Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość temperatura

zbijanie temperatury

Polecane posty

Gość temperatura

witam mamy, moj 2 letni syn przechodzi grype i ma wysoka temperature czopki nie pomagaja ssłyszałam o chłodnych kąpielach ,czy ktos je stosował ,proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woda powinna miec temp ciala ok 36-37 stopni..Wkladasz delikatnie dziecko na chwile. Mozesz robic zimne oklady na czolo/boki szczególnie/ +nadgarstki+nopgi w kostce-tam gdzie żyły są najbliżej skóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podaję czopek i robię okłady chłodne. moczę ręcznik w letniej takiej lekko ciepłej NIE ZIMNEJ wodzie układam pod paszki i pod kolanka mozna też w pachwinki udowe no i ściereczkę też wilgotną na czółko. powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niemam dziecka, ale moja mamuśka robila mi zimne oklady na czolo, kark i stopy, i przewaznie pomagalo. Slyszalam tez o okladach z gniecionej kapusty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temperatura
dziekuje serdecznie, okłady nie pomagaja czopki tylko na 3 godziny potem temperatura wzrasta lekarz te kapiele zalecił zaraz wyproboje bo juz sie zaczyna ma 39 i 3 kreski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffffffffffffffffffffffffff
możesz zastosować leki na gorączkę innego typu -np. jeśli dawałaś z paracetamolem to daj z ibuprofenem i odwrotnie. Te leki nie wpływają wzajemnie na siebie więc można je dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z lekami na temperature też trzeba ostrożnie. jak ma przepisane przez lekarz a to chyba je powinna stosować. a nie próbować na własnym dziecku jakieś mieszanie leków. zastanów się co piszesz. po drugie zawsze można po pogotowie zadzwonić jakby się coś działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku! to ta paskudna grypa! ten wirus! Maksia męczył przez 2 dni, zbijaliśmy gorączkę czopkami i Ibufenem. Zdrowia dla maluszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffffffffffffffffffffffffff
przecież nie pisałabym głupot więc to ty może się zastanów. To co napisałam polecił mi lekarz, który badał moje dziecko gdy było chore i miało gorączkę. Nie jestem za eksperymentami tylko piszę to co mi lekarz powiedział. Proszę tu masz nawet to opisane: "PREPARATY Z APTEKI ✓ Środki przeciwgorączkowe z paracetamolem (np. Apap, Panadol, Calpol) albo ibuprofenem (np. Nurofen, Ibufen, Ibum). Jeśli nie zadziała paracetamol, sięgnij po ibuprofen (i odwrotnie), ale nie stosuj obu tych leków jednocześnie. Pamiętaj, że niemowlętom nie podaje się tabletek, ponieważ mogą się nimi zadławić. Sięgaj więc po leki w syropku (zawiesinie), czopkach lub kropelkach. (Paracetamol podaje się co 4–6 godzin, a ibuprofen co 6 godzin)." Całość tu: http://www.rodziceonline.pl/rodzice2/print.jsp?place=Text01&news_cat_id=&news_id=2475

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj syn jak mial chore gardlo jakies bakterie to mial temp 39 i w szpitalu robily pielegniarki oklady na czolo i oprocz tego przyniosly zamrozone wklady do lodowek turystycznych i owinely pielucha i wkladaly pod paszki jesli chodzi o leki to np moj syn nie reaguje na paracetamol wiec daje mu zawsze ibufen ale doszlam do tego dopieru po kliku chorobach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli podajesz czopki to je podawaj nie mieszaj lekarstw chyab ze lekarz zaleci, rob oklady na czolko jesli dzecko ma goraczke powyzej 39 stopni owin je w przescieradlo i w letnia(nie zimna) wode wloz maluszka na 5 minut nie dluzej bo moze sie nabawic zapalenia pluc lub ucha srodkowego jesli to przez noc nie przejdzie idz do lekarza chyba ze goraczka sie powiekszy to zadzwon po pogotowe chyba to logiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz poprostu zmoczyc skarpetki w letniej wodzie i zalozyc malemu na nóżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffffffffffffffffffffffffff
lekarz mówił mi że czasem jest tak że lek zbyt szybko przestaje działać i wówczas po paru godzinach można podać lek z innej grupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i nie wypisujcie ze kobieta wypisuje glupoty bo to forum dyskusyjne i ktore ma pomagac a nie krytykowac ciekawe czy wy wszytscy jestescie wszechwiedzacy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek (2,5 ) przez ostatnie dni też miał gorączkę. Podawalam mu zarówno Paracetamol na który słabo reagował (gorączka spadała na krótko) oraz Nurofen (ibuprofen) który pomógł( gorączka spadała na dłużej w końcu ustąpiła). Warto spróbować z innym lekiem, nawet lekarka mi powiedziała , że jak jeden nie pomaga to spróbować z innym. A... na mojego synka lepiej działa syrop niż czopki więc to różnie bywa u dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to w takim razie podaj mu nurofen dla mojej malej jest bardzo dobtym lekiem nie zawsze dzial odrazu bo akurat ten lek podaje sie przez 3 dni aby calkowicie zanika goraczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawdę to najbezpieczniej kąpiel zacząć od wsadzenia dziecka do ciepłej wody = wody o temperaturze co najmniej takiej jak ciało dziecka, a następnie po mału dolewanie chłodnej wody, tak aby stopniowo woda się ochładzała i osiągnęła temperaturę ok. 2-3stopinie niższą niż temperatura dziecka. Włożenie bardzo rozgrzanego dziecka (rozgorączkowanego) do dużo od niego chłodniejszej wody nie jest ani dla dziecka przyjemne (podczas gorączki raczej odczuwamy,ze jest nam zimno a nie gorąco) ani nie jest bezpieczne. Taka kąpiel to najskuteczniejszy sposób szybkiego zbicia wysokiej gorączki - bo dziecko ma dużą powierzchnię skóry w stosunku do objętości ciała. A według najnowszych badań lepiej dziecku podawać paracetamol czy ibuprofen w zawiesinie niż w czopku (bo w czopku trzeba podać dużo większą dawkę aby była skuteczna i do tego często dziecko wypycha czopek zanim się on rozpuści i potem nie wiemy ile leku dziecko przyjęło), ale oczywiście jeśli dziecko absolutnie nie da sobie podać leku w płynie lub wypluwa połowę czy wymiotuje to wtedy można podać czopek - tylko trzeba dobrze dobrać dawkę - do masy ciała dziecka a nie do wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka też
Daj znac czy po kapieli temp.spadla.Moje dziecko nie reaguje na te wszystkie apteczne specyfiki.Czasami lepiej gdy dostanie zapalenia pluc niz drgawek od gorączki,chociaz u mojego nigdy do tego nie doszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jak byliśmy z naszym synkiem u cieszącej się dobrą opinią pediatry zaleciła nam przy dużych gorączkach powyżej 39,5C podawanie ibumu z paracetamolem na zmianę co 4 godziny. Ibum w dawce 7mg na kg masy ciała dziecka (100mg/5ml). Paracetamol w dawce 15mg na kg masy ciała dziecka (120mg/5ml). Podawaną dawkę należy obliczyć w zależności od masy ciała dziecka a nie od wieku. Podawać leki co 4-6 godziny regularnie przez 24h nie dopuszczając do wzrostu temperatury ciała po 24h stopniowo wydłużać odstępy co godzinę i zmniejszać dawki obserwując dziecko czy nie gorączkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylaavv
Niedawno kupowałam pierwszy w życiu termometr bezdotykowy i padło na termometr MiniTemp SANITY. Dobra jakość za rozsądne pieniądze. Przykłada się w odległości 5 cm od czoła, pyk i jest wynik. Bardzo wygodna opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znnn
Wielofunkcyjny jest termometr Multitemp Sanity. Myśmy to kupili z mężem jak się nam drugie dziecko urodziło. Termometr jest w użyciu praktycznie co dziennie. Szybki pomiar, ładne sztywne etui w zestawie, trwała bateria. Polecam zwłaszcza rodzicom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martin22
Ja to lata temu się z rtęciowych przerzuciłam na elektroniczne. Za dużo stresu mnie ta rtęć kosztowała. Najpierw zwykłe elektroniki miałam, a ostatnio kupiłam bezdotykowy Geratherm NonContact. Dobra, solidna, niemiecka konstrukcja. To co mi się tu najbardziej podoba to mierzenie jak dziecko śpi. Nie trzeba malucha specjalni budzić, ustawiać itp. Można w parę chwil sprawdzić ile ma gorączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nartalll
Jak ktoś nie przepada za elektroniką to ja polecam termometr Classic jaki ma Geratherm w ofercie. Czysta klasyka ale bez rtęci. Mierzy się tak samo jak w zwykłym rtęciowym tylko tam w środku jest Gal czy coś takiego, który w ogóle nie truje, jest zupełnie bezpieczny i ekologiczny. Nie ma też jakiś alergenów, to jest szklana tradycyjna konstrukcja. Gwarancję dają na ten model wieczystą, a kosztuje mniej niż dwadzieścia złotych, w każdym razie ja tyle zapłaciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askadudek
Polecam NonContact. Jak na bezdotykowy model to ma długą gwarancję i też cenowo jest w miarę przystępnie, widziałam sporo droższe na krótszej gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertyy
Solidnie jest zbudowany Mini Temp zazwyczaj te bezdotykowe to są delikatne, aż strach że się mogą rozbić przy byle jakiej stłuczce, ten mi spadł już ze dwa razy i nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radio99
Udał mi się zakup Multi Temp to mogę powiedzieć, że faktycznie dobrze wydałam pieniądze. Termometr jest do wszystkiego i do gorączki i też zmierzy temperaturę w pokoju albo temperaturę butli z mlekiem dla malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym tutaj mogła podpowiedzieć coś bezdotykowego na pewno. Sama kupowałam niemiecki automat nonContact z IR. Tutaj jest gwarancja na 2 lata ale można ją przedłużyć aż do pięciu co zrobiłam i nie było z tym jakiś problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×