Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość New_forumowiczka

Analiza składu ciała

Polecane posty

Gość New_forumowiczka

Mam pytanie do osób głębiej siedzących w temacie diet i pracy dietetyka. Chodzi o wybór dobrego analizatora składu ciała, który będzie w stanie wskazać takie elementy jak ilosć wody w organiźmie, BMR, beztłuszczową masę ciała, masę samej tkanki mięśniowej itp. Ważna rzecz - dobrze aby był to analizator przenośny. Ze swej strony dokopałam się do modelu InBody 230, który praktycznie spełnia moje kryteria, ale nigdy nie miałam okazji pracować na nim osobiście i tak naprawdę nie znam urządzenia. Czy ktoś z Was może mi merytorycznie uzasadnić, czy wybór tego modelu będzie dobrą czy złą decyzą i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seeessstercja
Waga, miarka i suwmiarka (ewentualnie tzw. body fat calipers za jakieś 4-5 funtów z przesyłką na ebayu) i jedziesz bez żadnych cudów: http://exrx.net/Calculators/BodyComp.html http://www.mnbbc.com/content.php/129-Wprowadzenie-do-Kobiecej-Kulturystyki-Naturalnej-Cz-II-Mierzenie-cia%C5%82a http://www.mnbbc.com/content.php/164-Niedzielna-rutyna-pomiary-fald-tluszczowych Żaden aparat nie da ci takiej dokładności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imaginer8
wiesz wydaje mi sie, że ona chce coś ambitniejszego i sprzęt ma być używany do poważnej pracy a nie do własnych użytków:))) Wpisując w necie nazwe tego analizatora wyskakuje http://www.medfitness.pl/index.php/pl/inbody230 . Masz tu w komplecie całą specyfikację z przykładowymi wydrukami z drukarki. Co do samego urządzenia - za tą cenę jest to sprzęt optymalny. Miałam okazję kilka razy na nim pracować (w ramach stażu) i moja ocena jest jak najbardziej pozytywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość New_forumowiczka
Tak widziałam tą stronę. To na niej znalazłam ten InBody 230. Przepraszam czy Ty może pracujesz na tym analizatorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość New_forumowiczka
Tak widziałam tą stronę. To na niej znalazłam ten InBody 230. Przepraszam czy Ty może pracujesz na tym analizatorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osca
Jak chodziłam do dietetyczki to używała takiego sprzętu, ale czy to ten InBody230 to już nie wiem. Natomiast byłam pod wrażeniem tego co taki analizator potrafi zrobić i jakie dane ukazać. Ale to sprzęt raczej do fachowych poradni dietetycznych, bo do domu to chyba rzadko kto go kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość New_forumowiczka
Dziękuję za odpowiedź. Natomiast ja potrzebuję opinii kogoś kto na tym konkretnym modelu analizatora pracował, a nie kto był na nim badany:). Niemniej jeszcze raz serdecznie dziękuje:). Hmm a może może wydruki z takiego analizatora? Jeśli tak to porównaj czy to takie same jak te http://medfitness.pl/index.php/pl/inbody230 Tam na samym dole masz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osca
Wiesz chyba te wydruki były takie same jak mi podesłałaś z tego linku. Dla pewności próbowałam je odkopać ale gdzieś mi je wcięło;/. Pamiętam tylko że byłam pod mega wrażeniem ilości wiedzy (zebranych danych) o składzie mojego ciała wiec wnioskuje ze jest to bardzo dobry analizator - jesli to faktycznie ten InBody230.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5674321098
Przez pewnien czas pracowałam na inbody230 w jednym z punktów. Ocena jak najbardziej pozytywna. Boss jeszcze miał chyba z 2 punkty to pakował w auto i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość New_forumowiczka
Dziękuję. Wybieram się na spotkanie do medfitness żeby pogadać z ich pracownikami na temat tego analizatora. Wydaje mi sie ze to bedzie najpewniejsze źródło informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5674321098
To jak tam będziesz to od razu zapytaj o szkolenie z obsługi tego InBody230. Na stronie napisali ze wchodzi to w cenę zakupu urządzenia. Lepiej nie zapomniec o takim gratisie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość New_forumowiczka
Wiem wiem:). Przyjrzałam sie bliżej specyfikacji tego Inbody i sama bym początkowo nie dała rady wiec na pewno bede pamięrać o tych szkoleniach. Uff tylko dobrze ze nie trezba za nie płacic hihih:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5674321098
Heheh a oni są chyba z Białegostoku nie??? Nie wiem skąd jesteś ale czeka cie troche drogi. Ale warto, takie rzeczy i to za taka kase lepiej poznac dogłębnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość New_forumowiczka
Tak z białegostoku, ale to nie stanowi większego problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trututuu041762
Najlepiej będzi ejak poszukiacie sobie wątków o inbody230 na forach medycznych czy dietetycznych gdzie wypowiadają sie specjalisci z branży. Tam można ogarnac dobre i konkretne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiba
najlepiej to poszukać jakiegoś dietetyka który pracuje na tym konkrenym modelu InBody i z nim pogadać jak sprawuje sie ten sprzęt, na co zwrócić uwagę itp. Najlepszym źródłem informacji sa praktycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość New_forumowiczka
Będę badać skład chemiczny nieboszczyków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fbyi
hehehe kiedyś moja zjoma miała też taki problem z wyborem analizatora i pamiętam że też długo szukała jakichkolwiek informacji. A o jakis specjalistycznych to mogła zapomniec. Co do tego o czym piszecie...przede wszystkim inbody230 to analizator przenośny i pierwsze o co sie powinno zrobić to odpowiedziec na pyt. czy faktycznie przenośny analizator jest potrzebny, jesli tak to ok po temacie ale jesli nie to trza sie zastanowic nad wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takataas
Czy ja wiem... obecnie może nie być np. komuś potzrebny analizator przenosny, ale za rok-dwa już może być. Cena np. takiego inbody230 nie jest taka ze mozna sobie go zmienić po roku czy dwóch. Urządzenie musi sie zwrócic. Więc mysle ze nawet jak ktos mysli ze potrzebuje analizator stały to i tak powinien kupic przenośny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babyenka
Ja chodziałam do dietetyka który chyba korzystałz tego 230, ale w 100% nie jestem pewna. bynajmniej ze zdjęć był bardzo podobny. Jak dostałam wtedy wydruk to nie wiedziałam za co sie złapać bo tyle było tam danych:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satrya
Akurat w przypadku pacjenta to chyba nie jest ważne czy to jakis inbody230 czy jakis inny. To raczej jest po stronie gabinetu zeby miec odpowiednie narzędzie do pracy bo tylko wtedy beda w stanie realnie leczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kavvoska
Cześć forumowiczkom, chciałam dopytać bo szukam informacji o analizator i trafiłam też przez google na wasz wątek, czy ktoś tutaj prowadzi salon dietetyczny albo miał styczność z tymi analizatorami inbody? Szukam więcej informacji, jak z cenami, serwisem, jak z zakupem takich urządzeń do gabinetu na raty itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kavvoska
Dziękuję bardzo, kontaktowałam się już z dystrybutorem, sprawdziłam co i jak, poczytałam w internecie i wygląda na to, że sprzęt jest naprawdę profesjonalny, bo przyznam, że wcześniej miałam do czynienia tez z jakiejś innej firmy tanim analizatorem i kompletnie nie podobało mi się jak działał ;/ także chyba zostanę przy tym modelu inbody230 tylko jeszcze muszę się zorientować ostatecznie w kwestii zakupu ratalnego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satrya
No niestety, taki sprzet powinien byc porządny, nawet jesli jego koszt jest wysoki, te tanie nie dają tak dokładnych pomiarów, nie ta ilość funkcji itd., a nadal obowiązuje rabat na ten inbody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kavvoska
Tak, jest aktualny, a jesli chodzi o różne analizatory no to właśnie dlatego wolę do salonu wstawić już porządny sprzęt, a nie taki który będę chciała po roku wymieniać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajna sprawa z takim pomiarem :) Przyznać muszę że po pomiarze u dietetyka zrobiło to na mnie takie wrażenie, że diametralnie zmieniłam sposób żywienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kavvoska
Cześć, no racja, taki pomiar może pokazac co i jak, a jak jest dobry analizator to naprawdę warto skrzystać z takiego badania, jest proste, szybkie, tanie a przydaje się zarówno osobom aktywnym które rzeźbią sylwestkę, jak również i osobom które chcą zrzucić kg i śledzić postępy, a sporo takich osób jest i bardzo dobrze, dla zdrowia własnego warto! Dlatego własnie do salonu chcę wstawić ten inbody żeby mi służyl przez parę latek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gondzia1353
I racja. Dobry gabinet dietetyczny = dobry analizator! I od tego nie ma absolutnie żadnych wyjątków. A seria inbody akurat do nich należy. A jaki chcesz przenosńy czy jakis stacjonarny analizator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×