Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lalalalalalalalalaaa

Pralki firmy BEKO opinie

Polecane posty

Gość lalalalalalalalalaaa

Prosze o opinie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam 2 pralki beko
i nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arturrro
Witam,jestem scześliwym posiadaczem sprzętu firmy beko,moim zdaniem to najlebsza firma z tych niedrogich,pralki sa małoawaryjne i naprawde dobrze dopierają.do tego dają 5 lat gwaracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha2522
hej ja mam beko już trzeci rok i jestem zadowolona sprawuje sie bez zarzutu apropo teściowa też sobie taką kupiła i nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praczka
Od trzech lat posiadam pralkę firmy Beko. Byłam z niej bardzo zadowolona do wczoraj. Właśnie pralka zakończyla pranie otworzyłam ją i okazało się, że ma pełno wody w kołnierzu gumowym tym przy bębnie.Zdarzało sie nieraz taka sytuacja, ale nie zawracałam sobie tym głowy, bo wody było bardzo malo. Wczoraj zaś i dzisiaj tez ją testowałam okazuje się, że wody jest tyle, że przy otwarciu drzwiczek woda wylewa się na zewnatrz. Filtry ma czyste. Może ktoś mi powie co to może być i ile muszę stracić, żeby ją ewentualnie naprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praczka
Bardzo Wam dziękuje za rady i porady. Pralka nadaje sie tylko do naprawy. Jutro będzie fachowiec. Jeszcze raz wielkie dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fklesjglrjrgtkjgtr8ufr
ja mam beko juz 5 lat i dziala bez zarzutu :) pralka nie jest wcale glosna przez 5 lat żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam beko i jestem zadowolona. Pralka ekonomiczna i u mnie wcale głośno nie chodzi. Chociaż w sumie to pewnie zależy od modelu Dodatkowo ma jeszcze funkcję babycare, co jest bardzo pomocne ponieważ moje dziecko ma skłonności alergiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakujsfd
w podobnej klasie i cenie wolałbym kupić pralkę Amici (którąś z AN) dlatego, że tam masz mnóstwo różnych opcji takich których w beko nie ma, choćby to ze mozesz w kazdej chwili otworzyc pralke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam miałam taką pralkę i wytrzymała 8 lat więc wydaje mi się, że dość dobry staż osiągnęła. Ale nie zawsze trafisz na dobry model. Teraz mam inną bo były na promocji wtedy amica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wuragag
kochane Kobietki:) Piszcie odrobinę dokładniej - bo można napisać: - mój mercedes kopci jak cholera nie polecam mercedesów lub - mój mercedes klasy A kopci jak cholera, natomiast koleżanki Sl chodzi jak "złotko". Model może być trafiony i tyle - sama marka jak marka - ani dobra ani zła - ja wolalem dopłacic i wziąć np lodówkę do zabudowy beko za prawie 1900 zamiast beko takiej za 1100 - róznicę widać - teraz o niej piszą internauci ze głośna - moja nie, że często się załącza - moja tak jak na początku ta i po 12 miesiącach użytkowania ;) ale dla pewności dopóki się nie przekonałem wykupiłem dodatkowe 5 lat gwarancji za 123 brutto :) Szczerze polecam beko tylko modele droższe - dodatkowo mam zmywarkę okap i szklana kuchenkę i szklana białą płytę gazową - ani jednej ryski po 12 miesiącach ciągle czyściutka:) Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka_Mimi
mam w domu pralkę BEKO WMB81044 i jestem zadowolona; kupiałm, bo u rodziców, przez ostatnie lata kiedy tam mieszkałam, było BEKO i chyba się przyzwyczaiłam; rodzice mają też lodówkę i mikrofalówkę, w sumie nie pamiętam, żeby coś sie z nimi działo, teraz nie wiem, ale nic mi o tym nie wiadomo chyba więc polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wuragag
Witajcie ponownie, co do pralki to nie zaryzykowałem Beko, kupilismy z narzeczoną ELECTROLUX EWF 1076GD W - z funkcjami prania parowego - cicha, energooszczędna po prostu udany zakup - lepiej dołożyć 500 zł do zakładanej kwoty 1000 zł na pralkę i mieć pewność, że bedzie się zadowolonym. Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gustin
Ja też się zastanawiam nad kupnem BEKO i rada żeby dopłacić i kupić droższą jak np.ELECTROLUXa jest głupotą!!!!ja właśnie tak zrobiłam i bardzo tego żałuje bo własnie ta droższa(ELECTROLUX) zakończyła swój żywot a kuzynka kupiła tanią pralkę z BEKO z przedłużona gwarancją i pierze do dziś!!!!A pralka jak pralka ma uprać i odwirować ,przecież obiadu nie ugotuje, więc nie ma co płacić za zbędne bajery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanpielka
A ja wolę pralkę Whirlpoola, np taką z 6-tym zmysłem, by wiedziała, kiedy ma zakończyć pranie - przydatna opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie wczoraj mi padła :) po 10 latach .Przeżyła 5 przeprowadzek, dużo w niej prałam , prawie codziennie i muszę powiedzieć ze była ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z mężem kupiliśmy w listopadzie pralkę BEKO model WMB 51032 PL PTY wersja slim. najkrótszy program trwa 14 minut a najdłuższy przeszło 3 godz. robie 3 prania tygodniowo.póki co jestem z niej bardzo zadowolona :D gwarancja podstawowa jest na 2 LATA ale my przedłużyliśmy do 5 lat. pralka ma 14 programów.kosztowała 899 zł w media ekspert. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam pralkę bosch z wyświetlaczem i wszystkimi możliwymi funkcjami, przeżyła 6 lat - padł panel sterujący - naprawa ok 900zł. Nie ma sensu kupować drogich i ładnych pralek już się przekonałam. Ze wszystkich programów wykorzystywałam raptem 3, opóźniacza prawie nie włączałam. Myślę, że bez względu na to jakie to będzie cudo to i tak padnie w naszych warunkach ( twarda woda, "nierówność" prądu, itp. Zamierzam kupić BECO bo mi się po prostu podoba i ma duuuże drzwiczki co jest bardzo ważne. Aha już nie kupię pralki płytkiej (poniżej 50cm głębokości) mimo ładowności 6kg nie da rady porządnie wyprać i wypłukać prania - jest ciasno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek2808
Właśnie zastanawiam się czy kupić Beko z 5cio letnią gwarancją. Elextrolux z TimeManager padł mi po 2,5 roku!!!!!!!!!!!!!! Pralka chodziła raz, góra dwa razy w tygodniu!!!! W grę wchodzi jeszcze Bosch, ale Beko kusi dłuższą gwarancją. Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie tydzień temu kupiłam pralkę Beco strasznie głośna nie polecam myślę nad wymianą.fakt 5lat gwarancji ale czy warto słuchać tego chałasu przez kolejne lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po 12 latach właśnie padła mi Amica. Właściwie dało by się naprawić za 170 zł ale chciałam z większą pojemnością i trafiła się okazja do wymienienia. Znajomy naprawiający pralki polecił Beko z gwarancją na 5 lat i taką kupiliśmy. Powiedział że bardzo rzadko się psuja i jeszcze nie widział Beko z urwanym bębnem co jest teraz nagminne w pralkach np. bosch. Polecał też AEG i Samsungi. Bardzo odradzał właśnie boscha i Amicę (nasza świetnie się spisywała ale te nowe padają szybko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedno wielkie nieporozumienie ! Program standardowy - pierze 6h ! Program "express super short" 2 godziny... no litości. Odwirowuje lepiej albo gorzej... Zależy jaki ma humor i bynajmniej nie zależy to od ilości prania. Do tego pranie jest słabo wypłukane, praktycznie za każdym razem (po horrendalnie długim praniu) nastawiam dodatkowo na płukanie. A już na pewno wtedy kiedy pranie można wykręcać ręcznie... A mam pralkę zaledwie kilka miesięcy... Za te pieniądze cudów nie oczekiwałam, ale tez nie sądziłam, że pralka może być aż tak beznadziejna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adamo023
Wypowiem się, bo może moja opinia pomoże. Miałem Beko od 2009 roku do maja 2014. Wymieniłem na Samsunga Eco Bubble bo miałem upatrzonego a Beko miałem dość. Ciągle musiałem dolewać wody, żeby było porządnie wyprane- bawełna 40, 60 stopni- 2,5 godziny prania. Program mini 30- tragedia. Syntetyki trwał 2 godziny a jak pobrała wode to pół bębna, więc piorąc na syntetykach siedziałem i zakręcałem wodę, bo na co pół bębna jak się ma 2 kilo czy te 2,5 w bębnie. Bezsens kompletny. Jeszcze te super 40 trwające ponad 3 godziny... Gwarancje miałem dwuletnią. Samsung, którego kupiłem 15 maja za 1200 złotych jest genialny. Piore codziennie bo sie tak zachwycam :D wkleję opinię z Euro, którą tam napisałem i licze, że pomoże. Jak to powiedziałem, jak ktoś wypierze raz w Samsungu to nie będzie chciał innej. Jedynie MOŻE wziąłbym 7 kilową zamiast 6 kilówki, ale ogólnie jest strasznie zadowolony. Oto moja opinia z Euro: "Czytam tutaj te niektóre "opinie" i aż mnie mdli jakie brednie niektórzy wypisują. Model tej pralki posiadam od ponad miesiąca (dokładnie 15 maja). Wypróbowana na wszystkich możliwych programach i kombinacjach i dodatkowo po teście, który sam zrobiłem żeby się przekonać czy niższa temperatura usunie plamy. Co do testu- wybrudziłem umyślnie biały podkoszulek: musztardą, ketchupem, czekoladą oraz herbatą. Podkoszulek i kilka par białych skarpet wstawiłem na Pranie Super Eco na temperaturę 20 stopni- czas prania 2:08. Dodałem do prania 1/3 nakrętki żelu do prania Persil do białego (wychodzi jakieś 30ml). Efekt? Żadnych plam. Zostawiłem je także, żeby trochę plamy przeschnęły i wszystko zeszło. Długość trwania programu: najczęściej używam właśnie tego prania Super Eco (3,4 kilo prania) albo prania codziennego (dodaje opcję intensywne i płukanie dodatkowe)- czas trwania 1:24. Pralka dopiera bardzo dobrze, co tutaj zostało zakwestionowane, dodatkowo pobiera tyle wody, że nie muszę dolewać (wcześniej mając Beko musiałem dolewać wody i do prania i płukania, żeby było porządnie wypłukane). Bawełna jest na cały wsad czyli 6 kilo, ale pralka dodatkowo przed praniem waży pranie wirując w jedną i drugą stronę więc czas z 2:49 (przy 40 stopniach i niżej) i 2:15 (przy 60) zazwyczaj się skracał. Świetny program to odplamianie- prałem na nim kołdry- tak, kołdry i wyprane było genialnie. Co jeszcze mogę powiedzieć- Wełna wiadomo, pobiera dużo wody bo wełna musi być zanurzona i musi w tym bębnie leżeć, a nie będzie za wiele kręcić. Dziecięce ma wydłużone płukania, szybkie 15 (z możliwością wydłużenia do 30 przy 30 stopniach) jest fajne do przepierki albo nowych ubrań, albo lekkiego odświeżenia. Kurtki i płaszcze świetny, kilka kurtek na tym prałem i tak samo super wyprane. Przy syntetykach pobiera więcej wody do płukania. Co do ładowności, jest świetna, wiadomo jak każda pralka teraz ma maksymalny wsad, którego należałoby przestrzegać np jak wspominałem Eco ma maks 4 kilo, Codzienne 3 kilo, wełna i ręczne max 2 kilo. Staram się prać często, żeby też pranie nie schło długo, tylko wysychało szybko. 1000 obrotów jest wystarczające, bo ubrania są bardzo dobrze odwirowane, w dodatku pralka wiruje cicho i jest stabilna. Genialną opcją, którą odkryłem przez przypadek jest dodanie dodatkowego płukania do programu płukanie i wirowanie. Samo płukanie i wirowanie trwa 17 minut, ale można dołączyć jeszcze jedno i wtedy jest 28 minut z wirowaniem pośrednim. Jak ktoś raz wypierze w tej pralce, w innej prać chcieć nie będzie. No i myślę, że najlepszym podsumowaniem, że pralka jest warta pieniędzy, jest fakt, że wyprałem w niej swój garnitur i trzy marynarki. Nic nie uszkodzone, a wręcz odświeżone i wygląda jak nowe. No i detergentu daje też zdecydowanie mniej niż było przy Beko, także myślę, że moja opinia będzie pomocna. Jeśli ktoś ma jakieś pytania to proszę." Źródło: http://www.euro.com.pl/pralki/samsung-wf60f4e0w0w.bhtml#ixzz35g1FjU5R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak juz komentujecie jakies pralki, to prosze podawajcie dokladne dane modelu, gdyz model modelowi nierówny. Do pana co kupil samsunga eco bubel, to ze dopiera plamy w niskiej temp. to przede wszystkim zasluga chemii/proszku/plynu a nie samej pralki. Eco bubel dziala tylko w przypadku proszku a nie zelu. Poza tym kto normalny sprawdza wszystkie mozliwosci pralki zaraz po jej zakupie? Specjalnie odkladales wszystkie rodzaje rzeczy aby ja przetestowac? Dla mnie smierdzi to marketingiem ;) Kopie internet juz od paru dni na temat pralek. Interesuja mnie modele Beko i Hotpointa. Jedni zachwalaja (w zdecydowanej wiekszosci), a inni odradzaja z reguly nie podajac zadnych konkretow. Zawsze trzeba podawac opisywany model. O mercedesie tez mozna powiedziec, ze jest kiepski bo jego auta nie przechodza testu losia, a wiadomo ze chodzi o klase A z poczatkow produkcji. Co do klas oszczedzania to tez wielka sciema. ROznice w oszczedzaniu miedzy klasami A, sa tak małe, ze potrzeba ok 10lat zeby zdarzyla sie zwrocic roznica w cenie - czasami i te 10lat to za krotki okres. Zapraszam do zapoznania sie z artykulem: http://rtvagd.wp.pl/kat,1032105,title,Ile-mozna-zaoszczedzic-kupujac-sprzet-lepszej-klasy-energetycznej,wid,15672400,wiadomosc.html?ticaid=113067&_ticrsn=3 Doplacanie do wiekszej predkosci wirowania to tez tylko marketing. Proponuje porownac sobie dane techniczne tych samych modeli pralek ale z roznymi max. predkosciami wirowania. Dla 1200rpm wilgotnosc koncowa wynosi 53%. Dla 1400rpm wynosi ... tyle samo ;) A roznica w cenie? 100-200zl. Dopiero skok na 1600rpm daje jakies 44% wilgotnosci koncowej. Dane z Hotpointa WMD 823 i 843, oraz Beko WMB 71444, WMB 71242 i WMB 71643. Przed zakupem pralki proponuje postiudowac instrukcje danego modelu, by pozniej nie bylo rozczarowania, ze pralka dlugo pierze, albo rzeczy sa za wilgotne po odwirowaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poprawiony link do artykułu http://rtvagd.wp.pl/kat,1032105,title,Ile-mozna-zaoszczedzic-kupujac-sprzet-lep szej-klasy-energetycznej,wid,15672400,wiadomosc.html?ticaid= 113067&_ticrsn=3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adamo023
Do gość- model mojego Beko WML 15085D. Samsung ma model wf60f4e0w0w. Przetestowałem wszystkie programy od 15 maja do dnia napisania opinii, czyli do 25.06. Więc ponad miesiąc i w zasadzie prałem prawie każdego dnia poza niedzielą. Przy zakupie miałem do wyprania tylko ciemne ubrania, więc nie jest to żaden marketing. Nie mam zwyczaju polecać produktu, którego nie posiadam. Co do dopierania w niskiej temperaturze- proszek czy żel (bo żel ma takie same składniki jak proszek, tylko jest w formie płynnej) właśnie bąbelki mają tę zaletę, że rozpuszczają detergent szybciej i szybciej i dokładniej wnikają w praną tkaninę. Pisano o tym przy instrukcji i sam się przekonałem, że to prawda. Oczywiście, jeżeli ktoś chce zakupić Beko, to proszę. Ja swojego modelu zdecydowanie nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciesze sie, ze jestes zadowolony z nowego nabytku. Co do rozwiazania Samsunga to zdania sa podzielone ;) Co do Beko, to plusem jest darmowa 5 letnia gwarancja na wybrane modele, oraz dostep do czesci zamiennych poprzez strone http://www.bekoczesci.pl/ Czyli samemu mozemy sobie naprawic pralke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Adamo023 - poprzednia twoja Beko miala 45cm głebokosci, Samsung ma mniejsza, bo 42,5cm, a prania w teorii wchodzi wiecej o 1kg. Czy wielkosci bebnow sa takie same?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adamo023
Szczerze to wydaje mi się, że Samsung ma większy bęben przez to, że jest on, jak to określić, szerszy i odrobinę wyższy niż Beko, mimo, że wysokość jest prawie identyczna. Owszem Beko daje w niektórych modelach 5 lat gwarancji, ale przy Samsungu dopłata do 5 lat wychodziła jakieś 130 złotych. W sumie to nie rozglądałem się za dokupieniem gwarancji ponieważ miałem okazję korzystać wcześniej ze sprzętu tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiam się między beko a LG. Beko kusi ceną a LG jakością, widzę że ma więcej programów. Ktoś ma może pralkę Lg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×