Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Paloma

Czy ktoś się odchudzał w Centrum na Garncarskiej w Krakowie?

Polecane posty

Szczerze odradzam... Znam mnóstwo osób, które po ziołach tam stosowanych a przymusowo zakupywanych po roku odzyskało utraconą wagę z nawiązką :( W Krakowie wyjątkowo maja kontrakt z NFZ więc cena wizyty ( 100 zł) Ci odpada, ale zioła na które musisz wydać 50 zł miesięcznie musisz zakupić i stosować conajmniej rok. Wszystko tak pięknie wygląda tylko na zdjęciach... Dieta stosowana tam w zasadzie dla wszystkich to dieta 1000 cal. Tylko w reklamie netowej są one różne :( Zrób dokładne badania zanim podejmiesz decyzję o udaniu sie do Kliniki lub dietetyka plus test na grzyba pokarmowego, który jest przyczyną 99% nadwagi u osób puszystych. Jesli wynik będzie pozytywny sprawa jest jasna. Zawsze możesz go potwiertdzić w laboratorium :) PROSTY TEST NA WYKRYCIE ZAKAŻENIA CANDIDA ALBICANS Wypróbuj tę prostą metodę aby zobaczyć, czy masz infekcję candida. Rano po wstaniu z łóżka zbierz trochę śliny w ustach. Napełnij szklankę wodą i napluj do niej zebraną śliną. Sprawdzaj wodę co 15 minut, mniej więcej przez jedną godzinę. Jeżeli będziesz miała infekcję drożdży candida, widoczne będą sznury (jak nogi) opadające na dół szklanki od śliny pływającej na wierzchu. Innym wariantem jest rozdrobniona ślina pływająca pod postacią chmury w roztworze, opadająca na dno szklanki lub zawieszona w wodzie jak mgła aerozolowa. Jeżeli nie ma żadnych sznurów i ślina spływa jednolitym strumieniem na dno szklanki przez jedną godzinę, nie jesteś prawdopodobnie zarażona drożdżami candida. Pozdrawiam Baśka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak test jest pozytywny to czeka Cię leczenie dietetyczne bo grzyb żywi się białkiem i sukrem pod każda postacią. Okres leczenia dzielimy na 3 etapy: ETAP I Okres pierwszy w którym dieta powinna być najbardziej restrykcyjna a leczenie antygrzybicze najbardziej intensywne. Okres ten trwa zwykle kilka tygodni. Można przejść do okresu drugiego po uzyskaniu znaczącej poprawy stanu ogólnego. ETAP II Okres drugi trwa wiele miesięcy (2-12) w tym okresie można stopniowo i w małych ilościach dodawać do diety nowe składniki, ciągle jednak unikając produktów bardzo ryzykownych. W razie potrzeby należy dietę zaostrzać na kilka tygodni. W tym okresie, wraz z poprawą można tez stopniowo redukować środki przeciwgrzybicze. ETAP III Okres trzeci to reszta życia. Sugeruje w tym okresie unikać produktów bardzo ryzykownych i w miarę regularnie przyjmować probiotyki. Gdyby zaszła kiedyś potrzeba użycia antybiotyków należy na ten okres przejść na dietę okresu pierwszego i stosować profilaktycznie preparaty przeciwgrzybicze. Wg Dr.Janusa ( twórcy testu którego podałam a sprawdzonego wnikliwie przez naukowców) można czasami uniknąć stosowania antybiotyków (późniejszych problemów z przerostem drożdżaków) dzięki stosowaniu preparatu Immunity Star firmy dystrubucyjnej Starlife, ale to jedna z wielu farmakologicznych propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRODUKTY DOZWOLONE: ------------------------------------ ETAP I W okresie pierwszym dozwolone są następujące produkty. -brązowy ryz -niesłodzone mleko sojowe -zielone ,ziołowe herbaty (zakładając, ze nie są zanieczyszczone pleśniami) - herbata z żurawiny (sprawdzić czy nie zawiera cukru) -soki warzywne, własnoręcznie robione -drób i ryby (najlepiej gotowane albo duszone) -mięsa; wieprzowe i wolowe są mniej zalecane z uwagi nieco silniejsze własności alergizujące (lepiej też używać produktów ekologicznych z uwagi na zawartość antybiotyków w komercyjnym mięsie) -jajka -tłuszcze -migdały, słonecznik, sezam, pestki dyni -cebula, czosnek -grejpfruty (w małych ilościach i jeżeli nie przyjmujemy w tym czasie leków) -buraki i marchew w małych ilościach i najlepiej surowe -świeże pomidory lub papryka (wszystko w małych ilościach) -awokado, cytryna i limonka, tylko słodkie ziemniaki (wszystko w małych ilościach) - bakłażany, cukinia, ogórki, sałaty, szpinak, brokuł, kalarepa, kalafior, selery łodygowe i korzenne, rzodkiewka, papryka ,brukselka, cebula, pory, czosnek, pietruszka, szparagi, fasolka zielona lub żółta, groch, fasole, soczewica, rzeżucha, karczoch, , kiełki bambusa, - jedno małe zielone jabłko dziennie lub jedno zielone kiwi -proso, siemię lniane (zmielone), gotowany lub pieczony brązowy ryz. -wafle ryżowe z pełnego ryżu i bez cukru (w małych ilościach) -jogurt naturalny niesłodzony w małych ilościach -należy pic ok.2 litrów wody niegazowanej Przyprawy nie są raczej wskazane, bo powodują przekrwienie błon śluzowych żołądka i jelit, które i tak są juz przekrwione dzięki Candidzie. Jeżeli wiec ktoś chce bardzo używać jakies przyprawy to może raczej zioła zapachowe niż pieprz i ostra papryka. Wyjątkiem jest przyprawa Oregano jako wyraźnie wskazana :) Jeżeli ktoś musi to do słodzenia można używać Xylitol, glicerynę roślinną lub Stevie. W pierwszym okresie należy wystrzegać się pieczywa, nawet tego z pełnego ziarna i na zakwasie aby nie przedłużac niepotrzebnie leczenia. Być może, można okazjonalnie zjeść odrobinę chleba z pełnej mąki żytniej na zakwasie z jednoczesnym zażyciem większej ilości środków przeciwgrzybicznych, ale doradzam ostrożność. Tak naprawdę to lepiej pocierpieć i problem mieć z głowy szybciej. W pierwszym okresie należy zrezygnować całkowicie z produktów mącznych, bogatych w skrobie, cukry proste, innych owoców oraz słodyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ETAP II W okresie drugim (symtomy choroby sa ciagle obecne, przynajmniej okresowo, ale duzo mniejsze niz na poczatku) co kilka dni mozna wprowadzac do diety male ilosci nastepujacych produktow: Inne orzechy (ale nie orzeszki ziemne) unikajac towaru zawierajacego plesnie; dla pewnosci mozna orzechy lekko przyprazyc w piekarniku przed spozyciem. -kasza gryczana i inne kasze z pelnego ziarna, -produkty z mleka, ale te niefermentowane – ostroznie i malo (odpada wiekszosc zoltych serow z wyjatkiem Provalonu i Mozzarelli) -gotowana marchew i burki -male ilosci ziemniakow -male ilosci dyni -male ilosci czarnej czekolany (tylko ta okreslana jako 70-80%) -miesa wieprzowe i wolowe -pieczywo chrupkie chaber (bez drozdzy), chleb zytni na zakwasie (w malych ilosciach) -mozna tez wprowadzac male ilosci owocow jagodowych (jagody, truskawki, wisnie, maliny), mala ilosc ananasa. Pod koniec okresu drugiego mozna wprowadzac makarony z pelnej maki pszennej (Durum Semolina) bardzo krotko gotowane lub placki ziemniaczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ETAP III(nie ma juz symtomow choroby): Dieta staje sie w miare normalna, ale nalezy wystrzgac sie nadmiernych ilosci slodyczy lub wyrobow z bialej maki lub bialego ryzu. Jakich produktow nalezy zdecydowanie unikac w czasie leczenia? • cukier we wszystkich postaciach; miód, dżem, produkty dla diabetyków, czekolada, cukierki, ciasta, torty, słodkie pieczywo, drożdżowe bułki i ciasta, soki i napoje gazowane z cukrem, budynie itp. • produkty z bialej maki: białe pieczywo, tosty, makarony, naleśniki, niektóre wędliny, pierogi, również chleb z mąki mieszanej, zupy w proszku. • drozdze i wszelkie produkty zawierające drożdże (np. piwo) • bialy ryz • alkohol: słodkie wina, piwo. • slodkie owoce: banany, winogrona, pomarańcze, mandarynki, brzoskwinie, morele, śliwki, gruszki, owoce suszone, kompoty. • sery pleśniowe i żółte, kupny majonez (wlasnorecznie robiony mozna jesc), ketchup, produkty fermentowane (m. in. sos sojowy) • soki komercyjne w kartonach i butelkach, przyprawy wieloskładnikowe (np. Vegeta) • dania gotowe przyrządzane metodami przemysłowymi, • artykuly wysoko przetworzone i konserwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
• Zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN) o zaburzenia pamięci, stan chronicznego zmęczenia, ospałość, brak energii, trudności w przyswajaniu wiedzy i w nauce o ,,mgła umysłowa” o zaburzenia równowagi o senność o obniżony nastrój o krytykanctwo o napady lęku i płaczu o nadpobudliwość psychoruchowa o nerwowość, wybuchowość, niecierpliwość o uporczywe stany depresyjne, depresja maniakalna o bóle i zawroty głowy o niepokój i roztargnienie o przewlekła irytacja o zmienność nastroju, napady paniki, płaczu o brak koncentracji o zburzenia pamięci, trudności w zapamiętywaniu o zaburzenia snu i bezsenność o chronicznie zły humor o autyzm o choroby psychiczne (w tym schizofrenia) o mikroskopijne rozsiane uszkodzenia mózgu o ucisk ponad, za uszami, uczucie opuchnięcia głowy o akoholizm CDN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narząd ruchu o osłabienie i bóle mięśni o mrowienie w kończynach o brak koordynacji ruchowej o obrzęk ścięgien o niezdolność do wysiłku o sztywność i bóle stawów o reumatyczne zapalenie stawów o zaburzenia koordynacji ruchowej o bóle mięśni o obrzęki stawów Przewód pokarmowy o łaknienie słodyczy o nadwaga, niedowaga o spękane usta i biały nalot na języku o ciągłe odchrząkiwanie o zapalenie czerwieni wargowej o suchość w ustach i gardle o nietolerancje i alergie pokarmowe o wrzodziejące zapalenie jelita grubego o zaparcia lub biegunki o metaliczny smak w ustach o nieokreślone bóle brzucha o burczenie, przelewanie, gazy jelitowe o zaburzenia trawienia o zgaga o swędzenie i pieczenie w okolicy odbytu, śluzowate stolce o żylaki odbytu o nadwrażliwość i nietolerancja: mleka, glutenu pszenicy, żyta o rozdrażnienie z równoczesną chęcią jedzenia słodkich rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narząd moczo - płciowy o nawracające niebakteryjne zapalenia pęcherza moczowego i dróg moczowych o częste oddawanie moczu o uczucie pieczenia i swędzenia w czasie oddawania o zapalenie prostaty o niechęć do kontaktów seksualnych o impotencja o zanik popędu płciowego o zapalenie błony śluzowej macicy o niepłodność o kurcze i bóle w okresie miesiączkowania o napięcie przedmiesiączkowe Skóra o sucha skóra, łuszcząca się o nadmierna potliwość skóry o obrzęk skóry twarzy-najczęściej poranny o zimne ręce i stopy, obniżona poniżej 36,6 temperatura ciała o kruche i zabrązowione paznokcie o pokrzywka o pseudołuszczyca o nawracające grzybice skóry o utrata włosów o eczema (wypryski skórne) o trądzik o tendencja do pękania naczyń i łatwego powstawania siniaków o nieprzyjemny zapach skóry stóp o mysi zapach skóry mimo częstego mycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Układ oddechowy o problemy z zatokami szczękowymi i czołowymi o częste infekcje bakteryjne i wirusowe o zapalenia uszu o płytki oddech, uczucie braku powietrza o dychawica oskrzelowa (astma ) o sapanie przy oddychaniu o uczucie zapchanego nosa i wyciekanie wydzieliny o świąd w nosie o bóle gardła o podrażnienie krtani o chrypa, pogorszenie głosu o przewlekły suchy kaszel z tendencją do zaostrzenia się o sztywność i uczucie napięcia w klatce piersiowej Narząd wzroku o pieczenie i łzawienie spojówek o ciemnie plamki przed oczami (mroczki) o zaburzenia widzenia pod postacią rozmazywania się obrazu Układ hormonalny o Niedoczynność tarczycy Nadwrażliwość na kosmetyki, substancje chemiczne, dym tytoniowy, perfumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widać chorób powodowanych przez grzyba udowodnionych naukowo jest w czorta... Wystarczy raz w życiu wziąć antybiotyk... a grzyb który żyje w naszych jelitach rozrasta się do granic możliwości :( Tego, żeby sie nie rozrastał piulnują bakterie jelitowe. antybiotyk jak wiadomo wybija je do końca :( Grzyba oczywiście nie, więc wbija się w jelita i tworzy szczepy w każdym organie stą zaburzenia w tak wielu częśćiach organzmu. Można pozbyć sie go tylko dietą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mam teraz doła, jak to wszystko wyczytałam. Każdy to może miec i pewnie większość ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak masz rację. Ma to większośc osób bo jak widać chorób jest multum. Nie miej doła tylko wykorzystaj to co ci wkleiłam. Masz dietę, więc wiesz jak z grzybem walczyć. Za nic nie musisz płacić dietetykom. Wyleczysz się sama :) I to naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata ping pong
ja zaczealm od wagi 77 dzis mam 54 przy wzroscie 170 oczywiscie snie tyle tam schudlam ale tam zaczelam diete redukcyjna 1000kcal i byla super polecam sie wybrac agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Basiu mam do Ciebie kilka pytan... zrobilam ten test ze szklanka wody i byly takie nitki... czyli wniosuje ze mam tego grzyba... ja przeszlam chemioterapie... pozniej leczenie lekami i to chyba wzmorzylo prace moich grzybkow. Staram sie schudnac, cwicze jem zdrowo zdanych fastwodow a mimo to nie moge zrzucic zbednej wagi a mam 20lat 158cm i waze 63kg ograniczam sie jem malo a mimo tego nei chudne. Chcialabym zeby mi napisala do jakiego bezposrednio lekarza mam sie zwrocic... czy mozna stosowac diete samej bez pomocy lekarza? ile kosztuje taka wityta lekarza? czo przykladowo jesc jakies propozycje dan... lub jak wyzej kolezanka napisala jakis jadlospis... ja kocham jablka... czy moge jesc wiecej niz 1 dziennie ? prosze o jakies praktyczne uwagi co do jedzenia dan i napojow cieplych oprocz herbaty cyli kawa... czekolada... capuczino... i jeszcze ostatnie pytanie jakich witamin sie wystrzegac... czy jezeli biore chrom i blonnik to mszue wykluczyc ? prosze o odpowiedziec.... dzieki wogoleze powstal taki topik pozdrawiam nosnikow grzybni :D caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanessaa
ja schudłam owszem22 kg ale co z tego jak wszystko mi wróciło ? powiedzieli ze moge odstawić leki i dalej jesc 1000 kcal i trzymalam sie tego naprawde bez wpadek i co? i juz przytyłam 14 z powrotem przez 2 miesiace.. ja nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata ping pong
paloma podaje Ci maila agatakocela@wp.pl napisz do mnie to Ci przesle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgdsgdfs
są jeszcze jakieś opinie o tej klinice? jesli odradzacie to co polecacie w zamian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupup
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też odradzam:/ brak słów poprostu:/ chodziłam do tej kliniki 2 miesiące...w pierwszym schudłam 10 kg w nastepnym ok 4...a po 3 latach......przytyłam 30 kg;(poprostu nie wiem co teraz robić;( wszystko przez te cudowne \"ziółka\"!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber13
Ja bym powiedziała tak . Odchudzałam się u nich . Ziółka mi się wydawały super i właściwie wszystko było piękne choć faktycznie dają każdemu tą samą dietę, mówią za każdym razem to samo i właściwie tylko są z Tobą ale jeżeli płacisz. Bo jeżeli trochę schudniesz tzn do określonego BMI to każą Ci przyjść na wizytę płatną albo w ogóle nie przychodzić , a ty biedny człowieku radź sobie nagle sam . Bo gdy schudłam nikt tam nie umiał mi pomóc utrzymać mojej wagi. Najpierw kazali przytyć później schudnąć i w efekcie nie dowiedziałam się co mam robić żeby było dobrze. Dlatego tylko jestem niezadowolona . Mają śiwtne początki ale z końcem im nie idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos jeszcze sie
tam leczyl?poradzcie czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos jeszcze sie
tam leczyl?poradzcie czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×