Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olanka

Dieta bezglutenowa

Polecane posty

Gość Olanka

Znacie może jakieś strony, książki, gazety gdzie mogłabym znaleźć jakieś przepisy na potrawy dla dzieci na diecie bezglutenowej? Oczywiście google służy pomocą, ale zanim przedrę się przez reklamy... :P macie może jakieś wypróbowane bezglutenowe specjały, zwłaszcza na obiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ponoc ta dieta dobra na brzuch, tez bym zastosowala ale niie wiem co jesc i ile itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedys sie interesowalam ta dieta, ale wez poczytaj artykuly, dieta jest ta wskazana dla osob ktore glutenu nie toleruja, normalny czlowiek potrzebuje, jesli chcesz schudnac to mz, wiecej ruchu i wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie jem glutenu od kwietnia i super się czuję, brzuch mi zmalał, nie dopoda mnie jojo, nie mam napadów głodu. Sama modyfikuję przepisy na wersję bezglutenową.Korzystam z mąki gryczanej, kukurydzianej i jaglanej.Szczególnie gryczana bardzo mi się spodobała, naleśniki z niej są chyba nawet lepsze niż z pszennej. Nie dodaję niczego oprócz jajka do mięsa mielonego i trzyma się świetnie, trzeba tylko dłużej wyrabiać.Kotlety panieruję w mące kukurydzianej lub jaglano-kukurydzianej i też są świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy moga stosowac ja osoby ktore toleruja gluten , ale chcaa azeby zrzucic brzzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja toleruję gluten i całe życie go jadłam. A teraz właśnie dla lepszego brzucha go porzuciłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie kasze mozna jesc , czy mozna kasze jaglana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, kasza jaglana (z prosa) jest bezglutenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@ Aletheia - też mam tę książkę o diecie bezglutenowej, tylko inne wydanie. Sporo fajnych przepisów. Jeszcze jest "Dieta bez pszenicy" Williama Davisa, wydaje się ciekawa, ale jeszcze żadnego przepisu z niej nie wypróbowałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, tez chce zrzucic z brzucha, i od jutra sprobuje bez glutenu, dzis musze zakupic produkty zeby na jutro byly, bo inaczej znou nie zaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dieta bezglt nie zawsze przynosi pozytywne rezultaty, ale warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale chyba anie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinusia80
Witam,kasza jaglana jest jak najbardziej bezglutenowa.Co do przepisow to zapraszam na strone Stowarzyszenia osob chorych na celiakie i na diecie bezglutenowej.Poza tym ja gotuje wszystko tylko uzywam odpowiednio skladnikow bezglutenowych.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie moge nigdzie znalezc maki orzechowej ani migdalowej , gdzie kupujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do gościa 9.54 w czym mielisz orzechy? Ja też nie mam żadnej stwierdzonej alergii na gluten,ale zauważyłam,że im dłużej go nie jem tym lepiej się czuję. A to co jest w zbożach z glutenem można z powodzeniem znaleźć w ryżu ,kaszy jaglanej i gryczanej. I też bardzo szybko ubyło mi w pasie ponad 10cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kuharka , gratuluje - super ci spadly cm, ja tez chce choc 5 zeby mi spadlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OleczkaZet
Sprawdźcie restauracje na dolnym śląsku biorące udział w programie Menu Bez Glutenu!! To chyba jednak zdrowe, skoro tym chcą przyciągnąc klientów, co ciekawe, to właśnie te restauracje z dużo lepszą renomą dołączyły do tego programu, aby dać klientom wybór, ja to popieram. Nawet moje ulubione La Maddalena i Food Art Gallery są:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak tu pustooooo :( wracajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta bezglutenowa - jadłospis W przykładowym jadłospisie, poza jajami, rybami, mięsami, owocami, warzywami i produktami mlecznymi, a także chlebem i makaronem bezglutenowym, mogą znaleźć się ciastka ryżowe i chipsy kukurydziane, a także popcorn, które są alternatywą dla tradycyjnych chipsów, krakersów i innych przekąsek. Z kolei alternatywą dla słodyczy są cukier, dżem, miód, landrynki, ciasta i ciastka upieczone z dozwolonych produktów, kisiele i budynie domowe z mąki ziemniaczanej, a także ciasta i ciastka oznakowane znakiem przekreślonego kłosa. Należy pamiętać, że dieta bezglutenowa nie jest dietą odchudzającą. Kaloryczność wysoko przetworzonych produktów bezglutenowych jest zbliżona do tradycyjnych. Na przykład kromka chleba bezglutenowego to 242 kcal, a zwykłego ok. 254 kcal. Z kolei tradycyjny rogalik francuski ma 392 kcal, a jego bezglutenowy odpowiednik 388 kcal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze od czego należy zacząć to odstawić pszenice. Mozna piec swoje wypieki z mąki gryczanej, kasztanowej, ryżowej, z ciecierzycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWA

Kilka miesięcy temu wykupiłam dietę i trening na stronie Fabryki Siły. Serdecznie mogę polecić   Posiłki różnorodne i zbilansowane. Również bezglutenowe!

Dieta jest również układana pod osoby cierpiące na cukrzycę czy problemy z tarczycą, dobierana pod twój typ metabolizmu, a co najważniejsze bezpieczna w porównaniu do super diet 1000 kcal

Uważam, że warto spróbować. Jeżeli chcesz zachęcam do skorzystania z linka a dostaniesz nawet 3 miesiące gratis do zakupu planu!   

www.fabrykasily.pl/plany_treningowe?poleca=ewa8207234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama jestem obecnie na diecie bezglutenowej. U mnie było to spowodowane koniecznością bo cierpię na nietolerancję glutenu. Jestem zadowolona, ze przynajmniej wiem co mi jest bo wcześniej przez lata nie wiedziałam czemu mnie brzuch tak mocno boli.... 

Jesli chodzi o same przepisy to sieć jest naprawdę bogatą encyklopedia oraz można znaleźć tam bardzo wiele sensownych dań. Dla dzieci i dorosłych.

Polecam zajrzeć sobie tutaj:

https://bezgluten.pl/pl.jak_ugoscic_bezglutenowca_na_przyjeciu_przekaski.html

Na stronie są przepisy na przekąski na bezglutenowe przyjęcie ( ale również na podwieczorek czy na kolację....). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata

Dużo informacji na temat diety można przeczytac na fajnym blogu poradz.me, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×