Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy zupy tucza

Polecane posty

Gość gość

bo mi sie wydaje ze nie jesli nie uzywa sie np smietany co moze tuczyc, zupy sa przewaznie z jarzyn, ewentualnie dodaje sie ryz czy zmieniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi sie tez tak wydaje. Jak nie zrobisz na zasmazce, na tlustych kosciach czy nie podbijesz smietana to po prostu odzywiaja, nie tucza. Ja ostatnio robie w ogole na wodzie, bez miesa zeby troche mnie "przeczyscilo" bo tak zwykle mam po zupach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja od lat gotuje tylko na warzywach, nie uzywam zadnego miesa do wywarow, zalezy tez jaka zupe sie robi, dodaje czasem ziemniaczki czy ryz, a czase troche makaronu ale nie uzywam tez niczego jak kucharki czy kostki rosolowe, uwazam ze to jest dobry sposob na odchudzanie poza tym zupy odzywiaja porzadnie, oczywiscie bez smietany czy maki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olek36
zależy jak zrobione, mogą być bardzo zdrowe i dietetyczne. Moja dietetyk mi wpisała je na stałę do mojego jadłospisu i bardzo je sobie cenie bo są pyszne :) polecam moją dietetykę hh-life@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet te ze śmietaną i na kościach nie tuczą tak jak np kebab, czy byle batonik. A do warzyw powinno dodawać się trochę tłuszczu, żeby witaminy się wchłaniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaloryczność zup jest zależna od jej składu. Dodatki w postaci tłuszczu- masła, oliwy, zasmażek, tłustej śmietany- bardzo podnoszą kaloryczność zup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobry pomysł na bulion w płynie, sama muszę koniecznie spróbować, ponieważ takie warzywne zupy zawsze smakuja mi najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też wolę dodac bulion w płynie, znacznie inaczej smakuje zupa i mam wrazenie ze zdecydowanie lepiej podkreśla jej smak. Takze równiez polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja gotuje na kosciach,normalnie i schudlam 40 kg. Ze smietana 12%. Ale bez zasmazki,w sumie w moim domu mama tak nie gotowala. Jedna miska zupy na porcjach i z łyżką smietany Was nie utuczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×