go angażować do zabawy z Tobą, z czasem przy sp.edzaniu wiekszej ilsoci czasu bardziej sie przywiąże.
  • raczekun 2017.09.27 [21:48]
    Ja się zgadzam w 100% z moim poprzednikiem. Wydaje mi się, że nic dodać i nic ująć z jego wypowiedzi...
    Jestem ubrany w smutek, śpię w smutku, trawię smutek, a on trawi mnie, poruszam się w przestrzeni w niewidocznej elektronowej kapsule smutku, ciągnąc za sobą smugę smutku.
  • debol18 2017.09.27 [22:41]
    Super, dzięki za sprawdzone porady. Z całą pewnością mi się przyda usmiech.gif
    Och, jakże zdrowa pogarda do ograniczonej jaźni rozwija sie z tego poczucia gargantuejskiej niewspółmierności dostrzeganej podczas tego śmiechu!
  • gość 2017.10.03 [10:32]
    Wszystko należy robić w granicach rozsądku i żadna przesada nie jest wskazana. Mnie z kolei denerwują rodzice, którzy są dosłownie na KAŻDE skinienie dziecka, weszliby mu przez słomkę do tyłka. W imię czego aż tak poświęcacie się dla dzieci? Rozumiem, że jest się za nie odpowiedzialnym, należy je kochać i szanować. Ale dziecko stawiacie wyżej niż siebie, to chyba gruba przesada? Pieluchowe zapalenie mózgu rodzice powinni leczyć. Nie leczone będzie tragiczne w skutkach.
  • raffal672 2017.10.03 [18:11]
    Zgadzam się w 100% z moim poprzednikiem. Nic dodać, nic ująć z jego wypowiedzi...
    Turbulencje to nieodłączny element każdego życia.
  • dawwid443 2017.10.03 [18:51]
    Ja bym zostawił ten temat specjaliście... To może być zdecydowanie najlepsze możliwe rozwiązanie.
    Przyjacielu. Nie dostrzegaj problemu. Dostrzegaj możliwości.
  • gość 2017.10.04 [22:11]
    Zdarza się, że niektóre dzieci stosunkowo późno uczą się mówić i nie wiąże się to z innymi zaburzeniami. Dzieci potrafią komunikować się niewerbalnie, np. poprzez pokazywanie. Mogą też naśladować dźwięki, żeby przekazać swoje zamiary i prośby. Może to jest cecha inteligentnych dzieciaków, które w prosty sposób pokażą to co chcą i nie muszą wysilać się nad słowami? Nie zniechęcam do konsultacji ze specjalistą, ale też nie musi to być autyzm. Myślę, że dobrym specjalistą od rozwoju mowy jest logopeda i że warto się do takiego udać. Pamiętaj też, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Obserwuj też jak dziecko reaguje na twoje polecenia, Twój głos. Czy wchodzi z Tobą w interakcje. Dziecko może też mieć problemy ze słuchem.
  • gość 2017.10.12 [12:38]
    Jeśli chcesz sobie dorobić do wypłaty, to zapraszam Cię do panelu internautów Opinie
    Jest to ogólnopolska społeczność badawcza, w której uczestnicy wypełniają ankiety on-line i dzielą się swoimi opiniami na temat produktów, usług, kwestii społecznych. Za każdą wypełnioną ankietę przyznawane są punkty (z reguły po kilkaset pkt), które można wymienić na wynagrodzenie pieniężne (10 000 pkt to 50zł). Dlatego myślę, że może Ci się spodobać!
    Jeśli chcesz zostać członkiem panelu Opinie kliknij na poniższy link:
    http://rejestracja.opinie.pl/zapros.htm?u=762 15207
    i wypełnij ankietę rejestracyjną (zajmie to nie więcej niż 3 min.).
    Ankiety wysyłane są na adres e-mail, którego uzyłeś/aś podczas rejestracji do serwisu, tak więc sprawdzaj regularnie swoją skrzynkę mailową! Pojedyncza ankieta warta jest od 100-1400 pkt (0.50-7zł).
    Program nie pobiera żadnych opłat rejestracyjnych, tak więc nic Cię to nie kosztuje - możesz jedynie zyskać.
  • pochopna 2017.10.16 [15:53]
    Trudno mi się postawić w takiej sytuacji.
  • gość 2017.10.16 [20:16]
    Ogólnie żadna z nas nie jest przygotowana na to, co czeka nas przy pierwszym dziecku. Po pierwsze nie będzie słodko i cukierkowo. Zmęczenie, choroby, bałagan, troska o wszystko. W szkołach powinien być chyba jakis konkretny przedmiot, uświadamiający maksymalnie, z czym wiąże się wychowanie małego dziecka. Kolejna sprawa, wychowujemy dzieci tak, jak umiemy. Rozumiem frustrację, brak sił. Ale! Trzeba pamiętać o tym, że dziecko to istota bezbronna i calkowicie zależna od opiekuna. Zasługuje na szacunek, uwagę, kontakt, przytulenie, uśmiech. Nawet, jeśli macierzyństwo Cię przytłacza i nie zadowala- dziecko jest calkowicie zależne od nas i musi być bezpieczne, zasługuje na zaspokojenie potrzeb- jedzenie, sen, mycie, czyste ubranko, przytulenie, rozmowa, zabawa. W miarę możliwości. A żeby to wszystko grało...matka/najbliższy opiekun musi mieć jakiekolwiek wsparcie, choćby minimalne. Bez naszego odpoczynku i wsparcia wszystko idzie gorzej. Dziewczyny rozmawiajcie z kimś życzliwym o tym, że sobie nie radzicie. Przecież nie chcecie dla dziecka zle. A że czasem nie wychodzi? A naszym rodzicom i dziakom to tak wszystko wychodziło? Guzik prawda. Mamy prawo do potknięc, musimy tylko pamiętać, żeby dziecku nie zrobić krzywdy. Wiele da radę naprawić. Zamiast krzyczeć kolejny raz na placzliwego roczniaka, dwulatkaczy trzylatka, wez go za reke, utul. Będzie lepiej, uwierz. To moja wiadomość do mam, które właśnie teraz czują się bezsilne. Jesteście wspaniałe! Pomyslcie o tym momencie, gdy małe śpi, o tym, jaki to jest mały człowiek jeszcze. Znajdź w sobie siłę i dobrą myśl o sobie. Nie jest źle, przetrwaliscie kolejny dzień. Teraz odpocznij, zmęczona mamo :*
  • lind811 2017.10.18 [14:16]
    O, świetnie oczko.gif Myślę, że z całą pewnością przydadzą mi się te porady usmiech.gif Dzięki wielkie oczko.gif
    Przyjaciele, z którymi zabijamy czas, to właśnie prawdziwi przyjaciele.
  • zibonka16 2017.10.19 [13:43]
    Mi się wydaje, że takich informacji zawsze warto poszukać w Internecie. Przynajmniej w moim przypadku zawsze się to sprawdza usmiech.gif
    Kiedy już ruszą do przodu, to choćbyś bardzo się starał, nie dasz rady ich cofnąć do punktu wyjściowego
  • gość 2017.10.20 [07:09]
    Autorko, nie martw się na zapas. Mój syn nie mówił do 3 roku życia, mimo, że wcześniej regularnie chodził do żłobka. Ruszył z mową dopiero w przedszkolu, też wcześniej podejrzewałam autyzm, ale teraz sama się śmieję z tych podejrzeń.
  • cyanowy 2017.10.20 [13:06]
    Nieźle oczko.gif Dzięki wielkie usmiech.gif Jestem pewien, że mi się przydadzą te porady usmiech.gif
    Kiedy jestem sama, wydaje mi się, że po trochu gniję. Stopniowo rozkładam się, topnieję, aż zostaje ze mnie tylko lepka zielona ciecz, która wsiąka w ziemię.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...