Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Żylaki pochwy i sromu

Polecane posty

Gość gość

Miała któraś żylaki pochwy i warg sromowych. Jestem w 5 miesiącu ciązy. boli mnie pochwa i wargi sromowe i okazało się ze to żylaki. Czy to zniknie po porodzie? lekarz twierdzi że raczej zniknie. Czy to wskazanie do cesarki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to ja ginekolog? Jego zapytaj czy to wskazanie na cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapomniałam się zapytać wizyta za 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam zylaki sromu w dwóch ciążach,wszystko wróciło do normy.Brałam leki przepisane przez ginekologa Cyclo 3 Fort i Detralex.Mam 2 porody sn za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam jednak w 7 mies, one ci sie beda poglebiac do porodu, wygladaja straszie i na dodatek bola, rodzilam normalnie bo mieszkam w UK i nikt na to nie zwracal uwagi powiedzieli ze znikna po porodzie i faktyczie po porodzie wszystko zniknelo dzis kilka mies po juz ie ma sladu, tak wiec nic sie nie martw to tylko jest w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez miałam ten problem, na szczescie po porodzie wszystko wróciło do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapoli
u mnie pojawiły się dopiero po porodzie, tylko o***tu.Musiałam bardzo uważać na dietę bo każde zaparcie to był koszmar. Nie chciałam brać żadnych leków bo karmiłam piersią. Pomagało częste mycie szarym mydłem-wysusza i obkurcza. Do tego provag żel-do miejsc intymnych-ale smarowałam po całości.I wyczytałam gdzieś niedawno że pomaga okład z miodu-medycyna ludowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nigdy w ciąży nie byłam, żadnych kłopotów zdrowotnych a mam to świństwo. Już nie wiem jak z tym walczyć, ginekolog raczej olewa a mnie to zwyczajnie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wybierz się do chirurga naczyniowego (http://chirurgnaczyniowygdansk.pl/) to wydaje sie być odpowiedni lekarz, do którego powinnas sie zgłosić z takim problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W związku z tym, że żylaki okolic intymnych w ciąży to problem medyczny, który może mieć poważne konsekwencje po porodzie, sugerujemy aby zawsze konsultować się ze swoim ginekologiem. Należy też pamiętać, że środki farmakologiczne, łagodzą objawy, ale nie likwidują przyczyny ich powstawania. U pacjentek po ciążach, u których problem poszerzeń żylnych w okolicach intymnych związany jest z niewydolnością żył w miednicy, rekomendowany jest zabieg małoinwazyjny, likwidujący zarówno dolegliwości, jak i defekty kosmetyczne. W tej sytuacji ważne jest działanie przyczynowe, a nie tylko objawowe. Więcej na temat nowoczesnych technik leczenia żylaków można znaleźć w wypowiedzi dr. Szarego, flebologa ze Szpitala Medicover na Wilanowie. https://www.youtube.com/watch?v=u70vQqvxJBs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez mam zylaki sromu. rodzilam sn i potem zniknely. teraz znow jestem w ciazy, zylaki od razu sie pojawily. bylam u chirurga naczyniowego, zrobil mi usg i okazuje sie ze zyla na wysokosc***achwiny zle funkcjonuje i stad te zylaki. takze po porodzie i pologu ide jeszcze raz na konsultacje i ma mnie wtedy skierowac na zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×