Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość LaMooda

SPRZEDAŻ I ZAKUPY na LaModa

Polecane posty

Gość LaMooda

Czy zna ktoś LaModa, co myślicie na temat nowego portalu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuska1979
rejestrowałam się w tym serwisie jako firma,wszystko było ok do momentu kiedy zobaczyłam jakie prowizję sa pobierane :( Totalna porażka !!!! Wystarczy nam już allegro on też zdzierają prowizje,ale allegro przynajmniej ma ogromną liczbę kupujących. Dla mnie masakra,ale to tylko moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaMooda
Dzięki za odpowiedź , ja tez się zarejestrowałam i nawet coś wystawiłam - powiem więcej - sprzedałam i wszystko było ok. do momentu kiedy zaczęły się schody z wypłatą pieniędzy- mam niby sprzedaż - przedmiot wysłany 3 stycznia - a środki na moim koncie ...0.Jeśli ktoś ma jakieś przemyślenia i doświadczenia będę wdzięczna za więcej wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaMooda
Czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z tym nowym portalem domowym? Chętnych zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochamZakupy:)
Ja tylko kupowałam - wszystko ok, przesyłka bardzo szybko dotarła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aukcjanaallegro
la moda dla mnie masakra, wolę allegro ale ja jestem sprzedająca więc prowizja za duża.Zgadzam się z zuzka1979 porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochamZakupy:)
dla mnie na allegro za dużo słabych ofert, trzeba sie mocno przekopac do tych lepszych co mega dużo czasu zajmuje, może dla sprzedającego allegro spoko, ale chyba tez większa konkurencja? ja tam nigdy nie sprzedawalam wiec nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaMooda
...kocham Zakupy - dzięki za odpowiedź... Dobrze ,ze kupiłaś na LaModa, bo ja mam w takim razie pytanie - czy po zakupie ktoś dzwonił do ciebie i pytal czy dostałaś przesyłkę i kiedy ???- to znaczy czy dzwonił z LaModa??? Ja właśnie zawiesiłam całą sprzedaż na LaModa- toczę ...wojnę o pieniądze- sprzedaż 2 rzeczy - 30 grudnia i 3 stycznia - do dzisiaj nie mam informacji o moich zarobionych pieniądzach ,a 2 klientki od wielu dni są posiadaczkami moich torebek- koszmar... A zapowiadało sie dobrze... ...szukam wszystkich z jakimkolwiek doświadczeniem na tym portalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochamZakupy:)
LaMooda, z lamody nikt nie dzwonił. Dwa czy trzy dni po zakupie dostałam tylko wiadomość na maila, że przedmiot został do mnie wysłany i w mailu miałam nr przesyłki poczty polskiej. Potem tylko dostalam na fb wiadomosc od sprzedawcy, ktory mi to wyslal, czy dostalam juz przesylke i czy podoba mi sie to co kupilam od niego :) no a ja wtedy mialam tylko awizo od tygodnia, bo nie mialam czasu pojsc na poczte. No ale w koncu sie wybralam - no i wszystko bylo ok. Wiesz co, wydaje mi sie, ze oni sa w porzadku. Tylko dopiero co zaczeli, wiec pewnie nie maja jeszcze wszystkiego do konca ogarnietego.A Ty z nimi rozmawialas? wyjasnialas sprawe? Daj znac koniecznie, czy sprawa sie rozwiazala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikagdfgdfg
I udało Ci się odzyskać kasę? Ja wystawiłam przed chwilą bieliznę i teraz nie wiem czy tego nie wycofać... Pomyślałam też że może danych do konta nie wprowadziłaś? Wyjaśniło się to jakoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko w najlepszym porządku - dobrego zle początki- wystawiłam sporo i 30 przedmiotów juz sprzedałam - wszystkie dotarły do klientów - wszyscy zadowoleni - ja tym bardziej:) Jak chcecie porozmawiać - jestem chętna- przepraszam ,ze wcześniej - jako założycielka wątku tego zaniechałam. Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaidfhsdji
Mam jeszcze jedno pytanie - jak długo czekasz na publikację ogłoszenia? Bo ja już drugi dzień, a miało być do 24 godzin. Portal rzeczywiście wygląda interesująco, ale nadal się trochę boję - nowa jestem. Co do prowizji, to jest wysoka, ale płacę tylko wtedy gdy coś sprzedam, nie za wystawienie. Więc sumując kilkakrotne wystawianie na allegro, to wcale drożej nie wychodzi. Więc z tym to chyba ok - chyba, że się mylę i coś trzeba płacić, lub nie wiem, zakupy za jakąś minimalną kwotę robić? Regulamin przejrzałam i nic takiego nie znalazłam, więc może będzie dobrze./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma się czego bać , mają niedociągnięcia i to sporo -ale są solidni i ja im ufam... Zarobiłam sporo i jak do tej pory nie miałam - poza czasem( bo trwa to ok. tygodnia zanim dostaniesz pieniądze- to jest dla ochrony kupującego) kłopotów z pieniądzmi... Na początku było to technicznie źle rozwiązane- teraz jest lepiej... Wystawianie to rzeczywiście jest problem - mają swoje zasady i dobrze( co do zdjęć) ale nie są konsekwentni - bo ich rozmiar popularności przerósł i muszą się uporać z tysiącami ,a nie dziesiątkami ofert - jak myśleli- czekam czasem 2h- jak utrafię ,a zdarzało mi się i 50- czyli prawie 3 dni czekać... Moje maile do LaModa to codzienność- przy 150 wystawionych ofertach - zawsze bywają problemy jakieś ,ale to są drobne sprawy ... Sprzedałam wczoraj 3 rzeczy( ogólnie ponad 30) - dziś czekam na wystawienie 20 kolejnych - mam już spora sprzedaż - naprawdę chętnie odpowiem na konkretne pytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaidfhsdji
Na razie dzięki za odpowiedź. Poczekam na publikację ofert. Jeżeli będę miała kolejne pytania to napiszę. Fajnie, że błyskawicznie odpisujesz. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRACUJĘ PRZY KOMPUTERZE W DOMU -jestem dyspozycyjna. Fizycznie napracowałam sie już dość -prawie 20 lat... Poza zakupami i oczywiście obowiązkami domowymi - jestem tutaj...:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaidfhsdji
Też pracuję w domu, ale na ten portal rzadko zaglądam:-). Dobrze, że istnieje możliwość pracy zdalnej, bo moje dziecko chyba by "sierotą" było. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaidfhsdji
Cześć wszystkim! Moje aukcje zostały odrzucone z powodu niewłaściwych zdjęć. W którym miejscu regulaminu jest napisane jak one powinny wyglądać? Bo ciągle coś poprawiam i zawsze jest coś nie tak. Są jakieś szczegółowe wytyczne? Bo z tym moim strzelaniem to będzie trwało wieczność... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa na La moda
Portal bardzo ciekawy. Dużo fajnych ciuchów. Problem pojawia się jednak w momencie kupna, ponieważ w przeciwieństwie do allegro w momencie zakupu, tj. wciśnięcia przycisku "Kup teraz" przedmiot nie jest blokowany. Istnieje więc możliwość, że w jednym czasie zakupu dokona kilka osób. Dzwoniłam w tej sprawie do nich, ale poinformowano mnie, że nie ma możliwości blokowania przedmiotu w momencie zakupu, a dopiero po wpłynieciu pieniędzy na konto. Zastanawiam się, czy tak w ogóle powinno być, bo moje pieniądze gdzieś krążą i właściwie nie wiem na czym stoję. Czy ktoś z Was miał w tym względzie jakieś doświadczenia? Pani z obsługi klienta powiedziała, że to się rzadko zdarza, żeby więcej osób kupiło ten sam przedmiot, ale teoretycznie przecież jest to możliwe! Szczerze powiedziawszy na wstępie już mnie to odstraszyło od zakupów w La moda, a szkoda :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .. k...
Na lamodzie jest to fajne, że już od pierwszego zarejestrowania dostajesz 10zł na swoje wydatki za darmo. Często też rzucają sporymi ofertami. Np. dzień kiedy przesyłka w ogóle nie kosztuje, albo 20 zł za darmo gdy zrobisz zakupy powyżej 50 zł. Jednak ta prowizja rzeczywiście jest spora, dlatego też ubrania wystawione przez użytkowników nie są wcale takie tanie. Jeśli by brać pod uwagę pieniądze jakie otrzymujemy od lamody w prezencie uważam, że jeśli się dobrze poszuka do znajdą się artykuły warte kupna. Jeśli ktoś zarejestruje się przez ten link otrzyma 10 zł http://lamoda.pl/invites/welcome/inviting:aee83d9675e00e756f690bd0cfeeab08 . Natomiast jeśli coś kupi, to ja dostanę 10 zł. Zachęcam do rejestracji przez ten link ; ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .. k...
Tak jest napisane na ich stronie : Zaproś Swoich Znajomych! Zyskujcie na tym razem! KAŻDY ZAPROSZONY PRZEZ CIEBIE ZNAJOMY OTRZYMA OD NAS 10ZŁ DO WYDANIA NA LAMODA.PL A TY ZAROBISZ 10ZŁ JUŻ PO PIERWSZYM ZAKUPIE KAŻDEGO Z ZAPROSZONYCH ZNAJOMYCH ZARÓB NAWET 200ZŁ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, mam pytanie odnośnie wysyłki produktu i otrzymaniu pieniędzy za sprzedany produkt, był bym wdzięczna jakby ktoś wyjaśnił mi jak to dokładnie wygląda. Czy produkt normalnie jako osoba 'prywatna' wysyłamy produkt? I w jaki sposób pieniądze za produkt trafiają do nas? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słodziak_
Ciekawe okazje polecam dodawać na www.badanga.pl - za free;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cegla
Kupujący wpłaca pieniądze nie bezpośrednio do sprzedającego, tylko na konto lamody, lamoda informacje nas, że sprzedaliśmy produkt dopiero, gdy otrzyma przelew i wtedy mamy np. 2 dni na wysyłkę. Gdy wyślemy paczkę podajemy w formularzu numer oraz datę wysyłki. Gdy kupujący dostanie przesyłkę również musi wypełnić formularz, kilka dni później dostajemy maila, że lamoda przesyła pieniądze na nasze konto. Sprzedawać na lamoda może firma lub osoba prywatna, nie można wystawiać rzeczy tańszych niż 20 zł i wszystkie zdjęcia muszą być na białym, gładkim tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie i przepraszam za tak długą nieobecność - niestety życie pisze czasem różne scenariusze...:( Na LaModa jak najbardziej wszystko gra( z małą przerwą na nieobecność )- portal wg. mnie pięknie się rozwija- mi sprzedaż idzie , no powiedzmy tak sobie ,ale ogólnie jest pięknie i zachęcam ... Przesyłanie pieniędzy po sprzedaży już nie trwa długo, na publikację oferty niestety trzeba nadal sporo czekać - raz jest to 2h(jak sie trafi ,ze akurat moderator wystawia i zatwierdza), raz 30h...no ale żeby portal tak wyglądał i funkcjonował - muszą być jakieś reguły... Ja nadal będę polecać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odniosę się jeszcze do postu ...k...z 1 maja o prowizji. ..na 1 rzut oka rzeczywiście wydaje się duza - wynosi ok.17%- czyli ja sprzedaż ciuch za 100zl- z przesyłką - zostawiasz LM 17 zl- ale po 1 sze oferta jest tam tak długo jak ty chcesz, po 2gie nie interesuje cie nic poza wysyłką - płatności sa automatyczne- czyli masz przesłane tyle ile twoje i nic już nie płacisz(wygoda) , w razie zwrotu sprawę załatwia LM- oddając ci za wysyłkę- nie zarabiasz , nie tracisz, ale tez nie użerasz sie z klientem.I jeszcze coś - sprzedawałam na allegro- i tak np.wystawiam 100 ofert płacę ok1zl za każą- to 100 zl na 10 dni- place prowizję allegro(nie malą naprawdę , bo zdaję sie przeciętnie 10%- bez promowania - bo o katastrofa przy małych kwotach)- sprzedaję z tego 5 rzeczy i ledwo starcza czasem na zapłatę dla allegro- tu odpada ten problem... Prosto i łatwo.No i z klasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17%? mi zabiera 25% od ceny przedmiotu i 25% od kosztów wysyłki, allegro chociaż nie zabiera prowizji za koszty wysyłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak to jest jak ktoś nie umie liczyć 17% netto to 20,9% brutto a nie 25%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lamoda to tragedia, zwróćcie uwagę na jedną rzecz o której nikt nie mówi, od momentu uiszczenia opłaty przez kupującego środki są na kontach lamoda i do momentu przelania sprzedającemu - to jest nie jednokrotnie 14 dni są codziennie obracane na kontach tzw. overflow - a jak zapewne się domyślacie skala w tym przypadku ma znaczenie. W gruncie rzeczy jest to działanie na granicy prawa, ale na pewno można to nazwać po imieniu - not fair

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raisaaaaa
do Moda... na laModa prowizja to 17% netto !!!!! To bardzo dużo. Uważam, że stanowczo za dużo... Dziwiło mnie, że gwiazdy, które wystawiają tam swoje rzeczy np. z sieciówek typu H&M, windują ceny za sukienkę do np. 180 zł. Ale po przeczytaniu regulaminu przestałam być zaskoczona. Jeśli chcesz coś na la moda sprzedać i dostać za to 100 zł. to cena, za którą wystawiasz musi niestety być podwyższona o tę prowizję. 17% NETTO!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam złe doświadczenia z LaModa. Zakupiłam bluzkę 30 listopada, 2 grudnia otrzymała od nich maila że otrzymali ode mnie pieniądze. Dziś jest 18 grudnia i bluzki nie dostałam. Nie radzę korzystać w tego serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×