Odpowiedz na ten temat

Jaka kawa najlepsza?

• ania005 2012.08.21 [09:42]
    Witajcie. Uwielbiam pić kawę, ale ostatnimi czasy moja, którą zawsze piłam zepsuła się, chodzi mi o smak. Już mi nie smakuje, poza tym czuję się ospała. Jaką Wy pijecie kawę?

• Mania*** 2012.08.21 [09:44]
    jacobs velvet, tylko i wyłącznie usmiech.gif
  • zaczarowana18 2012.08.21 [09:44]
    Jacobs Velvetusmiech.gif

http://www.voila.pl/352/gdqi6/?1
  • rozpuszczalnej kawy nie lubię 2012.08.21 [13:37]
    Jak już mielone/sypane do ekspresu czy kafetiery kawy albo zalewajka oczko.gif

do zalewajki/po turecku wg mnie najlepsze to astra apis albo Sahara - tradycyjnie

do kafetiery albo ekspresu:
    prima rumba
    sati czerwona
    astra
    ciemnoczerwona mk cafe
    mokate złota i czerwona
    nawet kawa fort oczko.gif

to takie bardzo dobre cenowo i jakościowo kawy , po co przepłacać jak lavazza droga jest czasem nawet ma wyższą cenę niz włoska a gorsza partia zawsze leci na środkową europę oczko.gif
  • nieduża1234 2012.08.21 [15:04]
    ja najbardziej lubię kawy: 3 w 1 z biedronki, nefi( rozpuszczalna) z lewiatanu i latte machiato z nescafe

• fxfx12 2012.08.22 [08:54]
    jacobs cronat gold rozpuszczalna łagodna dla żołądka
  • kawy ziarniste te polskie 2012.08.22 [09:20]
    te polskie też są bardzo dobre np granatowa woseba w ziarenkach i włoska mokate w ziarenkach
    kawa dobra jest tylko z ameryki środkowej , Meksyku oraz Brazylii , włoska jest niezła może być ale ta "włoska w polsce" illy czy lavazza czy cafe moreno nie mają nic wspólnego z tymi włoskimi oprócz opakowania smutas.gif więc po co przepłacać za kawę jak maxwell house (bo to niestety tego typu kawy mamy na półkach w sklepie) opakowane i podpisane inaczej jak segafredo alvorada davidoff czy jacobs kronung( z niemiec o niebo lepsza a tak to taka kawa jak nasza prima niebieska)
  • akurat sati jest dobra 2012.08.22 [09:25]
    tylko różnie kosztuje od 7 zł za opakowanie czasem po 17 zł bo zależy która oczko.gif kawa z afryki i jest dobra nawet smakowa(kilka rodzajów) ,kawa z za granicy czyli od Wiednia na południe(za wyjątkiem francji) jest godna uwagi w polsce sa gorsze partie albo oszukują tak samo jak na proszkach do prania
  • kawa 123 2012.08.22 [09:31]
    słuchajcie lubię smak kawy pedros. Jest mocna i daje całkiem niezłego kopa.
    Nie uznaję zadnej kawy z mlekiem ani kawy rozpuszczalnej. Kawę pijam bez cukru i najczęściej sypie 2 czubate łyżeczki.
    Czy wobec tego jestem kawoszem ? nie sądzę.
    Mam jednego kumpla z którym kiedyś zjeździliśmy całe miasto wszystkie kawiarnie i miejsca gdzie kawę się podaję tylko po to aby zrobić sobie ranking gdzie jest najlepsza u nas kawa.
    Okazało się, że najlepsz kawa była w miejscu którego bym się w życiu nie spodziewal, no ale cóż. tak też bywa.

• oneill 2012.08.22 [09:41]
    Dzien bez kawy to dzien stracony smiech.gif
    Dolaczam do grona kawiarzy - staram sie, w miare mozliwosci, kupowac kawy z palarni (sprawdzonej)gdy jestem w Polsce. Czasami sobie nawet przywioze ale na dlugo nie starczy oczko.gif Kupuje Jacobs Kronung i Tchibo Exclusive w polskim sklepie a w tradycyjnych supermarketach rozne dostepne. Tutaj (Irlandia) nie ma na rynku zbyt wielu rodzajow kawy wiec kupuje sie to co w danym momencie jest dostepne, ale nie narzekam. W Lidlu jest dobra kawa Espresso w puszce metalowej - i niedroga, porownujac z tymi "z wyzszej polki" - a smakowo im niewiele ustepuje.
    Podobnie jest z kawa ktorej nazwy nie pamietam, bywala niegdys w Aldi.
    Z Tesco tez jest espresso dobre i stosunkowo tanie.
    Jesli juz o kawie mowa to wspomne o swoich doswiadczeniach - mialam zaszczyt pic Kopi Luwak i wcale nie uwazam, ze jest jakas super hiper (na pewno nie za taka cene!), moze jestem plebs i sie nie znam oczko.gifjezyk.gif
    Natomiast ciemniej palona Blue Mountain bardzo mi smakowala, slabiej palona moim zdaniem tez nic specjalnego i nie warta swojej ceny.
    Lubie sobie kupic tak z kilka deko i degustowac. Maly luksus zycia oczko.gif
    Nie przepadam za robusta ani mieszankami robusta/arabica 50/50 bo smak robusty jednak przebija; obleci jak jest 70/30.

Kierowco! Swięty Krzysztof jest twoim patronem do 120 km/h. Przy większej prędkosci przekazuje opiekę Swiętemu Piotrowi.
  • Aneczka_15 2012.08.22 [19:50]
    Bardzo dobra kawa to Cellini ostatnio właśnie kupiłam. Nigdy wcześniej jej nie piłam i bardzo mi zasmakowała. Jest też przyjacielem dla naszego zdrowia, w szczególności kiedy ktoś pije dużo kawy ! Zawiera znacznie mniej kofeiny która jest szkodliwa! Polecam!usmiech.gif

• Gorenje 2012.08.26 [12:22]
    ania005 a może ekspres do kawy?usmiech.gif

• atmel2 2012.08.26 [12:43]
    Moim zdaniem najlepszą kawą jest Maxwell House
  • kobieta_kot 2012.08.27 [11:12]
    ja uwielbiam kawę Brazylia (dostępna w czasie na herbatę), koniecznie z mułem i duuuuużą ilością mleka! oczko.gif
    "Time spent with cats is never wasted." - Sigmund Freud
  • ente 2012.08.27 [11:15]
    tchibo gold selection crema
  • w polce nie ma dobrych kaw 2012.08.27 [11:18]
    te jacobsy i inne to tylko popychane reklamami i marketingiem gowna. prawdziwe kawy mozna kupic jedynie np na poludniu europy, w hizpani w zwyklym markecie kupujesz taka kawe ze lavazza sie przy niej chowa. ale to wynika z tego ze nam,do srodkowo-wschodniej europy daja najgorsze zlewy i wciskaja kit ze to pyszna ''kawa''.
  • Nha 2012.08.28 [12:23]
    nescafe espresso mmmmm oczko.gif

• może i jestem myśląca 2012.08.28 [14:37]
    illy coffe ale ta z Włoch oraz kawy z ameryki środkowej jezyk.gif
  • neli_30 2012.09.04 [14:09]
    Parzona - Lavazza. Rozpuszczalna - Jacobs lub Nescafe.

[url=http://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-stand ardowe/konto-30/konto-30-konto-dla-mlodych.html ]konto bankowe dla młodzieży[/url]
  • jak kawa to świeża 2012.09.04 [15:03]
    świeżo zmielona z ziarenek , ale młynka nie mam smutas.gif rozpuszczalne to najgorszy syf i nie mają z kawą po za kolorem nic wspólnego
  • ddfdfddfdfd 2012.10.22 [11:54]
    Najlepsze są portugalskie kawy bo są pozbawione gorzkiego posmaku który jest wynikiem palenia ziaren, ja zawsze kupuję kawę nawww.cafesklep.pl bo mają tam doskonały wybór zarówno kaw mielonych jak i ziarnistych.
  • Mid 2012.12.12 [13:27]
    Ja uwielbiam naprawdę dobre, świeżo palone kawy. Są ogromnie aromatyczne i wręcz idealne o poranku. Ostatnio odkryłam dosyć fajny sklep internetowy (http://youbean.pl ), który takie właśnie sprowadza i sprawiłam sobie kilka bardzo fajnych mieszanek. Mają tam również przeróżne akcesoria do parzenia kawy. Ich jeszcze wprawdzie nie wypróbowywałam, ale wszystko przede mną usmiech.gif .
  • SlodkaPaskuda 2012.12.14 [10:53]
    Ktoś tu napisał, że w Polsce nie ma dobrych kaw. Niestety, trzeba się z tym zgodzić. Ja kupuję kawę w You Bean: http://www.youbean.pl/Home/ bo sprowadzają kawy z całego świata. Zdarzają się też edycje limitowane, dostępne w tzw. subskrypcji kawowej, przez 3 miesiące przysyłają pod wskazany adres kawy z różnych zakątków świata ze sprecyzowanym miejscem uprawy usmiech.gif
    Jeśli już decyduję się na kupno kawy w sklepie stacjonarnym, to zazwyczaj wybór pada na Dallmayr Prodomo, no ale wiadomo, że to nie to, co kawy luksusowe (choć jej cena dla niektórych i tak zakrawa na luksus jezyk.gif ). Kiedyś spróbowałam też kupić świeżo mieloną kawę w herbaciarni na mieście, kawa była smakowa, ładnie pachniała orzechami, ale niestety w smaku nic nie dało się wyczuć, więc sobie odpuściłam, bo to też było drogie :-/
  • Allekawa 2013.01.18 [09:20]
    Jeśli nie wiesz jaka kawa jest najlepsza, to zapraszam do wypróbowania kaw z różnych zakątków świata w sklepie allekawa.pl. Każdy wybierze tu coś dla siebie osoby delektujące się łagodnym smakiem kawy z delikatną kremą, jak i osoby lubiące mocne, czarne espresso. W ofercie kawy ziarniste, mielone oraz kapsułki. Wszystkie kawy są odpowiednio wyselekcjonowane. Większość z nich jest importowana z Niemiec, Włoch i Holandii. Gwarantuje to zachowanie największych norm jakości, jak i nieustającą świeżość. Serdecznie polecamy!
  • Anna30ipol 2013.02.01 [23:11]
  • Anitamarzec0303 2013.02.09 [19:11]
    Jak kawa, to tylko wyrafinowana, elegancka, organiczna i niepowtarzalna. Kopi Luwak: http://allegro.pl/luksusowa-kawa-kopi-luwak-1 65-gr-rarytas-i3017375586.html
  • Twoje10minut_pl 2013.02.25 [18:08]
    Najlepsza jest sypana. Polecam szczególnie świeżo zmieloną. Niezwykły aromat w filiżance i w domu. Z dobrych mielonych kaw to na pewno kawy włoskie.
  • Kaffoszszka 2013.03.21 [17:06]
    Najlepszą kawa na świecie w której się zakochałam to Juan Valdez Cafe. Nie ma sobie równych. Jeden problem to taki, że uzależnia. Jak spróbujesz to inne nie będą smakować. Można kupić na allegro. Polecam
  • mid 2013.05.06 [10:38]
    Ja lubię dobrą włoską świeżo paloną kawę, więc od czasu do czasu szarpnę się na coś droższego niż zwykle i kupuję Agust czy Mesetę. W okolicy mam zresztą całkiem fajny sklep, w którym można popróbować różne marki, sprzedają też przez internet http://www.sklep.cafesilesia.pl/ usmiech.gif
  • Notorycznakaw 2013.05.26 [22:33]
    Nie ukrywam, że kawy piją bardzo dużo, ale przeważnie piłam do tej pory kawę, można powiedzie, że tę najbardziej popularną, dostępna w każdym sklepie. Koleżanka, wiedząc jak uwielbiam kawę [pomimo, że specjalnie do jej jakości nie przywiązywałam uwagi - po prostu kawa to kawa, ważne aby była gorąca, sypana (wszelkich rozpuszczalnych nie tolerowałam i nie toleruję,podobnie jak kawy z ekspresu) i ze śmietanką], kupiła mi ostatnio oryginalną kolumbijską kawę, jako urodzinowy prezent. W sumie to przyznam się, że wiedziałam, ze to co pijemy to nie są może produkty super najwyższej jakości, jednak nie spodziewałam się aż takiej różnicy w smaku. Ponadto, tak jak, normalnie kawę robiłam z dwóch czubatych łyżeczek, to w przypadku tej kolumbijskiej, sypię jedną płaską i jest ona wystarczająco mocna. I zrezygnowałam z dodawania śmietanki - nie warto psuć smaku. Tak więc na pytanie jaka kawa najlepsza, dzisiaj odpowiadam jakaś oryginalna, nie mielona. Co do konkretnej nazwy to jej nie podam, bo jedna z nas będą wolały bardziej przepalone, drugie odwrotnie, nie mniej polecam odwiedzenie strony specjalistycznego sklepu z kawą i sprawdzenie tam co nam dokładnie pasuje (koleżanka kupowała mi na stroniewww.1000smakowswiata.pl i jak mi się skończy to też tam kupię). Co do ceny, owszem, wyższe niż te "normalnych" w sklepie, ale i nie ta jakość i dużo bardziej ekonomiczne (tak jak pisałam, zwykłej 2 czubate, tutaj jedna płaska, więc teoretycznie tu robię 4 kawy z takiej ilości jak w przypadku tej zwykłej robiłam jedną)
  • jo-aśka 2013.06.15 [16:41]
    ja kupuję tylko lavazze w ziarnach, mielę i robię w ekspresie ciśnieniowym typową latte, najlepsza usmiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...