Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość French Petit

Dieta Dukana - ryzyko jakie niese ze sobą i skutki uboczne.

Polecane posty

Gość French Petit

Jak wiadomo cudów nie ma, papier wszystko przyjmie a tonący brzytwy się chwyta. Chciałabym prosić osoby, które stosowały dietę Dukana / ponieważ nie chcę Wam zaśmiecać wątków w których ową dietę polecacie / o szczere wypowiedzi czy faktycznie obserwujecie któreś z poniższych objawów. Przede wszystkim dieta ta jest bardzo skuteczna, ludzie skaczą z radości a w raz z nimi lecą w dół kilogramy, padają kolejne rekordy nawet 20 kg dwa miesiące. No właśnie a ja się pytam gdzie haczyk? W internecie znalazłam informacje, że dieta oparta na spożywaniu białka przyczynia się do szybszego starzenia się organizmu. To dlatego Eskimosi są szczupli ale w wieku np. 30 lat wyglądają jak dziadkowie. Idźmy dalej - zaparcia i bardzo poważne uszkodzenia nerek prowadzące nawet do niewydolności . Dziewczyny, które tę dietę stosowały pisały, że na początku było cudownie a po kilku miesiącach znaczny spadek białych krwinek we krwi, bardzo wysoki poziom złego cholesterolu, osłabienie organizmu, migreny, rozdrażnienie, wypadające włosy, brak im było energii i ledwo mogły zabrać się za ćwiczenia fizyczne. Moje dwie sąsiadki w ciągu miesiąca zmniejszyły się o połowę ;) dosłownie jakby podmienili je kosmici. Oczywiście - Dukan. Ale oprócz wystrzałowej figury modelki łączy je jedno - zbrzydły niesamowicie, skóra na twarzy zszarzała i przybyło im kilka lat, brzydko zapadły się policzki a z kobiecych krągłości nie zostało nic. Dwie dechy. Zatem czy warto ? Opisujcie Wasze doświadczenia ale szczerze. Superniania też odchudza się dietą proteinową / nie wiem czy to Dukan / ale wygląda jakby skończyła chemioterapię. Chciałabym znać Wasze opinie. Interesuje mnie ta dieta. Ale wolę już odstawić słodycze i więcej ćwiczyć niż stracić 10 kilo w miesiąc a potem się przekręcić. Poza tym mam tzw. dziewczęcą buzię i jak zniknie mi z niej tłuszczyk będę pomarszczoną staruchą. Tak więc Dziewczyny zapraszam - piszcie. Z góry dziękuje za rzetelne wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem na nie
Ja również stosowałam Dukana. Na szczęście w porę się opamiętałam i zaprzestałam. Ze mną był tak: W styczniu zaczęłam się odchudzać zdrowo. Ćwiczenia, zero słodyczy, sport itd. Schudłam 7kg, dobrze się czułam moja skóra i samopoczucie było wzorowe. Jednak jak to zwykle bywa w nagrodę za utracone kg chciałam sobie zjeść coś slodkiego. Przeciągnęło się to do kilku tygodniu chyba 2 czy 3 i przybyło mi 4 kg... Naczytałam się na forum o dukanie i efektach i stwierdziłam, że może mi się uda... w końcu to tylko 4 kg... po 3 tygodniach myślałam że umrę... połamane paznokcie, włosy wychodzące garściami, złe samopoczucie, osłabienie... Stwierdziłam, że tak nie może być... nie mogę się odchudzać kosztem zdrowia... wróciłam do poprzedniej diety.... ćwiczenia, warzywa, owoce, jogurty, jakiś obiad itd... kilogramy zleciał na prawde szybko... Dziewczyny nie warto!!!! JA wiem, że każda z nas chce zrzucić 30 kg w 4 dni... tak się nie da... to długotrwały proces... ja mimo, że doszłam do swojej wagi, czuję się o wiele lepiej kiedy zjem coś lekkiego a nie ociężała i śpiąca jak po frytkach...nadal pilnuję, żeby nie wrócić do dawnych nawyków :D Czas,zaparcie, i zdrowe jedzonko to jest to czego nam potrzeba... musimy jeść ale jedzmy z głowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaipiotr
no niestety zgodze sie z Wami. Ta dieta moze omamic w pierwszych fazach bo kilogramy rzeczywiscie znikaja w oka mgnieniu. Ja mialam okropne bole glowy, problemy z zalatwianiem sie mimo picia duzej ilosci plynow , jedzenie non stop serkow i kefirow odnosi odwrotny skutek, po tej diecie nawet chleb rozdymal, nie polecam, jak dla mnie to szok dla organizmu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość French Petit
Rozumiem, że temat ma taki słaby odzew ponieważ Forumowiczki wstydzą się przyznać, że jednak wolą kosztem swojego zdrowia nabawić się kuszących kształtów? Tak myślałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale co myslałaś
zadałaś pytanie o skutki uboczne a jak jest mały odzew to twierdzisz, że dziewczyny wstydza się do nich przyznać. a może ich nie mają? jak sądzisz. ja nie stosowałam tej diety, moja znajoma zrobiła ją ale wytrzymała tylko tydzień, bo miała przy niej galopujące rozwolnienie. właśnie nie zaparcia tylko czyściło ją 4 razy dziennie. innych niekorzystnych skutków nie zaobserwowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ;) jestem 2 dzień na tej diecie .. hmm moje śniadanie nie wiem czy nie za duże .. ;( 1 duży jogurt naturalny z otrębami żytnimi (granulowane i mielone )i filiżanka kawy czarnej bez cukru a więc co myślicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,przyszłam do was z forum turbo odchudzanie. Też uważam,że jedzenie samych białek nie jest dobre. Ja od 3 dni odchudzam się na wersji turbo diety odchudzanie na zawołanie. Bardzo polecam ta dietkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość French Petit
ale co myślałas Tak właśnie sądzę. Bo gdyby skutków takowych nie było to jedna przez drugą zaczęły by się tutaj chwalić rezultatami i powiedzmy " nawracać mnie ", że to co wyczytałam do bzdury itp, że warto podjąć się tej diety i że jest zdrowa a one są pod kontrolą lekarzy a wyniki mają świetne. Czasem cisza i milczenie jest niemą aprobatą. Skoro to taka wypasiona dieta to czemu Dukanki tu nie wpadły? ;) Wolą cierpieć ale pod publikę udawać, że chudną i są szczęśliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michaśka...
nie zgodzę sie z autorką, dieta Dukana to super sprawa. schudłam ponad 14 kg i czuję się rewelacyjnie i choć minęło kilka miesięcy skutków ubocznych nie zauważyłam. co krok słyszę komplementy, że świetnie wyglądam. I nie cierpię, tylko cieszę się życiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dietę Ducana przerabiali u mnie już chyba wszyscy znajomi łącznie ze mną na czele. Radość ze spadających kg była ogromna u mnie (-13 kg w miesiąc). Tylko, że coś kosztem czegoś. U mnie odbiło się to bardzo na cerze (zmasakrowana twarz od niespodzianek), ogólne samopoczucie, wypadające włosy, krucha płytka paznokcie i właśnie te zaparcia. Zaprzestałam Ducana i postanowiłam po prostu nie cudować, a zacząć stosować zbilansowaną dietę i więcej się ruszać (poza tym niestety nie umiem sobie odmówić kawałka arbuza czy truskawek latem), a kefiry i kurczak na milion sposobów odbijał mi się już czkawką. Co do koleżanek które były na Ducanie - każda odnotowała spektakularne sukcesy w utracie kg. Moja kuzynka schudła 25 kg (nie przeprowadziła III fazy, po prostu się teraz pilnuje i kiedy sobie pofolguje to wraca na pierwszą fazę). Wygląda bardzo fajnie, ale... kiedy zobaczyłam jej zdjęcia w bikini to prawdę mówiąc nie wygląda już tak dobrze jak w ubraniu. Jest szczupła, fakt, ale szczupła w taki trochę zasuszony sposób (skóra nie jest jędrna i ma się wrażenie, że pod kościami pływa sobie taka mała otoczka wody, nie umiem tego wyjaśnić). Nie wygląda też korzystnie na twarzy. Inna koleżanka schudła 7 kg (odchudzanie z kości na ości) i doszło do tego, że jak nie zje czegoś białkowego w ciągu dnia to na wieczór samopoczucie jej siada i prawie mdleje. :o Dwie inne koleżanki pochudły po 20 kg (z tym, że nadal nie są szczupłe bo mają jeszcze do zrzucania kg) i ich skóra także pozostawia wiele do życzenia. Ogólnie jestem chyba jedyną osobą z mojego grona która się z Ducana wyłamała i nie wystawia tej diecie laurki. Nie twierdzę, że jest to zła dieta, ale jak dla mnie zbyt mało urozmaicona, nie podoba mi się, że nie zaleca się przy niej ćwiczeń, poza tym nie wyobrażam sobie być na Ducanie przez dłuższy czas. Myślę, że każdy organizm reaguje inaczej. Ja już się nie rzucam na hurrra na każdą nowość w temacie diety. :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość French Petit
Myślę Dziewczęta, że macie racje. Ruch jest niezastąpiony to po pierwsze a po drugie nie można organizmu pozbawiać pewnych składników. Ciężko zlikwidować zmiany jakie postały na twarzy na skutek diety bo co zrobić z obwisłą skóra? Nie pomogą cudowne kremy jeśli źródło zdrowia bijące wewnątrz każdej z nas wyschło. Ja sobie zatem tę dietę odpuszczam. Chciałam kupić na Allegro książki Dukana, cieszące się mega powodzeniem ale dobrze, że najpierw poczytałam o tej diecie kilka artykułów. Spotykam czasem wypowiedzi typu : poleciła mi ją pani doktor. Ale nigdy nie można opierać się na jednej diagnozie. Kiedyś jedna specjalistka kazała zrobić mojemu sąsiadowi punkcję bo inaczej nie będzie żył. Moja sąsiadka zabrała go ze szpitala , punkcji nie zrobiono, chłopak dziś jest okazem zdrowia. A jak pani doktor każe Wam wypić Domestos to też to zrobicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę że ta diet jest super! W ciągu 3 miesięcy schudłam 12 kg jedynym problemem jaki miałam to były zaparcia nic po za tym...w tej chwili jeszcze jestem na III fazie nie przytyłam a cerę mam gładką jak nigdy wcześniej! Także ja jestem bardzo zadowolona z efektów!:) Wszyscy mi komplementują a ja czuję się cudownie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skutki uboczne czyli o diecie inaczej... W odpowiedzi do mojego przedmówcy na forum chciałabym podzielić się z moimi spostrzeżeniami o diecie i sposobie jej oddziaływania na organizm. W zasadzie nie będę się rozpisywać o tym jak ją stosowałam bo to oczywiste. . Dodam na wstępie, iż odchudzałam się wraz z moją koleżanką i mogłsmy dzielić się doświadczeniami oraz wspierać:) Ja zaatakowałam swój tłuszcz 10dniowym okresem proteinowym. Na początku byłam bardzo rozdrażniona , denerwowało mnie to jak ludzie jedzą normalne posiłki a ja np w mc donaldzie spożywam swój twarożek i piję kawę w dodatku bez mleka( bo nie byłam pewna ilu procentowe dodają). W tym pierwszym okresie oraz przez kolejne 2 miesiace konsekwentnego rygoru schudłam 12kg. Ale...właśnie. W pierwszych kliku dniach możecie być pewni, iż wystąpią zajady. Kupcie sobie centrum i beta karotem. Moja przyjaciółka o tym zapomniała i bardzo ucierpiały jej włosy. Jak wiadomo dieta białkowa to zła dieta dla naszych włosów. Poznokcie trageria. Słabe jak nigdy. To ok miesiacu wystąpiły krwotoki z nosa, Dosyć obfite. Przyznam szczerze, że pierwszy raz miałam do czynienia z taką sytuacją. Dodatkowo (dotyczy kobiet) spóżnione i bardzo blesne miesiaczki. Ja byłam bardzo zdeterminowana aby stoczyć walkę z tłuszczem. Teraz dietę trochę przerwałam natomiast nie przytyłam a waga raczej stoi w miejscu. Ciało wygląda bardzo ładnie, jest jędrne, ponieważ piję cały czas wodę mam ładną cerę. Jednak jak wiadomo dieta bardzo obciąża nerki a stan kataboliczny w jaki wpriwadzamy organizm może być zagrożenim dla naszych mięśni. Cwiczcie i gimnastykujcie się!! Motywacją jest spadek wagi niemal natychmiastowy. Dwa lata temu chodziłam na siłownie. Po jakich 2 msc treningów schudłam ok6kg, czyli D odchudz szybciej. Dla mnie plusem jest fakt, iż za każdym razem gdy odstawiałam słodycze po dwoch dniach występowało drganie powieki, tu takiego czegos nie zauwazam. Polecam też książkę gdyż w internecie jest dużo przekłamań. Dam przykład...W pierwszej fazie bez ograniczej protal w tym jaja!!!! Uwaga w tygodniu Dukan zaleca tylko 4 cale jajka a ilosc bialek bez ograniczen!!! Stąd chyba u niektórych może wystapoić za duży poziom cholesterolu. Polecam również tofu jako zastękstwo mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupadupadupacycki
Witam Aktualnie jestem na dircie dr.Ducana 14 dzien.Przez pierwsze 5 dni,mialam zawroty głowy,ale tylko z rana,zaraz powstaniu z łóżka-potem przeszlo :)Zaparcia owszem były na samym pocztku,ale dowiedzialam sie,ze to dlatego,ze nie zjadalam tych trocin(otrębów),a to wazne.Kilka tygodni przed rozpoczeciem tej diety zaczelam brac magnez+b6 i skrzypowite na skore,paznokcie i włosy.Czuje sie naprawde dobrze,wyprozniam sie codziennie,nawet czsem 2-4 razy :P Schudlam 5 kilo-z czego sie baardzo ciesze :) a w planach mam schudnac jeszcze 4. Mysle,ze jesli ktos naprawde nie je tego samego caly czas,a w dni,kiedy mozna warzywa,zjada przerozne i duzo,to nie jest to takie straszne. Przyznam,ze czasem troche oszukuje,bo musze gotowac dla rodzinki obiadki,wiec czasem dorwe jakiegos nalesniczka,czy placuszka albo zjem kawlaek jablka po malym,ale to sporadyczne sytuacje,a i tak waga leci. Jak to milo zmiescic sie w stare spodnie,nie wygladac w bluzie,jak w body :p Pozdrawiam ,zycze szybkich efektow i wytrwalosci,a takze jak najmniej efektow ubocznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edi79
Dziś mija 67 dzień od kiedy jestem na diecie Dukana - cały czas faza II. Schudłam prawie 12 kg - cudownie. Dieta stworzona dla mnie - uwielbiam ryby i owoce morza, i kurczaka. Nie żyłam na samym serku - stosowałam wszelkie możliwe przepisy Dukana włącznie z deserkami i ciastami. W fazie warzywnej zdrowe gotowane na parze warzywka. Zero tłuszczu i zero cukrów. Nie wypadają mi włosy, mam piękne mocne paznokcie, świetnie się czuje, mam rewelacyjną cerę. Super wyglądam bo ważę 61 kg przy wzroście 174 cm. I od następnego poniedziałku miała być już faza III... miała być... Coś mnie tknęło. W zeszły czwartek i piątek pobolewał mnie brzuch - najpierw stwierdziłam, że to problem Dukanowy z wypróżnianiem, ale... poszłam zrobić badania. I co się okazało dziś- fatalne wyniki, uszkodzona wątroba!!! HALO! Przecież ja się świetnie czuję! Rozumiecie to dziewczyny!!! Wątroba jest jedna i nieprzeszczepialna! Wizyta u lekarza, a jutro badania na żółtaczkę i definitywny koniec Dukana w moim przypadku. Pani doktor powiedziała, że dzięki temu , że codziennie jadłam owoce morza i ryby w tym tłuste, moja wątroba się uratowała i szybko się zregeneruje. Zadzwoniłam przed chwilą do znajomej, która przed kilkoma miesiącami namówiła mnie na tę dietę. Sama była na niej od stycznia. Okazuje się, że dziewczyna ma anemię i artretyzm! W wieku 38 lat!!! Straciła całe mnóstwo włosów. Koszmar. Uważajcie na siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieki edi ja
tez mysle, ze ta dieta to glupota. jak kazda mono. tyle ostrzegaja przed nia. dzieki, ze napisałas...zycze zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez niestety bylam na tej diecie okolo 2tygodni (5/5) W czasei trwania kuracji czulam sie ok ale pod koniec dostalam tak koszmarnych bolow nerek ze musielismy z Mezem do szpitala jechac tam dostalam jakis zastrzyk i bole mi przeszly. Lekarz jak sie dwiedzial co jem to popukal sie w czolo i powiedzial ze jak nie chce jezdzic na dializy to zebym zmienila odzywianie bo to co robie teraz doprowadzi mnie do nieodwracalnego uszkodzenia nerek. Jeszcze przez pare mscy odczuwalam skutki tej niezdrowej diety : -wypadlo mi mnostwo wlosow -lamliwe paznokcie -suchosc w ustach -zawsze mialam piekna cere a wtedy wyskoczylo mi mnostwo syfow :P -rozregulowalam sobie cykl miesieczny, poz tym moj okres polegal na wydalaniu cuchnacej krwi w kolorze czarnym (!) , dodatkowo mialam jeszcze plamienia miedzymiesiaczkowe ktore wczesniej mi sie nie zdarzaly. Ale najgorszy efekt uboczny to szybkie przytycie :( schudlam 6kg a przytylam 10 w niedlugim czasie od zakonczenia diety (caly czas mialam ochote na chleb i slodkie rzeczy czyli to co jest abronione w ducanie) Nie polecam tej diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na diecie miesiąc razem z moim mężem i nie możemy się zgodzić z osobami,które negatywnie wypowiadają się na temat tej diety ponieważ każdy organizm jest inny i inaczej reaguje. Poza tym każdy z nas,mimo iż ma określone rzeczy,które może jeść zupełnie inaczej podchodzi do diety. W tej diecie trzeba jeść. Jeżeli ktoś jest na diecie i wymienia,że zjadł serek,jogurt i pół kurczaka i tak się odżywia,to nie dziwie się,że ma problemy potem. My z mężem nie mamy żadnych problemów,ale może to dlatego,że ściśle przestrzegamy diety,a nie tak,jak co poniektórzy,nikogo nie obrażając. Pijemy ok 2-3 litrów wody dziennie, jemy codziennie 2 łyżki otrąb dzięki czemu w ogóle nie mamy żadnych zaparć i jemy dużo, na prawdę dużo i o każdej porze i mimo to chudniemy. Okres mam normalnie,mamy więcej energii, życie jest jakoś radośniejsze,nie odczuwamy żadnych dolegliwości, włosy mi nie wypadają,paznokcie mam mocne ... po prostu czuję się o wiele lepiej. Byliśmy u lekarki w sprawie tej diety i zapytaliśmy czy mamy robić sobie jakieś badania. Lekarka powiedziała,że jeśli przestrzegamy dokładnie tej diety, pijemy i jemy dużo to nie ma potrzeb robić żadnych badań ponieważ jest to jedna z lepszych diet ale POD WARUNKIEM,ŻE SIĘ PRZESTRZEGA JEJ W 100 %. Jeśli ktoś za mało pije lub głodzi się ( bardzo mało je) bo dzięki temu szybciej schudnie,to nie dziwie się,że miał problemy zdrowotne i nie tylko. Ta dieta daje nam na prawdę wiele możliwości różnorodnych posiłków,nie można się ograniczać tylko do serków,bo to najprostsze. Mam wielu znajomych,którzy już odchudzają się na tej diecie od dłuższego czasu i wyglądają super i są zdrowi ! Dziewczyny , każda dieta może okazać się szkodliwa,jeśli nie będziemy po pierwsze stosować się do niej w 100% a po drugie, mimo wszystko trzeba odchudzać się z głową i myśleć o tym ile i co się je. Odkąd jestem na diecie,nie czuje się głodna a kolacje jadam często ok.24 i chudnę. I szczerze polecam tą diętę,ale zanim na nią przejdziecie,przeczytajcie wszystkie książki Dukana i zrozumcie o co w niej chodzi. Bo to co czasami można wyczytać na forum nie ma często nic wspólnego z tą dietą,a później ludzie to czytają,robią błędy i efekty nie zawsze są ciekawe. Pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pusia kotka
Też schudłam a i owszem 5 kg ale przestałam kiedy zaczęły boleć mnie nerki i miałam odruch wymiotny jak otwierałam lodówkę. No i pytanie męża czym Ty tak śmierdzisz? Niestety acetonem kochane. No i problem ze stawami po 15 latach remisji......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hegla
No niestety Dukan nie jest idealnym środkiem na wszystko - na schudnięcie, zdrowie, piękną cerę i co tam jeszcze. Przede wszystkim jest dietą niezbilansowaną, to na dłuższą metę nigdy nie jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hegla
Chcę jeszcze napisać, że kiedy poczytałam o Dukanie, na początku byłam zachwycona... a potem coś mi kazało sprawdzić tę drugą stronę medalu. I dlatego nie napiszę o skutkach ubocznych, bo nie stosuję Dukana. Owszem, wcieliłam w życie pewne zalecenia - mniej węglowodanów, więcej białek, ale nigdy, ani na sekundę nie zrezygnowałam z owoców i warzyw. I chudnę, żeby było jasne. Bez głodówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważajcie, moja córka była na tej diecie. Rozchorowała się. Przebiałczenia dostała. Nigdy więcej Dukana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pusia2423525
Ja czułam się niezbyt dobrze tylko przez pierwsze 5 dni potem czułam się świetnie jadłam ile chciałam piłam 2LITRY wody! I po 2-3 miesiacach schudlam tylko 2-3kg, ale nie zalowalam sobie :P może dlatego tylko tyle bo w sumie nadwagi nie mam :) po roku nie wróciło, niedawno miałam badania na wątrobe wszystkie wyniki w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pretty13
Ja również byłam na dukanie 3 tygodnie. Tak jak nigdy nie miałam problemu z wypróżnianiem tak na dukanie przez 5 dni mialam zaparcia! Piłam duzo wody, jadłam otręby a mimo to takie problemy :/ Plus po 3 tygodniach zaczał mnie boleć żołądek i dlatego zdecydowałam przestac stosowac te diete, nie kosztem zdrowia, nie dajmy sie zwariowac!! Polecam dietę niełączenia. Juz kilka lat temu schudłam na niej 8 kg bez zadnych skutków ubocznych!!! A jadłam wszystko tylko odpowiednio łacząc. Teraz po dukanie tez przeszłam na diete niełaczenia i juz mam 3 kg mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annasg
I ja mam za sobą przygodą z Dukanem - wiele kilogramów do zrzucenia i wielki entuzjazm na początku... jednak nie trwał on długo gdyż zaczęły się problemy: niesamowite bóle głowy, nudności, potworne bóle mięśni i stawów (jak przy totalnym zakwaszeniu) - było to na tyle uciążliwe, że utrudniało mi opiekę nad moimi małymi dziećmi. Zaczęłam szukać odpowiedzi i okazało się, że tak jednostronna dieta może skutkować nie tylko dolegliwościami, których doświadczyłam, ale także innymi równie przykrymi. Rzuciłam więc Dukana w diabły i zapisałam się na wizytę do bardzo miłej Pani Docent zajmującej się patofizjologią - jak już coś robić to z głową a nie za cenę zdrowia. Wizyta się odbyła, obecny był dietetyk, wszystko mi wytłumaczono, ukierunkowano i efekty są widoczne - 10kg w dół. Jestem zadowolona, chociaż zostało jeszcze bardzo dużo do zrzucenia, ale musie się udać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temmot
Oczy przecieram ze zdumienia! Ktoś był dwa tygodnie na diecie i ma efekt jo-jo? Co za bzdura! Najpierw należy przeczytać książkęDukana. Do końca. Potem ją zrozumieć. Na koniec stosować się do wskazówek w niej podanych ale bardzo dokładnie. Jestem na diecie Dukana. Startowałem ze 123.5 kg - dziś mam 103 kg. Po 3 miesiącach. Wyregulowało się, wcześniej skaczące, ciśnienie. Cera jest OK (jako mężczyzna do tego akurat nie przywiązuję dużej wagi - ale skoro jest dobrze to czemu nie wspomnieć). Dobrze znoszę upały. Czuję się pełen energii. Niestety niektóre opinie w tym forum to zwykłe fake'i. W czasie diety nie ma chlebusia - dlatego nie może rozdymać, jak napisała pewna Pani. I i II faza diety to odchudzanie, III faza to przyzwyczajanie się do normalnego trybu odżywiania, ale nie do powrotu do obżarstwa i zaśmiecania sie na nowo tłuszczem i słodyczami. Kto tego nie pojął - to nie wie na czym polega inność tej diety i lepiej niech jej nie stosuje. Znaczenie picia wody w tej diecie jest ciągle podkreślana jako właśnie ochrona nerek, ponieważ trawienie białek powoduje powstawanie dużych ilości kwasów i woda je wypłukuje z organizmu. Bez picia wody dieta jest nieskuteczna i może być nawet groźna - ale to jest właśnie w książce mocno podkreślone. Życzę zapoznania się z całą książką i dla puszystych (jak ja) wielu radości w czasie odchudzania. P.S. Dawno tak smacznie i urozmaicenie nie jadłem, jak w czasie tej diety - podziękowania dla mojej wspaniałej Partnerki. 102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajacyk czerwony
zupelnie sie zgadzam z kolega - bylam na tej diecie od razu jak ksiazka wyszla (mieszkam w Fr) mialam do zgubienia 12 kg - zgubilam je w ciagu 3 miesiecy i od tego czasu jestem szczupla... w czwartki jem proteiny i warzywa tylko poza tym nie obrzeram sie i waga nie rusza sie (od ponad 1,5 roku!!!!) Ah nie mam zadnych skutkow czy efektow ubocznych i nie mialam podczas diety - ale oczywiscie stosowalam sie do zalecen bez zadnych odstepstw i pilam bardzo duzo wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×