Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość adriannovy

Livebox a zwykly router

Polecane posty

Gość adriannovy

Mam pytanie, bo zakupilem do domu laptopa i chce rozgalezic moja neostrade. I teraz pytanie czy lepiej wziac liveboxa czy kupic jakis profesjonalny router. Nie chcial bym wydac wiecej niz 200zl. Prosil bym o jakies komentarze uwzgledniajace roznice w tych urzadzeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość link nie wchodzi
do kiedy masz neo ? nie lepiej przejsc do netii teraz ?? i router wi fi masz za 149 zyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panic
jeżeli chcesz tylko mieć internet na większej ilości komputerów to wystarczy Ci router, livebox to raczej urządzenie dostępowe do Internetu oraz telefonii i usług telewizyjnych, a co do routera to musisz kupić ADSL, jeżeli chcesz wydać na to ok. 200 zł to mogę polecić Pentagram ADSL 6331-62 na wasserman.pl kosztuje on 174 zł, a sprzęt jest bardzo dobry, ma m.in. wbudowany firewall i bardzo mocną antenę także na pewno będziesz z niego zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieeeeee
liv z tepsy to badziew!!! mialem caly czas sie rozłączał zawieszał poraka!!! wymienialem i z kazdym bylo to samo teraz mam routera "pentagram" ok 250zł i dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropkaztopka
Ja pentagrama nie polecam. Radze poczytac troche po forach. NIe jest to zbytnio chwalona firma jesli chodzi o routery. Czeste usterki swoje robia.. Ja uzywam netgeara wnr2000. Do kupienia za niecale 200zl a radosc z uzytkowania gwarantowana. I pod wzgledem wizualnym na pewni ci sie spodoba. http://www.ceneo.pl/1794600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość router jest lepszy
livebox-em trudno się onanizować, jest za duzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak dotąd mam dobre wrażenia z użytkowania TP-linka i Linksysa. Zupełnie dwie różne półki cenowe, ale jakościowo wcale się nie różnią. Przeszukaj oferty sklepów, choćby tego Wassermana wspomnianego przez panic, z tego co widziałam TP-linka już za 7 dych mają, a to naprawdę cenowa rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszkozak
Nie obraź ale tp-linka nawet za darmo bym nie chciał.. Po pierwsze ma beznadziejny wygląc, po drugie duża awaryjność no i co chwila się wiesza. Kupiłem właśnie tp-linka za pierwszym swoim routerem w jednym z superkarketów bo skusiłem się mega niską ceną i to byl błąd. Może to tylko ja miałem takie problemy z tym urzadzeniem, ale nie polecam. Juz wolalbym zdecydowanie lepszy netgear wgr614. Kosztuje w granicach 100zl a jest o niebo lepszy od tp-linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszkozak
Rozumiem że mówisz o tp-link u;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolmich
liiduchna (liiduchna@wp.pl) awaryjny jest to potwierdzam!! Moze troche więcej informacji? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klocek
Ja od zawsze uzywam routerow firmy netgear i sa po prostu swietne. Latwa intuicyjna obsluga i mistrzowski design. Zaden inny producent nie ma tak fajnie wygladajacych urzadzen. I to zaden bez wyjatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja dołączam się do pytania o awaryjność. nie miałam z tp-linkiem nigdy większych problemów niż z linksysem, więc nie rozumiem o co chodzi. fakt, jak każdy sprzęt - czasem lubi się zawiesić, wystarczy raz na jakiś czas zresetować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livebox
Jezeli chodzi o livebox to zalezy gdzie chcesz korzystac z laptopa - czy na tym samym poziomie czy np. livebox na innym pietrze a laptop a innym - bo u mnie tak własnie jest i na poczatku było nawet ok, ale potem coraz gorzej z zasiegiem, czesciej nie mam neta na laptopie niż mam :-/ musze z nim chodzic w poblize liveboxa, aby załapał siec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewis
Livebox zawsze miał mały zasięg, u mnie już w drugi pokoju u brata były problemy i potrafił się rozłączać. Teraz na netgearze dgn2000 mam przynajmniej 3 kreski w każdym miejscu 2 poziomowego mieszkania. Polecam zmienić liveboxa na normalny router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeden_moment
Livebox fajnie wygląda, można go używać wszędzie, ale właśnie jego problemem jest zasięg :/ Używałam kiedyś takiego live'a u znajomego i na początku super fajnie, ale szybko zasięg gubił, podobnie jak mój mobilny orange. Lepiej zatem nie ryzykować i kupić normalny router tp-linka. W wasserman.pl są one śmiesznie tanie, więc to żadne ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewis
Tplink jest firmą produkującą sprzęt sieciowy na podobnych podzespołach jak linksys, ale za niższą ceną kryje się większe ryzyko trafienia felernej partii. Czasami lepiej dołożyć 50 czy 100zł i być zadowolonym z zakupu na parę lat. Ja z netgeara jestem zadowolona, dlatego polecam ten router pod neo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henryk61
ewis dokladine jaki model pod neo polecasz? szukam nowego routera, a te netgeary podobaja mi sie ze strony wizualnej na moje stare oko linksysy sa troche mdłe. na stronie vobis widzialem fajne routerki, tylko nie wiem ktory jest pod neostrade, a ktory nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yogi_beer
Sory jakiś błąd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacpermelchiorbezbaltazara
Ciekawa sprawa z tym netgearem. Kilka dni temu bylem w jednym z marketów komputerowych i porownywalem tp linka i wlasnie netgeara. Najpierw sprzedawca zaczal opowiadac o tym tp linku ale jakos nie specjalnie widzialem go na swoim biurku.. byl paskudny. A jak zobaczylem netgeara to juz nie potrzebowalem zachety. wygladem przebija chyba wzystkich swoich konkurentow. pewnie zaraz sie podniosa glosy ze wyglad to nie wszystko, ale ten moj wnr2000 bez problemu skonfigurowalem i hulaja na nim 3 kompy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym polecała Linksys WAG54G2-EE Router - idealnie nadaje się do rozgałęzienia sygnału z neostrady, zresztą na wasserman.pl w opisie produktu wyraźnie zaznaczono, że sprzęt ma takie zastosowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baltazarek
kacperze i melchiorze taka prawda, bo to nie wszystko, ale warto zauwazyc, ze wnr2000 to rowniez swietny sprzet procz zjawiskowego designu. a panu przedmowcy chcialbym powiedziec WON, bo ile mozna czytac reklamy tego wassermana, ktory ma ceny z kosmosu, a rady udzielane sa chyba przez jakis totalnych ignorantow technologicznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfgfn
a ja mam edimaxa ladny wyglad i kosztowal 150zl w media markt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem lepiej jest kupić router. Sama mam podobnie u siebie w domu, sygnał z neostrady jest rozdzielony na 3 komputery przez router właśnie i nie mam żadnego problemu z zacinaniem się ani z niczym innym więc polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kabralek
DGN3500, z dwoma antenami. Masz tam USB, wysokie górne granice prędkości. Samo USB mega przydatne - pod postawienie serwera sieciowego, ewentualnie drukarki sieciowej. Ale najważniejsze, że to daje satysfakcjonujący zasięg na znacznym obszarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korniers
Zdecydowanie lepiej ten sprzęt zamienić na normalny router. Tamto jest totalną, niedopracowaną masówką. Po co z czymś takim się bawić? Nawet prosty Netgear za ponad 100 zł powinien mieć znacznie lepsze osiągi. Oczywiście mowa o routerze ALDS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacpers
Teoretycznie wszystkim, a w praktyce klasyczny router da ci więcej spokoju. Wiem o ile lepiej sieć chodziła na naszym starym Negearze u rodziców. Sieć dzielona sprzętem operatora działała fatalnie, ciągle była niedostępna. Mega irytowała. A kiedy zrobiliśmy to po swojemu, było o wiele lepiej, więc chyba można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×