Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kaamii

DIETA DUKANA-PROTEINOWA ...start... ZAPRASZAM ZDETERMINOWANE GRUBASKI

Polecane posty

witajcie! mam 100 diet za soba i 100 niepowodzen.....i 20 kg wiecej po urodzeniu dziecka.tym razem jestem pelna wiary i determinacji.przylaczajcie sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cisza........... jestem tu sama coz ,jutro 4 dzien protein.przy mojej nadwadze bede 10 dni na samych proteinach.pozniej faza naprzemienna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem po urodzeniu coreczki.... i zostalo mi 10kg... chociaz te 10 kg pojawilo sie w pozniejszym terminie...:( tez mam za soba troche niepoodzen zwiazanych z dietami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie ta nasza silna wola.....masakra:(wiosna idzie wiec czas na zmiany.zaczelas juz czy dopiero zaczniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzbroilam sie w ksiazke i lodówke pelna proteinek.choc jutro pierwsza pokusa-goscie ,ale nie pekne...wierze w siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup książke tam masz na maxa wszystko opisane.na róznych stronach sa wiadomosci ale to nie to samo.ciagle masz jakies pytania co mozna a co nie a tam wszystko od a do z. ja jem same bialka -kiedy chce,pije duzo wody.za jakis owoc dalabym sie pokroic ale nie mozna:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ogólne zasady diety Dietę protal można nazwać kompleksowym sposobem żywienia, ponieważ oprócz etapu, kiedy zrzucamy zbędne kilogramy, mamy etap utrwalania i utrzymania wagi. Będąc na tej diecie nie będziemy odczuwać głodu, liczyć kalorii, a rezultaty przyjdą bardzo szybko. Twórca tej diety - doktor Pierre Dukan, wziął pod uwagę psychologiczne uwarunkowanie osoby odchudzającej. Dlatego na samym początku następuje szybka utrata dużej ilości kilogramów, aby pozytywnie nas zmotywować do dalszej walki o piękną sylwetkę. A oto 4 fazy diety proteinowej: Protal 1 Faza ataku prowadzona za pomocą diety czysto proteinowej pozwala na efektowny start przynoszący niemal tak błyskawiczne rezultaty jak głodówka lub dieta oparta na proteinach w proszku, ale bez ich wad i niebezpieczeństw. Protal 2 Faza równomiernego rytmu utraty wagi opiera się na naprzemiennej diecie proteinowej, która pozwala szybko dojść do upragnionej wagi. Protal 3 faza utrwalenia uzyskanej wagi i niedopuszczenia do pojawienia się efektu jojo, szyli szybkiego ponownego przybrania na wadze, to okres, w którym należy być szczególnie ostrożnym. Trwa dziesięć dni na każdy utracony kilogram. Protal 4 Faza definitywnej stabilizacji opiera się na prostej zasadzie, niezbędnej, by zachować uzyskaną wagę: jeden dzień ścisłej diety proteinowej w każdy czwartek do końca życia. Zalecenie ostre i niepodlegające żadnym negocjacjom, ale wystarczająco skuteczne i precyzyjne, aby można je było zaakceptować na tak długi czas. Opis fazy 1: W tym okresie, który trwa od jednego do dziesięciu dni możemy jeść produkty z ośmiu kategorii: •chude mięso: cielęcina, konina, wołowina z wyjątkiem antrykotu i rozbratla z kością, wszystko na gillu lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu, •podroby: wątroba, cynadry, ozór cielęcy lub wołowy (czubek), •wszystkie ryby, tłuste, chude, o białej lub niebieskiej skórze, surowe, pieczone, wędzone lub gotowane, •owoce morza (skorupiaki i mięczaki), •drób oprócz kaczki i bez skóry, •chuda szynka, chude wędliny indyka, kurczaka lub wieprzowe, •jaja, •chude produkty nabiałowe, •półtora litra wody z małą zawartością soli mineralnych, •środki wspomagające: kawa, herbata, herbatki ziołowe, ocet, zioła, przyprawy, korniszony, cytryna (nie jako napój), sól i musztarda (umiarkowanie). Spośród tych ośmiu kategorii możemy dobrowolnie wybierać produkty bez żadnych ograniczeń, dowolnie je ze sobą łączyć i jeść o każdej porze dnia. Wszystko inne, czego nie ma na liście wyżej NIE WOLNO jeść, bez żadnych wyjątków. Zapewne po kilku dniach nasz jadłospis wyda nam się koszmarnie nudny, ale niech rekompensatą będą ubywające kilogramy i perspektywa, że inne produkty niebawem wrócą do naszego menu. Opis fazy 2: W tej fazie nadal jemy produkty z pierwszej fazy oraz dodajemy bez ograniczeń co do ilości i sposobu łączenia następujące surowe lub gotowane warzywa: pomidory, ogórki, rzodkiewki, szpinak, szparagi, pory, zieloną fasolkę, kapustę, grzyby, seler, brokuły, wszelkie zielone sałaty łącznie z cykorią, boćwinę, bakłażany, cukinię, paprykę, a nawet marchew i buraki pod warunkiem, że nie będą podawane do każdego posiłku. Podczas trwania tej fazy stosować naprzemiennie okres protein z warzywami i okres protein bez warzyw, aż do osiągnięcia ustalonej wagi. Poprzez okresy przestoju rozdzielone okresami przyspieszenia, przez serię podbojów z następującym po nich czasem odpoczynku, osiągniemy wyznaczony cel. Najskuteczniejszy i najbardziej odpowiadający rytm to 5/5, pięć dni czystych protein z następującymi po nich pięcioma dniami protein w połączeniu z warzywami. Nie jest to najłatwiejszy sposób, ale wysiłek się opłaca. A fakty są takie, że rytm ten przynosi najlepsze wyniki. Innym rozwiązaniem jest rytm 1/1, jeden dzień oparty tylko na proteinach na zmianę z dniem, w którym dodajemy warzywa. To tempo najlepiej odpowiada osobom z lekką nadwagą, poniżej 10 kg lub takim, którym brak silnej woli. Opis fazy 3: Czas trwania kuracji przejściowej oblicza się zależnie od wielkości utraconej wagi : dziesięć dni nowej diety na każdy utracony kilogram. Jeśli straciliśmy 20 kg, trzeba ją stosować przez okres wynoszący 20 razy dziesięć dni, co stanowi dwieście dni, czyli sześć miesięcy i dwadzieścia dni. W ten sposób każdy łatwo obliczy czas dzielący go od ostatecznej stabilizacji. Podczas fazy utrwalania wagi należy jak najściślej stosować się do diety pozwalającej na spożywanie następujących pokarmów: •pokarmy proteinowe fazy uderzeniowej, •warzywa kuracji równomiernej, •jedna porcja owoców dziennie, oprócz bananów, winogron i czereśni, •2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie, •40 gramów sera, •2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo, •udziec jagnięcy lub pieczeń z polędwicy wieprzowej. Jako nagroda za stracone kilogramy w tej fazie dodatkowo mamy: •dwa odświętne posiłki w tygodniu. Oraz obowiązkowo i bezwarunkowo •jeden dzień ścisłej diety proteinowej (kuracja uderzeniowa) w tygodniu. Najlepiej wybrać sobie konkretny dzień i się go trzymać. Opis fazy 4: Przechodzimy do normalnego sposobu odżywiania w ciągu sześciu dni w tygodniu, stosując zasady zdrowego odżywiania, i stosować raz w tygodniu dzień czystych protein (kuracja uderzeniowa) w sposób regularny, ścisły i przez całe życie. Spożywać codziennie 3 łyżki stołowe otrąb owsianych. Zaniedbanie tych dwóch zasad, stanowiących jeden z filarów planu Protal, to gwarancja odzyskania całej utraconej wagi w niedalekiej przyszłości. Dolegliwości W czasie trwania diety powinniśmy liczyć się z wystąpieniem pewnych dolegliwości, które, o ile wystąpią, z każdym dniem będą łagodnieć. Przez pierwsze dni możemy czuć się zmęczeni i osłabieni. Jest to czas, kiedy ciało spala kalorie bez większego oporu. Więc w tym czasie nie wykonujmy zbyt forsownych ćwiczeń, nie uprawiajmy sportów wyczynowych, nie narzucajmy sobie zbyt dużego wysiłku. Najczęściej po trzecim dniu zmęczenie i apatia znika, zazwyczaj ustępuje miejsca poczuciu euforii i energii, które zwiększają się jeszcze pod wpływem tego, co pokazuje wskaźnik wagi. Inne reakcje: •trochę nieprzyjemny oddech i wrażenie suchości w ustach, •po czwartym dniu pojawia się zaparcie, •uczucie głodu znika po trzecim dniu kuracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczelam0601
a co z zatrzymaniem wagi ?? trzy tygodnie , chociaz nie przeginam stoje w miejscu, juz mnie to doluje, bo zostalo 5 kg. Najgorszych chyba 5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny i chlopaki proteinczaki:) dołacze do was:) choc tu wiele motywow juz o tej diecie to ten niedano zalozony:) zaczzelam przygode zprotalem 5 dni temu.przeczytalam ksiezke,wroce do niej po niedzieli,stanie sie swoistego rodzaju biblia:)wspomagajmy sie ,bo w grupie łatwiej.ja mam duuuża nadwage.136kg,180 cm wzrostu i po 5 dniach perwszej fazy juz 3,5 kg mniej:) moj mąż jest ze mna,tez chudnie.choc wiem ze narazie to woda,to mam nadzieje ze sie nie poddam i w pierwszej faze wytrzymam założone 10 dni.a juz tesknie za warzywkami.kiszona kapustka:) piszcie jaak sobie radzicie z ta mięsną monotonia...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc berta !fajnie ze sie przyłaczasz dzis koncze czwarty dzien.trzymam sie dzielnie. poki co waga stoi w miejscu-zobaczymy jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZACZELAM 0601- to normalne,moja kumpela miala to samo -organizm sie przestawia na inny metabolizm,tak jest przy każdym odchudzaniu..........a teraz jest szczuplutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i o zdrówko pytam:) Dziś 7 dzień pierwszej fazy.Jeszcze 3 dni i beda warzywka,bo juz miesko bokiem wychodz:( Pprzeczytalam dzis w ksiazce Dukana,ze stosowanie fazy drugiej w rytmie 1/1 nie wiele rożni sie wynikami od rytmu5/5 ,a jest łatwiejszy do wytrzymania. Czy ktoraś z was ma doświadczenia w tym temacie:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5 rok medycyny
wszystko pieknie ale nerki wam wysiąda zanim dojdziecie do osttaniej fazy. zakwaszacie sobie organizm jedzac same bialka.nerki dlugo tego nie wytrzymają. gora 4 dni non stop mozna jechac na bialkach.. no ale wasz wybor... jak nie teraz to na starosc poniesiecie konsekwencje. wiem ze pieknie sie chudnie, keidys przez kilka dni tez jadlam tylko salate, pomidory i bialko, waga leciala az milo, ale szybko poszlam po rozum do glowy. zyskacie piekna sylwetke ale przyplacicie to zdrowiem. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazda dieta ma plusy i minusy.a ja jestem taka nakrecona pozytywnie ze juz nic mi nie pomoze nawet to twoje gadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berta ja bede szla rytmem 5/5 wydaje mi sie najbardziej optymalny i wiekszość tak stosuje.dzis mój 7 dzien protein,zostały jeszcze trzy-marze o warzywach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja się przyznam. Jestem już4 dni . Narazie czuję się doskonale, lżejsza i nie ważę sie codziennie. Swoje efekty obserwuję po ubraniu. Jest mi o tyle lżej , że dla mnie słodycze nie istnieją od dawna, za to uwielbiam kluchy :) mniam . Ale pożegnałam je :):):), Potrzebuję 10 mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miałaMI
Witam. No to walczę razem z Wami :) Mam nadzieję, ze warto :) Czy to działa również jeśli chce się pozbyć duzej ilości kilogramów? Ja chciałabym sie uwolnić od 30 kg conajmniej!!!!!!!!! :(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 rok medycynyzajrzyj na strone dieta. pl i mase osiagniec osób, które schudły na Dukanie. Schudły, zyją, sa zdrowe i wygladaja pięknie. Gdyby dieta była zagrozeniem nie było by tyle osób potwierdzajacych sukces tej diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinka22
Witajcie! Podobnie jak autorka mam za soba 100 diet oczywiscie zakonczonych niepowodzeniem:( Mam nadzieje, ze tym razem bedzie inaczej! Po ciazy zostalo 7 dodatkowych kilo do pozbycia sie, chce rozpoczac dietke od jutra, juz nie moge doczekac sie efektow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika1980-
JA rowniez chetnie bym sie przylaczyla, pod koniec sierpnia mam slub a przytlam przez zespol policystycznych jajnikow....tylko skad wziac przepisy i czy w ogole mam szanse schudnac 10 kg do sierpnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nareszcie jakies nowe osoby juz myslalam ze bede pisala sama ze soba .jest super w koncu opuscil mnie glód:)lekkie smyranie w zoladku juz mi nie przeszkadza.......tylko te wszechobecne kuszace zapachy roznych potraw.......i brak owocow:(kusza jak szatan.waga bez zmian. chociaz -5kg w8 dni to chyba calkiem niezle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika1980 przepisy znajdziesz jak tylko wpiszesz w google ale najlepiej kup ksiazke 30 zl i bedziesz miala wszystko czego potrzebujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki,mozna sie przylaczyc bo na innym topiku cicho a ja potrzebuje wsparcia:) Ja trzeci dzien na proteinkach i jakos sie trzymam. chcialabym sie pozbyc ok 6kg eh,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika1980
A myslicie ze uda sie mimo kuracji hormonalnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×