Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kafeteria

5-HTP-kto stosuje?

Polecane posty

cześć Kafeteria :) odpisałam Ci na poprzednim topiku postaram się poszukać jeszcze więcej informacji buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze wkleję Ci link do chemii aminokwasów taki obiektywny, a nie szablonowy nie od handlujących takimi preparatami http://zschpraca.webpark.pl/wlasciwosci_ch.htm zauważ jak działa serotonina zwęża naczynia krwionośne, powodując zwiększenie ciśnienia krwi, wywołując skurcz mięśni gładkich. Działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy więc nic dziwnego, że może powodować objawy uboczne skurcz mięśniówki naczyń - podwyższone ciśnienie, wzrost tętna skurcz mięśniówki jelit - wzrost perystaltyki, więc i biegunki nie znam tego preparatu pod względem szkodliwości większość osób miała głównie objawy ze strony przewodu pokarmowego jeżeli nie zażywasz innych leków, np antydepresyjnych - zresztą ta substancja też działa na tej zasadzie to....nie powinnaś się martwić pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosowałam apptrim on właśnie zawiera tą substancję, ale nie tylko miałam uczucie gorąca i...nudności i tylko tyle brałam ponad miesiąc wiesz głównie te nudności powodowały, że przestałam to brać a żałuję z tym że apptrim nie jest czystym 5-htp, ma i inne składniki sorki, że dopiero teraz zakumałam, ale tak mnie dziś moi studenci skołowali, że...czuję się odmóżdżona śmieję się teraz sama z siebie echhh... nie wiem jaką dawkę stosujesz i...czy czystą postać tej substancji no...już spadam :D stałam się nadgorliwa papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki merynka! Narazie nie stosuję ale chciałam wiedzieć coś więcej na ten temat.Kumpel ,który ma też kupę podobnych problemów do moich zaczął brać i w/g niego to świetny preparat,lepszy od Spamilanu czy Fluoksetyny.Chyba kupię i ......zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po przeczytaniu dochodzę do wniosku,że powinnam spróbowac,gdyż wszystko co się dzisiaj ze mną dzieje zaczęło się od zajadania lęków i strachów a póżniej deprechy.Może 5-HTP to jest to czego potrzebuję?Tym bardziej, że brany w/g zaleceń nie powoduje uzależnienia czy jakiś koszmarnych skutków ubocznych.Wielkie dzięki za pomoc merynka❤️🌼.Dam znać jak zacznę stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega71.dzien7
Kafeteria, Zanim zaczniesz brac kolejny proch zobacz prosze " What the bleep do we know" mysle ze wiedza z tego filmu poparta kilkoma ksiazkami moze pomoc w sytuacjach gdy zajadamy emocje. Ja nie wierze w branie psychotropow przez dlugi okres czasu. Problem jaki istnieje to nie jest problem techniczny to sa jakies bloki ktore masz zakodowane Bog jeden wie z kiedy i ktore Ci nie daja zyc. Psychotropy przytlumia tylko objawy, a problem zostanie i bedzie Cie dalej straszyl. Ja w bulimie wpakowalam sie z identycznych powodow i wiem ze strasznie trudno sie z tego wychodzi ale wyszlam bo postanowilam pracowac ze soba , nie oceniac sie, nie czuc gniewu , nie szalec. U mnie przelom nastapil gdy swiadomie pozwolilam sobie jesc, stwierdzilam ze mam kompletnie w dupie czy bede chuda czy gruba, wazne jest zebym byla wolna i przestalam z soba walczyc. Zaczelam prowadzic dziennik gdzie codziennie zapisywalam swoje emocje, to co jem , kiedy mam ataki, z czym to jest zwiazane. I nagle sie okazalo ze jak werbalizuje sama dla siebie emocje to sie dokopuje do takich rzeczy o jakich nie mialam pojecia ze istnieja. Pozniej uswiadomilam sobie ze jestem super wrazliwa na cukier i zaczelam eksperymenty z dietami niskoweglowodanowymi i w moim wypadku to byl strzal w 10. Diety niskoweglowodanowe sprawily ze ataki glodu zniknely, zniknelo pobudzenie jakie mam jak jem cukier. To co cukier robi z organizmem mozna ciekawie zaobserwowac jesli sie dlugo nie je a pozniej dopakuje sobie wieksza ilosc. Mozg reaguje tak jak po duzej ilosci alkoholu, maksymalne pobudzenie, a pozniej totalny zjazd nastroju. Ja dodatkowo jeszcze mialam typowego kaca pocukrowego. Bol glowy, suchosc w ustach i paskudne samopoczucie. Na chwile obecna naprawde wierze, ze osoby z bulimia maja genetyczny problem z wrazliwoscia na skoki cukru w organizmie. Jest cala seria badan gdzie mozna okreslic swoja wrazliwosc. Nie pamietam w tej chwili jakich, ale jakis czas temu rozmawialam z lekarzem specjalista od cukrzyc, bardzo dobrym lekarzem klinicznym specjalista jednym z najlepszych w Kanadzie i opowiadal mi o insulinie i wedlug niego bulimia, alkoholizm i cukrzyca maja wspolne korzenie zwiazane z insulina i sposobem w jaki jest przetwarzana. Przekopie swoj komputer bo mam gdzies linki na ten temat. Pozdrawiam serdeczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lollola ej
dawno nie czytalam tak elokwentnej i doglebnej analizy nawykow zywieniowych na tym forum, i nie zartuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vega przede wszystkim 5-HTP to nie psychotrop to prekursor serotoniny,która jest naturalnym hormonem nieprawdaż???Gdybyś czytała dokładnie moje wypowiedzi na innym topiku znanym ci to wiedziałabyś, że jak zaczęłam chodzić do lekarza psychiatry(z lękami i depresją) to nie miałam nadwagi.Dopiero gdy przez rok byłam na lekach dorobiłam się kilogramów i to doprowadziło mnie do bulimii.Reasumując:moja pierwotna choroba to depresja a tu właśnie jest miejsce dla serotoniny.Gdybyś orientowała się w tym temacie to wiedziałabyś,że NEUROLEPTYKI nowej generacji to nie psychotropy dawnego rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć a gdzie kupujesz ten preparat Kafeteria? na allegro, czy w aptece internetowej? z tego co wiem, ale nie jestem pewna, w Polsce tym preparatem nie leczą, a szkoda jest też problematyczna sprawa dawki sama widziałaś - jeden z linków które wkleiłam mówi o zażywaniu - o zgrozo - 900 mg na dobę, jeżeli się chce schudnąć a przecież te preparaty, które są zawierają po 50 mg jak piszesz i przyjmuje się z reguły 3 razy na dobę dziwne to wszystko tzn. te rozbieżności dawkowania natomaist rzeczywiście ten preparat jest w miarę dobry u mężczyzn działa również troszkę inaczej, ponieważ zmniejsza popęd i wydolność seksualną- wpływ na testosteron i gonadotropiny, w niektórych? przypadkach oczywiście ;) :D jeżeli nie zażywasz żadnych innych środków działających podobnie, czyli zwiększających ilość serotoniny lub hamujących jej zwrotny wychwyt nie powinno się nic złego dziać tym bardziej, że jeżeli Twoja choroba wynika z niedoboru tego czynnika, organizm sam zsyntetyzuje resztę, dzięki właśnie prekursorowi i...będziesz się jeszcze dodatkowo dobrze wysypiać :) właśnie... miłych snów 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega71.day8
Kafeteria, Najwyrazniej zle Cie zrozumialam :) Wydawalo mi sie ze walczysz z bulimia od lat. 5-HTP ktoro jest na rynku w wiekszosci jest produkowane w Chinach i reklamowane jako wyciag z Griffonia Simplicifolia. Moje poglady na temat leczenia odbiegaja dosyc daleko od sposobow jakie promuje konwencjonalna medycyna, nie wierze w prochy, nie wierze w trzymanie sie jednego lekarza. Mam bardzo zle doswiadczenia w rodzinie gdzie lekarze zaczeli leczyc moja mame na depresje w sytuacji menopauzy, testowali na niej rozne dziwne leki ktore kompletnie nie dzialaly i ona w zwiazku z tym zupelnie przestala walczyc. Pozwolila sobie zakodowac w glowie info ze jest chora i musi brac prochy bo inaczej nie bedzie potrafila funkcjonowac. Jesli moge cos radzic to zaufaj swojej intuicji i swojej wiedzy, odloz na bok to co mowi psychiatra, jesli chodzilas i to Ci nie pomoglo, to albo psychiatra byl nieodpowiedni ale nie otworzylas sie do konca. Jestes jedyna osoba na swiecie ktora potrafi sie wyleczyc, zaden lekarz na swiecie nie poswieci Ci na tyle czasu, zeby dojsc do sedna problemu, beda leczyc objawy, a Ty potrzebujesz znalezc przyczyne. I jestem pewna ze sobie z tym poradzisz :) Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Vega!Owszem z bulimią zmagam się długo ale zaczęło się od lęków i depresji.Jeśli chodzi o 5-HTP to mam wyprodukowane w U.S.A .Rozmawiałam z lekarzem o tym,że chcę zacząć brać ten preparat.Po konsultacji z jakimś swoim znajomym profesorem powiedział,że nie widzi przeciwskazań.Właśnie dziś na noc wezmę pierwszą dawkę.Zobaczymy co będzie się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vega71.sroda
Zycze duzo powodzenia i bede trzymala kciuki :) Ostatnio przegladajac strone ludzi od ktorych kupuje Maizi, znalazlam cos co mnie zaciekawilo, a o czym do tej pory nie slyszalam. Rhodiola rosea - ma bardzo ciekawe zastosowania i jest w 100% ziolem. http://www.anxiety-and-depression-solutions.com/articles/complementary_alternative_medicine/herbs_supplements/rhodiola_rosea.php Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega71.day9
Kafeteria, Bylam wczoraj w sklepie z ziolami i przy okazji zobaczylam czy maja 5-HTP i znalazlam tego cala polke wiec to jest traktowane najwyrazniej jako lagodny srodek dawki byly od 5mg do 200mg. Duzo tez bylo preparatow z tej rozy o ktorej pisalam. Wyglada na to ze ta roslinka jest dosyc popularna i uwazana za nieszkodliwa. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega71.czwartek
Cena z opakowanie nie wykraczala poza 15$ mysle ze najszybciej znajdziesz na Ebay. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega71. piatek
Posprawdzalam producentow i Now produkuje 5-HTP 200 mg w/ L-Tyrosine , widzialam chyba na Allegro bezposredniego dystrybutora. Cena na Ebay za 60 tab jest 20$ plus koszty wysylki. Posprawdzalam ceny w polskich sklepach online i rece opadaja, wiekszosc suplementow jest w takich dawkach ze chcac wziasc dawke ktora dziala trzeba by zjesc dziennie po 4-6 tabletek. Najlepszy przyklad jaki znam to Q10 standartowe amerykanskie najnizsze dawki zaczynaja sie w okolicach 50-100mg do 600mg, a to co jest sprzedawane w Polsce bywa w dawkach 10 mg. Czyli ludzie wydaja kase na produktu ktorych stezenie jest delikatnie mowiac ponizej progu ktory robi jakakolwiek roznice :/ Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Itu Vega masz całkowitą rację-żeby był efekt trzeba brać garść tabletek ale spróbuję,gdyż po kilku dawkach(biorę 3x dziennie po 200mg) czuję się jakoś taka mniej spięta,jakby było \"lzej na duszy\".Szybciej rano wstaję, wzięłam się za taką robotę do której przybierałam się chyba z miesiąc.No i najważniejsze 5-htp zmniejsza NAPRAWDĘ (przynajmniej u mnie ) łaknienie.Sprawdziłam też to zioło ,o którym pisałaś. Po polsku nazywa sie różanecznik i doskonale pasuje w/g mnie do 5-htp.Dorzucę jeszcze do kompletu delikatny spalacz tłuszczu np.\"Lady Therm\" firmy \"Olimp\" i zobaczymy co z tego wyjdzie.Mam nadzieję,że uda mi się schudnąć tylko tym razem bezpiecznie. Dam znać jakie będą rezultaty.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega71. reinkarnacja
Bede czekala na dobre wiesci :) Ja tez sprawdzalam tez rozanecznik i tez mi bardzo przypasowal do 5-HTP. Znajomy z depresja zaczyna od przyszlego tygodnia kuracje 5-htp i rozanecznikiem ale nie jest do konca pewien w jakich dawkach,a ja nic sensownego nie potrafilam mu doradzic. Myslalam o dawce 400 mg dziennie 5-Htp i 200 mg rozanecznika, ale z tego co piszesz to bierzesz 600mg , a to jest facet wiec dawka tez chyba powinna byc wieksza ? Widzialam kilka razy 5-HTP reklamowane jako srodek odchudzajacy wiec byc moze skutek uboczny jakim jest zmniejszenie apetytu to norma ? Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafeteria napisz jak Ci idzie jak się czujesz i najważniejsze - jak apetyt i waga? życzę sukcesów pozdrawiam serdecznie :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze jedno nie jestem pewna na 100%, ale na 90% tak ;), że różanecznik to roślina trująca natomiast Tobie chyba Kafeteria chodzi o różeniec górski ta raoślina ma udowodnione właściwości lecznicze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vega 71.reinkarnacja!wiesz czytam co piszesz i jestem bulimiczka powiem ci ze wim jak jest ztym cukrem tymabrdiej ze jestem sportowcemstarsznei sa te stany kiedy zaczynaj ręce drzec albo jestes agresywna a alub tez po przejedzeniu blogo Ci!walcze z tym jzu porzadni amm teraz juz mniej wizyt u psychologa ale u mnie są to fale mam momenatmi takie hustwki anstroju jestem nieznosnaatraszny stna kiedy o dzila ja anrkotyk pzodraiaam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ :-) Dawno tu nie zaglądałam,ale od kiedy zaczęłam chudnąć :classic_cool:bez przerwy coś robię.Jest mi lekko,mam dużo energii i jest tak jakbym obudziła się na nowo do życia :-D!!!!!!!!!!! W ciągu miesiąca schudłam ok.5kg.Muszę powiedzieć ,że nie na samym 5-htp .Dodatkowo jak mam szczególnie trudny dzień :-O stosuję jeszcze taki proszek do rozpuszczania w wodzie,który zmniejsza apetyt..Łykam też tabletki z chlorelli-to taki glon-Pomaga przy dietach oczyścić organizm z toksyn i uzupełnia witaminy oraz mikroelementy.Przyjmuję też błonnik w tabletkach. No i oczywiście trzeba starać się jakoś racjonalnie odżywiać.Muszę powiedzieć,że nie zrezygnowałam całkiem ze słodyczy,tylko jem ich bardzo mało.Nie jem natomiast WOGÓLE lodów,nie piję soków ze sklepu.Sama je robię.Nie jem też białego pieczywa.Reasumując-moje podejscie do jedzenia już uległo zmianie i mam nadzieję,że jeszcze bardziej się zmieni.Ogólnie chodzi i to,żeby nie \"ruszać buzią\" cały czas nawet jeśli to co do niej wkładamy jest niskokaloryczne.Moim zdaniem zasada \"jeść często ale mało\" pakuje nas w pułpkę ciągłego żarcia.Trzeba wypracować metodę ,która pozwoli odzwyczaić się od tego,że cały czas trzeba zapełniać buzię.U mnie pomału już tak jest.Moja buzia i żołądek mają czas odpocząć.Mam nadzieję,że do końca wakacji schudnę jeszcze 5kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewia
czyli jesli pomaga stłumić apetyt dawka 300mg a jedna kapsułka ma 50mg to dziennie trzeba ich zjeść 6??? ;/ a czytałam na stronie sklepu w którym to sprzedają, ze nie mozna przekraczac 2 tabletek dziennie...uhm...nie wiem teraz juznic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gargamela
Odświeżam temat bom ciekawa czy ktoś obecnie stosuje te tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shila.ona
Hej. Ja przymierzam się do kupna . znalazłam na allegro 120 kapsulek po 100 mg w cenie 76 zl. Chyba nie jest zbyt duza. Gargamela na co głównie chhcesz ją brać .Zastanawiam się nad dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gargamela
A co do dawki - czytałam artykuły opisujące naukowe badania nad 5HTP i wyczytałam, że optymalna dawka to 300mg 5HTP dziennie (najlepiej rozlozona czyli 3x dziennie po 1tabletce 100mg) Czekam na Twoje spostrzezenia na temat 5HTP z niecierliwością:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak jak i mi ;) czuje ze brakuje mi serotoniny, chce mieć lepszy nastrój, wiosna idzie a ja ciągle smutna i jakaś taka nie do życia. Zauważyłaś już jakies efekty? Jaka dawkę stosujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×