Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niepokojjjjj

Zapalenie pluc u niemowlaka-objawy

Polecane posty

Gość niepokojjjjj

Czy mozecie mi powiedziec czym objawia sie zapalenie pluc u niemowlaka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gkgg.gu
przede wszystkim inaczej oddycha, moze byc gorączka, kaszel-ale nie musi. A co obserwujesz u dziecka, ze sie martwisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze szybko ,ciezko
oddychac. Mierz czas na minute ilosc oddechow. Moze plakac, czasami moze nie byc objawow i potrzebny jest rentgen - przeswietlenie potwierdza zapalenie pluc jesli nawet osluchowo lekarz nie stwierdzil lub nie jest pewny. Udaj sie do lekarza , ale czasami na 100% zapalenie moze potwierdzic tylko rentgen , tzn ,ze zapalenie moze byc , a lekarz go nie wyslucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepokojjjjj
Okropnie 'charczy'.nie goraczki,pokasluje czasem ale nie wiem czy to po porstu nie jest slina,ktorej jeszcze nie umie przelykac. Kladac reke na klatce piersiowej niemalze czuje ze ma pelno jakiejs wydzieliny tam w srodku,jak juz wspomnialam charczy bardzo ciezko przy oddychaniu i 'guganiu'. Moje dziecko nigdy nie mialo nawet kataru wiec nie wiem czy to przeziebienie czy moze cos powazniejszego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gkgg.gu
jeszcze kwestia płaczu. Wiemy, jak nasze dziecko potrafi głośno płakać. Jeżeli teraz np. ciszej, słabiej kaszle, tak jakby nie miał siły nabrać dużo powietrza, by krzyczeć, to też jest wskazówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepokojjjjj
Sorki za literowki,zestresowana jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gkgg.gu
autorko- do lekarza, naprawdę. Może głupie przeziębienie, a może nie. My nie zdiagnozujemy, polecam lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nimma
no to się wybierz do lekarza niech oceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gkgg.gu
moj post 12:02 mialam napisac slabiej placze, a nie kaszle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepokojjjjj
Lekarz przyjmie nas dopiero jutro wieczorem a ja sie martwie. Trudno mi zdiagnozowac placz bo nie placze.'guga' i krzyczy jak niemowlak.ale strasznie zachrypniety przy tym jest,ta wydzielina blokuje mu gardlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli mu charczy
to tym bardziej idź do lekarza, posłuchaj uchem czy mu nie świszczy lub charczy - bo jeśłi tak to ewidentnie ma zapalenie, bo ja na przykład sama wiem kiedy synek ma zapalenie oskrzeli z doświadczenia. tym bardziej jesli to male dziecko, przy zapaleniu pluc moga wystapic dusznosci lub skurcz oskrzeli i to bardzo niebezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gkgg.gu
jak to jutro was przyjmie? A w najblizszym szpitalu powinien byc dyzur pediatryczny, tam gdzie jest porodowka, to pediatra zejdzie na izbe przyjec, przynajmniej u mnie tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepokojjjjj
Okolo 60 oddechow,czy to zly znak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli mu charczy
to idz na duzur calodobowy, nikt ci przez internet nie przebada dziecka, po co tracic czas na bezsensowne pytania naewt lekarz na odleglość nie odpowie, a małe dzieci kierują do szpitala z zapaleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepokojjjjj
Tak swiszczy i charczy :( ale nie ma zadnego kaszlu ani goraczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gkgg.gu
moze byc bez kaszlu i gorączki, moze to byc wirusowe, i lepiej zrobic rentgen. nawet na Twoją prosbe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze szybko ,ciezko
za szybko , a zebra , luki zebrowe mu pracuja ??? Lepeij wezwij lekrza lub idz na dyzur . Mysle ,ze moze miec zapalenie oskrzeli . Obserwuj czy nie jest sine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli mu charczy
nie zawsze jest gorączka przy zapaleniu więc niestety to nie powinno cie uspokoic, idz na dyzur calodobowa, bo mozesz jeszcz dziecku zaszkodzic zwlekajac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli mu charczy
zadzwon do przychodni i powiedz ze podejrzeasz zapalenie, nie odmowia ci przyjecia napewno, albo najlepiej wez dziecko i jedz z nim i powiedz, ze sprawa pilna ze ciezko oddycha i na pewno go przebadaja bo beda sie bali odpowiedzialnosci jakby odmowili i cos sie stalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze szybko ,ciezko
autorko jestes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli mu charczy
i co tam u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli mu charczy
daj znac co i jak jak tu bedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nos na rekach!!!
Nie powinno dziecko lezec bo tym bardziej bedzie wydzielina zalegac,nos na rekach pionowo i oklepuj plecki.Albo poloz sobie na kolana,na brzuszek i tez oklepuj.Powinno ulzyc troche,ale przede wszystkim lekarz!!!U takiego malucha zapalenie szybko postepuje nawet w pare godzin ,jedz do szpitala i powiedz ze dziecko ma klopot z oddychaniem.Musza je zbadac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze szybko ,ciezko
oklepywanie tez dobry pomysl , jest duzo filmow w necie jak to robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze szybko ,ciezko
autorko jestes? Bylas u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sialalalalalahhh
Autorko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepokojjjjj
Witam ponownie. Otoz zamiast wisiec na internecie zadzwonilam do prywatnego lekarza,mieli pelna ilosc pacjentow ale wcisnela nas na szczescie.wpakowalam dziecko w auto w kilka minut. Osluchala go,sprawdzila jego uszy oraz oko (strasznie ropieje).Powiedziala ze wedlug niej jest to katar splywajacy dziecku do gardla.powiedziala ze ma zapchane zatoki i to oko od tego tez ropieje. I teraz uwaga-nie przepisala nam na przeziebienie nic! Tylko jakis roztwor do picia 'na zabicie bakterii' by oko przestalo ropiec!! Dodam ze mieszkamy za granica i maja tu z lekka lekcewazace podejscie... Wcale nie martwie sie mniej.Wydaje mi sie ze od tak splywajacego do pluc kataru krotka droga do jakiegos zapalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepokojjjjj
przy okazji chcialam podziekowac Wam za wszelkie porady i wskazowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcdefghyyyy
Hijajajajajaajaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze szybko ,ciezko
autorko ile dziecko ma miesiecy ? Jezeli to przeziebienie to dobrze ,ze nie przepisala antybiotyku . Poza tym przepisala jakis roztwor , wiec tez powinien zadzialac . Obserwuj dziecko , mozesz tez oklepywac , w necie znajdziesz filmy . Dobrze ,ze go zobaczyla , pewnie sie troche uspokoilas. Ale mimo wszystko obserwuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×