Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fionaa21

czy tanie srodki czystosci, srodki higieniczne sa duzo gorsze niz te firmowe?

Polecane posty

chodzi mi np o proszki do prania- czy taki produkowany dla tesco, czy clever( kosztuja 8 zl za 4 kg) sa gorsze od viziru, arielu itp? jesli tak, to w czym sa gorsze? gorzej piora, smierdza, czy co? to samo tyczy plynow do naczyn, do podlog, do kurzu, mydel itp..pytam, bo zawsze w domu kupowalismy te firmowe, ale teraz wyprowadzam sie bede zyc na wlasny rachunek(a jestem studentka) wiec oszczedzac trzeba. pamietam tylko, ze zawsze do mebli uzywalam pronto, a kiedys kupilam jakis tani spray za 3 zl i nie widzialam zadnej roznicy..a jakie Wy macie doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kupiłam
żel do wc w biedronce i niczym się nie różnił od domestosa (poza ceną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie są gorsze
płaci się głównie za markę,te niefirmowe nie odbiegają przeważnie jakością od tych firmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flalalalalala
Proszki do prania do akurat warto kupować markowe. tak, widać różnicę, Białe żółknie, kolory bledną. Płyny do płukania - też warto zainwestować. Nic nie pachnie tak długo jak Lenor czy Silan. Cała reszta: róznica naprawdę niewielka. Płyn do naczyń, do podłogi, do wc itd - te tanie są spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flalalalalala
Ja kupuje tez płatki kosmetyczne marki Carefour, patyczki do uszy. Ale już np jeśli chodzi o wkładki higieniczne to wolę zainwestować w coś droższego. Tak samo jak tani papier toaletowy nie ma sensu - jest cieńszy, bardziej szorstki i wychodzi go więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flalalalalala
Z tanimi rzeczami to naprawdę zależy. Pamiętam, jak kiedyś bardzo nie chciałam zainwestować w dobrą patelnie teflonową (bo potrzebowałam ją doraźnie). Efekt: trzy tanie, które wyrzuciłam po pierwszym nieomal użyciu. Mam też fatalne doświadczenia z tanimi rajtuzami - już nie mówię, że idą oczka, ale nawet absurdalna rozmiarówka: "czwórka" która okazuje się na gabaryty dziecka. Zaiste, wolę zainwestować w Gattę na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emira
Popieram! W proszek i płyn do płukania warto zainwestować, przy resznie można zdać się na tańsze produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleńka 11
Używam płynu do mycia podłogi za 3 złote - efekt jak po ajaksie, do prania dywanów mam srodek za 5 zł - i działa tak, jak vanish, ale z kolei proszek do prania to musi byc persil, a płyn do plukania - lenor i tutaj zadne oszczednosci nie wchodza w gre. Za bardzo lubie swoje ciuchy, zeby je narazac na zle srodki do prania... Wydaje mi sie, ze na takich rzeczach jak odswiezacze powietrza czy plyny do czyszczenia powierzchni spokojnie mozna troche zaoszczedzic, ale na srodkach do prania nie warto - bo ciuchy sie poniszcza i "tanie wyjdzie na drogie" - bo trzeba bedzie kupowac nowe ubrania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miaimamaia
Ja z proszków tylko Vizir lub Persil a płyny do płukania to Silan lub Lenor,ostatnio kupiłam proszek Dosia i powiem Wam że nie różni się dużo od Viziru jedynie tym że nie pachnie tak jak on ale bardzo dobrze pierze i jest tansza. Z innych środków czystości np płyn do paneli kupuje w biedronce i jest bardzo dobry,płyn do okien w Lidlu W5,w niebieskiej butelce za 3 zł jes super,lepszy niż Mrs. Masyl czy jakoś tak za 15 zł,w przeciwienstwie do niego nie zostawia smug i okna są czyściutkie,jest naprawdę świetny. Tak samo mleczko do czyszczenia wanny,brodzika wybieram te tansze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki kobitki za wypowiedzi:) co do proszku do prania to chyba tez bym sie bala kupic taki za 8 zl, ale dosia, czy np pollena rex..hmm, sa tanie dosc, a chyba niezle. a co sadzicie o tanich mydlach, szamponach, plynach da kąpieli? czy bardzo sie roznia od tych firmowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki kobitki za wypowiedzi:) co do proszku do prania to chyba tez bym sie bala kupic taki za 8 zl, ale dosia, czy np pollena rex..hmm, sa tanie dosc, a chyba niezle. a co sadzicie o tanich mydlach, szamponach, plynach da kąpieli? czy bardzo sie roznia od tych firmowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duszyczka katarzynka
A czy opłaca się kupować tanie prezerwatywy ? Co będzie, jak okażą się dziurawe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie czasem nachodzi na eksperymenty, choc zazwyczaj jednak kupuję \"markowe\" kosmetyki i art. higieniczne. Platki kosmetyczne zawsze kupuje w Biedronce albo Auchan - pasuja mi w 100% wiec nie widze sensu przeplacac. Mydlo dla dzieci z Biedronki jest koszmarne - nieziemsko smierdzi. Oliwka do ciala z Biedronki smierdzi benzyna. Kilka razy umylam wlosy szamponem z Biedronki Owocowy dar do wlosow przetluszczajacych sie - nie wiem jak by sie sprawowal przy czestym uzywaniu (mi zdarzylo sie go uzyc ze 3-4 razy w ciagu miesiaca), ale uzywany okazjonalnie jest ok. Mleczko kosmetyczne z Biedronki (zielona wersja) jest najlepszym mleczkiem jakie mialam w zyciu (zaznacze ze maluje tylko oczy a wiec uzywam go jedynie do zmywania tuszu i tu spisuje sie znakomicie). Zel do mycia wc z Biedronki jest ok (nazywa sie chyba Agent). Polecam tez mleczko do czyszczenia np zlewu z Auchan (te z lapka) - jest naprawde dobre. Z proszkami do prania i plynami do plukania tez bym nie eksperymentowala:) Ale podziele sie doswiadczeniem kolezanki - w Carrefourze jest podobno jakis \"odpowiednik\" proszku Bryza. Nie kupowac bo wyzera ubrania i topi szwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5656768675545ty
proszek do prania akurat kolezanka mamy przywozi z niemiec, ale "pronto" uzywam takiego tesco-jest swietny i super pachnie! (w brazowym pojemniku kosztuje niecale 3zl) patyczki do uszu, watki takie tanie, papier toaletowy kupuje drozszy bo te tanie sa cienkie i sie dra, mleczko do czyszczenia, plyny do naczyn, spray do okien tez takie tanie-po co przeplacac za firme jak tak samo czyszcza. napisze Ci potem nazwe tego do okien bo jest lepszy od tego mr. cos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5656768675545ty
a kosmetyki ziaji-sa dobre i tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura255
Ja używam proszku do prania E lub Dosia i wszystko jest zawsze czyste i ładnie pachnie. Płyn do płukania tylko Silan lub Lenor (kiedyś eksperymentowałam z produktem "1" z Championa ale to straszne badzieiwie, nie pachnie i nie zmiękcza tkanin). Płatki kosmetyczne z "1" z Championa, są najlepsze, a te z Belli zawsze rozdzilały mi się na pół przy wyciąganiu z opakowania. Papier toaletowy-Serwus, moze jest szary i zwykły ale za to wytrzymały, poza tym nie lubie tych miękkich papierów. Wkładki kosmtyczne tylko Discreet. Chusteczki nawilżające (używam ich do zmywania makijażu) marki Cleanic, są niedrogie, a naprawdę bardzo dobre. Te marki Pampers mają dla mnie za bardzo intensywny zapach. Proszek do czyszczenia-Dosia wg mnie najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kllklklklkl
niezgodze sie co do proszków do prania. W lidlu kupiłam kiedyś tani prosze k do białego i pierze jak np. vizir, ubrania nie zrzółkły, zapach też przyjemny. Wcale nie gorszy od markowego. Płyn do naczyń za to polecam markowy, te tańsze są rzadkie i przez to mało wydajne, trzeba dużo zeby cokolwiek domyć. Papier toaletowy też polecam lepszy, są wydajniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kllklklklkl
jesli chodzi o proszek Dosia, albo pollena - to zalezy dla kogo jest on dobry mnie uczulają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eviva
jeśli chodzi o papier toaletowy to polecam Eko-Mola fajnyi niedrogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalia209
Ja używam tak zwanych profesjonalnych środków czystości ze sklepu http://esilver.com.pl i produkt np. do mycia okien na bazie alkoholu kosztuje 5 zeta. Czy to drogo ? Ten środek nie ma reklamy w tv, a jest o niebo lepszy niż te z tv. W ofercie sklepu znajduje się dużo środków i powiem tak, kupuję tylko trzy, delikatny do wszystkiego - jest super no i ten zapach, mocny do toalet - jego się rozcieńcza i jest bardzo mocny - no i coś do parkietu i paneli. W sumie płace jakieś 25 zł i środków mam tyle że za tę kasę nikt kto kupuje w sklepie nie będzi miał. Polecam sklep i te srodki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem wam,że nie zawsze najbardziej znane marki są najlepsze... wiem z doświadczenia. od jakiegoś czasu zaopatruję się w środki czystości w hurtowni http://www.ema-pol.com.pl/ myślę,że takie zakupy to dobre rozwiązanie, z uwagi na dobrą jakość produktów,a przede wszystkim konkurencyjne ceny i dostawę do domu. wygoda i oszczędność w jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stwierdzilam, ze i tak ocet przebija wszystkie plyny do czyszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walcząca z kilogramami
powiem tak: ja mam specyficzne wynalazki w domu, trudne do posprzątania. największym utrapieniem jest kuchenka ceramiczna i osady z mydła siarkowego na kabinie prysznicowej. z zabrudzeniami na kuchence drogeryjne środki sobie nie poradziły, więc znalazłam opinie na forum o sklepie hojo.pl i tam faktycznie są profesjonalne rzeczy, a wcale nie są drogie, tym bardziej jak są promocje. i do kabiny też znalazłam odpowiednie specyfiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy... ale ja wolę sprawdzone środki od http://www.mado-tarnow.pl , bo boje sie,ze jakas taka taniocha totalna wyrządzi jakąś szkodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja od lat stosuję domowe środki od producenta http://www.inco.pl/. Producent oferuj***ardzo dobre płyny, np. do naczyń Ludwik, do czyszczenia, do toalety, itp. Cena odgrywa znaczącą rolę. Ważna jest również marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
srodki do prania zawsze kupuje jednak firmowe bo miałam pare wpadek z jakimis innymi produktami ze się nie doprało albo zostały jakies plamki wiec wole nie ryzykować, ogolnie zamiast szukac po supermarketach ostatnio zamawiam wszytsko on line na chem-bieg i przy wiekszych zakupach wychdozi mnie taniej i dowoza do domu wiec mam wszytsko z glowy raz na jakis czas sie zrobi takie zapasy i lux :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do naszego biura księgowego takie rzeczy jak papier toaletowy kupujemy w większych ilościach bo to jednak spora oszczędność niż jakby kupować w biedronce. U producenta www.duncan-papier.pl mają dobre ceny więc od nich bierzemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tanie środki czystości nie muszą być w cale gorsze. Zależy co rozumie się przez słowo tani. Osobiście wolę określenie ekonomiczne środki czystości. Za takie uważam profesjopnalne środki czystości. Ich cena jednostkowa jest wyższa, ale dzięki dużemu skoncentrowaniu ich stosowanie jest ekonomiczne. O profesjonalnych środkach można poczytać tutaj: https://www.grupapsc.pl/co-to-sa-profesjonalne-srodki-czystosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy są gorsze, ale wiem, że te firmowe również można kupić w bardzo okazyjnych cenach, naprawdę. W http://www.polomarket.pl/ bardzo często są promocje na środki czystości jak np. kapsułki do prania, papier toaletowy, płyny do podłóg itp. Mają też tanie poniedziałki. Sprawdź czy w okolicy nie ma POLOmarketu, bardzo się opłaca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×