Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość missisisa20

CO NA OBIAD?

Polecane posty

Gość missisisa20

Jak w temacie,nie mam pomysłu na obiad:o a i jestem na diecie tak ze chcialabym zrobic cos niskokalorycznego i sycacego:) Czekam na propozycje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka1234
Warzywa Duszone 3 papryki czerwone 3 papryki żółte 2 papryki zielone 3 małe cukinie (40 dag) 2 kalarepki 8 czerwonych cebulek dymek 5 łyżek oliwy z oliwek zioła prowansalskie sól pieprz Sposób przyrządzania: Warzywa oczyścić i umyć. Paprykę i kalarepę pokroić w kostkę, cukinię (ze skórą) w półplasterki, a cebulę w piórka. Warzywa dusić 10-15 min z oliwą, przyprawić solą, pieprzem i ziołami, przełożyć do ogrzanej salaterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryż z warzywami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zytka35
Niskokaloryczny obiad Składniki • kasza gryczana • 1 cebula • kefir, maślanka • przyprawy (sól, pieprz) • olej Etapy przygotowania Gotujemy kaszę gryczaną. Na patelni podsmażamy cebulę, po czym mieszamy ją z kaszą gryczaną. Polewamy kefirem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missisisa20
ryz u nie jadam:D A co do warzyw hm to czemu nie ale juz strasznie sie tym przejadlam i własnie nie mam na to ochoty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia111545
Grejpfrutowy kurczak: - kurczak - 3 grejpfruty - strąk czerwonej papryki - cebula - 5 ząbków czosnku - natka pietruszki - sól, pieprz Przygotowanie: Wycisnąc sok grejpfrutów, cebulę pokroic w plasterki, paprykę w paski, czosnek obrać. Kurczaka podzielić na ćwiartki, ułożyc w rondlu, zalać sokiem, przykryć, wstawić na noc do lodówki. Następnego dnia osączyć, natrzec solą, pieprzem i połową czosnku. Zostawic na pół godziny, po czym obsmażyć ze wszystkich stron. Przełożyc do rondla, dodac cebulę, paprykę oraz resztę czosnku. Wlac grejpfrutową marynatę i dusić do miękkości. Pod koniec dodać posiekaną pietruszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia111545
Pasta z mięsa gotowanego ( składniki na 4 porcje ) 200 g cielęciny bez kości 50 g włoszczyzny bez kapusty vegeta Mięso ugotować z włoszczyzną z dodatkiem vegety, odcedzić, ostudzić, zemleć lub zmiksować ( łącznie z włoszczyzną ). Doprawić do smaku vegetą. Jedna porcja ( 63 g ) zawiera 55 kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia111545
Zupa z ogórka zielonego ( składniki na 4 porcje ) 300 g świeżego ogórka zielonego 2 ząbki czosnku 1 litr rosołu z bulionu warzywnego ( 2 kostki ) 100 ml kefiru 1 łyżeczka soku z cytryny 1 łyżka koperku 1 łyżka natki pietruszki Obrane ogórki i czosnek opłukać, pokroić, zmiksować z bulionem, zagotować. Kefir zmieszać z sokiem z cytryny, pokrojoną pietruszką i koperkiem i wlać do zupy. Jedna porcja ( 200 ml ) zawiera 37 kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia111545
Schab Dieta: · niskokaloryczna · Składniki ¾ filiżanki sosu sojowego ¼ filiżanki brązowego cukru 1 łyżeczka sosu chili 8 kotletów schabowych Szczypta soli czosnkowej Wykonanie 1 Wymieszaj sos sojowy, sok z cytryny, cukier, chili i sól czosnkową 2. W powstałej zalewie umieść mięso, pozostaw na ok. 6 godzin i schowaj do lodówki 3. Piecz na grillu, lub w średnio rozgrzanym piekarniku Dane dla jednej porcji: Kalorie: 124 kcal Białko: 17 g Tłuszcze: 5 g Cholesterol: 40.00 mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missisisa20
kasia fajny przepis na tego kurczaka,kiedys go sobie wyprobuje:) zytka35 kasza z kefirem:o jakos nie moge sobie tego wyobrazic:D a nie lubie jesc rzeczy ktorych nie lubie albo ktorych nie jestem pewna:D Iwonka fajny przepis chyba go sobie zrobie ale w poniedzialek bo tyle skladnikow:d ze pwnie bede miala jedzienia na cztery dni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missisisa20
Kasia a ty co?:D z ksiazki przepisujesz?;) ale przepisy super:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam 234
Piersi kurczaka zapiekane z pieczarkami 4 filety z kurczaka 4 plastry chudej wędzonej szynki 250 g pieczarek 2 cebule 3 ząbki czosnku 1/4 łyżeczki tymianku 1/4 łyżeczki majeranku 20 ml czerwonego wina 50 ml bulionu drobiowego 2 łyżeczki soku z cytryny 1 łyżka oliwy Wykonanie Pieczarki pokroić na małe kawałki, posiekać cebule i czosnek, dusić bez tłuszczu przez 10 minut. Dodać tymianek i majeranek, dodać bulion i wino. Dusić do wyparowania całego płynu. Przestudzić, dodać sok z cytryny. Przygotować 4 arkusze folii aluminiowej. Lekko natłuścić oliwą, na każdym arkuszu położyć filet z kurczaka, nałożyć na niego jedną czwartą pieczarek i przykryć plastrem szynki. Folię zawinąć szczelnie i zamknąć nad filetem. Piec w temperaturze 180 stopni przez 20 minut. Dane dla jednej porcji: Kalorie: 200 kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skacz do biedronki i wynajdz w mrozonkach " warzywa na patelnie" troszke oleju i podsmaz te warzywka. to jest pyszne i nisko kaloryczne. ja sama jestem na diecie i glownie to wcinam. do tego moze byc gotowana piers z kurczaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam 234
na googlach wpisz przepisy niskokaloryczne--mnostwo przepisow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missisisa20
adam 234 fajny przepis:D chyba zrobie sobie jutro na obiad:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzik67
ryba najlepiej surowa i ugotowac na parze, marchewke udusic i iesc smaczno i zdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam 234
pstrąg jest pyszna rybką a malo kaloryczna i najesc sie mozna i to niezle!!ja zawsze piekę w piekarniku w folii aluminiowej do tego jakas salatka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzik67
jakie kalorie po co liczyc kalorie trzeba byc bardzo nieszczesliwym nie tedy dgoga!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
latwe i zdrowe: - tunczyk z wody z fasolka szparagowa (wymieszac razem, polac dressingiem z lyzki oliwy i soku z cytryny, doprawic pieprzem) - zupa krem jarzynowa (dowolne warzywa ugotowane na parze, lub w wodzie, zmiksowane na krem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missisisa20
Ja nie licze kalorii:p tylko jezeli jestem na diecie to nie zjem przeciez mielonych z sosem i ziemniakami:p bo nie tedy droga:D:D Chce zjesc na obia cos co jest lakko strawnego,niskokalorycznego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missisisa20
sama juz nie wiem:D ten tunczyk jest super:D a ryby uwielbiam i fasolke zreszta tez:D Dzieki za wszystkie propozycje🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzik67
missisisa20 to tak:piersc kurczaka najlepiej bez panierki na parze do teko duszona marchewka lub salatka ale bez pomidorow kasza gryczana z warzywami lub ryz brazowy z wazrywami zdrowo i od tego na stowe nie przytyjesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam 234
dlaczego bez pomidorow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missisisa20
wiem ze nie powinno sie łaczyc ogorkow i pomidorow,bo ogorki zawieraja jakies substancje ktore wpływaja niekozystnie an pomidora:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam 234
tak/???? nie slyszalem o tym!!a jak zawsze robie salatke z pomidorow ogorkow zodkiewką i salata lodową!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..chodzi o to
ze pomidory fermentuja z polaczeniem innych produktow ale idzie tu o mieso jakos tak nie chce mi sie teraz tego sprawdzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale najgorszy gzrech to
zakraplanie miesa cytryna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×