Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewelina 84

Zatwardzenie u 1,5 rocznego dziecka

Polecane posty

Mamuśki prosze o porady jak walczycie z zatwardzeniem u swoich pociech? Ja juz na mojej małej chyba wszystko wypróbowałam i nic nie pomaga....prosze o pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gracha
moim dzieciom bardzo pomagało picie wody z miodem(nieprzegotowanym),kilka razy dziennie , zwłaszcza na czczo .pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp.... Nie chce jej przyzwyczajac do czopków ale jak widze ze zbiera sie jej na kupe to daje jej pół czopka ale kupy sa tak twarde ze ona sie drze w niebogłosy i płacze. Wogóle to mało je ale bardzo dużo pije... A z tym miodem to ciekawe czy nie bedzie uczulona bo miód ma duzo alergenów:( Ostatnio nawet kupiłam suszonych sliwei i ugotowałam kompot i piła ale i to jej nie ruszyło:( juz nie wspomne ile lactulozy w nia wlałam i śliwek suszonych gerbera.... nicnie pomaga.... Musze cos wymyslec zeby to od środka zmiękczyć bo jeszcze jakiś żylaczków dostanie z tego wysiłku:( Byłam u pediatry to dała własnie lactuloze i dicoman ale ona tego w buzie nie chce wziac bo to jest taki proszek do rozpuszczenia ale trzeba go szybko wypic bo robi sie galatera a mała nie da rady szybko wypic i jeszcze popic szklanka wody....masakra jakas..... Dzis jej zaparzyłam herbatke z kopru włoskiego i bede jej podawac, moze to cos pomoze, \ Moze do diety cos wprowadzić? jabłka je i pije sok z nich ale tez jej nie pomaga, co do jogurtów to zalezy jaki ma dzień ale raczej nie przepada:( moze od mleka ma takie twarde kupy, daje jej bebilon:( HMMMM juz sama nie wiem. Czekam na jakies propozycje.... Z góry dziekuje za odp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak czopki to ostateczność, a moze to zaparcia nawykowe ? Nie chowa się jak chce kupkę nie płacze nie ucieka nie zaciska nózek i pośladków ? W ogole nie jest jakas taka nerwowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytam dla tego,że jeśli córeczka by się tak zachowywała jak Ci pisałam i byłyby te zaparcia nawykowe,to dziecko swiadomie wstrzymuje kupkę i dlatego ona jest tak zbita i twarda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milimetrowa- Gabi nawet jak robi kupe po 2 dniach czy 3 to jest ona strasznie twarda, bąki normalnie puszcza wiec chyba nie ma mowy o wstrzymywaniu. to moze ta wode min jej zastosuje:) i to kiwi:) probowałam jej dac otreby w jog ale od razu pluje:) Dzis sie przejde do takiego sklepu z ziołami i tam moze cos poleca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dziewczyny dzis bylam w takim zielarskim sklepie i tam kobitka powidziała ze na zatwardzenie dobry jest olej lniany. miała tylko litrowe butle wiec kupiłam gdzie indziej 200ml i zobacze czy pomoze:) Smak ma ochydny, ale moze pomoze:) zdam wam relacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok,to czekamy ;) Nie sądzę,że lanie by tutaj pomogło . Dziecku ta kupka sprawia ból ,bo jest twarda,przecież lanie kupki nie rozluźni . Nie biciem tutaj nic nie zdziałasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała agatka dzieki za jadłospis:) Wogóle to Gabi mało je, ale bardzo duzo pije, nawet leje jej sok jablkowy a na nia to nic nie działa, dzia kupiłam brzoskwiniowy i zobaczymy. takich owoców jak np gruszki to jeszcze jej nie kupuje, to jeszcze nie sezon a w sklepach to niewiadomo coo jest i skad:) Podadawałam małej acidolac baby i wydaje mi sie ze kupy były jeszcze twardsze:( serio juz nie mam siły na tym dziecku eksperymentowac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kopiuj wklej :)
a czopki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kopiuj wklej :)
'' takich owoców jak np gruszki to jeszcze jej nie kupuje, to jeszcze nie sezon a w sklepach to niewiadomo coo jest i skad'' pff no to powodzenia w walce z zatwardzeniami, jabłek tez nie pozwalasz, a abruz, kiwi, pomarancze? dziecko ma jak sie nie myle 20 miesięcy i nie chcesz jej gruszki podac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruszki nie podaje bo to nie sezon a ja dzieck nie bede faszerowac chemia. Jabłka je i nic, na cytrusy ma alergie.... a soku jablkowego to litry dziennie pije.... Arbuzy i kiwi owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinko strasznie mi przykro,ale jeśli jest już tak krytycznie,że kupka jest twarda i zbita,to radziłabym czopki,a im dłużej dziecko tę kupkę zatrzymuje to tym bardziej jest zbita. Także jeśli widzisz,że ją brzuszek boli,albo,że zaciska nóżki to wsadź czopek glicerynowy. Może mało przyjemne,ale skuteczne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pocieszam strapionych
to idź do innego ! Na co czekasz ? Aż się dzieciak choroby jelit dorobi ??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneet84
moja ma 17 mies i od 3 dni kupy brak:(,dalam jablko i termomrte uzylam i nic,lekarz laktuloze przepisal jutro ide wykupic i zobaczymy jak to nie pomoze to ponocmydełko pomaga,do czpków nie mam dojscia bo w uk to zupełnie inaczej podchodza,stres mnie dopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolemija
A podaje ktoś swojemu dziecku synbiotyki? U nas właśnie rewelacyjnie się sprawdzają przy zaparciach i biegunkach, bo regulują pracę jelit. Ja podaję maluchowi Multilac Baby w postaci proszku, który dosypuje do mleka, żeby mały się nie zorientował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kukurydza u nas działa
Na twarde kupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko nie mydło
mydlo moze podraznic,przeciez to chemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj synus tez ma twarde kupki wszystko co mozliwe mu dalam i nic moze na twoja curcie pomoze sok z marchewki utrzyj 4 marchewki i nasyp troche cukru i daj jej do picia moze zadziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
marchewka raczej zatrzymuje... u nas działa rewelacyjnie słiczek z gerbera suszona sliwka - i to tylko połowę (!) mu daję, bo jak dalam kiedys caly to nie moglismy się ogarnąć z ilością jaką z siebie wydalał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj chyba sie z ta sliwką powtórzyłam, gdzieś mi umknęło. przepraszam ze mieszam :) jeszcze przypomniał mi sie sposób mojej babci - codziennie rano, koniecznie na czczo dostawalam letnią wodę z miodem i cytryną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwiaJ
Najlepsze i zdrowe jest siemię lniane,kup całe ziarenka i sama zmiel w młynku lub ręcznie. Podawaj po łyżeczce nawet 2x dziennie, jest suche i niedobre wiec skrop herbatka lub woda wtedy dziecko powinno łatwiej połknąć. mój maluszek plul ale pózniej się przyzwyczaił, pomogło, tak samo jak mnie 30 lat temu.Stare metody najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Eweliny
Ewelina szkoda, że nie napisałaś jak poradziliście sobie ostatecznie z problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anidro
Podawalam Małemu słoiczki gerbera-suszone sliwki,marchewke tarta,jabuszko tartre,pił soki jablkowe,herbatki rumiankwą oraz koper włoski,jogurty. Stosowalam również czopki glicerynowe, syrop laktulosum, krople dicoflor, granulki carbo...ktore rozpuszcza sie w 100ml wody, bylam z tym u lekarza,ktory wyslal Małego na badania krwi i moczu,ktore nic nie wykazaly,niby na chwile wszystko pomaga,ale po dwoch tygodniach wrocil problem zaparć. Juz nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wendii
Czasami zaparcia mogą być spowodowane nietolerancją na niektóre pokarmy. Moja córka tak miała, jak zjadła nie odpowiedni produkt, zaparcia były gwarantowane. W takim wypadku podawałam dicopeg junior, by dziecku szybko i bezpiecznie ulżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zatroskana matka
Ja też podaję dziecku dicopeg junior. Szymon ma dwa latka. I nic nie skutkowało, a nie chciałam dziecka czopkami męczyć. A to są saszetki do rozpuszczenia w wodzie i mały chętnie je przyjmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I prawidłowo, moja julka tez meczyla sie z czopkami, ale daje jej ogorki kiszone, ktore lubi i nie ma problemu- dziecko ma dwa latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Gosia
Wiem że te wiadomości są już stare ale może teraz którejś mamie się przyda:) woda na czczo i wg dużo picia min 500ml, dużo kiwi i innych owoców, soki najlepiej swojskie kupne mają dużo cukru co jeszcze pogarsza sprawę z sokowirówki najlepiej, wg cytrusy pomagają (zaznaczę że jeśli dziecko cierpi to nie ma co patrzeć że pryskane ważne że pomogą!) sok z pomarańcza, z buraka+jabłko lub gruszka pycha! Dużo warzyw i owoców, marchew też ale surowa gotowana odpada, mam ten sam problem i jest lepiej mały już robi kupy jeszcze trochę z bólem ale już robi! :D ma 11miesiecypodaję też laktuloze ale nie wiem czy coś daje.. Same jabłka i śliwki nie pomogą trzeba większych zmian.. ponoć rewelacyjny jest olej rycynowy muszę wypróbować i siemię lniane, dużo zup lepiej zrezygnować z ziemniaków, ryżu i makaronu przynajmniej dopóki kupy się poprawią, jesli kaszką manną to zamienić na kukurydzianą.. Mam nadzieję że choć trochę pomogłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×