Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zatokizatoki

zapalenie zatok w ciąży

Polecane posty

Gość zatokizatoki

mam pewnie dla większości z was dziwny problem jestem obecnie w 18 tyg ciąży najprawdopodobniej to zapalenie zatok, jutro idę do lekarza (niestety innego nie ma w okolicy najbliższy 15 km a mi się nie chce z tak potwornym bólem głowy jeździć pksem do innego miasta) i tu jest problem mój lekarz rodzinny jest trochę dziwny bo z reguły pyta się jaki antybiotyk by się chciało a ja się do choinki nie znam!!!!!! nie raz to mówiłam ale do niego to nie dociera efektem w poprzedniej ciąży był antybiotyk którego absolutnie nie można stosować w ciąży :O na szczęście wtedy miałam możliwość dopytania się ginekologa co i jak ale teraz gin jest na urlopie a telefonu do niego nie mam i jak jutro pójdę to najlepiej żebym się mniej więcej orientowała co można na zapalenie zatok w ciąży a co nie pomoże ktoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatokizatoki
nikt nie miał zapalenia zatok w ciąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam ale nie brałam antybiotyku. Pani w aptece poleciła mi lek Sinupret - bez recepty, pomógł mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałam, ale nie wyobrażam sobi
e konsultować takiej przypadłości na forum zamiast u lekarza:O brałam Sinupret (ziołowe tabletki na rozrzedzenie wydzieliny) i Bioparox (antybiotyk bezpieczny w ciąży - w aerozolu do stosowania miejscowego) uważam, że nie powinnaś decydować sama o tym co masz przyjmować! poradź się lekarza, normalnego lekarza i na pewno nie takiego, który Tobie pozostawia kwestie doboru leku zwłaszcza, że jesteś w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatokizatoki
jedyne wyjście to ewentualnie mogłabym pojechać na IP ale nie wiem czy z takim czymś w ogóle mogę pojechać?? wiem to głupie że się na forum pytam a niestety normalnego lekarza w okolicy nie mam najbliższy termin do gina (innego) to poniedziałek ale ja nie dam redy tyle czekać :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatokizatoki
a bioparox z tego co wiem to wycofali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli antybiotyk to najlepiej pochodne penicyliny. Ginekolog mówił, że są najczęściej przepisywane i sprawdzone. Ale nie wiem czy też na zapalenie zatok. Ja stosowałam na zapalenie oskrzeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatokizatoki
kurcze no nie wiem co robić ewentualnie jak mąż wróci po 20 to może mnie zawieźć na tzw. "Wieczorynkę" ale tam nie wiem na jakiego lekarza też trafię albo na IP do szpitala - ale nie wiem czy z takim czymś można pojechać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedź do lekarza, nie ma co się zastanawiać. Jak dostaniesz antybiotyk to zadzwoń do swojego ginekologa i powiedz jaki lek dostałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatokizatoki
ja się nie uparłam na antybiotyk no ale każdy lek nawet sinupret wolałabym skonsultować z lekarzem zresztą jestem w takim stanie że nie sądzę żeby się bez antybiotyku obyło :O dlatego pytam też o antybiotyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harrt
zatokizatoki ...ja mialam 2 tygodnie zapalenie zatok i jestem w 22 tyg. ciazy....bol byl okropny ...zwijalam sie , ale nie poszlam do lekarza bo po co...jestem w ciazy i nie chce brac lekarstw, zwlaszcza antybiotyku i tobie tez radze...odpusci sobie..ja przykladalam sobie termofor z ciepla woda do czola ...trwalo 2 dni...na 3 bylo juz duzo lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nietutejsza
ja miałam zapalenie zatok i myślałam że umrę. Przez dwa dni leżałam z gorącymi okładami z siemienia lnianego i to mi pomogło. Smarowałam się też amolem. Wcześniej (10 tydzień) miałam zapalenie gardła i niestety antybiotyk duomox 500. Cały czas jestem w strachu czy może nie zaszkodziłam tym dziecku, teraz jestem w 33 tyg. Nie wiem co gorsze choroba czy antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek. medycyny.32
pierwsze słyszę, że w ciązy nie można stosować antybiotyku.... ja z reguły przepisuję augmentin lub duomox. w II i III trymestrze nie ma jako takich przeciwskazań do stosowania antybiotyku, tym bardziej, że nieleczona infekcja u matki moze byc groźniejsza dla płodu niż antybiotyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatokizatoki
j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatokizatoki
dzięki za wszystkie rady do lekarza na pewno pójdę i pewnie się z innym ginem chociaż telefonicznie skontaktuję a domowe sposoby już mi bokiem wychodzą a po pierwszej ciąży jak miałam ropne zapalenie gardła a lekarz mi nic nie chciał dać to jak mnie ginekolog zobaczył w takim stanie to o mało co nie spadł z krzesła jak to usłyszał więc chyba jednak chodzenie z infekcją nie jest do końca takie dobre tak jak tam ktoś napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatokizatoki
dzięki za wszystkie rady do lekarza na pewno pójdę i pewnie się z innym ginem chociaż telefonicznie skontaktuję a domowe sposoby już mi bokiem wychodzą a po pierwszej ciąży jak miałam ropne zapalenie gardła a lekarz mi nic nie chciał dać to jak mnie ginekolog zobaczył w takim stanie to o mało co nie spadł z krzesła jak to usłyszał więc chyba jednak chodzenie z infekcją nie jest do końca takie dobre tak jak tam ktoś napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolagrzmot
na zatoki najlepsza jest amoksycylina plus kwas klawulanowy( np augmentin, amoksiklav i inne wersje handlowe leku). lepiej to wyleczyc antybiotykami niż dostać ropnia mózgu albo posocznicy. ja miałam powazne powikłania i mało sie nie przekręciłam(w ciązy nie byłam). lepsze dla płodu sa antybiotyki niż 40 stopni gorączki i infekcja wszystkich organów mamusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatokizatoki
dzięki za wszystkie rady do lekarza na pewno pójdę i pewnie się z innym ginem chociaż telefonicznie skontaktuję a domowe sposoby już mi bokiem wychodzą a po pierwszej ciąży jak miałam ropne zapalenie gardła a lekarz mi nic nie chciał dać to jak mnie ginekolog zobaczył w takim stanie to o mało co nie spadł z krzesła jak to usłyszał więc chyba jednak chodzenie z infekcją nie jest do końca takie dobre tak jak tam ktoś napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz3333
Tak się składa niestety, albo stety że trochę tych inhalatorów mieliśmy u nas w domu i najlepiej mi się korzysta z tego obecnego - Pro Sanity. Wygodny, to przede wszystkim. Sama inhalacja nie męczy, nie trwa długo, można sobie cząsteczkę leku wyregulować jak i szybkość podawania leku. Najlepiej po dzieciach widać, że inhalacja jest komfortowa, bo w ogóle nie marudzą, nie narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×