Odpowiedz na ten temat

zly wynik testu pappa

• zalamanaFasolka 2017.01.12 [10:59]
    Dziewczyny potrzebuje wsparcia! Zrobilam badania prenatalne i usg wyszlo idealnie ale test z krwi wyszedl tragicznie smutas.gif lekarz mowil ze wynik krwi tylko potwierdzi ze dzidzius jest zdrowy a tu nagle telefon ze mam przyjsc z mezem bo wyniki bardzo zaburzyly wczesniejsze prawdopodobienstwo zespolu downa. Teraz ryzyko wynosi 1:445 smutas.gif w sumie lekarz nic wiecej nie powiedzial tylko dal skierowanie do poradni genetycznej....jestem zalamana. To moja pierwsza ciaza, jestem zdrowa, moj maz tez. Czy ktos mial podobnie? Blagam o slowa otuchy bo od wczoraj tylko placze.
  • gość 2017.01.12 [11:02]
    no ale czego oczekujesz?
    nie pocieszę cię zwłaszcza że na co dzień pracuję z dziećmi zespołowymi i codziennie słucham, ze przez całą ciąże matki nawet nie wiedziały, ze dziecko będzie chore, ty masz prawdopodobieństwo i możesz się jakoś psychicznie na to nastawić.
    Robiliście badania przed ciażą?
  • gość 2017.01.12 [11:04]
    ale też poproś o powtórzenie badania
  • gość 2017.01.12 [11:12]
    Ja mialam prawdopodobienstwo 1:290. Dziecko urodzilo sie zdrowe i sliczne.
    W ktorym jestes tygodniu? Wiesz co nie martw sie za bardzo. Naprawde czasem ten wynik to o d**e rozbic. Ja tez bylam zalamana wiem ze to sa straszne wiesci ale naprawde jesli bede w kolejnej ciazy to zadnych testow nie bede robila tyle co ja stresu przezylam a okazalo sie wszytsko ok. Pieprz te wyniki
  • Mamusiaporazdrugi 2017.01.12 [11:12]
    Moja bratowa miala 1:300 i tak samo jak u ciebie usg super. Zrobila amiopunkcje dzidzia zdrowa jak rydz. Dlatego ja nie robilam tego testu gdyz wiem ze daje duze prawdopodobienstwo a dziecko jest zdrowe. Na ten test skalada sie nie tylko krew ale tez wiek i inne czynniki i czesto daje duze ryzyko i ciezarne sie tylko stresuja :-/ jak chcesz to teraz amiopunkcja ale bardzo ryzykowna albo test nifty albo nie robisz nic. Ja nie brnelam w to dalej po usg gdyz mie wiem czy dala bym rade psychicznie usunac. Jak narazie jest ok.
  • gość 2017.01.12 [11:19]
    Mam 28 lat. Badania byly przeprowadzane w 12 tyg ciazy. Tak czytam o tych testach i teraz szczerze zaluje ze zdecydowalam sie na ten test z krwi. Musze poczekac na wizyte u genetyka moze on nieco rozwieje watpliwosci. Czy wy tez mialyscie skierowanie do takiego specjalisty? Jak wyglada taka wizyta?
  • Mamusiaporazdrugi 2017.01.12 [11:31]
    Moja bratowa poszla na wizyte u genetyka i przeanalizowal jej wyniki powiedzial jak to wyglada powiedzial o mozliwosciach dalszych badan i moja bratowa pojechala do wawy na amiopunkcje. Ale to dosc ryzykowne badanie pozniej moga wyciekac wody itp. Ale to wszytko zalezy co chcesz zrobic moja bratowa powiedz ze gdyby bylo chore usunela by wiec chciala miec pewnosc.
  • gość 2017.01.12 [13:26]
    Ja miałam taki sam wynik jak Ty i do tego mały miał wodę w płucach. Po dwóch tygodniach znowu badania USG w poradni genetycznej i lekka poprawa w płucach,ale do tego doszły jelita. Niby wszystko już było łagodne,ale dla pewności zrobiłam amniopunkcje,bo lekarz powiedział,że raczej będzie zdrowy,ale pewności nie ma. Wszystkie wyniki w porządku. Teraz czekamy na brzdąca oczko.gif następne USG już było w porządku. Co do samej amniopunkcji to dostałam nakaz dwóch dni bezwzglednego leżenia i oczywiście zero dźwigania, prac domowych,itp.przez dwa tygodnie. I w ciągu kilku dni trzeba zrobić kontrolę USG u swojego gina czy poziom wód płodowych jest w porządku.
  • gość 2017.01.12 [13:37]
    To zależy czy chcesz usunąć ciąże w przypadku choroby dziecka. Jeśli nie, to odpuść sobie dalsze badania i licz na to, że - jak w wielu przypadkach - urodzi się zdrowe.
  • gość 2017.01.12 [15:11]
    dziewczyno nie potrzebnie robiłaś test pappa bo jest gówniany- często się myli. sama go robiłam w czerwcu i na szczęście wyszedł ok, ale dziś będąc w ciąży ju zbym go nie robiła. później dopiero doczytałam jak często się myli- dla mnie kompletnie niewiarygodny. nawet tu na kafe były tematy że usg idealne, pappa tragiczne, 3 tygodnie płaczu i na końcu zdrowy dzieciak. już lepiej zrobić nifty (choć jest drogi daje 99% i dziś zdecydowałabym się na to).
    pamiętaj, pappa często wprowadza w błąd!
  • gość 2017.01.12 [15:19]
    Przeziernosc wyszła w normie? Ja miałam w normie, usg prenatalne ok wszystko i lekarz nic nie wspomnial o żadnych dodatkowych badaniach. Niestety, wszystko idzie o pieniądze i gorzej, kiedy lekarz wysyla na pappa, A niekoniecznie jest to zasadne:/ postaraj się chociaż trochę nie denerwować, też czytalam, że ten test się myli na potęgę:/
  • gość 2017.01.12 [15:29]
    Jesli przeziernosc wyszla dobrze to sie nie martw. Ja tak strasznie zalowalam ze zrobilam pappa. Plakalam 4 tygodnie, lekarze mnie straszyli proponowali aminopunkcje. Dobrze ze sie nie zgodzilam. Zadalismy sobie pytanie z mezem czy usuniemy jak chore i stwierdzilismy ze nie. Do konca ciazy przezywalam katusze. Dziecko urodzilo sie w dzien terminu, zdrowy chlopczyk. Mysle ze zafundowalam jemu i sobie stanowczo za duzo stresu w ciazy
  • zalamanaFasolka 2017.01.12 [18:10]
    Usg prenatalne wyszlo bardzo dobrze. Wszystko w porzadku. Dzieciatko, syn bo to lekarz nam na usg powiedzial -rozwija sie prawidlowo. Przeziernosc w normie, kosc nosowa ok. Wszystkie inne parametry w normie. Na badaniu ktore mam jest napisane - wg rozwoju plodu nie stwierdza sie ryzyka wad genetycznych. I za namowa lekarza, jak stwierdzil, zeby miec jeszcze wieksza pewnosc, zrobilam ta krew... a teraz umieram ze strachu. Wierze z calego serca ze moj synek jest zdrowy ale tak strasznie sie boje smutas.gif
  • gość 2017.01.12 [18:15]
    Hej, to ja pytalam Cie o przeziernosc. Mysle, ze nie warto sie az tak stresowac, a lekarz to idiotaoczko.gif ze Cie wyslal na pappa. Ok, niby nie ma w niczym nigdy pewnosci 100%, ale nie wiem po cholere stresuja kobiety w ciazy, kiedy prenatalne wychodzi w porzadku. Ja mialam przeziernosc 1,2 mm, kosc nosowa wyksztalcona, mozg tez, nozki raczki wszystko w normie, serduszko tez i lekarz nic a nic nie wspomnial, zeby robic dodatkowe testy,. U Ciebie tez jest wszystko dobrze, wiec walic ten test... Duzo usmiechu!
  • Mamusiaporazdrugi 2017.01.12 [18:27]
    U mnie tez na usg wszystko w normie, podobno dziecko z zespolem downa maja tez szereg innych wad nie tylko brak kosci nosowej. Lekarz gdzie bylam prywatnie pomimo ze nie bylo zadnych odchylen tez goraca mnie namawial na test pappa nawet skierowanie mi dal (prywatnie) i wskazal przychodnie. Naszczescie trafilam na wspanialego lekarza ktoremu wystarcza usg i nawet sam ostatnio popatrzyl i powiedzi ze wszystko jest ok i nic nie wspominal o tescie pappa.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...