Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość m@rgolci@

Gdzie kupujecie wino?

Polecane posty

Gość m@rgolci@

Witam! Krąży wiele opinii na temat tego, gdzie kupuje się wina... że nie sklep, że gdzieś stoi w nieodpowiednim miejscu... Jakie są wasze doświadczenia i gdzie sami kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w sklepie monopolowym
mam niedaleko taki sklep jak "Alkohole swiata" i tam mozna dostac duzo ciekawych gatunkow wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na co dzień w markecie
a jak chcę coś lepszego to w specjalistycznym sklepie z winami, bo oprócz tego, że dają (teoretycznie) nadzieję na właściwe przechowywanie wina, to jeszcze sprzedawcy na ogół mogą co nieco opowiedzieć, doradzić, sprowadzić na zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w biedronce
Są te same wina ,które mozna kupic w innych sklepach za dwa razy wyższą cenę,tzw srednia pólka,bo te tanie typu kadarki itp odpadają. Jak zależy ci na jakimś z wyzszej pólki to dobre sklepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybieram sklepy, w których sprzedawca jest w stanie cokolwiek powiedzieć mi o danym winie, chyba że konkretnie wiem, czego szukam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam winiarnie internetowe. W Polsce znajdziemy kilka wartych zainteresowania i godnych polecenia. Co najważniejsze znajdziemy w nich towar, który niekiedy trudno dostać w normalnych sklepach. I przy okazji odradzam kupowanie win w miejscach, gdzie są one źle przechowywane.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdfdfdfdf
jasne drogie wina super dobre te co sa w amrkeach sa ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuję w winiarniach, najczęściej w Borpince na ul Zgody. Mają tam duzy wybór świetnych węgierskich win i fachowy personel, który zna się na tym co sprzedaje i potrafi doradzić. Właściciel jest rodowitym Węgrem ,pasjonatem win i sprowadza perełki, często niedostępne w zwykłych sklepach. Poza tym to nie jest snobistyczne miejsce, sprzedawca znajdzie coś odpowiedniego na każdą kieszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wina kupują róznie albo w sklepach winiarskich ( chociaz tam ceny potrafia zabic nasz budżet) ostatnio jednak wpadłam na extra wloskie wino Frizzante http://vinofrizzante.pl/ cena przystępna i jest wysmienite ( rozowe, biał, czerwone, chardonnay) Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotaaaaa1
też polecam winiarnie internetowe. na spokojnie można wybrać, asortyment szerszy niż w zwykłych sklepach.. robiłam zakupy na przykład na http://www.sztukawina.pl i byłam zadowolona z obsługi i towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najczęściej wino dostaję a nie kupuję. Ale jak jestem w Niemczech, to lubię sobie przywieźć kilka butelek - nie wiem na ile to prawda, ale wydaje mi się, że znacznie lepszej jakości wina mają w atrakcyjnych cenach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella0987
Ja większość zakupów robię w markecie (Twój Market - wypowiadalam się na jego temat tutaj nawet :D), tak więc wino kupuję zazwyczaj właśnie tam. W marketach niektóre alkohole są nawet calkiem dobre - jak dobrze, ktoś zauważył, niektóre są te same co w specjalistycznych sklepach, tylko za miejsce zakupu płaci się wtedy dwa razy drożej :P Bardziej mnie ciekawi, jakie najczęściej kupujecie wino i czy możecie coś polecić? tak ze średniej półki, powiedzmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość red hair girl
najlepsze wino można nie tylko kupić ale najpierw degustować na festiwalach wina, u nas w Warszawie co jakiś czas odbywa się taka impreza w centrum handlowym Blue City teraz będzie chyba w przyszły weekend z tego co pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxcer
ja kupuje w Biedronce albo w marketach. Ostatnio widzialem tez spory wybor w Lidlu i trafilem na calkiem niezle - baywood czerwone wytrawne za 9,99. Zreszta przed zakupem w dyskoncie warto zajrzec na winopodlupa.pl bo tam opisuja wina z dyskontow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w monopolowym
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na winiarnie mnie nie stać
za to testuje wina "nisko-średniej" półki. Zaznaczam, że nie jestem znawczynią - poprostu wiem co mi smakuje i tyle :) Wyniki moich obserwacji: - Biedronka 99% strzałów w wina to PORAŻKA- kwaśne, gorzkie, siarkowe itd - Lidl 99% strzalów w wina to totalne POZYTYWNE ZASKOCZENIE. Nie wiem na czym to polega - kupuje wina za mniej więcej takie same pieniądze - 20-40zł i w Lidlu są dobre a w Biedronce hmmm, nie da się tego pić :( W Lidlu nawet znalazłam świetne Tempranillo za chyba 7,99.. No i kupuje wina różne - francuskie, włoskie, wiec nie można powiedzieć, że Lidl się specjalizuje w jakichś krajach, które akurat mi pasują... Może ktoś rozwiąże tę zagadkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas jest taki
sklep z winami z całego świata, ale można takowy znaleźć chyba wszędzie ;) Najczęściej to lidl, real, a jak jesteśmy zagranicą no to zawsze kupimy jakieś nowe butle wina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joooluntka
Najczęściej w zwykłych sklepach osiedlowych ewentualnie w lidlu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okamilao
w Alkoholach świata, Domie Wina, który mam w Łodzi całkiem niedaleko. niedawno otworzyli sklep inernetowy http://www.sklep-wina.pl/ , z którego od czasu do czasu korzystam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wino kupuję najczęściej w winiarniach, Domach Wina itd. Od czasu do czasu wino włoskie przywozi mi też syn, który mieszka w Rzymie od 13 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na co dzień w normalnym sklepie spożywczym ale raz na jakiś czas wybieram się na festiwale wina i serów które organizowane są raz na jakiś czas w Blue City i właśnie od piątku do niedzieli znów jest ta impreza, więc wybieram się zrobić zapasy. Podoba mi się na tych imprezach ze przed zakupem można degustować wina, poza tym fachowcy zawsze pomogą w wyborze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×