Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Migotka26

Zastoj w nerkach u plodu...

Polecane posty

Gość Migotka26

Wczoraj bylam na usg i lekarz dopatrzyl sie zastoju w nerkach u mojego malenstwa (22tydzien). Mowil,ze jest na granicy normy i zeby to skontrolowac za ok 8tyg. Czy ktoras z Was sie z tym spotkala? Lekarz mowil,ze za te 8 tyg moze juz nie byc po tym sladu,ale ja i tak sie martwie...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie wszystko do porodu sie unormuje to jest często fizjologiczny tzw. niedowrozwój ukm, dziecko sie wysiusia i powinno sie ustabilizować moze tak też byc i po porodzie, ale do roku czasu układ ten powinien dojrzeć i sie unormować, przynajmniej tak nam lekarz tłumaczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaja124
asiamt a u twojego dziecka to jest nadal? jak to wyglądało? miało powiekszoną nerkę? bo u nas jest tez "megaureter" czyli duży moczowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas po porodzie okazało się, ze jest na granicy normy poszerzenie w ukm, ale dostałąm cały wykład od lekarza na ten temat, później na kontroli przez innego lekarza już był tylko zastój w jednej nerce, ale trafiliśmy w moment, ze synio wysiusiał sie w trakcie badanie i zastój ustąpił, tzn. że jest to fizjologia i do roku czasu sama sie normuje jak nie ma zakażeń dróg moczowych, tzn. ze wsio ok, u nas nie było nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nerki miał w odpowiedniej wielkości, tylko ten ukm do ok 4 coś tam poszerzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mojej corki w 36 tyg wykryto plyn w nerce, do porodu juz to sie nie powiekszalo, a tez bylo na granicy normy. Po porodzie zrobiono malej usg i okazalo sie, ze plynu nie ma, mala sie po prostu dobrze wysiusiala po porodzie :) bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaja124
hmmm, ja kompletnie nie kumam tego wszystkiego. Bo za pierwszym razem ta nerka była duża a był to 22 tc. Teraz objętość nerki była o połowę mniejsza a pzreciez dziecko urosło i nerka pewnie też... tak sobie kombinuję... ale mi lekarz od usg powiedział, ze bez zmian.. !? bo dalej zalegał tam mocz. pęcherz dzidzia ma zawsze pusty po badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaja124
tzn, pęcherz podczas badania pusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobaczycie po porodzie, no cóż czasem sa to wady ukm, które da sie skorygować zabiegiem, a czasem samo ustepuje właśnie po porodzie jak dzidziuś sie wysiusia, albo układ ten dojrzewa i wykształca się do roku czasu zdrowiejąc lekarz moze ma za słaby sprzęt, zeby ocenić czy jest pęcherz pusty czy pełny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaja124
napewno ma dobry sprzęt, bo moja prowadząca ginekolog odsyła mnie własnie do niego, bo po pierwsze jest certyfikowanym lekarzem w kierunku prenatalnej diagnostyki a co idzie za tym ma wypasiony sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mój tez miał sprzęt świetny, ale np. żeby sprawdzić serduszko to porponował kardiloga dzieciecego, bo aż takim znawcą nie był, może i u was podobnie zobaczycie po porodzie, moze się wszystko ureguluje samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka26
Zastoj jest w obu nerkach. Mowil,ze pecherz podczas badania nie wygladal na szczegolnie pelny..Mam nadzieje,ze sie unormuje i nie bedzie trzeba robic zadnych zabiegow..:o Dzieki za odzew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w 33 tyg ciazy i 2 tyg temu wykryto u mnie poszerzony uklad kielichowo miedniczkowy, jest tam obecny mocz dziecka i rowniez pecherz moczowy jest widoczny na usg. Co to moze oznaczac? Dziecko sika, wody plodowe w normie-AFI 12cm. Wiec nerki pracuja, dziecko podczas jednego z badan wysikalo sie... Juz nie wiem, lekarze nic konkretnego nie sa w stanie powiedziec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Chłopczyka na 100%
ja jak bylam na usg genetycznym w 21 tc to okazalo sie ze zoładek malenstwa jest pusty, ale sie pzrestraszaylam. P dr mowila, ze dziecko moglo przed chwila wyproznic sie. Za tydzien zrobilam usg polowkowe a zarazem w 4d - zoladek byl pełny. Moze i u Twojego Malenstwa lekarz trafil na taki moment gdzie pencherz był pusty. tak jak powiedziala p. dr - "prosze panstwa, mamy do czynienia z organizmem zywym" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Chłopczyka na 100%
to był 20 tc, nie 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz. ja w styczniu mialam juz 4 razy robione usg i za kazdym razem pecherz moczowy dziecka i nerki sa widoczne( bo sa wypelnione moczem)...jakby ten mocz tam "stal". Ale wszystko pracuje poniewaz ilosc wod plodowych mam w normie,jak to lekarz okreslil "idealnie" i raz na badaniu wysikala sie dzidzia..wiec to wszystko pracuje.. Tylko ze ciagle widac pecherz i te nerki wypelnione moczem-jeszcze maja poszerzony uklad kielichowy.. Jeszcze raz mam isc na usg, 5 raz.. juz nie mam sily do tego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Chłopczyka na 100%
usg polowkowe lub w 4 d mialas robione? jak Twoja pępowina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMM333
u nas ukm powiększone w 36 tc, za tydzien kontrolne usg i wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pępowina trojnaczyniowa..usg polowkowe bylo i wszystko ok na nim..4 D nie mialam. Z drugiej strony wiem ze czesto bywa ze widza powiekszone nerki a pozniej to mija.. ale czlowiek naczyta sie o tych wadach i pozniej spac nie moze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 21 tyg powiedziano i ze mam malo wod plodowy ktory jest spowodowany tym ze dziecku nie pracuja nerki. Andrzejek nie zyje mial jak sekcja wykazala tylko jedna nerke i to nie pracujaca nie rozwijaly mu sie przez to pluca i serce bo mocz powodowal blokade rozwoju :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×