Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ninazet

Dieta bezglutenowa

Polecane posty

Gość ninazet

Ostatnio bardzo modnym nawykiem (i podobno korzystnie wpływającym nie tylko na sylwetkę, ale również na układ trawienny oraz stan skóry) stało się wyeliminowanie z diety glutenu. Tu pojawia się moje pytanie - czy żeby dieta przyniosła oczekiwane efekty (w moim przypadku jakieś 3-4 kg w dół + wyżej wymienione zbawienie dla skóry i jelit), trzeba ten gluten całkowicie odrzucić, czy wystarczy ograniczyć go do minimum? (pierogi mamy czy piwko raz w miesiącu to kusząca sprawa...) Proszę o opinie kogoś, kto się na tym zna, lub osób, które uskuteczniały dietę bezglutenową w całkowitym (lub nieco okrojonym;) ) wymiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To bedzie zalezec glownie od tego, czy gluten jako taki ci szkodzi. Jesli nie, ograniczenie powinno wystarczyc. W pszenicy jako takiej nie ma nic zlego, jesli sie toleruje gluten, problemem jest raczej to, w jakich produktach sie ona pojawia. Wazne, zeby dieta byla zdrowa, z glutenem, czy bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A CZY KASZE SA JAKIES BEZ GLUTENU CZY NIE MA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szóstka z przodu
Polecam nasz temat, może będzie nas więcej http: // f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5834591&start=60 :) (oczywiście spacje trzeba zlikwidować, bo uznaje za spam, temat nazywa się "dieta bez pszenicy i glutenu")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka 51
jaglana , gryczana - bez glutenu ja tez staram sie ograniczac , ( nie mam nietolerancji na gluten ) , ale te maki np, maja 10 % mniej tluszczu od pszennych lenka51 ------- zapomnialam sie zalogowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodatkowo stosuje sie do zasad diety 8 godzinnej a gluten ograniczam, staram sie jesc zdrowo ( choc czasem cos innego tez zjem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego trzymam sie zasad 2 fazy sb ( staram sie przynajmniej ), bo moim problemem jest brzuch , oponka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie co jest Twoim celem - schudnięcie czy wyeliminowanie glutenu z diety. Jeśli tylko schudnięcie to pewnie małe ilości glutenu nie zaszkodzą. Uważaj tylko na produkty pozbawione glutenu w sposób sztuczny. Jedz wszystko co jest naturalnie bezglutenowe. jeśli zaś chcesz wykluczyć całkowicie gluten to czytaj składy każdej jednej rzeczy. Potrafi być wszędzie nawet w pomadce do ust nie mówiąc już o jogurtach, chrzanie czy innych produktach których nawet nie podejrzewasz o jego zawartość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jest ktos na takiej diecie i chudnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam zamiar sprobowac tej diety , bo mam pszeniczny b rzuch , i mysle ze sie go w ten sposob pozbede choc czesciowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedy ze względów zdrowotnych przeszłam na dietę bezglutenową nie zmieniając ilosci pozywienia i nie unikając dozwolonych słodyczy w ciągu 5 m-cy schudłam 10 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIE wierze jakos z etak mozna schudnac nie jedzac glutenu a jedzac normalnie reszte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1000
Mozna schudnąć. W moim przypadku 22 kilo w około 8 miesięcy. Jem normalnie, smażę na tluszczu, lubie mięso, jadam pizze bezglutenową. jednak proponuję wykluczyc równiez mleko i przetwory , jako że alergia na gluten idzie w parze z alergią na laktozę. Ja schudłam po wykluczeniu zarówno glutenu, jak i produktów mlecznych w każdej postaci. Zamiast mleka używam mleka kokosowego lub ryżowego. Trochę sie nawet martwię, bo cały czas chudnę, a już jestem szczupła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam mleko pije , bo nie mam nietolerancji, ale chce schudnac z brzucha i mysle ze odstawienie glutenu wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1000
Czeski błąd - oczywiście metafora !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też jestem na diecie bez laktozy i glutenu. Sporo schudłam. Najważniejsze to jeść produkty naturalnie bezglutenowe a nie zamienniki. Te mają dużo tłuszczu i cukru. Trzeba poświęcić trochę czasu i poszukać fajnych przepisów. Jeść z głową 5 posiłków dziennie. To naprawdę da się zrobić nawet jak ma się rodzinę i pracę zawodową, co skutkuje minimalną ilością czasu dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiniaaaaaaaa
Hej:) Dobra informacja jest taka, że coraz więcej restauracji dołącza do programu "menu bez glutenu". Wg mnie to super, jeżeli ktoś jest na diecie to nie powinien odmawiać sobie wyjścia do ulubionej restauracji tylko dlatego, że boi się o swoje odżywianie! Co ciekawe na dolnym śląsku jak dotąd jest tylko 14 takich restauracji! dla zainteresowanych lista na stronie menubezglutenu . pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gandrela
Ja początkowo nie wiedziałam,ze mam uczulenie na gluten. Bardzo źle się czułam. Potem diagnoza. Na początku przerażenie. Co będę jadła ? Okazuje się,że nie jest tak źle. Jest wiele sklepów stacjonarnych, które oferują produkty bezglutenowe. Znajdą sie również w internetowych, na przykład tutaj: http://www.smakiziemi.eu/27-produkty-bezglutenowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze, gdy szukałam informacji na temat diety bezglutenowej w Internecie trafiałam na taką ilość wiadomości, że nie wiedziałam już co jest prawdą, a co nie :O ale przejrzałam kilka książek i jestem na etapie podjęcia tej ważne decyzji! Znalazłam też ciekawy artykuł http://cenabiznesu.pl/-dieta-bezglutenowa-co-jesc-a-czego-unikac, który w bardzo prosty sposób opisuje najważniejsze aspekty tej diety więc polecam go osobom, które tak jak ja - mają problem z ogarnięciem tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawą diety bezglutenowej jest całkowite wyeliminowanie z jadłospisu produktów zawierających gluten. Nie jest to jednak prosta sprawa, ponieważ w żywności jest on niekiedy ukryty lub podczas pakowania może dojść do wymieszania z innym produktem zawierającym gluten (np. musli). Dobrym sposobem na zminimalizowanie ryzyka jest zakup żywności od sprawdzonych firm zajmujących się wytwarzaniem jedynie produktów bezglutenowych. Dzięki temu będziemy pewni, że przypadkiem nie znajdzie on się w pożywieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GlutenFreeBox
GlutenFreeBox to comiesięczna paczka niespodzianka wysokiej jakości, wyselekcjonowanych produktów bez glutenu. Jest to pierwszy w Polsce sklep subskrypcyjny dostarczający produkty bezglutenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roma23
Dieta bezglutenowa może być smaczna i zdrowa. Kiedyś myślałam całkiem przeciwnie. Koleżanka namówiła mnie do zakupu diety na http://dietybezglutenowe.pl. Mogę wszystkim polecić, zaskakująca jakość przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już nie wiem czy ten gluten taki zły faktycznie... Co się nie obrócę, to inna opinia.. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryll
Gdzie kupie produkty bezglutenowe? W internecie, bo mieszkam w małej miejscowości, będę wdzięczna za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio nastała moda na eliminację glutenu z diety. Niestety, często nagłośnienie nagonki na gluten związane jest z korzyściami producentów żywności bezglutenowej. Jeśli nie mamy zdiagnozowanej celiakii, nietolerancji, czy alergii na gluten - nie powinno się go wykluczać z diety. Na badania w tym kierunku: testy serologiczne, biopsję błony śluzowej jelita cienkiego, kieruje lekarz. Dopiero potwierdzenie tych badań jest wskazaniem do przejścia na dietę bezglutenową. Dieta bezglutenowa naraża często na niedobory wielu składników, miedzy innymi błonnika, którego znaczenie dla naszego organizmu jest coraz bardziej doceniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×