Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość peggi321

Jaki mam kupić router ?

Polecane posty

Gość peggi321

witam, ostatnio przeprowadziła się do mnie kumpela. mamy dwa laptopy i musimy rozdzielić internet netii. chciałybyśmy, żeby urządzenie było proste w obsłudze i w cenie do 350 zł pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asaaasa
kup d-link mam taki zaplaciłam cos 120zł i działa juz 2 lata bez usterek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysiamysza
Linksys WAG54G2-EE może od biedy być, ale ja wzięłabym Netgeara DGN 2000. Prosty i sprawdzony sprzęt, który z netią będzie chodził dobrze. Ja mam go do neostrady i jestem zadowolona, a mieszkamy w 5 osób, więc tyle komputerów często chodzi naraz. Myślę, że tu dużą zaletą jest obsługa standardu n, czyli sieć działa szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saqi
nie wybierajcie dlinka. coś od linksysa lub netgeara. z tego pierwszego już zostało podane. z netgeara polecam DGN2000 - bardzo łatwy w obsłudze, instalacji. jest solidnym routerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misterbob
Ja nie polecam linksysa miałem już jednego i non stop się zawieszał, oddałem na reklamacje i wymienili mi na inny i co? to samo :) kolejnego już nie wymieniłem rok mi posłużył, i kupiłem inny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kernelC
a co kupiles po tym linksysie? ktore sypia sie rowno jak dlinki i tplinki, moj tata ma firme komputerowa i pytalem sie o routery to mowil, ze w sumie wszystko chinskie produkty i czasem mozna dostac cos przyzwoitego, najcieplej wypowiada sie na temat netgearow i linksysow, chociaz ostatnio mowil, ze nowe routery net-gear sa teraz chyba najlepszymi na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misterbob
Postanowiłem nie inwestować w ten sprzet i wybrałem najtańszą sensowną ofertę z allegro czyli WGR614 kosztował mnie 109 zł :) ponad pół roku temu i działa do tej pory, jeżeli chodzi o zasięg to spokojnie ogarnia całą chatę (78m) i co najważniejsze nie musze co włączenie kompa go resetować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edimax ot taka sobie firma, podobnie jak tplink. Ja od dwóch lat pomagam ojcu w sprzedaży sprzętu sieciowego w weekendy na giełdzie komputerowej na batorego w wawie. Ludzie marudzą najbardziej na tanie modele, szczególnie dlink, rzadziej belkin i linksys. O netgearze złych opinii nie ma, mało też wraca na serwis. DGN 2000 będzie w tym wypadku ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzpnrules
WGR614 ten routerek zdecydowanie powinien dziewczynom wystarczyć. Nie ma sensu dla nich kupować drogiego routerka, którego możliwości i tak nie wykorzystają. Najważniejsze żeby sie nie wieszał i dał sie łatwo skonfigurowac. Ten netgear myślę że da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misterbob
Dokładnie nie ma sensu, chociaż trzeba mieć na uwadze to że coraz więcej nowych lapków ma zainstalowane karty, które posiadają standard N i wtedy to już trzeba mieć szybszy router żeby to wykorzystać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobmarleyowski
wgr614 czy dgn2000 wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę miodowocynamonowo, że też korzystałaś z delta opti Bardzo fajny sklep - kiedyś chciałam kupić antenę i kompletnie nie wiedziałam co mam wybrać. Przeczytałam gdzieś o nich i napisałam - wszystko mi wyjaśnili i doradzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cybermychal
Tamarenka, ten dgn2000 wykorzystuje standard N wiec powinien szybciej dzialac. Ma to racje bytu przy kartach sieciowych obslugujacych standard N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam Ci Asusa, w mieszkaniu studenckim, w którym mieszkałam półtorej roku miałyśmy taki model i działał bardzo dobrze. Nie było z nim przez ten czas najmniejszych problemów ;) http://www.1komp.pl/produkt-10-186-845-15705,access_pointy_asus_(wl_600g)_adsl2+_modem_router_wireless_54mbps_(linia_analogowa_np._neostrada).htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocialapa
Cos link nie trybi;] Do 150 zl kupisz bardzo fajny routerek z seri wnr netgeara i bedziesz mial spzet duzo lepszy i fajniej wygladajacy niz asus..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozyczka17
Zacznę od tego, że też mam netię. Do wypowiedzi asaaasa z linkiem do strony dlinka: tylko nie ta firma! Ile ja już przeszłam z takim routerem, w kółko padało połączenie, net ładował się wolno, znów rozłączało. Nawet podpięcie przez kabel nic nie zmieniało. Był kolega parę razy, coś tam zmieniał w konfiguracji i dalej to samo. Nie kupujcie dlinka, dobra rada, żeby zaoszczędzić nerwy. Od tamtego czasu zmieniłam router na netgeara i działa do tej pory, nawet chyba ten model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilimandzaro-wojownik
to nie jest zasada, ze kazdy d-link pada, ze kazdy tp link pada, ale awaryjnosc niektorych firm jest wieksza od innyhc, a potem problemy z reklamacja, brak neta w domu przez 3tyg, bo rpzeciez routera nie ma. jak pracowalem rpzez 2 lata w firmie komputerowej, to na 10 sprzedanych routerow danej firmy najmniej wracalo chyba netgearow. z d-linkami tez bylo niezle, ale klopsy zdecydowanie sie pojawialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokolala
O netgearach panuje wlasnie opinia ze sa bardzo malo awaryjne. Ja jeszcze nie zdazylem przetestowac, ale planuje w najblizszej przyslosci zakupic jakis prosty routerek, bo moj livebox troche denerwuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamburynek
NIe wiem czy pytanie jeszcze aktualne, ale podpisuje sie pod opinia osob powyzej. zdecydowanie polecam DGN-a2000. Duzy zasieg, mała awaryjność, duża szybkość, obluguje standard N wiec powinnyscie byc zadowolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m0nis
Kokolala nie tylko ciebie wkurza livebox, ja pozbylam sie tego szajsu już po pierwszym miesiacu od kiedy zalozylismy net z tepsy. Byly problemy z podpieciem nowych komputerow i zasieg konczyl się w polowie mieszkania. Zrzucilysmy sie ze wspolokatorkami i kupilysmy router netgeara za nieco ponad 250zl, od tamtego czasu problemow nie ma :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panic
moim zdaniem najlepsze są pentagramy, ja mam model ADSL 6331-62 i nie mogę narzekać, działa idealnie, na wasserman.pl kosztuje 174 zł [zapewniam Cię, że taniej nie znajdziesz], w obsłudze jest całkiem prosty, no i co najważniejsze - nie przerywa łącza jak niektóre t-linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupisz nawet i za 100zł
odradzam D-linki dobre są APblacki Edimaxy i TP-linki po co ci jakiś zajebiaszczy sprzęt jeśli go nie wykorzystasz ;) edki są już za 80zł całkiem niezłe D-linkom zatyka się cache i na bierząco nie usuwają i ciągle się wieszają i czasem przez nie stronki otwierają się nawet po 10min(edimaxy i APblacki można spokojnie używać na zawnątrz przy antenie w odpowiedniej puszcze) pozdr Nie daj sie naciągać panu w serwisie na drogi sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej poradź się jakiegoś fachowca, który w kompetentny sposób doradzi Ci i wybierze dla Ciebie najlepszą opcje z możliwych. Albo skontaktuj się z jakimś sklepem, który sprzedaje takie rzeczy, np. wasserman.pl bo oni się specjalizują w sprzedaży takich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupisz nawet i za 100zł
kurde sklepy jej wcisną ruter za 500zł albo więcej nie widzisz co jest poprzednio napisane kuźwa jestem informatykiem i nie raz stawiam sieć komuś albo sobie to zależy co autorka chce robić jeśli w domu chce mieć to jest szerszy wybór bo na zewnątrz nadają się głownie apblacki (wasserman je sprzedaje) edimaxy odradzam D-linki a na TP-linki trzeba uważać jak są z wbudowanym modemem to zdarzają się dość często felerne niech sie nie daje nabierać na rutery cisco i mikrotiki(to specjalistyczny bardzo drogi sprzęt) jeśli nawet nie potrzeba QoS-a to podstawowy ruter starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wszystkie sklepy wciskają jakiś bubel za 500 zł. Wystarczy mieć sklep zaufany, gdzie masz pewność, że cię na pewno nikt cię nie oszuka. Jak na przykład wyżej wymieniony sklep wasserman.pl. I ceny za dobre routery też są niezłe. Mogę powiedzieć, że te routery warte są swojej ceny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×