Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zbicie goraczki

Polecane posty

Gość gość

Podałam ibufen o 13.40 , o 20 kidofen duo. W nocy albo nad ranem tem.pewnie znow podskoczy.Mogę podać znowu ibufen. Mam paracetamol ale on na syna słabo działo i trzeba go podac az 8 ml. Zdarzało się,że syn albo nie chciał przyjąć tak duzej dawki albo zwymiotował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podaje nurofen forte. Jesli wymiotuje przy duzych dawkach, szukaj wlasnie preparatow typu forte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kidofen co 4 godziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ibufen forte podalam,super bo tylko 2,5 a jak bede musiala podac cos wczesniej to zostaje paracetamol i tu wlasnie takie duze dawkowanie.dlatego chcialabym znow podac ibufen.tylko zadtanawiam sie kiedy najwczesniej bede mogla. Kidofen mozna co 4 godziny. A nie co 6 albo 8.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie byłam tydzień temu z gorączkującym dzieckiem w szpitalu na wizycie i pediatra skrzyczał mnie, że po kidofenie daję paracetamole czy nurofeny że mam nie czytać ulotek, a podawac kidofen jesli już został zalecony, mam pytać lekarza, a nie ulotki czytać no i jesli gorączka wracałaby częściej niż 4 godziny to wtedy w międzyczasie okłądy chłodne, ale tak to kidofen można spokojnie co 4 godziny takie dostałam zalecenia, i tak też zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazdy lekarz co innego gada. Najbardziej to by mi pasowal ibufen bo najmniejsza dawka. Kidofrn myslalam.ze zwroci tak mu sie cofal. Zastanawiam sie czy np.ok 2 w nocy jakby goraczka wrocila to moge dac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dałaś o 20 to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo juz z tych nerwow sama oglupialam. Jeszcze sama z dzieckiem jestem i sue dodatkowo nakrecam.i zamiast isc spac poki maly zasnal to czytam i mysle co pidac w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co ile mozna podaeac leki z tej samej kategorii co 6 czy co 8 godzin .oswieci mnie ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile ma dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezus maria, masz rozum? jakby kafe nie było to co wtedy? otrzeźwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 lata. Wiem ze moge podac ten sam lek po 8 godz. A czy jak maly dostanie goraczki po 6 to moge dac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu tak,skoro powinno sie dawac po 8 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czemu nie? a czemu tak? a bo temu, ze jest gorączka i lepsze zło to podać co 6 godzin, zwłąszcza, ze kidofen mozna co 4, tak mi lekarz powiedział ale ja na siebie nie biorę odpowiedzialności, mozna przecież ustalić tą kwestie z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skąd masz te zasady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od lekarza pediatry, a co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaaaaaaaaaaaaaa, a widzisz a ja mam inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dziecko wymiotuje to podaj czopka 250 mg, szybko działa i długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaaaaa jakieeeee??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
noooo te wyżej, nie trzymam się sztywno reguł, bo tylko wymęczysz dziecko, a kidofen co 4 godziny podac można dobra koniec gadki, bo mam dość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LB79
Na forum pytasz jakie leki podać dziecku, k....a poraża mnie to, nie ma nol u Ciebie w okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kidofen - coraz to za gowno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie patrzymy na nazwe leku ale na substancje czynną - w kidofenie jest to paracetamol i ibuprofen- wtedy nie wolno dac nam nic przez 6 godzin. Unikałabym tego typu preparatów. Bo w razie powrotu goraczki nie mammy leku który mozemy podac. bezpieczniej jest podawac zamiennie paracetamol z ibuprofenem , ibuprofen lepiej w nocy , lepiej działa. o dawki paracetamolu dopytaj farmaceute bo teraz podwojono zalecane dawki paracetamolu- i dlatego dotad często uważano go za nieskuteczny- a po prostu było go za mało. Ewentualnie gdy goraczka nie spadnie np po paracetamolu mozemy wtedy podac ibuprofen bez odstepu czasowego. Schładząac nózki, nawet mokrymi chusteczkami i zgięcia łokci i czoło. W ciezszych przypadkach letnia kapiel i wiadomo lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej. moj tez nie chcial takiej duzej dawki paracetamolu. w aptece mi dali taki gdzie musze dac tylko 3.0ml. a ma 4 lat. zapomnialambtraz nazwy. wroce do domu to sprawdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aca
Mam na oku taki termometr jak Mini Temp, moja szwagierka sobie niedawno kupiła właśnie ten. Jestem ciekawa czy rzeczywiście te bezdotykowe tak szybko lokalizują obiekt jak to producenci twierdzą, ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termometr nonContact mogę jak najbardziej każdemu polecić, przyśpiesza całe badanie, łatwy w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Działa nam bezproblemowo już gdzieś od roku niemiecki nonContact, mogę polecić zwłaszcza rodzinom gdzie są małe dzieci którym chce się szybko i bezinwazyjnie temp zmierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się mierzy gorączkę u małego dziecka to ja polecam bezdotykowy aparat, sama korzystam z Mini Temp, jest dużo bezpieczniej i wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×