Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moltylek

mam pytanie nietypowe dotyczące jeansów-GRYZĄ mnie!!

Polecane posty

Gość moltylek

czy ktoś ma podobny problem, że nie jest w stanie wytrzymac w jeansach typu rurki bo go gryzą? ja nie wiem co to jest czy uczulunie na jakiś składnik czy wrażliwa skóra? jestem załamana kupiłam kolejną parę rurek i jest nie do noszenia..i nie ważne czy kupię z Mango, ryneczku czy innego mca wszystkie mnie tak samo gryzą. Mam stare jeansy sprzed paru dobrych lat i one są ok..ale teraz nie mogę takich kupić, to duzy dyskomfort bo ja lubie jeansy, kto nie lubi zresztą..czy może ktoś ma pomysł czy da się może w czymś wypłukać spodnie czy to uczulenia np na elastine (spandex)? składnik ten teraz widze jest we wszystkich jeansach, kiedys to była laykra, oczywiście plus cotton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możliwe ze masz uczulenie
wiesz co, możliwe ze mozesz miec uczulenie, ajk sobie pomyślę co oni teraz za barwniki tam pchaja;//// ja jakieś czas temu kupiłam sobie zwyhkle rurki ciemny granat...wkurwiłam się nieziemsko, jak wieczorem po ich zdjęciu nogi miałam CAŁE GRANATOWE. jak sobie pomyslę, że to sie w skórę wciera blee, ja juz tez nie weim gdzie szukac spodni aby były w miare bezpieczne....jagorsze jest ze teraz nawet zwykłe xzinsy ciężko znaleźć bo zasyfione tymi barwnikami które mogą uczulać.... a moze na proszek masz uczulenie? bno ale wtedy inne ciuchy tez powinny 'obgryzać' więc pewnie nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moltylek
dzieki za odpowiedz ale chyba znalazlam w koncu przyczyne metoda szperania w necie i dedukcji, mam uczulenie na elastyn! przejazalam metki starych jeansow i tych nowych, otoz w starych wszedzie mam 95-98% cotton plus lykra, w nowych 95-99% cotton plus elastine (elastyn), i ten cholerny elastyn okazuje sie, ze moze uczulac! poszperalam w necie i znalazlam forum z ludzmi ktorzy wlasnie tak samo opisuja swoje obiawy, gorzej dostaja nawet wypryskow, maja wlasnie uczulenie na elastyn, to by sie zgadzalo. Tego gowna kiedys w ubraniach nie bylo, teraz jest czesto zeby sie nie rozciagaly..nie wiem gdzie kupie teraz jeansy chyba na zamowienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Myślałam, że to tylko ja mam taki problem. Wszystko co ma domieszkę poliester, lycra, poliamid, elastan, spandex mnie uczula, skóra reaguje już po 10 min. zaczyna się od czoła, zachodzi podobna reakcja jak przy gaszeniu wapna, Później już swędzi i piecze cała twarz, pojawiają się krostki na całym ciele. Zauważyłam, że ten problem pojawił się u mnie, kiedy zaczęto sprzedawać ubrania chińskie, potem poczytałam na temat szkodliwości zabawek chińskich i barwników jakie dodają do ubrań.Kiedyś kupiłam w Anglii w Mark & Spencer bluzeczkę z dodatkiem elastanu i o dziwo nic mnie nie uczula. Tak sie ma dobra jakość do badziewia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haha A już się bałam ,że jestem jakaś nienormalna a tu proszę jest więcej takich ludzi. Ja zamiast jeansów noszę tregginsy . Pozdro dla uczulonych na elastyn czy spandex :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem facetem i mam ten sam problem...dzięki Wam już wiem o co chodzi...dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heh.. .witam w klubie :) uczulenie jak nic albo na "sztuczne" dodatki albo na barwniki właśnie. Moja rada - jeansy ale tylko bdb jakościowo z bawełny nie uczulają ( sprawdzone) Z takich na 100% pewnych polecam wam jeansy z Bushman http://pl.bushmanwear.com/ są oczywiście droższe niż jeansy od chińczyka czy z bazarku ale tu macie pewność że sa w 100% bawełniane no i nie farbują i nie uczulają ( niektóre typowo kobiece fasony mają tam 2 albo 5 % domieszki elastanu ale to musicie wybadać czy uczula was elastan w takiej ilości, mnie akurat nie a przy spodniach z bazarku też wszystko mnie swędziało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. A jak ktoś ma fobie na tym punkcie to co ma zrobić?? Iść do psychologa czy może do psychiatry?? Nie żartuję sobie z Was, po prostu te jeansy tak "gryzą", że nie można w nich wysiedzieć, nawet 100% bawełny, oczywiście te dopasowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry wszystkim Kobietkom!  Jestem studentką Psychologii i prowadzę badania dotyczące obrazu siebie i funkcjonowania zawodowego kobiet. Wszystkie kobiety, które NIE mają dzieci i są aktywne zawodowo proszę o pomoc. https://docs.google.com/forms/d/1Y3fohcOGcHLCP8ZPQMBK6Unl75JsBdGM7gIIIjPNyxg/viewform?c=0&w=1 Każda uzupełniona ankieta jest dla mnie na wagę złota. Z góry dziękuję! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rkxzey
przeczytałem taką radę, żeby kupić w małym sklepie 100% bawełny, ja myślę o białym kolorze i drugie rozwiązanie pod spód coś takiego jak białe kalesony 100% bawełny ??.Przy okazji, nie mam uczuleń?, ale mydło z Aleppo to jest to. Powstało dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a elastan to przypadkiem nie to samo co lycra,tylko pod inną nazwa? tak mi chyba kiedys baba w zarze mówiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×